SFC nový web - koho potřebujeme

Uživatelský avatar
xsilver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 14, 2011 1:13 am
Jméno a příjmení: Tomas Stribrny
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od xsilver »

Tak snad se to mirne rozhybe, pro zacatek jsem pridal par postrehu do stareho DEV vlakna.
Jinak bych mohl zkusit pomoci jako (tester/mozna analyza/pomoci Pavlovi tridit wiki/dokumenty).
Subaru Outback 2.5i, 5MT, MY03 Obrázek
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od catana »

Ač HonzaCZ bude zcela jistě proti, než vymýšlet kolo, spíš bych hlasoval pro to, nechť se IT schopnější z nás podíváme na už existující řešení a vybereme z toho to, co by bylo akceptovatelné. Podobných webů je na světě milion, Honza to vyvíjet nebude a bude-li se všechno dělat na míru, vyjde to bez větších problémů na sto tisíc. Holt to nejspíš bude postavené na frameworku co není tak sexy, má zbytečně kódu navíc, nejspíš nebude tak pěkně napsaný, ale bude to fungovat a stát zlomek toho, co vývoj webu na míru s nejistým výsledkem.

Toto berte jako výzvu k tomu investovat trochu volného času a podívat se na stránky zajímavých projektů. Sám se teď potřebuju věnovat něčemu jinému, ale také se porozhlédnu. Předesílám, že na české stránky bych rovnou zapomenul.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Hlasovat můžeš, ale bohužel tu není anketa, v které bys hlasoval.

Můžeš mi říct, jak vyřešíš v nějakém tvém obecném systému všechno kromě publikačního systému na články a dalších obdobných obecných věcí? Jinak, než že se naprogramuje modul, který danou funkcionalitu bude dělat? Myslíš, že je to opravdu o tom frameworku, o kterém píšeš, ať už si pod tím představuješ cokoliv? Stejně konečně funkcionalita se musí naprogramovat. Zeptej se na prawebu, jestli používají nějaký univerzální systém a jak do něj udělali veškerou funkcionalitu od deníčků po inzerci.

Jak víš, co budu a nebudu dělat? Budeš se starat o rozšiřování funkcionalit? Asi ne, takže tě asi nezajímá, jak moc složité nebo náročné to bude.

To už tady jednou bylo, že se vzal univerzální systém a do nich se nějak dolátala požadovaná funkcionalita. Koukni se na http://subarufanclub.cz - to je výsledek. Stálo to asi 20k. Překypuje to ergonomií, je to zcela zabezpečené, bez jakýchkoliv chyb, radost to používat, viď?

Kdo bude do toho univerzálního systému dělat tu funkcionalitu, ty?

Co kdyby ses staral o jednu nějakou dílčí část (pořádání srazů, marketing) a nehrál si tady na šéfa?

To, že jsem otevřeně přiznal po nějaký relativně dost dlouhý době, že vymyslet a udělat KOMPLETNÍ WEB VČETNĚ GRAFIKY, IKONEK, FUNKČNOSTI, NÁVRHU atd. je nad moje síly, že tedy potřebuju nějaké lidi na pomoc - viz předsedův příspěvěk, zejména návrháře UX, grafika, kodéra... a tím jsem se plně odkryl (holt úpřímnost) znamená, že ty mi okamžitě zapíchneš kudlu do zad?

Nebudu sprostej, ale tohle krapánek přeháníš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od Rudolfo »

Vážení přátelé, subaristé...

Dlouho jsem neměl čas procházet všechna vlákna diskusního fóra. Z historických důvodů, neboť jsem byl u zrodu tohoto webu, bych se rád k tomuto tématu vyjádřil.

Na začátku jsme investovali peníze do "nějakého" základu webu a nechávali jsme to dělat dodavatelsky. S funkčností a i s náklady na vývoj webu jsme nebyli spokojeni. Taky jsme měli v klubu málo peněz a každý, kdo mohl, přispíval ze svého finančně dle svých možností...

