MáSlův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

petr píše:to byla nějaká novější ravka jo? jinak tu nejstarší generaci Rav 4 bych vůbec nepodceňoval , má lepší pohon nebo minimálně srovnatelný s tím naším, 3 diferáky a zapinatelnou uzávěrku mezinápravového diferáku , vysoké zdvihy , krátké převisy , tudíž lepší nájezdové úhly, navíc jsem ji viděl x krát v akci a musím říct že hodně dobré, má to krátkou jedničku a s řetězama vyjede víc než můj forester to jsem si vyzkoušel , asi díky te napevno uzamykatelné mezinápravě a samosvoru
co se týká vitary tak ta stará byla taky super , má to pořádnou redukci , je s …
Novější byla, zeptám se na ročník, na model, typ na všechno. Ona to nakonec vyjela, vyškábala se, ale tolik štráchů skrz metr výjezdu, bylo vidět, jak do toho kecá už elektronika, kola se docela brutálně protáčely a přibržďovaly, každé jinak, nevím jakt o lépe říct, bylo to vidět, že tohle už není přirozenost- čistě mechanika.
Jak říkám, mám od chalupy výjezd po trávě ještě příkrejší, dnes bylo mokro a nahoru jak nic, jen cestou dolů mě to před bránou začlo trochu ujíždět, ale to jsem už zvyklý, nesmí se moc blokovat kola otáčením, musí se pomaličku a s citem, ono se to pak za chytne, jen tu není čas čekat až se "to" chytne, není na to prostor :-)
Edit: ad Vitara-právě, po tom co zažil člověk neuvěřitelnou univerzálnost Forestra, terén versus super poježdění na asfaltu, těžko by se pak smiřoval na cestách s horšími vlastnostmi podvozku třeba oné Vitary. Kdo tohle vymyslel, kombinaci boxer motoru, jeho uložení a podvozek plejády k tomu, ten by měl dostat metál =) :-)
Samozřejmě jde to vždy ještě a zas lépe, ale díky za to! :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

Zdá se, že to s tím těsněním pod hlavou nebude (alespoň na nějaký čas) tak horké - Po řadě krátkých tras (do 10 km) jsem s tím byl v pátek kousek dál (cca 45 km) a zdá se, že hladina se stabilizovala a kapalina neubývá. Tak mám radost a napjatě očekávám výsledek STK, na kterou jsem se před pár minutami objednal.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

Nečekaný update: Ve čtvrtek odpoledne volala mírně vyplašená manželka, že Forejs vaří. Očekávaje, co se z toho vyklube, došel jsem k němu (byla za ním pěkná mokrá klikatice) a dolil dva litry vody. Hned se ukázal problém - i bez natlakování kapala voda ze spodku horní hadice. Dolil jsem na max, pustil topení naplno a honem pádil ten kilometr od školky domů.

Doma jsem hadici ze studijních důvodů podélně rozřezal a objevil na vnitřní straně podélnou prasklinu v délce několika centimetrů. Na jednom místě byla hadice durch. Novou jsem objednal v Subaru Fryšták (45167FC030) za 676 Kč, včera si pro ni dojel a už zase jezdím.

Tak si říkám, jestli i ten předchozí problém (že se najednou ztratila kapalina) nebyl tímhle, dost možná jo. V tom případě by se mi ulevilo, protože to znamená, že nejezdím s načatým těsněním pod hlavou, které jsem provizorně zaplácl nějakou kejdou do chladiče :D
66740947614__8cad55f2-a2b3-46dd-9d98-46bb6daf2b91.jpg
66741054884__6a1f46f0-5259-4253-a314-a4af656a7052.jpg
66741107692__eef2b1d3-16d8-45ad-9f6d-635afae8e9ed.jpg
kapani.jpg
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Maslo, dobré rozuzlení (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od VDC »

Super. Ty hadice jsou starý a tvrdý, tak není divu, že odchází.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3077
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od Šaman »

Pěkně Martine. Myslím tu opravu. Já mám z vaření u lesníka bobky, užil jsem si.
Pěkně si ten kchár udržuješ, už mu bude i 20+ let, ne? Můj se asi toho věku nedožije.
Tak ať furt jezdí a dělá radost, ne neplechu.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od sima »

Dvacet let už teda minimálně, to jsou stroje, jako nové:-)
To vlastně letos bude mít 20 let i ten můj- SG, jeden z prvních SG :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od Doro »

Hadice sú rizikové .....jak to při mačkaní hadice v ní začně tak trocha jakože křupať a přitem je měkká a zjevně stará, je vhodný čas to vyměniť. Tyto hadice sem měnil preventivně už pár koků z5, bo riskovať, že to chcípne nekde po cestě za to nestojí...... ale mám ověřeno, že EJ20 jede na volnoběh aj bez vody a chlazení - při tažení na laně kvůli brzdám a volantu je to využitelné - už sem to aj využil, dyž ňa táhla koktáfka a edem semtam zastávka.
Staré hadice vozím jako rezervu, tak dyby nekdo potřeboval, stačí sa ně edem dovolať, poky budu někde poblíž a poskytnúť k využití.
Naposledy upravil(a) Doro dne úte bře 01, 2022 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

Šamane, moc si ho neudržuju, občas je mi ho trochu líto :-) Esteticky nic, technicky se snažím aspoň pravidelně olej (co 10 tkm) a filtry a další spotřebák, co se vyskytne. Jo a letos v březnu (aha, on už je březen :-DDD ) bude mít 21 roků. Proč by Ti ten Tvůj neměl ještě 3 roky vydržet?

Doro, tak na tohle bych nervy asi neměl :D
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od Doro »

No ten starý můj motor ve forestříkovi mosel dojeť dom aj bez chlazení ....chcíplo to nekde u Malé Bystřice a vytekla voda (rupla hadička u chlazení klapky vzduchu - hnusný přístup a těžko řešitelné na místě) a jel sem dom..... no dojel sem. Doléval sem co chvila vodu z potoka a dělal zastávky na zchlazení. Dycky sem si vzpomněl na PavlaXT, jak vyprávěl, jak sa testujú motory, takže sem věděl, že to motor dá naprosto v pohodě a taky, že dal.
Neboj EJ20 dá fakt hodně.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: MáSlův Forejs

Příspěvek od MaSlo »

No, musím říct, že se mi hlavou honily myšlenky, jestli tím vařením neutrpěl nějakou újmu v podobě lehkého přidření nebo jánevímčehoještě. Žádný náznak problému jsem dneska nezaznamenal, ale stejně děkuju za chlácholení :)
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“