Pomoc při volbě trekových botů

DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od DRUMMER »

Super díky. :supeer:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Mira »

Já osobně mám s botama vždy extrémní problém, protože mám malou nohu a vysokej nárt. Trekovky jsem kupoval už druhej rok, když mi konečně jedny padly a to salomony. Mám je asi 7 rok a jsou pouze špinavý. Mimo hokny je nosím furt a všude i na práci na zahradě apod. Jsou vystužený plastem, tak mi nevadí ani spadlej šutr na kotník. A jsou tak lehoučký, že je ani necítím. A stály asi jen 3 a půl. Jo, ta goretexová membrána fungovala asi jen jedno léto, pak je třeba impregnovat. Nevadí jim projití hluboký kaluže, ale projít celou louku s rosou, tak lehce provlhnou.
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

Taky přidám svou trošku. Boty jsou pro mne dost zásadní zaležitostí. A trekové obzvlášť...na běžné chození mám Merrely, ty jsou na výbornou, po třech letech jsou skoro jako nové, ty boty vydrží všechno, a že je nešetřím, akorát podrážka už je trošku sjetá, mají Vibram, ani po celodenním chození mne nebolí kolena. Na chladnější období od podzimu do jara a do náročnějšího terénu mám Lowy. A to jsou pro mne Boty no. 1!!! Mám je 7. rok a nikdo by to nepoznal. Goretex funguje stále jak má, kůže je pořád pevná, i když mají sem tam zářez, pořád drží, podrážka taky Vibram, drží neuvěřitelně. Jsou kotníčkové, parádně sednou na nohu a to mám vyšší nárt. Je fakt, že se o ně taky náležitě starám, čistím a impregnuju, bo mi péči 100x vrátí. Fakt můžu jen doporučit. Před těma x lety mne stály 4,5 tic. tu cenu si drží stále, ale rozhodně to je bezchybná investice. Zvažovala jsem i lyžáky Lowa..tak uvidím, až doslouží Salomony ::-DD:
Jináč přeju dobrou ruku při výběru, bo kvalitní obutí je základ :850:

ještě odkázek, ať víte, o čem mluvím..
http://www.prosportshop.cz/outdoor/obuv ... -navy.html
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

Zajímavý článek, hele vím že je to trochu proti logice, ale mohl by mi někdo doporučit nejlépe plátěné boty pro co nejuniverzálnější použití za rozumnou cenu, hlavní priorita je výdrž při hodně velké zátěži a stím spojená pohodlnost?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

kosobecny: je otázka, co považuješ za rozumnou cenu...? Jinak já třeba ty Merrely nosím úplně při každé příležitosti - mám chameleony, je to kombinace kůže a hadry, takže i v létě pěkně větrají, dá se v nich pohodlně chodit celý den... a hlavně mají perfektní stélku vevnitř, není to jen "placka" ale je moc příjemná a noze se krásně přizpůsobí. Jinak jsem roztrhala bezpočet bot značek Nike, Adidas, Reebook, Puma.. většinou na jednu sezonu, nevydržely intezivní zátěž (to sa bavím fakt o hadrových keckách, ne o kvalitnějších pevnějších botách) Pro představu, o čem jsem mluvila...http://www.svetoutdooru.cz/katalog-vyro ... n-arc-wind
Forester SG 2.0XT - SíGr
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od yeti »

all: No já nevím, dát 5tis peněz za boty mi přijde už docela dost. Já mám kanady už cca 13 let a myslím, že mi ještě pár let na zahradu vydrží. Nachodil jsem v nich ledasco (vč. sněhu) a posledních asi 6 let je mám i jako pracovní. Přežily brody potokama, bahnem, šutry, zadupávám v nich oheň a tak. Je fakt, že už nejsou černý a proto, když jsem před cca 3 lety začal blbnout s paintballem, tak jsem si koupil kanady nový. Za 900,- :839: Mažu je občas černým vojenským sajrajtem na boty a jsou úplně v pohodě. Myslím, že dalších 10let vydrží.
Kdybych si dneska kupoval boty do přírody šel bych zase po vojenských, protože konstrukčně splňují všechno, co psal Subaru4ever - kůže zvrchu/se spodu, minimum švů, slušná podrážka, neřeší módní trendy. Ty moderní od prabosu jsou už nějak lehčený, některý tam mají membránu a některý top modely se dělají na objednávku na míru.
Problém u těch drahých bot je, že v obchodě si člověk vždycky kupuje kompromis, nikdy se to nevyzkouší úplně 100% a tak se často stane, že začnou tlačit, někde se škubnou, případně se časem člověku pokřiví hnáta, zaroste nehet a tak... prostě prestanou sedět. Co pak s botama za 5tis?

