Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Makovica »

Na tej fotke je uz vytiahnuty, ci este zapadnuty ? Na bruchu nie je.
Lebo takto som normalne parkoval, ked sa inak nedalo :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od zhor »

Je to ctyrkolka a na fotce je jeste zapadnuty. On si pod sebe natlacil snih, tak lezel na brichu a kola se tocily na volno.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od StandaB »

Aha, ala´podvlada, nebo VDC. :-DDD
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od podvlada »

Standardní jednotka zapadnutí: 1 podvlada :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Jak jsem naťuknul už jinde, v pátek jsem přímo u chalupy zapadnul. Fotek moc nemám, nebyl čas fotit, tak jen auto na začátku akce, to jsem už odhrabal od něj sníh, vypadá to zcela nevinně, není vidět ani ten náklon, který byl ve finále teda už docela hrozivý, sedal jsem do auta, že jsem se musel přidržovat těžce čehokoliv :-) :-/
Brázda kterou jsem vydřel chudákem lesníkem je vidět, opět fotka je těžce milosrdná, realita horší, každý chodil dnes okolo a jen otevřel hubu co jsem to tam vyrobil.
Pro představu- vlevo je vidět trochu příjezdovka, vpravo už je sklon do zahrady, směrem k chalupě, je tam kamenná zídka a já přes ní visel na skoro celé auto směrem dolů, čili gravitace působila fest a ty dvě kola co byly ještě prozatím aspoň na cestě a ty hromady sněhu byly proti všemu načemu počínání.
Traktor s navijákem- majitel byl pryč odjetý na nákupech. Traktorista místní pluhař byl na opačném konci naší dlouhé dědiny, někde na pasekách, tu už měl ten den odhrnuto vícekrát, padalo totiž furt, že dojede, ale fakt až večer, v sedm v osm a že neví jak to vypadá, ale nemá ani řetězy, že každá situace je jiná, dnes vytahoval dvě auta, jedno málem nedal... to je jasné, chápu. Začínal jezdit v jednu v noci a jezdil cirka do osmi večera, tak jsem ho nechtěl fakt lámat, soucítil jsem s ním a taky jak ho i jinde čekají, jen mělo ještě sněžit a co bude do večera či případně do rána to nikdo nevěděl, proto dojel nakonec velice mega ochotný brácha od Šamana, se svým Mitsubishi L200. Dojel i s rodinkou, maličká vnučka vzadu, tak takhle až obtěžovat jsem opravdu nechtěl, počkal bych :-/ moc pokusů tahání na zpátečku směrem k cestě obecní, lopatování tun sněhu ale nešlo to, jednu chvíli se zdálo že jo ale pak jen zmar a lesník se čím dál víc nakláněl, sic jsme se dostali už i téměř na cestu, furt si to štrádoval svou hmostností víc ze svahu dolů, tu fotku bohužel jak už jsem psal nemám, nebyl moc čas fotit a byl jsem promrzlý a unavený, pár hodin vyprošťování za s sebou. Pak odvezl rodinku domů a že to teda ještě zkusíme, no už tak dostali obě auta silnou čočku, enem dým, spojka moje obvzláště, ještě původní si začoudila, zasmrděla jak zákon káže a točily jsme oba dva motory jak jen to šlo.
Znovu pokusy a nic. Říkám to by teď chtělo zvolit opačný směr, micák předjet mé auto, ale ne dolů k chalupě aby nezapadal taky, ale zůstat na cestě a tahat micákem lesníka ideálně za s sebou. Pokusů ix, kurtna převazována na krátko, lopatování, ale to už ztrácelo smysl, poté co jsme zřeli mou nápravnici zcela sedlou na zemi, tu jedině síla a pevný záběr helfra pomůže.
