Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od VDC »

Až se Petr Vejvoda všimne dotazu, tak ti odpoví i on, ale možná to bude chvilku trvat. V každém případě obě varianty jsou vhodné jak do převodovky, tak do diferenciálu, vzhledem k tomu, že přední diferenciál má společnou náplň s převodovkou. Olej musí splňovat specifikaci GL5 pro hypoidní soukolí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
lucass
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pát led 12, 2018 11:42 am
Bydliště: Olomouc

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od lucass »

Jo jo v pohodě, já si na odpověď klidně počkám ale i tato je pro mě dostačující , navíc ne každý je schopen být denně na fóru a všem odpovídat.
Subaru Forester 2.0X SG 2007 Bi fuel.
pepe17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 15, 2021 1:39 pm

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od pepe17 »

Impreza GT (ročník 95, najeto 170 kkm), do převodovky i diferenciálu použit olej EE Transmission 75w90. Nevím co tam bylo předtím ani jak to tam bylo dlouho, ale nyní se líp řadí a mírné hučení převodovky, které jsem občas slyšel, teď úplně zmizelo.

Objednávka byla vyřízena velmi rychle, klubová sleva doplněna na počkání.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od podvlada »

Vítej na fóru a rádi slyšíme, že to pomohlo. (*_^) |,,,,
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 285
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od wenzel »

Milí přátelé, jsem asi naprostej pitomec, ale po tom všem, podařilo co se mi posrat a vzhledem k tomu co tady máme v Šumperku za rádoby značkový Subaru servis.. se raději zeptám : Do mojí Karkuly SG 2006, 4EAT je tenhle olej: https://www.millersoils.cz/xf-premium-atf-extra pořádku ? Popř můžu volit ještě něco lepšího od výrobce? Motorovej budu brát v EE 10W40 ...
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od pufko »

Nevidím dôvod tam dávať predražený Millers, aj ked dostaneš zlavu stále je drahší ako iný olej...
Pozri sa kolko špecifikácii splna ten Millers...
To je asi nejaké perpetum mobile alebo čo :-/ :-/

Ja som už 2x nalial Dexron III a fungujem a 12 rokov a vyše 200tkm (celkove cez 300tkm) nemám problém...
A keby sa niekto ohánal že nie je Dexron III ako Dexron III tak sa stačí pozrieť ako nejaký Millers dokáže splniť súčasne od Dexron II cez rôzne varianty Dexron III až po Dexron IV...
Jednoducho iba preto že si dal schváliť všetky možné aj nemožné (kombinácie) špecifikácie čo si iný jednoducho nedali, čo neznamená že človek dostane horšiu kvalitu, či nebodaj nevhodný olej

Prvú výmenu si nepamätám značku / označenie oleja. Mám dojem že to bol olej od BP, ale presné označenie neviem
Druhý krát LIQUI MOLY TOP TEC ATF 1100
Naposledy upravil(a) pufko dne ned říj 15, 2023 7:55 pm, celkem upraveno 5 x.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od VDC »

Jo, tahle ATF je v pořádku. Motorovej olej bych já dal 5W-40. Nižší zimní číslo, lepší čerpatelnost za studena.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 285
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od wenzel »

pufko píše: ned říj 15, 2023 7:50 pm Nevidím dôvod tam dávať predražený Millers, aj ked dostaneš zlavu stále je drahší ako iný olej...
Pozri sa kolko špecifikácii splna ten Millers...
Pufko díky za reakci, ale věc se má takto: Netušil jsem co je v autě za převodový olej, nechal jsem ho vyměnit ještě prodávajícího,ten to udělal na svým servise v rámci ceny a natočil mi video.Auto fungovalo bez problémů, ale rozhodnul jsem se udělat si to pro jistotu a svůj dobrej pocit znovu. Po provedení servisu mě tady kluci upozornili, že do mýho roku patří už ATF-J , tedy jsem se nasral a nechal vyměnit znova v rádoby Subaru servisu. Tam mi řekli bez obav, víme co děláme. No a zase je tam to stejný jako dexron III a prej to tam patří...Ok já,bych to neřešil,ale přijde mi, že v určité chvíli, poté co rychleji přidám plyn,hydromenic jaxi drnčí,to vše až po výměně. Co se týče MO, využil jsem nějaký slevový kódy a olej do motoru plus deset litrů převodak ať můžu vypláchnout mě vyjde na cca 5.2k v KČ, Hodně, málo? Hlavne to objednám z jedné adresy. Upřímně, peníze neřeším protože mám auto, který jsem na plakátu jako dítě a vybaveny přesně podle mých představ. 🤷 Takže tak . Pokud to čte i předseda: dal jsem na tvou radu a bude 5W40 . Ona ta 10W60 co je tam teď, dává při startování zabrat 😉
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Mira »

