MáSlův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

dethroned píše:...a vypadá pořád zachovale!
vena píše: Vypadá v lepší kondici než před lety....
To je opravdu jenom zdání - možná za to můžou kola + lepší aparát. Jinak je na něm spousta nových škrábanců, loupající se lak na kapotě, uražená tryska ostřikovače světla a jiné libůstky :)
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Maslo zdravím tě! Tj už teda slušně dlouhé soužití. Netušil jsem, že na forejse máš patent zrovna ty, pěkné pojmenování, taky ho užívám :-)
Jinak ty opravy se tak jednou sejdou, otázka co je člověk do toho ještě ochoten vrazit, jako vždy, jsem zvědav jak to dopadne, nejspíš tedy novší plejáda? ;)
Přední tlumiče už i tečou, nebo jsou "vyhňápané" :-) sedlé snad dokonce už víc, nebo vše dohromady?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

sima píše:Maslo zdravím tě! Tj už teda slušně dlouhé soužití. Netušil jsem, že na forejse máš patent zrovna ty, pěkné pojmenování, taky ho užívám
Jinak ty opravy se tak jednou sejdou, otázka co je člověk do toho ještě ochoten vrazit, jako vždy, jsem zvědav jak to dopadne, nejspíš tedy novší plejáda?
Přední tlumiče už i tečou, nebo jsou "vyhňápané" sedlé snad dokonce už víc, nebo vše dohromady?
Patent na to pojmenování nemám, ale prokazatelně jsem byl tady na fóru první, kdo to takhle použil :D

Přední tlumiče „jenom“ tečou, naopak nemám pocit, že by byly nějak vyhňápané. Když jsem před 4 lety koupil Kinderwagen, poznal jsem podle jízdy, že je přední tlumič hin. Na Forejsovi zatím nic nepozoruju.

Po Forejsovi bych(me) rádi zase Subaru, ale co přesně, to je ještě předčasné. Teď jsem hlavně zvědavý, jak dopadně pokus o provizorní opravu těsnění pod hlavou (důkladný proplach systému a nová kapalina s dvěma flaštičkami Subaru Coolant Conditioneru v originálním balení, tedy Holts Radweld. Kdyby se voda ztrácela jenom málo, dokázal bych s tím při svém používání Forejse žít docela dlouho - pokud nás tedy nepotká náhlá smrt na STK :D
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

"Investice převyšuje hodnotu vozu"

Takhle to nejde brát, musíš to otočit "koupím si za tolik penez auto na 2roky o kterém vím, co mu je?"

Jinak gratuluji, 10let fura let, my máme naše "první" mondeo 6, ated umírá na korozi a me vždycky přepadne taková nostalgie když do něho u našich sednu. Takže jsem blbý, a "jen" hlavu bych mu z fleku udělal, kdyby neshnil...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Dík za info ohledně tlumičů, člověk zas má nějakou představu, taky mám z těch lesník tlumičů vždy pocit, že furt drží jako blázen, neodskakují nic... nepozoruji na nich v tomhletom ohledu opotřebení.
Tak už to vidím-forejs :-) tvou story jsem si uložil a když bude snad už konečně teď o svátku klid, tak si jí na chalupě pročtu, ty počátky jsi podchytil pěkné místní legendy :-) pěkný popisek =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše:"Investice převyšuje hodnotu vozu"

Takhle to nejde brát, musíš to otočit "koupím si za tolik penez auto na 2roky o kterém vím, co mu je?"

Jinak gratuluji, 10let fura let, my máme naše "první" mondeo 6, ated umírá na korozi a me vždycky přepadne taková nostalgie když do něho u našich sednu. Takže jsem blbý, a "jen" hlavu bych mu z fleku udělal, kdyby neshnil...
Přesně tohle jsem měl na mysli, co koupím a za kolik, servis následný, no to už je na každém =)
Já jsem stejně blbý jak ty, ale vlastně ne blbý, mám rád svoje auta, xantii jsem měl 10 let a kdyby jsme nekoupili chalupu mám ji nejspíš dodnes :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

OK2MDK píše:Takhle to nejde brát, musíš to otočit "koupím si za tolik penez auto na 2roky o kterém vím, co mu je?"
Ano, chápu a do značné míry souhlasím. Ale v tomto případě do hry vstupuje ještě postoj, že už bych si fakt po deseti letech dokázal představit jezdit něčím jiným. Forejs má strašně moc drobných nedostatků, které mě někdy více a někdy méně sejří (to, co jsem vyjmenoval, je jenom část). Všechny by šly postupně odstranit, ale dohromady by to bylo fakt dost peněz, ale především času, který se čtyřmi, furt ještě docela malými dětmi (a dalšími aktivitami) prostě nemám.

