Co smrdi pri driftu na snehu?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Je fakt, že takové to klasické "blbnutí" na sněhu na velké ploše na naučení se moc není, protože tam je fuk, zda uděláš zatáčku o poloměru 10 nebo 20 metrů. Na běžné silnici to trochu rozdíl je :655:
Každopádně to chce vytýčit nějakou dráhu nebo aspoň jednu zatáčku, kam se člověk vejít prostě musí.
A taky mě zaujalo, že při čistě nedotáčivém smyku nedělá VDC vůbec nic. Při jízdě bokem nebo smyku zadních kol reaguje docela svižně. Asi je to holt i na žaponskou elektroniku moc tvrdý oříšek :10125:
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od tango »

shnilej_richarde, jako třeba že tam leje korosin jo ::-DDD: . Je pravda, že výkon má vliv na kravení, ale technika a nedostatečná adheze taky :850: . STI to urve všude, ale menší výkon s tím bude mít problém, nebo tam dost značně zatahuje VDC :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Dadid »

quickly píše: Myslím že to byli mraca a dadid
Jojo, byli tam i nzg a CoZmo. Taky bych ale potřeboval nějakýho istruktora, co by seděl vedle a mlátil mě přez pazoury ::-DDD: Chvíli mi ho dělal mraca, ale bez násilí :pr: Co se týče nedotáčivého smyku, rozhodit auto před zatáčkou v normálním provozu bych si nedovolil, a řešit to přidáním plynu už vůbec ne. Mně když se to párkrát stalo, stačilo ubrat plyn a kola se chytly samy. To ale člověk udělá intuitivně. Pomůže taky, pokud je na to dost místa, nepatrně otočit volantem zpátky do původního směru. Ale v každým případě je to blbej pocit. Se žigulem ani s předohrabkou feldou-kombi jsem ho nezažil.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od quickly »

tango píše: nebo tam dost značně zatahuje VDC :655:
tango, i když vypnu VDC, tak část elektroniky u dehtového forestíka stále zasahuje. U klouzání v HK u lízátek se mi osvědčilo mít VDC zapnuté, protože foretsík s sebou tolik neházel a byl lépe řiditelný - stačilo, abych doklouzal k hlubšímu sněhu a auto se ihned narovnalo. Naposled jsem tam provezl manželku, která se po oznámení "jdeme dělat smyky" ihned zhrozila, ale stačil jediný smyk na ledu a pochvalovala si forestíka, jak "klidné" a bezpečné auto to je. Udělali jsme asi 10 koleček a při odjezdu se usmívala :657:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od jarkantor »

