Aditivace paliva Ecomax

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

vojta74 píše:Dnes jsem nahlédl do nového SM, test zimních aditiv do nafty, čekal jsem tam Zeroflo Two od MO, ale bohužel. VIF teda vyhrál.
Bohuzel jsme se z redakce o takovem testu nedozvedeli a nebyli vyzvani k dodani vzorku resp.nebyli dotazani, kde to muze redakce nezavisle a objektivne zakoupit. No a dalsi z rady vitezstvi VIFu bylo jasne... ;-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Mareka »

Tak jsem dnes (při -12 C) tankoval ropu do pracovniho auta a když jsem chtěl přidat Zeroflo Two od MO tak problém: v lahvi (mám ji v kufru) nebyla kapalina ale zmrzlý rosol. Takže jsem musel pošpekulovat, dostat tu huspeninu do nádrže (lžička by se hodila) a mám k tomu dva dotazy:
- je to ztuhnutí aditiva určeného proti "tuhnutí" nafty normální?
- má smysl dávat ztuhlé aditivum do nádrže? Tj. rozpustí se v dotankované naftě a bude mít správnou účinnost?
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Ano to je běžná paradoxní vlastnost těchto speciálních aditiv, že při teplotách pod bodem mrazu začínají koncentrované v obalech tuhnout. Ať už je to toto millersí, nebo jakékoliv jiné kvalitní, které na trhu najdete. Proto v tech.listu píšeme:

SKLADOVÁNÍ:
Skladujte při teplotách nad 0°C. Při nižších teplotách se mohou z přípravku vyloučit pevné podíly, které se zahřáním opět rozpustí bez vlivu na další účinnost aditivu.

http://www.millersoils.cz/373/zimni-aditivace-nafty/

Doporučuji Vám vzít láhev domů nebo do garáže na roztuhnutí.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Mareka »

OK vezmu láhev o tepla. A jen tak pro zajímavost - co udělá to ztuhlé množství co už jsem do nádrže "nasypal"? Rozpustí se to v naftě i když mrzne, nebo až přijde obleva?
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Zcela teoreticky stačí odstavit chvíli auto někam do krytého parkoviště, kde je teplota nad 0°C. Jinak venku za stabilních teplot pod bodem mrazu, jak to předvádí počasí nyní, to nikdy neroztuhne ani v naftě.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od SWB »

Vzhledem k tomu, že Forester je nám trochu malý, museli jsem přikoupit něco většího, volba nakonec padla na Rextona.

Rexton je r.v. 2003, 88 kw, motor 2,9 TD (licence mercedes), EURO III

- začal jsme s ním jezdit na bionaftu B100, jezdí bez problémů, pouze je znát očekávaný pokles výkonu oproti normální naftě,
- nyní řeším co přidávat do nafty, jaké aditivum, používám vlastně cca 97% bionaftu,
- zda-li očekávaný pokles při provozu na tuto bionaftu lze aditivem "dorovnat".

Rád bych se tedy zeptal, jaké je ideální aditivum pro provoz na tuto bionaftu na letní a na zimní provoz.

Děkuji
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer,
Na B100 máme osvědčený jak Diesel Power Ecomax tak Eclipse Powercide Plus (určený spíše pro zemědělskou, stavební techniku a nákladní auta) Powercide Plus má ještě extra aditivační balík právě proti těm nejhorším "humusům" hrozícím z B100 http://www.millersoils.cz/280--eclipse- ... -plus.html
Speciální aditivum - depresant - na zimní provoz B100 bohužel v nabídce není (naše Zeroflo Two - ani jiná obvyklá komerční zimní aditiva - na B100 dělané není) ale takové speciální produkty na trhu také jsou. Co však máme osvědčeno je skutečnost, že díky zlepšeným viskozním vlastnostem nafty s aditivy Ecomax nebo Eclipse se také dokáže filtrovatelnost a "tekutost" nafty v mrazu vylepšit.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od SWB »

Děkuji za odpověd,
mrknul jsem na Eclipse Powercide Plus, nejmenší balení je 1 L, po otevření se má spotřebovat do 3 měsíců.

- Budete mít v nabídce i menší balení, neboť takový nájezd kilometrů na naftu nemám (za měsíc vyjedu cca 100 l nafty B100)?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak lze shrnout rozdíl mezi Diesel Power Ecomax a Eclipse Powercide Plus v prevenci bakteriální kontaminace nafty plesnivinou a kvasinkami.
Do B100 přidávám současně i 5 - 10 % naturalu 95.

