Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od outback »

To je teda masakr, ale v teple se to čte moc hezky... rozhodně lepší, než se zabývat Zagorkama...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od podvlada »

hamoun píše: ned pro 18, 2022 8:59 am podvlada: tak ..jak se nechytly Mm, tak dalsi jednotka?? ze ty se chces zapsat do mistnich dejin ... :-DDD
Mm se trochu uchytily, u některých jedinců... :-)
Každopádně ohledně jednotky zapadnutí, první zmínka patří Standovi :-) viewtopic.php?p=609434#p609434
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3660
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od StandaB »

Mmno, proc ne? :-D Jednotka namahy pri vyprostovani, definovana "Podvladovo stupnici" :-DDD V jeho pripade krasne popsana, a obrazne dokumentovana. :-DDD Neco jako Richterova stupnice pri zemetreseni. :-)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od petr »

Simo co ty to tam vyvádíš :-D :-D jojo fotky klamou , škoda že já takové akce neumím tak hezky popsat a nafotit, mám většinou nervy tak nefotím :-D foryn toho vydrží víc než se zdá , pěkná akce , chudák autíčko moje , budu muset říct tvé ženě ať mi ho hlídá , ty jsi chachar :-D
říjiště nosorožců na pasekách u Šímů taky moc pěkné :-DDD nový místní název
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Už jsem tu toho sepsal až až, tak jen "krátce" :-)
Jednotka námahy se mě líbí :-D
Petře, jen jsem připravoval mého lesníka na tvou tvrdou službu ;) jakýpak chachar! :-) a říjiště nosorožců na pasekách u Šímů se mě taky líbí jj :-D
Jinak jsem si dnes já vůl uvědomil, že mám taky kvalitní kameru, tak jsem dnes běžel vytáhnout SD kartu a je to tam, sice ne vše, ale je, nestihlo se to přemazat, tak jsem to rychle stáhl a něco tu někdy ještě nahodím, kamera teda natáčí opravdu kvalitně, nádhera musím říct, co jsem od ní čekal to se dostavilo =) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Dnes po práci jsem zavážel jistý proviant na chalupu (jistě uhádnete jaký ? ) ale hlavní důvod byl rozvoz domácích uzenin- sýrů a bůčesu tím samým směrem jako na chalupu a taky se přiznám jsem si chtěl ještě trošku užít těch krásných zasněžených cestiček :-) Tak jsem za helfnutí vyproštění lesníka zavezl i bůčes a vzoreček sýra bratrovi od Šamana. Musel jsem to vzít oklikou, protože jsem se dozvěděl že opět prodává s partou kámošů kapry, zrovna vykládali, dojel kamion s 2,5 tunami kapříků třeboňských, to se to tam mrskalo, kvanta ryb jen na jedné vsi...tak snad bude "mému" osvoboditelovi chutnat, na Šaman zbyl jen kousek, tímto se mu omlouvám, příště bude víc.
Ale pěkně začlo nahoře foukat, co bylo odhrnuté se místy vracelo zpět, závěje na cestě, cestou zpět, za pár minut už to lesníka pěkně tahalo na jednu stranu, ale tak akorát na ten správný zážitek, úžasné co ty auta jen tak lehce zvládnou, jj ;)
Edit: a Zuzka vedle zase jenom se závozem mlží a slibuje, koláč, buchtička, cukrovíčko :-D ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mareka »

Kde jste všichni byli, když jsem s pracovním autem lehl na břicho a s SFC kurtou čekal na pomoc?

Ještě že jeli kolem popeláři... :-) ObrázekObrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

To jsi měl štěstí, že zrovna jeli kolem :-D jj SFC kurtna mě i jiným už párkrát helfla, parádní počin tehdy.. Yohn... :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od zhor »

Mareka píše: pon pro 19, 2022 9:17 pm Kde jste všichni byli, když jsem s pracovním autem lehl na břicho a s SFC kurtou čekal na pomoc?

Ještě že jeli kolem popeláři... :-) ObrázekObrázek
Na popelnice je potřeba popeláře :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od OK2MDK »

Dnes cestou z Ostravice kolem Šance, tuším zatáčka č7, na odbočce modrá oktávka (Trojková) a pán v zeleném na mě mává..

Tak zastavím, sedí to na bachoru, řikam to nepotlačíme, ale "tam neni tažné oko vzadu" řikam jak není? našel sem závvit "ale já nevím esi mám oko" tak vyházet kufr není tam...
Lopatu? nemá, řetězy? nemá..
Tak lopatuje mojí lopatkou, zastavují další auta, odházeli jsme od zadku že to chytneme nějak za nápravu.
Po asi 15minutách se daří zastavit stejnou trojkovou ovci a dotyčný má oko, tak sem ho potáhl a hurá na chalupu.

Byl to myslivec (v kufru flinta, cely v zeleném), podle operáku na podznačce a Ačku na ní typuju služebák - poněkud nechápu že si nechá dát toto za služebák když musí být mistní..
Auto dal do odbočky, šel do lesa a mezitm si to sedlo na břuch.