Pak se vývoje webu naštěstí ujal Honza CZ. Stávající podoba a funkčnost našich stránek je zejména jeho zásluhou!!! Kvalita webu není jenom pár líbivých obrazovek, ale fukčnost a bezpečnost webu a to je to, co není vidět. Je to 90 % práce !!!

Takže to, že někde je ukázka moderních stránek (ruských), je fajn, ale neviděl jsem další funkčnosti webu (srazy, karty vozů atd. atd. ) Nákup hotových stránek (systémů) je sice fajn, ale přizpůsobení na konkrétní uživatelské potřeby je také pracné a časově náročné. Navíc musíme mít člověka, který tento systém ovládá a má čas pro nás pracovat. Samozřejmě musíme mít na jeho práci peníze...

Nemálo času by nám také zabral export ze starých stránek a import dat do nového systému.

Z výše uvedených důvodu bych v současné době zůstal u stávajícího systému.

Navrhuji následující postup:
----------------------------------
1. Honza CZ by i nadále za SFC hlídal další vývoj webu a koordinoval řešení.

2. Definoval bych, který modul v současné době potřebujeme nejvíce, případně stanovil pořadí důležitosti modulů.

3. Modul, který by se řešil, by se analyzoval z hlediska požadovaných uživatelských funkcí. Máme-li k modulu zdrojáky, předal bych je novému člověku, ať se s tím popere sám.

4. Stanovil by se termín řešení a sumu, kterou na to vyčleníme z pokladny. Pokud nebudeme na to mít - vyhlásíme sbírku mezi členy na modul.

5. Takto krok za krokem to vybudujeme. Dle mne je to lepší mít něco, než pořád rozjíždět nové systémy. To jen odradíme lidi, kteří zde investovali svou práci a volný čas. Web není jen fukčnost a vzhled, ale data a znalosti aktivních uživatelů.

Pokud chtějí někteří rychlejší řešení webu - nechť finančně přispějí na účet klubu.

Proto bych uvítal zakopání válečných sekyr a smytí bojových barev z tváří. Nekritizujme práci jiných, když o ní nemáme vůbec představu. Nesnižujme se k osobním útokům, toto se neslučuje s duchem tohoto webu. K tomuto tématu (až budu mít čas) se vrátím v jiném diskusním vlákně.

Opatrujte se...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od Subaru4ever »

Nechci vypadat, že moralizuji, když jsem tu a) nejmladší, a za b) nejsem v ničem angažovaný, ale chtělo by to nejen v tomto vlákně zchladit hlavy :1774:

Neříkám, že se věci nemají řešit a vyřešit, ale mělo by se to dělat v klidu a bez osobních útoků. Když odhlédneme od toho, že je zbytečné aby se místní uživatelé navzájem stávali nepříteli, což se pak blbě vrací zpátky, tak už jenom proto, že například pro nějakého nového návštěvníka aktuální živá vlákna asi nebudou působit jako reklama na "přátelský a pohodový klub" :686:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj Rudo,

Jsem rád, že napsal někdo, kdo zná problematiku z praxe.

Tebou navrhovaný postup už je částečně v řešení (mezi mnou a Tomášem). Jako nejdůležitější jsme vybrali srazový modul a spoustu nápadů na funkčnost je již zde v diskuzi z dřívějška, viz http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=1666

Z tohoto titulu si dovoluji zpochybňovat nějaké hurá akce, které se tady snaží vyvolat catana. Nevím, kde k tomu bere mandát.