Tak opravdu poslední pokus, další násilné škuby s auty, další velice ochotný soused, co tu nedávno dostavěl novostavbu si vzal mé kolečka a dotlačil v tom sněhu štěrk, podsypali se kola micákovi, protože už ujížděl samozřejmě z cesty do závěje směrem ke mě. Já si říkal, že tohleto snad nedáme, ale ne takhle nemůžu přemýšlet, teď nebo na jaře :-) a pak najednou drc a lesník se začal hrabat krátce z příkopy, poté pár kouřů z laufů a od spojek a byl venku!!! Heuréka! :-)
Jak se vám chlapi odvděčím jen...prý no jak příště se to může obrátit, říkám to není na flašku slivovice ale na demižon a brácha od Šamana se jen usmál a prý přijď až budu zase dělat společenský guláš :-D říkám to je teda odměna pro tebe... :-)
Soused se štěrkem měl taky záživné dny za s sebou, na pátek měl večírek ze svou firmou, v noci je dovezlo auto pod kopec a oni v té šílené vánici v noci si to štrádovali i s jeho přítelkyní ix kilometrů na barák. Soused přišel o hlas, skrz ten večírek :-) a pak v pátek bok po boku se mnou svorně lopatoval svůj desítky metrů dlouhý sjezd ke svému baráku. Dal to, mokrý jak myš, klobouk dolů, tohle bylo na frézu už, ostatně já si taky užil, zítra vyfotím svou dálnici vyhrabanou, dnes mě to nedalo a prokopal jsem cestičku k chalupě, teda ke kůlně a to teda už po zkušenostech zcela celou a docela důkladně, pak projeto párkrát forejsem, to jsem musel, nemám rád, když musím nosit bagáž k chalupě z větší než nutné dálky.
Přikládám i fotky zaneseného forejse, ty nánosy ledu jsem dnes taky doloval, nej byla násada od lopaty a tak tady žijem :-)
Mockrát dík ochotným sousedům, bráchovi od Šamana i Danovi, i traktoristovi, všichni byli tak moc ochotní a v pohodě, já bych byl teda taky, ale není to tak úplně zvykem dnes, teda nebere to člověk automaticky.
Však chystám i nějaký ten revanš.
Co mě teda i navíc mega potěšilo, že zdá se lesník tohle vše přečkal bez úhony 8() navzdory tomu, že se předkem opřel o dřeva, co jsem měl skryté pod plachtou, ale to tak, že přímo nárazníkem a světlama, ty dřeva jsem jen tak tak vytáhl, byl to boj a taky nápravnice dostala zabrat při vyprošťování, když ležela přímo na zemi, případně na šutrech...plech olejo vany od kofilky je taky neskutečný, nemít ho, nevím nevím, protože držel taky v jednu chvíli lesníka svou silou na zemi, ne na sněhu ale taky na šutrech, všechna čest jeho pevnosti, ještě znovu prozkoumám jaké jsou případné škody, ale vypadá to zatím vše OK, tak snad jo i jsem jel večer ještě do valmezu pro Díťu a vše se zdálo normální. Jakésik škrábance přibyly, to je jasné, ale na tohle sere pes.
Mimochodem ještě že mám světlou výšku jakou mám, po výměně niveláků teda jo, jako jasné, auto by si sedlo tak jako tak, ale furt tam byla byť jen minimální vůle, mezera mezi častmi spodku auta, diferák apod, za to jsem fakt byl rád, byl to sotva třeba centimetr ale byl, při těch záškubech přes kurtnu by dostával taky pěkné prdy, jakože možná něco schytal a nejen on, vivat starý železo forester. A taky jeho docela nízká hmotnost, mít dvě dvě a půl tuny tak nevím jestli se hnu z místa a jestli bych se spíš víc neporoučel ze svahu dolů.
Teda sepsal jsem hotovou bibli vyprošťovací, vím, jj vím :-| já bych to taky dočetl jen někdy, možnááá, ale musel jsem, takový já už jsem.
Přílohy
IMG_20221216_155209.jpg
IMG_20221217_143011.jpg
IMG_20221217_143004.jpg
IMG_20221217_145601.jpg
IMG_20221216_153906.jpg
IMG_20221216_185747.jpg
IMG_20221216_201112.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od StandaB »