Do tvého auta opravdu patří Dexron III dle manuálu. To vážně jezdíš na 10W-60? Proč?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od VDC »

10W-60 tam fakt nepatří. To teda nepatří do žádnýho normálního auta.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 285
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od wenzel »

Já nevím, podle servisky tam to 10W60 naordinoval AWD servis ve Strašnicích někdy v 2017 , dva roky to jezdilo,pak bouračka a po třech letech ležení ve skladu jsem si to nechal opravit. A je to 2006 a tam ten dexron III už fakt ne,i když v těch prevodovkach nevidím rozdíl...
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Mira »

No jo, AWD lejou 10W-60 do všeho co tam přijede. Nikdo zatím nepochopil proč.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od gerda »

No a vadi to necemu, kdyz se motor normalne zahreje?
Odpovim si sam, asi vadi, kdyz to neni ani v manualu 😅
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od pufko »

wenzel píše: pon říj 16, 2023 8:07 pm Já nevím, podle servisky tam to 10W60 naordinoval AWD servis ve Strašnicích někdy v 2017 , dva roky to jezdilo,pak bouračka a po třech letech ležení ve skladu jsem si to nechal opravit. A je to 2006 a tam ten dexron III už fakt ne,i když v těch prevodovkach nevidím rozdíl...
Dexron III (H, G) nie je nič viac ako špecifikácia pre koncern GM, vôbec to nehovorí nič o tom či ho môžeš, alebo nemôžeš použiť do Subaru - ono ten Dexron III splna aj ten tebou vybraný olej a či tam je Dexron III G, alebo neviem čo je úúúúúplne desať...
Keby si sa mal orientovať podla normy pre Subaru tak pomaly ani nemáš z čoho vybrať a ako vidíš tie autá tu jazdia roky s automatom a nesypú sa hromadne aj napriek tomu že sa tam nelial olej čo splna konkrétnu špecifikáciu Subaru...

Pozri napríklad Ravenol https://www.ravenolshop.sk/oleje-pre-au ... rCh-4-17=1 , ten výraba 17 olejov pre automaty aby pokryl rôzne normy a Millers to vie zarobiť pomaly všetko do jednej flašky - no dobre robí 5 typov
Millers je hotové "perpetum mobile" a pritom je to len obyčajný marketing a zavádzanie zákazníka...
Splnaš viac noriem = viac oleja predáš, nič viac za tým nehladaj.
Ja nehladám rozdiel tam kde žiaden nie je a vyslovene bojkotujem produkty takých podvodníkov ako M*****, ale to som ja....

Polopate a úplne zjednodušene by som to vysvetlil tak ako keby si šiel do obchodu kúpiť kryštálový cukor a jeden by bol vhodný len do kávy a vedla by bol další určený len do čaju, vzájomná zámena sa neodporúča pretože môže dôjsť k znehodnoteniu nápoja... :-DDD :-DDD

Ak tebe automat neradí ideálne, tak je jednoducho niečo už opotrebené, nový olej môže zlepšiť trošku chod AT, ale nečakal by som, že pôjde ako nový.
Ja napríklad cítim tiež niekedy trhnutie a tiež tam bude nejaké to opotrebnie, ale je tam aj možnosť že dávaš prevodovku do režimu aký jej nevyhovuje a v podstate sa to za 12 rokov nezmenilo. Lepšie povedané naučil som sa s tým jazdiť tak, že k tomu trhnutiu takmer neprichádza, je to všetko len hra s plynovým pedalom.
Napríklad ja niekedy cítim kopnutie ked som úplne nezastavil v križovatke, ale automat už akokeby vyradil do N = predpokladá že zastavím, ale ja naopak prudšie pridám.
Dalšie trhnutie cítim ak je automat studený a v obci preradí do 4, to nejde úplne hladko.
Ale beriem že to je na dnešnú dobu zastaralý 4AT a má už nejaké kilometre nagúlané.
Sú firmy čo repasujú hydromeniče a nie je to ani drahé a malo by to odstrániť práve aj tie jemné trhnutia https://repashydromenica.sk

Kamoš má Grand Voyager 2.8CRD a ten teda riadne kopal a už aj dokopal a tomu to tak vydržalo snád aj 4 roky
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od VDC »

gerda píše:No a vadi to necemu, kdyz se motor normalne zahreje?
Odpovim si sam, asi vadi, kdyz to neni ani v manualu Obrázek
Vadí. Protože tak, jak tahle specifikace potřebuje, ten motor nikdy nezahřeješ.
Je to jako med. A ten motor to prokazatelně zasírá šlemem.
Jo v awd to lejou do všeho. To je podobná logika, jako když všechno opravíš montážní pěnou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“