Měj se pěkně :-)

S4E: Možná kdybys angažovaný byl, tak bys spíš pochopil pozadí celé věci.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od tango »

já řeknu jen tohle, tomu co dělá Honza,Rudolfo,Quickly prostě nerozumím :690: obdivuju, že se v těch klikihákách vyznáte, takže já si myslím, že každý kdo rozumí těm to věcem by se měl vyjadřovat a tím pádem navrhovat řešení a eventuelně je přiváděl do praxe. Tím to bych chtěl né jmenovitě prosím vás :690: :690: :690: :690: :690: :690: :690: apelovat na lidi, kteří nevědí vocogou ať se nevyjadřují. Něříkám pak nějakou debatu nad věcmi, který se pak realizujou jestli se líbí či ne. Takže Honzo,Rudo,Quickly obdivuju vás v tom co děláte, hlavně Honza :690: že má na to čas. Neházejme jim klacky pod nohy a nech me je v klidu pracovat :secret:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od VDC »

Chlapci prosím o zdrženlivost, teda teď hlavně Honzu. Catana cosi navrhl, ale to neznamená, že to nemůžeme odmítnou v klidu.

Postup tak jak jsme se domluvili s Honzou a jak bych si to představoval já, by měl být následující. Postupně vytvořit jednotlivé moduly, které nutně potřebujeme, které budou svázané s fórem a těma postupně nahradit ty, které jsou momentálně svázané s portálem. Já osobně za jednoznačnou prioritu považuju modul pro srazy, následně profil uživatele s kartou vozu, download sekci a pak další věci, na kterých se domluvíme. Ale v okamžiku, kdybychom měli tyhle funkcionality, tak můžeme zrušit jakýkoli registrování a přihlašování uživatelů na portál, protože by to na nic nebylo potřeba.

Tak a když jsme teda oživili tohle vlákno a já doufám, že se to teda někam pohne, tak bych rád četl konkrétní návrhy na pomoc, buď vlastní, nebo externí. To je fuk...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od joedog »

Ne, že bych to nějak vytrhl, ale třeba to bude k něčemu dobré - taky bych se s dovolením přihlásil, zejména k té analýze požadavků, stávajícího stavu, možností na trhu a podobně. Mohli bychom začít někdy v brzké době v Květnici ;-)

- Nejdříve by asi bylo dobré podívat se, co Honza má, on takový session management funkční včetně phpBB je určitě dobrý začátek
- Pak by bylo dobré zjistit jaké jsou požadavky a to podrobněji, nejen potřebujeme srazový modul
- Pak by asi bylo dobré zjistit, co nabízí trh - on ten Catanův příspěvek měl něco do sebe -zjistit možnosti není nic proti ničemu - to je prostě standartní přístup a ačkoliv určitě nenajdeme hotový web čekající na naskinování, třeba se alespoň najde nějaký vhodný Framework, který by ulehčil spoustu práce. On i základ v podobě otevřeného redakčního systému se může hodit a může obsahovat pár hotových funkcí, které se dají implementovat např. ve Srazech - seznamy přihlášených, etc. Samozřejmě analýza trhu bez předchozího zjištění co máme a co chceme (use case) není moc platná, nicméně dá se nějaké to "kolo" najít.

- Jinak nemyslím, že má smysl vrhnout se za každou cenu do nějakého nového/rewrite modulu - spíše to udělat systematičtěji - po projití výše uvedeného se rozhodnout, zda-li začít na zalené louce se zachováním jen fóra nebo lepit ke stávajícím stránkám a podobně.

Samozřejmě o genezi stránek SFC nevím nic :783: , takže mne neberte za slovo - jen jsem chtěl nabídnout pomoc, pokud toho budu časově schopen a předeslat pár myšlenek, se kterými tu pomoc nabízím.
:diky:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od catana »

HonzaCZ píše:Hlasovat můžeš, ale bohužel tu není anketa, v které bys hlasoval.
Sakra Honzo, ty neustále naprosto zbytečně startuješ a jednáš v emocích na cokoliv co napíšu vedoucí k aktivitě přinášející změnu. Nehraju si tu na šéfa, ale realita je, že je tu web s příšerným redakčním systémem, špatně fungujícím srazovým modulem, apod. a jediné co tady opravdu funguje je to, co je univerzální řešení - forum, wiki. Za poslední ROK kdy se iniciovala diskuze na téma změny se nestalo víceméně NIC. Takže je hezký, že někde doma na disku máš torzo budoucího skvělého nového webu, ale tam je to tak trochu k ničemu.