A pak jsem teda ješte vytáhl kolegu na vánoční večírek - paradoxem je, že je vlastníme VW Touareg - s uzaverkama, měchama a já nevím čím.
A pár dní před vánočním večírkem mu nabídli že konečně mají čas na výměnu rozvodů - po třech měsících čekání souhlasil a jel tátovým Huindayem, no co si budeme povídat na talíři to bude mít do příští zimní akce :-DDD

vecurek.JPG
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Šímo, čet sem to až teď, bo nebylo času. Pěkný masakr, mám zcela živou představu, bo podobného sem si užil už dosť. A přitem je zajímavé, že aj dyž už si vyflustlý a nemožeš, stejnako hážeš a makáš...ani zima ti není, bo na zimu není čas. A potem ten pocit, dyž už je hotovo a sedneš doma, už v klidu, je osvěžující. Včilej sem so to zažil už dvakráť, jak sem řešil chcípleho suna pod chalupů a pak skoro 2 km v hoře. Jak sem to dostal dom, sed si a dal žvanec, to byl zcela labužnický zážitek a spokojenost, že sem to tam nenechal a je to doma pod střechů.
První akce byla dotáhnutí forestrem, jak už sem psal, další, dyž sem vybil AKU a nenastartoval, tak pěšo dom pro AKU a kabely, to sem vez na bobách do kopca, pokus to nahodiť - zas nic, tak pro další AKU a 16mm vodiče, bo ty startovací kabely sú s průřezem naprd, to sem byl doma rychlejš, bo na bobách z kopca mezi stromy to jelo samo. Po x pokusoch sem to nahodil, opatrně naložil šecky věci na korbu a dojel dom..... bylo to teda problém startéru, ty AKU sú sice už starší, ale na nakopnutí motoru by to stačíť mělo.

Dyž si sám, často si nevzpomeneš, že třeba taký hever umí hodně právě v takej situaci, kdy nikdo nikde. Je to sice časově náročné, ale to je při také akci už stejnako jedno. Vypodložíš hever, přizdvihneš, podložíš pod kolo, pak na druhej straně, stačí tak, abys neseděl na spodku a to už je částečná výhra. Já to takto využil zatím edem raz na hřebenovce na soláňskch vrchoch, pak už ne, ale furt to mám v paměti, jak to bylo nakonec jednoduché a funkční a ani ten čas navíc nebyl vlastně tak moc, jak to vypadalo za začátku.


Myslivec a v předohrabu a nechá si to sednúť na spodek? To bude taky expert.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od petr »

na té cestě je po příkopách furt někdo a furt někdo mává a já jim taky :-D pokud to není někdo známý nebo někdo hodně zmrzlý s děckama v autě tak už raději ani netahám a různým frajírkům už od pohledu ani nezastavuju, hlavně BMW Audi , mám už nějaké špatné zkušenosti , často se něco při tom tahání poškodí tak už jsem vyléčený , za dobrotu .... takže opatrně , ony ty naše autka jsou dost lehké , takže bez cukání a škubání to většinou nejde a pak ty rizika že se něco stane rostou, pokud je to zapadlé víc je lepší na to vytahování nějaké pořádné těžší auto co to vytáhne bez škubání
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Makovica »

Dnes som si dal obligatne https://en.mapy.cz/s/gegotufude . Chcel som si zajazdit po snehu, kedze bude najblizsie dni zase pokurvene pocasie, ale z tych skoro 7km bolo podla mna minimalne 5km cisty lad, obcas ladove kolaje. Hore pohoda, aj ked ma to niekedy vozilo po tych kolajach.
Ako sa to topi a je tam okolo 0, tak to vsetko steka a mrzne. Mal som obavy smerom dole, lebo retaze by som jednou rukou nenasadil. Ale pohoda (aj bez asistenta zjazdu), len som uz neriskoval a obcas aj vysiel jednou stranou na trochu snehu alebo spinavsi lad.
Ale za ten jeleni gulas na chate ( https://sk-sk.facebook.com/people/Inove ... 403901987/ ) to stalo. Ten je megaluxusny.
Inak majitel je spravny typek http://www.ivanbulik.sk/ .

A aby som ostal v teme, tak ja mam asi smolu a nemam koho zachranovat. Aj dnes tam okrem mna uz bolo len jedno auto, lebo chalanisko z chaty vravel, ze ich dost nevyslo. Ale dodavka s nasadenymi retazami a pivom to dala :) By som asi musel chodit hore-dole, ked cerstvo nasnezi :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3660
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od StandaB »

Makovica, ty me bavis, :-D Nekoho tahat, :-)......Bud rad ze ti funguje ruka. :-DDD Uz je fakt tak dobra??
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Makovica »

Normalne zaradim Dcko lavou, povolim rucnu lavou a idem :) No uz som sa aj pristihol, ze som volant omylom chvilu drzal pravou :) Este ta rana pri specifickom pohybe obcas zaboli, ale uz sa celkom da.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“