No, tvl,..hezky jsi to rozryl. 8() Vypada to , jako kdyby se tam parili nosorozci. :-DDD
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Šaman »

Nóóó....Susede, pěkně!!!!. Protože to tam trochu znám, fotky jsou "mírné" ten náklon si dovedu představit.
Když zapadne Forestr, pak moc způsobů jak ho dostat ven není.
Taky jsem toho svého kdysi doloval ve tři ráno až do půl šeste. Věřím, že Šíma byl náležitě zmordovaný. Aspoň si pak mohl dát :*)(*: :*)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Stando :-D nj byl to boj, tu ne nosorožci, ale jen divá prasata, všechna čest tomu micákovi L200 obutém na DMV 3, to určitě jo a taky mým DMV 2, ale jasně tohle už nebylo tak úplně o pneu, zas ale takové celoročky...to nechci vidět, ne při svých potřebách, Víťa nechá auto v garáži, nebo teda asi dle jeho slov někde venku a je, já to takhle nemám a nechci ani nemůžu mít, to Víťa i chápe jak psal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Šaman píše: ned pro 18, 2022 12:35 am Nóóó....Susede, pěkně!!!!. Protože to tam trochu znám, fotky jsou "mírné" ten náklon si dovedu představit.
Když zapadne Forestr, pak moc způsobů jak ho dostat ven není.
Taky jsem toho svého kdysi doloval ve tři ráno až do půl šeste. Věřím, že Šíma byl náležitě zmordovaný. Aspoň si pak mohl dát :*)(*: :*)
Susede jako říkáš, fotky jsou fakt mimořádně milostivé! A to byl jen začátek, pak to vypadalo o vesmír jinak špatně. Pravda, kde zapadne forester, moc způsobů jak ho rozumně dostat ven jen tak dostat ze šlamastyky není. Zvládne toho hodně, to se mě dnes potvrdilo dnes ( a nedám si pokoj a nedám) projel jsem jak nic svou předkopanou cestičku, jde o to, že si ani nehrábl, zcela bez zaváhání, cestička okolo kolni, ale mám zas větší respekt to určitě jo, nechci zas někoho otravovat, nemám to rád...
No to mě řekni kde, kdy a jak jsi se takhle mordoval? Tu zkazku nejspíš neznám?
No popravdě jsem byl totálně na dně už, se silami jo, taky prochladlý zcela, vyměněny dvakrát boty, třikrát rukavice, nechtěl jsem používat extrémní textilie co mám, protože zase v tom se hýbat a řídit by bylo těžké, navíc toho potu potom :-) jako jasně mám i membránové věci, ale ne boty vysoké přes půl metru, aby se do nich sníh nedostal a i tak se stejně vrchem dostal, dnes hlásí kačice ojičná 35 cm sněhu, to je tentokrát velice objektivní info, to je čistá realita, asi jo, ale já měl místy 60 cm sněhu jak nic i víc. To samé dnes při odhrabování sněhu.
Normálně se mě stala pro mě nevídaná věc, jak jsem v pátek furt vyprošťoval lesníka a i před vyprošťováním odhazoval sníh z příjezdovky, tak se mě pak za tmy párkrát ohlo normálně zápěstí dolů a já nemohl přirozeně vrátit prsty zpět, musel jsem si pomáhat nekecám druhou rukou :-D =) Dal jsem tomu všemu pěkně záhul a to jsem troufám si říct na zátěž zvyklý, na velkou zátěž, pravidelnou, skrz fitko a jiné mé aktivity.
Normálně jsem odpadl, ale pravdu máš, že jsem si přesto večer po gaučinku oblékl svůj severský nord dres, i pře to promznutí předtím a krásně si užil noc na terase skoro venkovní :-D svijánky a zázvorka jela přesto všechno furt, jen jsem musel opatrně zvedat lahvinku, mazec :-)
Dnes jsem se rozpakoval nad mám záměrem zda odházet celoou krátkou příjezdovku k chalupě, ale nakonec jo a užil jsem si to, fakt jo, to ticho a klid opět tu! Nikde nikdo, jen čtyči bežkaři projeli kolem... jen jsem zvolil užšší lopatu, ta široká mě dostala předevčírem na kolena pomalu :-) odházel jsem co jsem chtěl, nabral pár kýblů uhlí, odnosil, naštípal nějaké to dřevo, odřezal ze stromů jmelí atd atd a pak se dívám na zápěstí a hrča jak cyp :-D no už je dobře, lesník to přežil zdá se a ruce namazány klasickou měsíčkovou idnulonou :-)
Musím říct, že jsem se ale tak snad nikdy nevydrtil, krom sexu teda :-D ;-D
Holt auta a ženy stojí za tu námahu.
A zítra si dám snad spočink, leda že by...mě to vlastně vše bavilo, ta práce okolo, jen jsem se trochu obával o lesníka, o jeho stav a jeho vyproštění, ale jak jsme se shodli s tvým bratrem- říkám mu, už jsem v to ani nedoufal, ale pak jsem si řekl, musíš myslet pozitivně jako Jarda Dušek, jakmile jsi negativní nic nevyjde, je to v hlavě a tak jsem si řekl, že to zas nějak půjde, ne že ne a tvůj brácha se začal smát se slovy: jo tohle funguje, to je pravda, bojuje se až do konce, ten rozhoduje, poslední moment, tímto mu opět děkuji, jestli to čte nevím, asi ne, jeho prac vzadu vysklenému, do kufru navátému sněhu micákovi taky dík, všechna čest ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Makovica »

Tieto Simove romany su luxusne :-D
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

:-DDD :-DDD to teda nevím, ale vím, jsou :-DDD
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od VDC »

Šímo pěkná akce a pěknej román. :-) Fotky skoro nikdy nevyjádří skutečnost, ale ta první fotka je poměrně dost výmluvná a pro představu úplně stačí. :-)
Hlavně, že to dobře dopadlo !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od podvlada »

Tohle jsem přečíst zvládl, to bylo chytlavý a čtivý :-)
No pěkná práce. Hlavně že to vyšlo =)
Stando, nosorožci prej :-D ale jo, vypadá to tak :-D

Na kolik "podvladů" to vypadá, to jsou tak 2-3 co? :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od hamoun »

Šímo pěkně ... šikovně sis poradil. Tohle je vždycky mazec a je fajn, že veškerá technika přežila. Ty se dej brzy dohromady. Je fajn, žes to tak krásně popsal .. další část tvé budoucí knihy :)

podvlada: tak ..jak se nechytly Mm, tak dalsi jednotka?? ze ty se chces zapsat do mistnich dejin ... :-DDD
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“