Pokud bys správně četl příspěvek, psal jsem podívat se na něco použitelného. To neznamená že se to využije a existuje to. NEVÍM. Proto tam bylo "podívat se". Ono analyzovat co vůbec na trhu je taky není záležitostí půl hodiny.

Vzpamatuj se. To, že je něco tak velkého jako komplikovaný web je zcela normální a není moc lidí, co to udělají v jednom. V organizacích to obvykle funguje tak, že se práce rozdělí, co jde se nakoupí, co nejde se naprogramuje. Najdi si na google pojem "projektové řízení". Pokud se takhle nepojme i tenhle web, tak to dopadne tak, že tu dalších n let bude tohle. Pač nastane-li v tvém životě něco, v čehož důsledku nebudeš mít na SFC vůbec čas, což je celkem reálné, pochopitelné,... tak s webem se nezmění vůbec nic.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od mamut »

Ono projektovejch managerů z googlu je dneska všude pytel. Bohužel právě ti si většinou neuvědomují, že projektové řízení je především o zdravém selském rozumu a lidské domluvě.
Toť trochu mimo téma a není to žádná narážka na nikoho konkrétního :)

Ohledně webu jsem s Honzou ve spojeni....

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

catana píše:Sakra Honzo, ty neustále naprosto zbytečně startuješ a jednáš v emocích na cokoliv co napíšu vedoucí k aktivitě přinášející změnu.
Ano, protože předpokladám, že vzhledem k tvé pracovní vytíženosti a stávajícím aktivitám v rámci klubu, pravděpodobně nebudeš mít čas cokoliv programovat, upravovat, ohýbat pro naše použití a ani se o to následně starat ve smyslu pozdějších úprav, vylepšení, oprav atd. Takže je fajn, že se tu snažíš iniciovat cestu novým směrem, ale měl by sis v tomto směru nejdřív zjistit, jestli máš někoho, kdo to, co se případně nalezne, bude oživovat. Ono je jedna věc vygooglit nějakou webovou aplikaci a druhá věc je jí zavést do existující infrastruktury, ekosystému. Velice rychle to pak může dopadnout ve smyslu: "No ale tam nejsou propojený uživatelský účty, protože na to neexistuje plugin" (přibližná slova toho, co dělal původně náš portál).

Takže místo, abys inicioval třeba sepsání use case diagramů v návaznosti na to návrh UX, nebo zcela nezávisle na programování modulů inicioval redesign portálu, ve smyslu překódování HTML/CSS a třeba i lehkého grafického oživení, což by oboje pomohlo, tak iniciuješ nové cesty, jiným směrem, zase zcela od nuly. Proč se nemůžeš smířit s tím, že je vymyšlené nějaké řešení a přizpůsobit se a snažit se pomoct jeho realizaci?
catana píše:Nehraju si tu na šéfa, ale realita je, že je tu web s příšerným redakčním systémem, špatně fungujícím srazovým modulem, apod. a jediné co tady opravdu funguje je to, co je univerzální řešení - forum, wiki. Za poslední ROK kdy se iniciovala diskuze na téma změny se nestalo víceméně NIC. Takže je hezký, že někde doma na disku máš torzo budoucího skvělého nového webu, ale tam je to tak trochu k ničemu.
Teď jsi ale trochu uhodil hlavičkou na hřebíček. To je přesně ono. Jediné, co funguje je univerzální věc - jasně forum, wiki, galerie, chat. Jsou to univerzální věci, ale i přesto jsem je musel trochu upravit, abys spolu správně spolupracovali. A portál? Jaktože nefunguje? Je to taky univerzální věc. Je to postavené na phpnuke a dobastlené polouniverzálními moduly (srazy jsou tuším ohnutá aukce mincí nebo tak něco). Takže přesně takhle to dopadá, když se vezmou univerzální věci a začnou se ohýbat. Takže proč na to zapomenout a nejít znova stejnou cestou?