Děkuji za upřesnění.
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

3 měsíce jsou uvedeny pro jistotu v technickém listu, pokud to vyjedete za půl roku, neviděl bych v tom větší problém.
Bohužel menší balení neplánujeme, tento produkt je primárně pro větší objemy - náklaďáky, traktory, bagry...
Přesně jak píšete, Eclipse Powercide Plus je vyloženě speciál na B100 a všechny hlavní potenciální neduhy, nicméně podobný balíček má i Ecomax - ona biosložka je dnes v každé naftě, tak se s ní musí bojovat všude.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový web + e-shop

Příspěvek od Subaru70 »

Dobrý den,
měl bych dotaz týkající se aditiva pro dieselový Subaru Forester 2.0D MY13.Rád bych věděl zda vůbec ano a případně jaký a v jakém intervalu. Nyní mám cca 15.000km. Rád bych předešel problémy např.se vstřiky a pod. Tankuji jen diesel od Euroilu bez bio. Děkuji
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Pokud máte po ruce ČS s naftou bez bio podílu, tak to je jenom dobře. S palivovými aditivy je to trochu specifické - je na každém, zda je vůbec bude používat, nebo jen občas či pokaždé. Jako obchodník bych Vám to měl asi vnucovat, protože všeobecně kvalita paliv, zejména nafty je v ČR nevalná a tak používat aditiva typu VIF nebo Ecomax je poměrně populární, ale skutečně je to jen na Vás. Ochrana a udržování spalovacího prostoru a vstřiků v čistotě je jednou z funkcí a přínosů Diesel Power Ecomaxu. Dle zpětné vazby zákazníků vidíme, že Ecomax skutečně funguje, takže pokud do něj investujete, nebudou to prostředky vyhozené z okna ;)
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od quickly »

Petr Vejvoda píše: Dle zpětné vazby zákazníků vidíme, že Ecomax skutečně funguje
Já jsem aditiva nasadil u dehta při najetí 100 tkm a myslím, že jsem si tím zachránil vstřiky (originál vydržely minimálně 218 tkm). Navíc u mne spotřeba klesla cca o 0,5 l /100 km. U benzínové plečky nemohu posoudit úsporu, protože jsem aditiva nasadil po ujetí 2000 km. U šestihrnka mi spotřeba klesla o 0,7 l/100 km. U dehta bylo nasazení dost znát (hlavně ztišení motoru), u benzínu to tak okaté není, ale dávám pro dobrý pocit, že dělám něco dobrého po auto. Přepočtem na 1 litr PHM to vychází dost podobně, jako když si kupuju N95+aditiva. U sebe mám ale jistotu, že to budu mít promíchané.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od merlin »

S tým aditívom je to tak trochu otázka osobnej viery a ochoty priplatiť si za dobrý pocit. Ťažko sa tu človek dočká dôkazu v podobe rozobratého motoru po 100 tis. km - kto by to dobrovolne absolvoval a akú vypovedajúcu hodnotu by to malo? :655:
Na druhú stranu, niečo to asi robí - potvrdzujem subjektívny pocit ztíšenia motoru. Na to zníženie spotreby by som ale neprisahal - na tú má asi väčší vplyv nervózna noha, studený motor, naložený kufor alebo zrovna podhustené pneu. (Alebo proste v mojom prípade taká skladba ciest, ktorá neumožňuje nijak jednoducho porovnávať cesty medzi sebou).

To, čo si ja kupujem za tú +1Kč/l paliva, je, že vnútorne už potom neriešim, či práve tankujem u neznámeho sólo pumpára niekde v Hornej Dolnej, alebo u notoricky lacnej Tank Ono, alebo u nejakej rádoby-prémiovej čerpačky. Aj keď je pravda, že MaxxMotion ani Vervu už Ecomaxom nezahusťujem. :845:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
tenese
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon kvě 19, 2014 4:15 pm
Jméno a příjmení: Tomas Suchan

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od tenese »

pridam i svoji zkusenost s aditivem ecomax, od te doby co ho pouzivam mam prumernou spotrebu nizsi o 1-1,5 litru na 100km. Pri jinak stejnych podminkach tzn stejny zpusob jezdeni a stejne trasy. Podle me to nejspis opravdu funguje. Co dalsiho to memu auto provedlo krom snizeni spotreby netusim ale doufam ze mu to prospisva.
tenese
SUBARU Forester SG 2.0X AT Obrázek
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od maur »

Pouzivam jak na naftu tak i na benzin Aditiva od Millers Oils i od firmy VIF.
Dle testu od Svet Motoru (byl test na naftove aditiva) jsme mohli vycist co dela aditiv od VIFu a co dela aditiv od Millers Oils.
Jedna firma eliminuje bioslozky a svisuje octanove cislo, druha lepe maze a cisti palivove soustavu.
Jak mi vime u nas neni uple cista do dobra nafta, tak u kazdeho takovani pridam 60ml (vzdy vyjedeme nadrz na maximum).
A jestli vidim pokles spotrebi? Nemam na to odpoved. Moje pani jede do skolky, ktera je dva km od naseho vydlakova. Motor studene, pak prd skolkou se vypne a opet se nastartuje. Pojede na nakup, trasa tak cca. 600 metru a opet se vypne motoru. Pote se po treti nastartuje motor a domu, 2km. Ve finale motor je furt studene. A spotreba, malem bych rekl jako T43.
Davam aditivum aby nafta lepe mazala a trisky byly ciste.
Lahev s odmerkou u Millers Oils nema chybu, perfektne se da odmerit kolik chci da do nadrze a aplikovat. Nevozim lahev v aute, mam strach ze se vyleje, vicko netesni uplne dobre. Staci co zvladnou deti v aute. ::-DD:
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“