AT pneu na forestra

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Tapan »

Marty: ty jsem jezdil na léto a po pravdě řečeno jsem se na silnici pokaždé těšil na zimáky :-) V terénu byly fajn, ale nárůst spotřeby a zhoršení chování na suché silnici bylo jasně patrné. Nicméně dokonalá pneumatika neexistuje a zrovna my na ně máme hodně protichůdných požadavků :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Marty73 »

To je zajímavé. Jaký rozměr? Já je fakt mám rád. Možná taky hraje roli podvozek. Mě fakt fungujou skvěle. A to jezdím svižně.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Jackylle »

Snažím se najít AT pneu na Forestra na 16" ráfky a nevím jestli nejsou, nebo neumím hledat... v povolených rozměrech je to marné. V mírně nadměrných rozměrech taky nic.
Kámoš co nedávno pořídil Wranglery má 215/70/R16... což už mi přijde teda dost. Má forejse zvednutého o 4 cm, takže vejdou, ale škrtají v plném rejdu. (Na mokru se prej chovají jako staré sjeté zimáky). V tomhle rozměru se dají najít i Coopery (AT3 4S), dokonce s bílým písmem :-D
Mohla bych je obout na forestří plecháče, zahodit zimní Barumky (stejně je nechcu další sezónu) a nic neřešit (akorát se mi ty plecháče až tak nelíbí). V případě tohoto rozměru se mi jednoznačně jeví lepší Coopery.

Coopery i Wranglery 205/70/R15... jsou na výběr i za hodně rozumnou cenu.
Musela bych navíc pořídit ty 2 cm podložky se šteftama... nebo sehnat další disky s vhodným ET. Nebo to vyzkoušet bez podložek a kdyby byl problém, tak je dokoupit. Teoreticky by se možná na těsno vešly užší gumy (205) s diskem ET 55, ale to je jen odhad na základě nepřesného měření).

A teď mi poraďte, jak z toho ven...

Jak by se autu líbily tak velké kola? Vím že Legáč byl na menších kolech o dost spokojenější...
Zase v terénu je každý cm dobrý...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Mira »

O vlákno vedle jsou vidět 215/70 R16. Tu viewtopic.php?f=39&t=8682&start=45
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Jackylle »

Forest vedle je dokonalý. I fotky co poslal kámoš se stejným rozměrem 215/70/16 dokazují, že to těm autům sluší.
Posunula jsem rozvahu... zruším letní obutí, na rekonstruované 16" se správným ET dám Coopery nepovoleného rozměru... čímž to bude i pěkné. Stejně to nebudu chtít furt přehazovat, zvlášť když ty gumy fungují i na asfaltu.
Jaká z toho plynou legislativní rizika? Miro, ty jsi někde dříve psal, že blbost a co furt řešíme... jak to je?
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4924
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Makovica »

Legislativa - pri poistnej udalosti podla mna musi poistovna dokazat, ze toto malo nejaky vlpyv. aby mohla percentualne kratit nejake plnenie. O com dost pochybujem.
Inak co na STK, neviem, tam by to asi nepreslo :) Na videu z kontroly isto nebude rozpoznatelne, ake su tam presne gumy, pokial to nebude extrem, takze zalezi na cloveku.
Tolko len moja laicka uvaha.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Jackylle »

S tou pojišťovnou jsem to taky tak nějak pochopila. Ještě se zeptám pojišťováka, jak to vidí.
Na STK to skoro jistě neprojde, musím zachovat nějakou sadu s povolenými rozměry. Asi zimáky. Je jednodušší kola přehodit, než se s nima hádat.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Tomiq »

Jelikož se pojišťovny samozřejmě snaží plnit co nejméně, tak na tomhle si případně smlsnou s chutí a plnění zamítnou. >:-@
Nikdo se to tom nebude bavit a rozhodně nebude tobě pojišťovna dokazovat, že jiný rozměr gum než dle TP neměl vliv na nehodu, ale právě naopak - budeš se soudit a cpát peníze do dokazování pomocí znaleckých posudků, to bych teda nepodstupoval <:-<
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Jackylle »

Poučena fotem Turbožrouta jsem vytočila kola do polohy dle fotky... a 215/70 R16 fakt nevleze >:-&
Ještě jsem našla Coopry ATT 215/65 R16, ty by těsně vešly. V povoleném rozměru 215/60 R16 (ani v jiných exotičtějších povolených) AT gumy najít nedokážu :-/
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Mira »