Jak můžeš ty vědět, co se stalo a nestalo za poslední rok? Vidíš mi na disk? Gratuluji. Nevím, jestli to nazvat torzo...pořád je to víc, než máš ty. Prací na místním webu jsem strávil desítky, spíše stovky hodin svého volného času. Takže nechápu, proč se snažíš stále podsouvat nějaké řešení, které jde zcela od začátku, od nuly. To, že jsem přiznal, že na to sám nestačím neznamená, že jsem v průběhu toho roku nic nedělal.
catana píše:Pokud bys správně četl příspěvek, psal jsem podívat se na něco použitelného. To neznamená že se to využije a existuje to. NEVÍM. Proto tam bylo "podívat se". Ono analyzovat co vůbec na trhu je taky není záležitostí půl hodiny.
No nevím, jak můžeš vědět, jestli čtu něco správně nebo ne, ale budiž. To je ono, chceš věnovat mnohem více času než půl hodiny na něco, co z mého pohledu nemá smysl. A ještě k tomu nabádáš ostatní. Proč je nenabádáš k tomu, co jsme dohodli s Tomášem - tedy aby mi s něčím pomohli? Zmiňoval jsem již výše.
catana píše:Vzpamatuj se. To, že je něco tak velkého jako komplikovaný web je zcela normální a není moc lidí, co to udělají v jednom. V organizacích to obvykle funguje tak, že se práce rozdělí, co jde se nakoupí, co nejde se naprogramuje. Najdi si na google pojem "projektové řízení". Pokud se takhle nepojme i tenhle web, tak to dopadne tak, že tu dalších n let bude tohle. Pač nastane-li v tvém životě něco, v čehož důsledku nebudeš mít na SFC vůbec čas, což je celkem reálné, pochopitelné,... tak s webem se nezmění vůbec nic.
Nevím, kolik takhle velkých nebo větších webů jsi tedy pracovně organizoval nebo organizaci alespoň z blízka sledoval, že si dovoluješ tvrdit, že obvykle se nakupuje a zbytek doprogramuje. Zajímavé je, že moje zkušenosti jsou přesně opačné - tedy obvykle se programuje téměř vše a nakupují se jen minoritní jednolité samostatné prvky - např. WYSIWYG editor, grafika, případně návrh šablon, případně různé knihovny na export, import atd. Ono totiž vše nakoupit a pak to programově nějak propojovat a sjednocovat je mnohdy mnohem náročnější než to udělat komplet. Nehledě na to, že pokud poslepuješ větší věc z porůznu nakoupených dílčích částí, tak pak výsledný produkt trpí nekonzistencí způsobu ovládání, logiky postupů, mnohdy i vzhledu. A to nemluvím o tom, že pak když je potřeba něco upravit nebo změnit, je to problém. Nikdo tomu nerozumí nebo to licence třeba ani nedovoluje.

Nechápu, kde bereš stále jistotu, že na něco nemám čas nebo že se nic neděje. Šmíruješ mě? Asi ne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od merlin »

Ahojte. Pre začiatok musím rovno povedať, že som nejak nepochopil tie vyhrotené nálady. :655:

