Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od milan74ma »

@namornik - pisal som ze ako mark01 - tzn. na zapadnom slovensku
@pufko - nikdy som to nevidel, neviem ako sa to robi, ako sa demontuju casti a ktore, ako a cim sa to ma umyvat / osetrovat pred nastrekom atd.
keby som mal nejaky technologicky postup vcitane pripravkov kde / co / ako / kam, urcite by som to zvladol, roboty sa nebojim
ale nechcem na vlastnom aute metodou pokus / omyl nieco pototo
preto by som radsej niekomu zaplatil aby mi to spravil a idealne aby som mohol byt pri tom
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od námořník »

Tak, ona je to práce na pár dní, tak u toho asi nebudeš 😁.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od milan74ma »

A tak mozno keby to nebolo nadeleko alebo by sa dalo prespat, pripadne ze by som pomohol (nie na ukor ceny tu by som zaplatil celu), skor ako taky pomocnik pri miesacke :) a hlavne by som sa popri tom nieco naucil ...

ja ked nieco vidim 1x tak uz to dam aj sam neskor - dar od boha :-)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od pufko »

To je ten problém dnešnej doby, že človek čo je neznalý nevie čo sa urobilo...
Poviem to tak jednoducho na príklade brzd, servisák povie dal som vám tam síce drahšie ale kvalitnejšie, človek odchádza s hrejivým pocitom a realita je že mu tam hodil bežný štandard čo dáva všetkým, akurát si viac vypýtal...
Ked sa vrátim k ochrane podvozku, tak servis povie, vystriekali sme vám dutiny, bla bla bla, ale ked si to človek nevie skontrolovať???

Sprej na dutiny kúpiš úplne bez problému, vo vrchnáku býva hadička ktorú nasunieš do dutín a aplikuješ...
Zhodiť dverné tapacíre určite zvládneš (určite bude nejaký návod na YT), trochu si posvietiš do vnútra či tam nie je kopec usadeného prachu, očistiť to tiež zvládneš nejakým dlhým štetcom, vypláchneš vodou a ked vyschne tak nastriekaš ochranu do dutín.
Tak isto zvládneš zhodiť kolesá a za nimi plastové podblatníky, očistíš, pri "A" stpliku býva vždy najviac bordelu, teda vyškriabeš blato, všetko umyješ a zasa nanesieš nejakú ochranu, to už môže byť nejaký asfaltový bordel.
Kúpiš si len takú čo sa nanáša štecom a zasa všetko poskladáš.

Sú miesta, kde sa bez zdviháku dostaneš ťažko, ale to sa dá riešiť nájazdami, človek musí byť vynaliezavý.
Já tým dnešným servisom moc neverím, majú kopec roboty a všetko chcú stihnúť rýchlo.
Tu jeden čo hovorí že to robí kvalitne https://www.youtube.com/watch?v=Vh7Xs5iwBpo
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14886
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od Tapan »

Pufko: že jsou dnešní řemeslníci (bez rozdílu specializace) leckdy pěkní zmrdi je pravda, ale nic to nemění na tom, že sundat třeba jen blbej tapec dveří je pro člověka, kterej si na autě nikdy neměnil ani olej, vyšší dívčí a naprosto chápu, že se to spousta lidí učit ani nechce. Ono to není úplně tak, že by se na tom nedalo nic zkazit. Nicméně hezký je, když dá realizátor aspoň pěknou fotodokumentaci, jako ten pán, u kterýho to měli někteří klubáci tady...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od pufko »

Tapan : Dnes je velká výhoda, že si vieš pozrieť návod na youtube takmer na všetko...
milan74ma : Napríklad na bazoši máš firmu čo ponúka ošetrenie podvozkov a je z TT, neviem čo je pre teba západne SK
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14886
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od Tapan »

Pufko: jako mě to nemusíš vysvětlovat, já se krom vrtání vlastních zubů a operování vlastního slepáku pouštím skoro do všeho :⁠-⁠) Ale ne všichni to mají tak jako my dva.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od milan74ma »

Njn, TT viem, ale nechcu to robit na casti a ja nepojdem 150km tam necham tam auto na 4 dni a potom zase naspat 600 km a ako hovorite ...
Pockam na leto a asi kupim rampy a pustim sa do toho sam. Ono sranda. Ked clovek pozera rozne tie auto-moto a vsetky tie sluzby co sa ponukaju ... Chlapik pride s dodavkou a strekne Vam v pohode oskrete miesto a za 2-3 hodky hotovo aj so schnutim a rozdiel nevidno.
Tu - chceli by striekat celu karosarsku cast a auto tam nechat tyzden.
To iste s tymi dutinami a podvozkom ...

Ja mam averziu nechavat auto dlhsie niekde bez toho aby som mohol nakukat.
Cca 10 rokov dozadu som kupovat SUV nemenovanej znacky. Prisiel som, pozrel som vsetko OK. Bol piatok. V pondelok som si prisiel po auto - automat. Presiel som cca 10KM a piskot ako svina. Podho naspat do servisu. Odpoved vsetko OK, to sa rozjazdi. Po tyzdni nic. Isiel som do ineho servisu. Rozobrali auto a ajhla - tie kurvy kde som auto kupoval mi vymenili 2-hmotovy zotrvacnik za nejaku staru stracku. Samozrej to maju pekne podla cisielok. Zapis z druheho servisu, policia, sud a prachy spat. Skripali zubami, robili vsetko mozne, ale kedze som si to dal spravit - 2-hy servis - importer aj pre nich tak nakoniec vratili prachy a ja im auto. Tolko pereptii s tym bolo a celkom rychlo sa to zadarilo. Lebo ked som si kupil 3 domeny, spravil z cross a ukazal som im co mam v plane spustit a ako to dodrbe ich SEO a aku budu mat reklamu na internete ked hocikto vyhlada nejake klucove slovo - znack, model, suciastka tak sa podvolili a bolo. A prave pre toto nemam chut niekde nechavat svoje auto dlhsie. Radsej by som zaplatil o 50% viac keby to niekto spravil v mojej garazi :-)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“