Já osobně do zatáčky na ledu či sněhu najíždím způsobně, ale obvykle se nechávám vytáhnout motorem z její přibližně poloviny tak, že prostě a bezohledně přidám (a :3gears: ). Zatím se mi nestalo, že bych kohokoliv kdekoliv brzdil, naopak. Při jízdě na Bílou (Beskydy), resp. Mezivodí se nesmí z důvodu výskytu vodního díla Šance solit, pouze se to opečovává štěrkem (mooooc superprima nápad, jednak se to hned zajezdí a když už se to válí na povrchu, strašlivě rádo to mlátí do čelního skla při průjezdu protijedoucích, stejně jako v případech vpředujedoucích, a snaží se to o průnik dovnitř a nebo minimálně o výrobu skvěle vypadající praskliny čelního skla). Podloží se drtí ořetězovanými koly pluhujících traktorů a jiných úklidových zvěrstev. Což má za následek vznik vydrásaných kolejí, majících z profilu půdorys (nelehám si na ledodráhu, to tedy nee, mohl bych po břyše nečekaně sjet do hladově číhající škarpy) krmných žlabů ve velkovýkrmnách čtyřnohých stejkošů a řízkošů. Nestalo se mi zatím, abych byl kýmkoliv předjet (aniž bych se jakkoliv předjetí bránil). Naopak, jsa polit smrtelným potem a maje plnou inkontineční plenu toho jakož i onoho, snažím se co nejdříve proskákat dojetými kolonami směrem vpřed. Jistou potíž (a myslím že největší) spatřuji v nemilé skutečnosti, že mám zimní pleumatyki o rozměru 215/60/16, což je na sníh docela králowská kráwowyna. Mněl jsem uposlechnouti doporutscheňý velkého TýPí a pořídit si menší, užší a vysokoprofilovější gumy. :839: Protože ty široké bestyje dělají nepříjenosti formou ohavné neochoty zatočit, změnit směr, atd. Navíc se ukrutně rády staví do role přirozeného pluhu, když před sebe mají tendenci zákeřně nahrnout sníh (což zlepšuje účinek brždění, ale jak tu překážku pak překonat, he?). Nicméně fčyl mám stejný rozmněr koles, jakož i pneumotoraxtyk na zimu i na léto, tak už s tím budu jezdit, co už. :850: Tagže tiem, co podobnou zhovadilost dosud nespáchali, vřele doporučuji pořízení užších kol o vyšším profilovém čísle (na zimní provoz, samosebou). :826: A taky bych snad eče napsal, že do zatáčky najíždím tak, že mám motor líně se převalující (když ho nechám žít v otáčkách, rozhodně se mi nedaří dostat autko snadno do požadovaného směru). Ale když to jen šolíchám a vprostřed zatáčky ho nechám udělat to náááramné BUBLYBUBLY, tak auto jede naprosto suprově kam chci, s občasným mírným sklouznutím na stranu, což koriguju lehounkým ubráním, aby se kola způsobně chytla podkladu. Tréninku zdar a karambolům zmar. :drive:
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od tango »

quickly, myslel jsem , že se to dá úplně vypnout :655: . Jo manželka , když se mno jela tak mi říkala, hele ještě jednou a ten bordel co ti tady nechám si uklízej sám ::-DDD: :drive: . Tak nevím, ale je fakt, že jsem zkoušl témeř při přetočeném zadku , kontr na volantu a přidáním plynu došlo ke srovnání a následném přetočení zadku na druhou stranu teda s kontra na volantu :657: . Prostě fakt, když člověk přijde jak na to tak se to autí začne chovat tak jak má, ale chce to hodně zkoušet :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Levap »

Nechci moc zasahovat do odborné diskuse na téma jak nejlépe projíždět zatáčky. Jsem tady teprve krátce a první zima se subaru tak dělá svoje. Ale byl jsem na polygonu v Vysokém Mýtě ("škola bezpečného smyku") a bylo zajímavé že:

- s vypnutým VDC se mi auto chovalo líp,předvídatelněji, snáze jsem ho uřídil
- nejčastěji jsem dostával přetáčivý smyk zadní nápravy ( při nácviku průjezdu zatáčkou na kluzké ploše to v cca 37-40 km/h začalo klouzat na zadek.

VDC je taky pěknej prevít - jednou jsem projížděl zatáčkou o 180 st do kopce a PZ kolo šlo zřejmě do vzduchu - VDC začalo brzdit až to autem škublo. A to jsem jel skoro krokem na úzký silnici.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od tango »

To se mi stalo taky něco podobného. Když jsem mněl autí pár dní tak hned do sněhokup a došlo k přetáčivému smyku, najednou jako , když do autí někdo kopne a ono se srovnalo :670: . Myslel jsem, že jsem trefil patník, kterej tam byl ,ale pak jsem se na to podíval a nic jen stopy ve sněhu a pohoda :657: .Jo Subo je mazec a když se to fakt člověk naučí tak je to super :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od HonzaCZ »

Ano, to už jsem si párkrát vyzkoušel - při vysokých rychlostech je VDC velice citlivé a sílá na srovnání auta je potřeba velká. Je to rána, jak kdyby člověk přejel prkno na silnici. Dost tím budou dostávat na frak poloosy - hlavně zase naopak při nižších rychlostech, kdy se kolo při "rovnání" může až téměř zablokovat - ty rázy, co se přes poloosy přenášejí musejí být obrovské.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Faethor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 03, 2009 4:40 pm
Jméno a příjmení: Filip
Bydliště: Praha 6