Je fakt, že ako uživateľ som tu za posledný rok nezaznamenal žiadne zmeny a je fakt, že by to tu "pár" zmien potrebovalo. Ak HonzaCZ na webe intenzívne pracuje a jeho zmeny zatiaľ postihli iba "vnútornosti" a existuje tu perspektíva, že dôjde i na viditeľnejšie veci (či už od neho alebo kohokoľvek ďalšieho) - fajn, super :826: , a je dobre, že sa o tu o tom píše. A mohlo by sa viac.
V catanovom príspevku ja čítam iba toľko, že buď o Honzových zmenách nevie, alebo už neverí v ich dokončenie a hľadá/navrhuje novú cestu v poohliadnutí sa po novom, viac či menej hotovom, riešení. To je tiež platný postup a nevnímam to ako osobný útok na Honzu - zvlášť, keď ten objektívne uznal, a všetci to chápeme, že stávajúca situácia je už nad možnosti jedného človeka. A pokiaľ sa k Honzovi neprihlásia ďalší dobrovolníci s dostatkom času...
Len by asi stálo za vážnu úvahu ľudí znalých vnutorností stávajúceho systému, ktorý postup by bol v konečnom dôsledku pracnejší a časovo náročnejší.

A prečo tu píšem? Je asi iba otázka času, kedy mi bude na prawebe (ako sa stalo iným - viď iné vlákno) zablokovaný účet :fuckoff: a teda hľadám alternatívu, kde na webe si viesť niečo ako "servisnú knižku". Rádoby-riešenia integrované do rôznych webových počítadiel spotreby mi nevyhovujú, http://elektronicka-servisni-knizka.cz/ ma zasa zbytočne obmedzuje a ani nepôsobí úplne udržovane. Tu (kde by som to uvítal asi najviac) teda nič také nie, ale pri troche dobrej vôle by šlo použiť wiki - tam však asi nejde zamknúť text iba pre editovanie iba vlastníkom. Mám tu teda aspoň nejakú perspektívu?

V krajnom prípade som ochotný uvažovať nad "viac než uživatelským príspevkom", ale rovno musím povedať, že ad 1) na to nemám viac času, než jednotky večerov do týždňa/mesiaca a ad 2) nepochopil som úplne to zamýšľané rozdelenie práce, keď Honza niekde skôr napísal, že vývoj/programovanie vlastne deliť nechce a očakáva vlastne iba vstup požiadaviek. Špeciálne u "karty vozu", ako sa to tu asi nazýva, fakt neviem, aký má byť teda ten príspevok. :655:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

merlin: Příspěvek k vývoji jakéhokoliv modulu může být:
- věcná diskuze o požadavcích na funkčnost
- výtah z diskuze - tedy jaké funkce to má ve výsledku opravdu mít
- kvalitní use case diagramy ušetří hodně času při programování
- návrh UX, případně kopyta HTML šablon, styly
- návrh ikonek, grafiky

To si myslím jsou věci, které nepotřebují vůbec programátorské znalosti a programátor se tak může věnovat čistě programování a nemusí vymýšlet jak co má fungovat. Neříkám, že třeba use casy musejí být do detailů, stačí forma jakési osnovy. Taky neříkám, že se nebudu účastnit případných diskuzí o funkčnostech - mám spousta nápadů.

A po práci programátora nastávají další možnosti příspěvku:
- testování, připomínky
- napsání nápovědy, pokud se dohodneme, že jí chceme
- dostylování

Takže řekl bych, že neprogramátorské práce je až až.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od merlin »

HonzaCZ: No, možno, keby si bol konkrétnejší v odpovedi na konkrétny dotaz (na kartu auta), tak by to možno bola užitočná informácia nie iba pre mňa a možno by sme z toho nemali obaja iba pocit zbytočného príspevku (Ty z môjho a ja z Tvojho) :655: .

K tým bodom - v danom prípade je imho polovička bodov zbytočná pre triviálnosť (požiadavky, diagramy) a druhá nie je vôbec zaujímavá (ikony, štýly) - aspoň vo fáze prvého, druhého a tretieho prototypu.

Nikto tu predsa neočakáva hotový dokonalý produkt (na prvý pokus :845: a zadarmo :811: ) a pokiaľ vyvstanú otázky, bude oveľa zrejmejšie ich diskutovať nad konkrétnym prototypom. A vedľajším efektom tiež bude, že tu nebudú vznikať príspevky o migrácii k niečomu inému od nedostatočne informovaných uživateľov unavených čakaním.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“