OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Odpovědět
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od parabolD »

No, ona smazat nejde ani origo diag, to je právě ono. Resp. ji smažeš, ale čidlo je hned vyhodnoceno jako defektní, protože neukazuje 0... Tady případně další materiál ke studiu...
viewtopic.php?t=8884
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Zdravím. Rád bych koupil Outbacka a přemýšlím o te 3.6 V6. Mam do ní jít, nebo je lepší zůstat u 2.5? Vyšší spotřeba mi nevadí - najedu do 15k km ročně. Jsou dostupné náhradní díly a kvalitní servis i na V6? Na Tipcars je ma v podstatě jen Auto Jase, ale recenze nejsou extra dobré. Auta jsou za slušné ceny a mají malý nájezd. Má to u nich háček? Díky za info...!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od quickly »

Eomer68: vítej u nás na SFC, musíš ještě napsat 2 příspěvky a potom budeš psát bez odsouhlasení příspěvku a posílat SZ

3.6 H6 u Auto Jase jsou bouračky z USA, které mohly, ale nemusely být dobře opravené. Auta z USA mají specifika a ne všechny servisy je chtějí opravovat. 3.6 se prodávaly v CZ naposled 2012 a je jich jako šafránu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Ok. Díky za info. Toho se právě obávám no. Byl jsem v EuroCng projet 2.5 a bylo to v pohodě, tak asi zatlacim slzicku a pujdu najisto. Mozna jeste jeden dotaz. Ma cenu prihodit tech cca 150k za novy model nebo 2021 nebo ne? Treba v tom CNG mi rekli, ze 2019 s najezdem okolo tech 50k km je ideální. A pak by me zajimalo, jak to, ze ma Carpenter tolik novych MY 2020 za 839k...? Jsou ta auta v pohode? Ideálně bych se rad vesel mezi 650-750k...diky moc
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od quickly »

Já mám BS 2019 poFL a do nové generace BT bych nešel, protože má sice lepší tuhost karoserie a podvozek, ale BT má primovstrik, moc elektroniky a pokud se chceš dostat na vypnuté asistenty jako má BS, tak po nastartování musíš 4x smrdlat po tabletě. Někdo ale ten podvozek a tuhost preferuje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Díky, to přesně souhlasí s tím co jsem už slyšel. Jezdím dost po městě, takže přímo vstřik a DPF úplně nepotřebuji byť u benzinu by DPF neměl být takový problém. U nového prý také dost hučí ve vyšších rychlostech ty masivní střešní lyžiny. Tablet úplně nepotřebuji, ale navigaci by se hodil lépe no. Nějaké doporučení,kde to vzít. Mě to EuroCNG přišlo hodně dobré. Ceny nejsou nejnižší, ale přijde mi, že to dělají poctivě a to není zadarmo.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od quickly »

V eurocng.cz nakupuje clay a byl vždy spokojený. Podobné hagusy jsem měl na SH a podle mne nehucely. Problémy s DPF jsem četl spíše u SK forestiku než u BT otiků. Já jako další auto budu mít forestika SK-slabší motor, méně komfortu proti BS otikovi, ale jak jsem si do něj sedl, tak jsem se cítil jak doma.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Super, díky moc za cenné rady. Ja jsem na kombiky a zůstanu u nich. Nam dvě malá dečka a huskyho. Forrester by pro nás byl malý:). Chci jit do Subaru jednoduše kvůli podvozku. Silnice jsou strašné a můj aktuální Leon kombi 2021 je prostě fajn na trochu jiný level asfaltu. Včera řídila žena, a vzadu je to díky te torzce úplné peklo. Infotaiment je také na pěst. Takže jdu do Outbacka a snad nebudu litovat. Proti koncernu mam obavy z cen ND, ale tak snad kdyz koupím auto do 50k km nájezdu a budu poctivě měnit olej v motoru a linearu, tak pry mych max 15k rocne to bude v pohodě...ani tam vlastně moc alternativ nevidím. Snad jen MB rady E all terrain, ale to pry take neni zadny etslon spolehlivosti...vsechny ostatni velke kombiky - Superb, Mondeo, Insignie, A6 maji ty podvozky dálničního typu...Mozna A6 allroad ne, ale porad jina liga nez Outback, ktery sežere cokoli...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od quickly »

S Grinchem BS mám najeto za 4 roky 150 Mm a řeším jen klasický servis. Po 60 Mm dělám kompletní poplach CVT, aby mi vydržel co nejdéle
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Ok, tak by se mi to líbilo také:). Nevíte náhodou ten Carpenter, kde bere ty nové MY 2020, ktere jsou na tupcars od 839, pricemz maji vsechny barvy i vyšší vybavy? Mel jsem za to ze aut je nedostatek a tady mají 3-4 roky nejete nové vozy?
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 420
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Stekem »

Mám druhé BS a pofacelift je za mě super dotažené auto. Aktuálně pro moje použití není lepší auto. Za nové bych ho rozhodně nevyměnil také z důvodů výše.
MB E jsem měl taky jako variantu a díky už nechci. Poté co jsem slyšel a četl o přístupu českého zastoupení a servisů, tak si to můžou nechat.
3.6 má prý skoro vše jinak, byť třeba o trochu + např. jiné úchyty, el. apod. Přestože bych si dal říct je pro mě aktuálně lepší varianta evropské auto v záruce.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Super, díky moc za názor. Takže teď už jen vybrat ten správný kousek:) proto jsem se ptal na toho Carpentera. V Euro CNG cca 750 za 2020 do 30kkm...u Carpentera je za 839k nove...
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od bl4ck5un »

Otázka, jestli ta auta skutečně existují a jak se s Carpenterem domluvíš. Já když kupoval auto (v r. 2019), tak se mnou absolutně nekomunikovali, takže jsem nakonec auto bral právě od EuroCNG, kde byl přístup perfektní.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1312
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od kwt2000 »

Já mám Outbacka BS už 8 let, najeto necelých 240tkm a nějak se taky nemám k tomu abych přešel na nového. Za celou dobu měněny jen přední pružiny a svody a u těch velkou většinu zaplatilo Subaru. Auto má servis každých 15tkm a každých 60tkm výměnu v CVT s proplachem. Když jsem měl předchozí model a vyšlo BS tak jsem ho koupil, protože mi to auto přišlo ve všech směrech lepší než model 2010, ale teď o tom sám sebe nějak nemůžu přesvědčit. Ale možná je to tím že už jsem starej :-D nebo tím že se tady nedá koupit turbo verze [3GEARS] . To auto i po těch letech funguje, pro moje potřeby je to dokonalý univerzál a doufám že mi ještě minimálně dva roky bude sloužit.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Eomer68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 22, 2023 11:18 pm
Jméno a příjmení: Rudolf Sůra

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Eomer68 »

Tak tu turbo verzi bych take nejraději, ale stejna story jako s 3.6 V6, tedy jen neofiko a z USA bo Austrálie a jsme zase zpět u servisu, dostupnosti a ceně ND... otázkou je, jestli zrovna Outback potřebuje při svém nastavení a charakteru 195kW motor. Levorg určitě ano, ale family dostavník na chůdách?
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“