SFC nový web - koho potřebujeme

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22020
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak co pochvala, že jsme zatím dost úspěšně zatočili se spamem? ;-)

merlin: Máme normální hosting. Vlastní server je zbytečný. Maximálně hrozí VPS, ale ty bejvaj stejně managovaný přímo provozovateli. Takže bohužel :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49346
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od VDC »

Honzo máš pochvalu... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od catana »

Jsem rád, že dodatečná otázka v registraci zabrala :826: Pokud jste tedy ještě nedělali něco dalšího.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16172
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od quickly »

Ještě schvalujeme první 3 příspěvky každého nově přihlášeného uživatele
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22020
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáší, dík - já myslel zejména od těch, co si stěžovali ;-) A ne jen pro mě, ale pro nás, protože nás to řešilo aktivně víc, ne? :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49346
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od VDC »

Já vim jak jsi to myslel... :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od Rudolfo »

Tak doufám, že se to trošku spamerům ztížilo. :845:

Dobrá práce kluci :supeer:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22020
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Nesleduji kolik toho vyhoděj kluci moderátorský, ale v nepotvrzenejch uživatelích (bez potvrzení emailové adresy) se dříve objevovalo cca 400 spammerů měsíčně a teď tam je jen jeden uživatel, který má pravděpodobně nějaký problém s ověřením přes mail. Jinak prázdno. Takže ty 2 otázky, které se náhodně střídají při registraci, problém očividně vyřešily. Až roboti (jejich admini) přijdou na odpovědi, tak otázky vyhodíme a dáme jiné :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16172
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od quickly »

Každý den jsem před změnou způsobu střílel od 3 do 10 SPAMistů, teď nemám žádného, jen občas odsouhlasím nový příspěvek. Takže současná vytíženost je na 20% původního.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od catana »

Možná trochu oživím původní topic, který nám usnul ::-DDD: HonzaCZ v dávných dobách zmiňoval, že má připravený jakýsi framework, do něhož se dají případně začleňovat další práce. Skoro rok je pryč... a mohli bychom si k ježíšku nadělit

- profily aut
- inzerci

V prvním příspěvku byl seznam případných lidí co mohou pomoci. Máme tam jako PHP kodéra pouze u-geena. Nu, ale mohli bychom začít od začátku, takže vůbec nějak popsat jak by to mělo fungovat a co se od toho čeká.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22020
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Vývoj webu bych asi nijak nedělil, možná nějaký minoritní nebo oddělený části. U-geena jsem před nějakou delší dobou kontaktoval a shořelo to na mně. Abych mu v rozumný formě (=aby se s tím dobře pracovalo jemu i mně) nabídnul zdrojáky by stálo nějaký úsilí a to úsilí zatím radši věnuju přímo do nějakého tvoření.

Spíš bych chtěl vyzdvihnout Vojtu (saburafu), který se začal starat (a stále se stará!) o fotogalerii. Neodradilo ho ani v jistých směrech komplikované ovládání :826:

Bylo by potřeba rozvíjet např. wiki, která je mrtvá, protože nemám čas už ani na to málo, co jsem do ní občas dal. Sem tam někdo přispěje, např. Levap aktivně několikrát přispěl ohledně různých pohonů 4x4. Ale u wikiny je potřeba, aby to někdo táhnul, dohlížel, usměrňoval. Můžu poskytnout asi 2GB PDF, obrázků, schémat atd, s technickou i méně technickou tematikou Subaru, což bych rád viděl ve wiki, i kdyby šlo pouze o roztřízení jednotlivých PDF ke stažení do odpovídajících sekcí. Samozřejmě je to všechno v angličtině, ale s tím se musí počítat. Taky tam bude spousta duplicitních materiálů. Docela je to škoda, protože ani sám jsem neměl čas ty materiály prostudovat a někomu by třeba mohly pomoci.