Tomiq píše:Jelikož se pojišťovny samozřejmě snaží plnit co nejméně, tak na tomhle si případně smlsnou s chutí a plnění zamítnou.
Nikdo se to tom nebude bavit a rozhodně nebude tobě pojišťovna dokazovat, že jiný rozměr gum než dle TP neměl vliv na nehodu, ale právě naopak - budeš se soudit a cpát peníze do dokazování pomocí znaleckých posudků, to bych teda nepodstupoval
Jestli ty bubácký řeči bereš vážně, tak evidentně nemáš zkušenost. Znáš někoho koho to snad postihlo? Jinak je to jedna paní povídala, že to není směroplatný. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od námořník »

Taky jsem se ptal na různých fórech, komu neplnili. Všude bylo, kamarád kamaráda atd. Takže já bych se taky nebál.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10638
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od podvlada »

No je fakt, že naštěstí jsem neměl problém ani neznám někoho kdo měl, ale když teď zbořili Přecedovi Kredence, tak ten týpek co to přišel po pár dnech nafotit fotil i kola. Je jasný, že by se pojišťovna hned chytla, kdyby tam měl něco mimo TP, ale je otázka, co by dělali s následnou reakcí že to přece nemělo vliv. A kdo by musel co dokazovat...

Mimochodem, když jsem na parkovišti u práce špatně zajistil ještě starou Alfu, ta se mi rozjela a ťukla do novýho Clia (zlomil se kousíček nárazníku, takže oprava asi ke 30 tisícům za novej nárazník, lak, montáž a zapůjčení náhradního auta asi na týden). Všechno jsem jen nahlásil (telefonicky) a jediná dokumentace co jsem poslal byl euroformulář a TP. Absolutně je nezajímaly žádný fotky, nikdo to následně neřešil, nic. A to mi ještě až potom došlo, že jsem dement, že jsem řekl, že se mi auto rozjelo "samo". Mohli se klidně cukat, že jsem si za to mohl sám, že to nesouviselo z provozem na pozemních komunikacích, v tom autě jsem ani neseděl, jánevimco. Ne, vůbec nic. Stačilo zatelefonovat, poslat dva naskenovaný papíry a bylo.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od sima »

podvlada píše:No je fakt, že naštěstí jsem neměl problém ani neznám někoho kdo měl, ale když teď zbořili Přecedovi Kredence, tak ten týpek co to přišel po pár dnech nafotit fotil i kola. Je jasný, že by se pojišťovna hned chytla, kdyby tam měl něco mimo TP, ale je otázka, co by dělali s následnou reakcí že to přece nemělo vliv. A kdo by musel co dokazovat...
Taky jsem si vybavil focení kol VDC povozu a pak i ty všelijaké historky, co je na nich pravdy, jak by se zachovala pojišťovna nevím, dnes se napadnou i věci zdánlivě nenapadnutelné, to jde vždy. Takže je otázka zda to není opravdu jedno, když člověk narazí na parchanty není si jist ničím. Já přesto zatím rozměry dodržuji, aspoň ty hlavní jo, ale už jsem byl ochoten taky koupit pneu, co se lišily, byť jen jen v jednom rozměru, nebylo to úplně mimo ofiko, kompletně ne.
Nad nějakými exoty co bijou na první dobrou do očí bych těžce zvažoval.

Mám dojem, že jsem se ptal kdysi mé poj. agentky a ta říkala, že tohle by u nich opravdu řešit neměli, optám se příležitostně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
dwayne
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: sob bře 14, 2020 2:12 pm
Bydliště: Brno

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od dwayne »

Jackylle píše:Poučena fotem Turbožrouta jsem vytočila kola do polohy dle fotky... a 215/70 R16 fakt nevleze
Ještě jsem našla Coopry ATT 215/65 R16, ty by těsně vešly. V povoleném rozměru 215/60 R16 (ani v jiných exotičtějších povolených) AT gumy najít nedokážu
Když jsem ještě zvažoval 65ky, koukal jsem po Yokohama G015 a BFG K02 (to už je hodně hodně těžká guma a proto jsem ji vyloučil úplně). G015 se dělají i v 215/60/R16.

Je to ale tak trochu prašť jak uhoď, sice budeš mít dobrej rozměr, ale zase špatnej rychlostní koeficient.

215/65/R16 je na forestera asi ideální bezproblémová velikost, pomineme-li plnění pojistných událostí.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od VDC »

Já bych se těch pojišťoven po té mé aktuální zkušenosti úplně nebál. Rozhodně nebude platit paušálně, že mírně odlišný rozměr kol bude znamenat neplnění. Ten pikolík, co si přišel Kredence vyfotit, fotil všechno, včetně držáku rezervy s hi-liftem. A nikdo se nad tím nepozastavil. Nikdo neřešil přídavný světla bez E a podobně. Takže nevěřím ani tomu, že by neplnili, kdyby kola byly mírně jiný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“