Taky vlastně nevím, jak je na tom auto s korozí - před 5 lety jsem ho nechal zespoda nastříkat, mám dojem, že to pán udělal celkem poctivě (podle faktury použil dokonce Dinitrol Converust rc900), ale furt je to ten černý sajrajt, pod kterým rez může vesele rejdit. Holt, neznal jsem Dinitrol ML/1000 a 4942... :)

Takže pokud za měsíc projdu s Forejsem STK, rád si ho nechám na svých denních 2x9 km na Vsetín do práce a zpátky + nějaké „drbky“ po okolí, které zvládneme i s případným častým doléváním vody do chladiče :) A mezitím budeme šetřit na něco jiného. Ale pokud bude Forejs „STK negativní“ a nebude to oprava do max. dvou tří tisíc, půjde asi holt z domu.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od mnov »

Na fotkách vypadáte oba dost zachovale. :-)
Koukal jsi nyní na inzerci, co chtějí za Forestery?
Možná to prodáš za stejnou cenu, za jakou jsi to koupil. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Tj fakt, téměř se to přibližuje "kdysi" cenám, kámoš mě teď volal, že má vyhlédnuté SG a vychází to +- jak to mé kdysi, jo je inflace ve všem, ale auta teda jedou v své spešl koleji :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

mnov píše:Na fotkách vypadáte oba dost zachovale.
Koukal jsi nyní na inzerci, co chtějí za Forestery?
Možná to prodáš za stejnou cenu, za jakou jsi to koupil.
No děkuju :-) Jinak fakt pochybuju, že bych ho za 90 tisíc prodal :D
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od mnov »

Já koupil "Forejse" teprve před devíti lety (za 100) a prodávat ho asi nikdy nebudu.
Ojezdím to a pak půjde do šrotu. :-)
Nevím co bych si dnes koupil. ::-(((
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od vena »

mnov píše: Nevím co bych si dnes koupil.
Já jo, Suzuki Vitara 2015-18, buď 1.6 nebo spíš 1.4T.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Vitaru, grand Vitaru jsem taky chtěl, je mě moc symaptická, ve všem, jen jsem v tom nejel, co řízení, odezva, co podvozek, motor už není boxer a není uložen nízko, to už nebude určitě ten zážitek z jízdy... co systém 4x4, musel by to člověk prubnout, ale já vlastně určitě nic nehledám, mám to stejně jako mnov. Nicméně jí mají dva kolegové z práce, jsou moc spokojeni.
Mimochodem zrovna včera jsem viděl jak se hrabala toyota RAW dalšího kolegy z práce z totální srandy, sice z místa v náklonu, ale přeci furt nic, nájezd z pole po trávě na cestu. No teda dost horor pohled (zklamání ne, je to jen rawka :-) ) pro mě už jo, tohle by forester dal bez mrknutí oka, už jsem navykl na jinou parádu ála SG forester, tojka se nejdřív ani nehnula, pak protáčení kol jako blázen a to už měla přitom pěkné zimáky nazuté, dala to, dala by i víc, ale tolik trápení, hm, forejs by i na olačkách jen vyjel jak z křižovatky, bez přehánění.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od petr »

to byla nějaká novější ravka jo? jinak tu nejstarší generaci Rav 4 bych vůbec nepodceňoval , má lepší pohon nebo minimálně srovnatelný s tím naším, 3 diferáky a zapinatelnou uzávěrku mezinápravového diferáku , vysoké zdvihy , krátké převisy , tudíž lepší nájezdové úhly, navíc jsem ji viděl x krát v akci a musím říct že hodně dobré, má to krátkou jedničku a s řetězama vyjede víc než můj forester to jsem si vyzkoušel , asi díky te napevno uzamykatelné mezinápravě a samosvoru
co se týká vitary tak ta stará byla taky super , má to pořádnou redukci , je s tím radost jet v terénu, na cestě to moc dobré není , vzadu to má pevnou nápravu a odskakuje a skáče to trochu , menší kufr, rezerva na dveřích - nevýhoda pro LPG , to byl hlavní důvod proč jí nemám
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od StandaB »

Jo, prvni Ravka bylo fakt prima auto. Ty dnesni uz je jen slaby odvar. ::-(((
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“