Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Odpovědět
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od telatko »

quickly píše:telatko: spíše si polož otázku, kolik litrů benzínu/nafty můžeš aditivovat. MO mají jedno balení na 500 l, to znamená 1 Kč na litr nafty/benzínu. VIF jsem nikdy neměl, takže nedokážu posoudit.
Právě že VIF to má stejně tzn. 180kč za 500L benzínu, výsledná cena 0,36kč.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od quickly »

telatko: potom je potřeba vyzkoušet, zda pro Tvůj motor bude rozdíl mezi VIFem a MO. Já jsem rozdíl mezi aditivy od Teska (přirážka 1,- Kč na litr) a MO poznal u dehtu. Proto si raději připlatím.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od SLegacy »

Taky jsem používal VIF a když jsem objednával olej od MO, tak jsem si za jedno poštovné rovnou objednal na zkoušku i obě benzínová aditiva MO - jedno jednorázové čistící a jedno na následné dlouhodobější používání. Aditiva používám pouze do obyčejného benzínu; pokud jsem tankoval někde, kde mají paliva aditivovaná už v tancích (Shell Fuel Save, Agip Supertech), tak jsem vlastní aditivaci vynechal. Z hlediska čistících vlastností a dlouhodobé ochrany motoru nedokážu funkci VIF x MO porovnat. Trošku je opravdu znát rozdíl neaditivovaný x aditivovaný benzín (motor je tišší, má mírně hladší chod a mírně nižší spotřebu), ale přiznám se, že nijak v těchto aspektech nepoznám rozdíl mezi aditivací VIFem x aditivací MO; je to podle mě rovnocenné. To by teda hrálo pro levnější VIF. Ale pak je ještě fér přiznat, že MO má současně funkci jakéhosi "octane boosteru", to jednorázové aditivum by mělo dávat + 3 oktany a dlouhodobější aditivum + 2 oktany a VIF oktany nepřidává. V tomto směru ten rozdíl trochu opravdu poznat je, na MO je auto mírně živější (snad v sobě neživím nějaký placebo efekt). Jestli to stojí za cenový rozdíl 0,60 Kč/l mezi VIFem x MO, to už je na uvážení a vkusu každého soudruha :-)
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od telatko »

Diky za relevantni, nezkreslenou odpoved.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od tango »

Kdyz jsem to lil do Otika,tak spotreba klesla o 1.5l. v tichosti to taky bylo jine a v akceleraci to bylo opravdi znat.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od fajfka »

Koupil jsem 2x5lt. Millermatic ATF SP3 na a ve zprávě pro prodejce si řekl o klubovou slevu. Vypadalo to na nulovou reakci,ale překontrolováním konečné ceny se 10% sleva a nižší poštovné ukázaly. Prostě to funguje.
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od quickly »

p. Vejvoda MO : Na Vašich MO stránkách se objevil odkaz na nové aditivum Zeroflo two jako prevence vytváření parafinových částic. Je možné to kombinovat s normálním aditivem Ecomax ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer,
míchat do nádrže před tankováním obě aditiva bez obav lze, nicméně mi to přijde jako celkem veliká pakárna a zdlouhavý proces. Ve velikých mrazech letos v únoru se nám samotný Diesel Power Ecomax osvědčil, že dokáže shlukování krystalů parafinu také do jisté míry zamezit (v pracovním PC mám fotku dvou sklenic s naftou nechaných přes noc venku v cca -20°C, pověsím sem zítra) ikdyž to v techncikém listu neuvádí a "zimním balíčkem" se přímo nechlubí. Pokud ovšem (a nedivím se) našim naftám v zimě nevěříte, potom klidně pro jistotu přidávejte i Zeroflo.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 348
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od dofi »

V clanku auto7 co mi prisel ood millers oils je zminka ze ze bude NT olej i pro DPF. Bude mit spefikaci pro boxer diesel? S kdy ho mame ocekavat?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer, v přípravě jsou dva NT longlife oleje, jeden z nich je ve specifikaci ACEA C2/C3, což by mělo být ideální. Dostupný by měl být podle dosavadního předpokladu během ledna 2013.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Radorix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2012 10:10 pm
Jméno a příjmení: Radomir Jahoda
Bydliště: Králův Dvůr

Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Radorix »

Dobrý den, v úterý jsem nalil nový CFS10W-60NT (do wrx 2010), výměna za předchozí XFS stejné viskozity. Po prvních cca 200km mám pocit hladšího, měkčího chodu. I po nastartování za studena, jakoby motor neměl tak hrubý chod. Věřím, že to byla dobrá volba:-)
Matinu Prokopovi se letos koneckonců taky dařilo:-)
Impreza 265 wrx, MY 2010
Outback 2,5i, MY 2020
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Díky moc za pozitivní zpětnou vazbu!
Oživili jsme www.nanodrive.cz právě kvůli novinkám spojeným s motorovými a převodovými oleji s nanočásticemi - NANODRIVE.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od seatik »

Opet sem si overil kvalitu oleje xfs 5w-50 na sve miate. Mesic stala v garazi a po nastartovani zaklepaly hydrostely na cirka 20 vterin. Mohu tento olej naprimo porovnat s olejem motul 5w-30,kdy v podobnem startu klepaly okolo 3 min a s olejem mobil 1 5w-40 okolo 4min. Bud ty oleje jsou pancovane nebo MO tak vyborny. Leju tento typ uz do 3 svych aut a nebude tomu jinak. Pro me jsou to neuveritelne rozdily v techto olejich.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Díky pochvalu, jsem rádm že to funguje. Ikdyž jsou porovnávané oleje s různou vysokoteplotní viskozitou, tak mají stejný zimní index a podobnou čerpatelnost za studena, takže pro případ studených startů je takové srovnání možné a jsem rád, že naše XFS 5w50 z toho vyšla takhle dobře. Pančování olejeů je bohžel riziko, zejména tady ve střední Evropě... To naštěstí u Millers Oils (zatím) nehrozí, protože je to tak malá a neznámá značka, že by to padělatel hodně složitě umísťoval na trhu :)
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od telatko »

Já musím na 5W50 přidat také pozitivní recenzi.. Motor je hezky tichej.. ráno zaklepe cca 10sec... a hlavně... 2,5ka užraná na olej vezme mezi výměnama cca 0,3L takže super... spokojenost maximální... nepozoruju ubýtky ani po rychlé jízdě na dálnici... všem co uvažují mohu vřele doporučit!
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“