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Faethor »

Chlapi jak to tady tak pročítám, tak bych měl dotaz: o víkendu jsem si byl s kamarádem a jeho chrochtavou rézou (já mám benzín) trošku blbnout v Deštném na odstavném parkovišti:) A jelikož mě to totálně dostalo a nechce se mi jezdit pokaždé do hor abych si mohl vypnout esp, potřebuju poradit, jestli nevíte o nějakých dobrých pláccích v okolí prahy, ideálně někde na šestce...předem díky za tipy!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od VDC »

Ahoj Faethore, vítej mezi námi a podívej se do vlákna, které je k pokecu o klouzání určeno, možná tam najdeš odpověď.. :826:

Plochy, kde se lze v zimě sklouznout
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od nzg »

Dadid píše: Jojo, byli tam i nzg a CoZmo. Taky bych ale potřeboval nějakýho istruktora, co by seděl vedle a mlátil mě přez pazoury ::-DDD: Chvíli mi ho dělal mraca, ale bez násilí :pr: Co se týče nedotáčivého smyku, rozhodit auto před zatáčkou v normálním provozu bych si nedovolil, a řešit to přidáním plynu už vůbec ne. Mně když se to párkrát stalo, stačilo ubrat plyn a kola se chytly samy. To ale člověk udělá intuitivně. Pomůže taky, pokud je na to dost místa, nepatrně otočit volantem zpátky do původního směru. Ale v každým případě je to blbej pocit. Se žigulem ani s předohrabkou feldou-kombi jsem ho nezažil.
Jo byli jsme v Sosnove s CoZmirem, super zazitek na cely zivot.
Neni to nic lehkeho auto nasmerovat do zatacky tak, aby pri vyjezdu bylo v idealni pozici na dalsi. Zvlast kdyz povrch je led s popraskem snehu.
Na automatu jsem dal napevno za 2, vypnul VDC a auto do zatacky smeroval plynem. Jde o to presne vystihnout ten spravny okamzik, jinak se vyleti po tecne ze zatacky ven.

Jinak jsme najezdili 30km dle tachometru, v realu tak polovinu - kolo se protacela skoro permanentne :-)
Spotreba 33 litru na 100km.
http://www.youtube.com/Nazaga#p/a/u/1/5kHFzbRNPQA
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
Faethor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 03, 2009 4:40 pm
Jméno a příjmení: Filip
Bydliště: Praha 6

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Faethor »

Ahoj Faethore, vítej mezi námi a podívej se do vlákna, které je k pokecu o klouzání určeno, možná tam najdeš odpověď.. :826:
Předsedo děkuji za uvítání :-) Mrknu tam:)
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od telatko »

byl jsem tedka o vikendu trosku zaradit v lese, a stal se mi opet syndrom " tvrde brzdy "

Jizdni situace - hrabacka - hrabacka - driftik - hrabacka :3gears: jemne jdu po brzde a je uplne tvrda tak na ni dupnu nadoraz a cca 2 sec nic, a pak se mirne probori a auto zacne brzdit.

Potom pokus o simulaci znova, postavil jsem se do uklouzanyho kopce, kterej jsem nemel sanci vyjet a chvili jsem hrabal nahoru do kopce, ale stal jsem na miste. Po velice rychlem prechodu z plynu na brzdu, brzda opet tvrda, tak jsem ji dupl co to slo, auto stejne nicmene sjelo cca 3m dolu nez zacalo brzdit.

Pripada mi, ze se mi to deje jenom na extremne mazlavym povrchu a po hrabacce, je mozny ze se nejak zanasej senzory ABS? Nebo nesetkal se stim nekdo? :6066:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Co smrdi pri driftu na snehu?

Příspěvek od Fiba »

To se mi stalo párkrát i po blbnutí v hlubším sněhu. Začlo to brzdit až po pár pokusech, jinak úplně tvrdý pedál. Myslel jsem si, že se narval sníh nějakým způsobem do brzdičů.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“