Fotopostřehy

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od petr »

jo no ja to mám hlavně do práce místo auta na sport to uplně není, to už jsem tu psal, ale fakt je že dojedu dál a rychleji a hlavně na normálním mě to ve velkých kopcích nebaví což je u nás skoro všude , co se týká toho makání je to na delší povídání , ale zjednodušeně i na největší přípomoc dáváš zhruba 1/3 ze svých sil takže pokud ujedeš 3x větší vzdálenost nebo 3x větší stoupání tak je to ok a mákneš si i na elektru, my jsme třeba najeli cca 90km ve velmi kopcovitém terénu takže je to jakobychom zhruba ujeli 30km na normálním kole , stoupání bylo určitě přes 2000m takže je to zhruba jako nějakých 600m na normálním kole , na menší kopce nebo roviny to moc smysl nemá snad jen , že se na tom dá jet mnohem rychleji , jde na tom ujet klidně 170 km , ale jednak mě to nebaví a hlavně mě bolí potom zadek , víc jsem v kuse nezkoušel a ani mě to neláká , na to jsou jiné kola, silničky a podobně , každopádně není problém dneska si to někde vyzkoušet, ale když elektro tak jedině celopero a do hor a kopců
trasa byla Ostravice 420m.n.m , Lysá Hora 1320m.n.m. zpátky dolů, pak na Smrk sedlo cca 1200m.n.m. pak zase spíš dolů na Horní bečvu a Zpátky přes kopečky na Ostravici to by na normálním kole dal leda fakt špičkový jezdec, takhle si to může zajet i normální člověk :-D
je fakt , že pro takové kola nejsou v česku adekvátní kopce leda jet nahoru a dolů víckrát, nebo víc různých kopců a nebo si zapínat tu přípomoc jen na eko a to si pak mákneš jako prase , ale to zas je potom zbytečné mít tam motor :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22708
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od spm »

Mno, normálně ujedu něco jako 50 po rovině a mám toho úplně plný zuby. Teď nás čeká cca 3x80km po sobě v dost kopcovitym terénu; mapa tvrdí stoupání 3,5km* :-DDD Tak kdybych se už po konci srpna neozval, tak to dopadlo špatně :-DDD

* to stoupání teda asi tak hrozný nebude, pač je v cestě nějakej tunel, co se jede vlakem, nicméně mapy.cz ikdyž mají naplánovanou trasu skrz ten tunel, tak výškový profil vypadá, že jde přes vrchol.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od petr »

a je to čistě stoupání nebo je to převýšení , takže stoupání i klesání a sečteno dohromady :-D
pokud je čistě stoupání 3500m tak to ani bez nějakého nabíjení po trase baterka nezvládne , leda na nějakou malou přípomoc takže to si máknete slušně :-D kam to jedete ?
Nastoupat na 80km 3500m je celkem dost to není uplně sranda ani na tom elektru , to bude žízeň ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22708
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od spm »

Čistě stoupání, klesání je podobný. Máme na to 3 dny, takže teoreticky i 3 nabíjení, což by to, snad, dojet mělo :-DDD Nicméně podle odečtu mapy bych řekl, že reálně to stoupání je tak 2,5, kilometr je nad tím tunelem :-D Alpe Adria po Rakouský straně :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5548
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Holaňďanka »

Bych chtěla vidět tu jízdu na elektrokole po červené co jsem jela s dětmi a do těch krpalů tlačila v každé ruce jedno kolo. Páč Zuzanka už to nezvládala. V jeden moment jsem byla rozhodnutá, že se otočím a pojedu po té hnusné silnici do Splavů . Jenže to je sebevražda. Nakonec jsem se kousla a počítala neustále dokola do 10. Byl to opravdu masakr....
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22708
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od spm »

My jsme je už kdysi půjčené měli. Tenkrát jsme s tím jeli víceméně po rovině, takže to byla dost brutální nuda, protože se s tím nedá jet ani rychle (ve 25km/h se ten motor vypne a pak je to naopak tak těžký ušlapat, že to ani nejde). Nicméně na takových těch kopcích typu kousek svahu k nějaký budově a podobně, kde bych to na normálním kole nevyšlapal ani omylem, to v podstatě jelo úplně stejně jak po tý rovině. Ani nevím, že jsem šlapal. Takže proto mě i takový blbý nápad napadl, pač si celkem věřím, že to do toho kopce poznat skoro nejde. Jenom je samozřejmě otázka, jak dlouho vydrží ta baterka. Se holt vyzkouší a v nejhorším se bude muset vymyslet nějaká alternativa :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od petr »

záleží na typu kola a baterce , já mám už silnější 740Wh , středový motor Yamaha, je to odčipované , takže po rovině klidně 50 i víc když makám , jestli je to stoupání 3500m celkem na 3 dny tak uplně v pohodě , ja myslel že každý den :-D vyjet s tím jde snad skoro vše , ono se to stejně potom staví na zadní nebo to začne prokluzovat , takže kopec to vyjede větší než subaru :-D horší je když je to moc kamenité , jak to začne hrabat tak holt tlačíš a to nechceš , protože to má 22kg , má to i dopomoc pro tlačení , ale nerad to používám , ono když se tam nedá jet tak už se to stejně spíš musí nést to kolo, na normálním kole tak prudké kopce nevyšlapeš , ale líp se tlačí to asi jo :-D
motor v zadním kole moc odzkoušený nemám , do prudkého kopce jsem ale musel dost makat, jinak to nejelo , na menší kopce to bylo taky celkem v pohodě
jinak můj syn má asi 36kg takže on to má uplně jako motorku a vyjede to uplně nemožné a hlavně do kopce to s ním valí že já nemám šanci , kde já jedu 20 on jede 30 takže lehčí mají velkou výhodu
aby to náhodou někdo špatně nepochopil , já jinak elektrokolo vůbec nikomu nenutím , naopak , je to k ničemu , jen hezky makejte za svoje a pro holky to už vůbec nedoporučuju , by pak ztloustly , takže pro holky zákaz prodeje a používání :-D
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Lefie »

Otázka za 100 bludišťáků.
Jak se šnek může přirozenou cesto dostat na toto místo?
Přílohy
IMG_20210623_053841.jpg
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od petr »

no normálně se tě snaží předjet :-DDD
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Tapan »

Blboat. Lezl po cestě a při průjezdu si naskočil :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od námořník »

Má na zádech batoh, je to horolezec 😏
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5548
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Holaňďanka »

Sice by to mělo jít do proher, ale takový je život. Tribečka je stále v servisu a bude to nejspíš velká operace. To znamená, že dovolená už nebude. Ale děti za to nemohou a tak přeci nebudeme sedět doma a plakat.
Vytáhla jsem je na kolo a lanovkou na Komárku a potom na kole domu.
Přílohy
IMG20220813144307.jpg
IMG20220813152847.jpg
IMG20220813150740.jpg
IMG20220813161109.jpg
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22708
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od spm »

Co se stalo? Ja myslel, ze jsi ji uz dovezla domu.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5548
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Holaňďanka »

Teče olej ještě někde jinde než přes gufero. Našel vlásenkovou prasklinu, tak to zkusil tekutým olovem. Ale teče to.proste někde dál. Jak se hodně ohřeje motor tak se to vždy projeví. Už jsem si to obulela (lžu, brečím furt) ale nějak se s tím musim smířit. Uvidíme, budu doufat.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19076
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od hamoun »

hele .. MOC drzime palce, at je to rychle a bezbolestne opravitelne ... !!!

a .. ta prvni fotka .. smerem dolu ... pod lany lanovky .. tam jste nejeli dolu, ze ne?? 8()
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“