Chtěl bych zdůraznit, že do wiki může přispívat každý z uživatelů fóra, účty jsou provázané (= pokud je uživatel přihlášený na fóru, měl by být i ve wiki; pokud z nějakého důvodu není, tak může použít stejné přihlašovací údaje jako do fóra), a jakékoliv změny lze jednoduše vrátit zpět, takže se nikdo nemusí bát, že by tam něco zkonil.

Takže tak.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od saburafu »

Dle časových možností se budu starat o fotogalerii, aby byl k nahlédnutí výběr zachycených momentů z pokud možno každého srazu. Trochu jsem se v tom už rochňal, tak mi to nedělá problém.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49346
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od VDC »

Přátelé, kamarádi, už to je docela dlouho, co bylo založeno tohle vlákno. Po různých příslibech a plánech je cesta k novému webu stejně daleká, jako na začátku a to je špatně. S HonzouCZ jsme se konečně domluvili, že odhodlání zvládnout vše sám je sice hezká věc, ale že je to nad jeho síly a časové možnosti.
Takže nová domluva zní, nový web je třeba vytvořit jako týmovou práci. Ale protože nikdo z nás nemá času nazbyt a zadarmo se ten čas hledá ještě mnohem obtížněji, obracím se na vás, kteří jste schopni a ochotni pomoct, abyste nám pomohli vytvořit nové funkcionality za finanční odměnu.

Nebudu tu házet do placu žádné přesné cifry, vy, kteří tomu rozumíte, víte, že v téhle oblasti se dělá v úkolu. HonzaCZ je samozřejmě vedoucím projektu a garantem kvality a ani on to nebude dělat zadara, protože by to bylo nefér.
Taky samozřejmě nemůžeme nabídnout úplně tržní ceny, protože na to nemáme. Ale pro představu, když jsme rozjížděli web, tak to co nazýváme srazovým modulem, nás stálo 5000 kč. Jeho funkčnost nebudeme hodnotit, ale z téhle částky bych tak nějak vycházel, abyste měli představu, o čem se tady bavíme. Funkční modul cca 3-5000 kč. Podle míry pomoci, poměrná část z této částky. Jak jsem řekl, garantem bude HonzaCZ.
Věřím, že za těchto podmínek se nám konečně podaří s projektem hnout, protože už 3 roky žijeme v provizoriu a už je potřeba se pohnout vpřed.

Jinak za mě, úkol č.1 je nový srazový modul a profil uživatele svázaný s kartou automobilu.
Očekávám vaše návrhy, připomínky a komentáře... :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od unbreakable »

Sorry že do toho lezu. Občas čtu něco na zahranicních forech třeba tento není špatný http://suba-xv.ru/ licence se prodava zde http://www.invisionpower.com/ . nevypada špatně.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22020
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SFC nový web - koho potřebujeme

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych k tomu chtěl dodat, že zejména potřebujeme někoho, kdo bude vytvářet "zadání". Čili sepisovat funkcionalitu, vytvářet případy užití (use case), navrhovat uživatelské rozhraní. Něco podle čeho pak bude snadné programovat.

Ano přiznávám, že je to pro mě, jako zaměstnaného člověka, velké sousto. Bohužel jsem stále myslel, že to půjde, ale když jsem konečně našel čas, tak jsem něco vymyslel, udělal nějaký kus (ono zase není pravda, že bychom byli úplně na začátku - mám nějaký základ, propojení uživ. účtů s phpBB, naroubování na šablonu původního portálu atd - ale víceméně nic viditelného) a ale než se člověk rozjede, tak je pozdě v noci a konec. Pokud spolu s pár lidmi, kteří se v tom chtějí angažovat vymyslíme, jak to má fungovat a výstup bude psaná forma, např. s ilustracemi - schémata ovládání atd (http://en.wikipedia.org/wiki/Use_case), tak to půjde mnohem líp, protože budu vědět, co mám dělat a nebudu to muset prvně vymýšlet a tím vybít veškerý zbývající příděl elánu.

Počítám, že to zadání bude výstup nějaké diskuze, po nikom nechceme, aby sám vymyslel a sepsal funkcionalitu.

Jinak tady je nějaký počátek (starší) diskuze o srazovém modulu - http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=1666
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“