kosobecny: já jsem si letos na jaře koupil Salomony za cca 1500 (bo Salomon ruleeezzzz ::-DD: ) a po dvou měsících se mi na obou patách zevnitř prodřely. Tak jsem je reklamoval a slavněj A3 sport mě poslal do háje s tím, že jsem si koupil špatnou velikost... No tak to bych snad musel poznat, ne? Tak jsem si tam nechal všít koženou výstelku a jsou zase jako papučky. Je to bordel, i drahá bota může bejt šmejd.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

yeti: to máš jako se vším, vysoká cena není zárukou kvality a naopak levné věci mohou být kvalitní..ale myslím si, že když do bot investuješ 5 ti. a vydrží ti 7 a více let, pak to není tak hrozné
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

nasticka: No tahle cena je ještě pěkná, když to nějaký roky vydrží (2-3 alespoň) Jinak vypadají hodně pěkně. :845:

yeti: Já sem taky měl x bot, Sprandi, Adidas apd. A cena taky nebyla zanedbatelná a je dost umění najít kvalitnější i v těchto značkách.. Teď mám nějakou soft trackovou adidasku za skoro 2000kč a vůbec mi nesedí a sem zvědavej jestli přežije alespoň rok, holt to na jaře někomu střelím a koupím něco kvalitnějšího¨


Tyto značky co tu prezentujete mi byly docela skryty, díky za tento topic :826: alespoň vím, že nemusím kupovat samý niky a adidasky.. :))
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

chlapi, nemáte někdo zkušenosti se značkou Viking? Popř. nevíte o prodejně, kde by ji měli? Co jsem našla, tak mají akorát dětské..
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3143
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Albi »

ja mam uz nekolik let kotnikove Asolo, goretex, a drzi perfektne, nepromoknou, padnou ...

jsem na boty extremne, a kdyz rikam extremne, tak myslim extremne :845:
... vybiravy, v tom smyslu ze musi padnout (plati pro vsechny moje boty); ale kdyz po letech hledani (nedelam si srandu, po koupi poslednich trekovych bot pred nekolika lety uz jsem rovnou zacal hledat nove, ve vsech ruznych obchodech v CR, DE, IT, SA, ..., zkousel jsem vsechny modely snad vsech znacek, neuspesne) nejake najdu, tak zadne problemy nemam, klidne pak mohu jit na par hodinovou prochazku ...
nejsem extremni turista, jen mam asi nekonfekcni hnatu, takze mi zadne nevyhovuji ... :686:

yeti: kanady jiste vydrzi, ale zrovna ergonomicke nejsou ::-DD:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Pavlos »

nasticka píše:chlapi, nemáte někdo zkušenosti se značkou Viking? Popř. nevíte o prodejně, kde by ji měli? Co jsem našla, tak mají akorát dětské..
Ahoj, tady máš pár odkazů..........silva (a nejsou zde jen chlapi)

http://www.boty-obuv.cz/zbozi/damska-ob ... e-tex-5530
http://www.ksport.cz/shopksport/?p=prod ... F%BD-obuv-
http://www.protec-kult.cz/obuv-viking-katskup602085.php
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Kubišta »

Pavlos, zkus se stavit do Rockpointu, Já sem si tam taky kupoval už dvoje boty a sem maximálně spokojen
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od yeti »

Albi: co máš proti kanadám :657: ?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

yeti píše:Albi: co máš proti kanadám :657: ?
Albi má pravdu, kanady vydrží mnoho, ale na dlouhé štreky to opravdu není dobrá obuv. Kámoš třeba nic jiného téměř nenosí a pořád naříká, njn ale co uděláte s nohou velikosti 48-50 :D ::-DD: ::-DD:
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od dave297 »

Možná to hodně lidem bude připadat jako totální blbost, ale já sám hrozně rád chodím v těchto botech http://www.vibramfivefingers.com/produc ... k-Mens.htm Mám v nich prolezlé Beskydy, dokonce jsem v nich byl v pralese Mionší a zpáteční cestu jsem vzal zkratkou mimo stezky - směr přímo parkoviště (měl jsem sebou navigaci). Kamení, potok, bláto.
Chození v těchto botách je prostě zážitek. Po projítí louky mám mezi prsty kytky, pokud prší boty promoknou, cítím, po jakem podloží jdu, ale není to nepříjemné. Pokud jsou špinavé, tak je hodím do pračky a druhý den jsou jako nové. Chodím v nich, pokud je venku cca 10 °C a více. Co je zajímavé, tak díky tomu, že noha, včetně prstů, je v pohybu, tak v nich není až tak moc zima.
Letos chci pod stromeček tyto http://www.vibramfivefingers.com/produc ... S-Mens.htm
Jediné, kam bych je nebral, tak do nějakého extrému, kde by hrozilo otřískaní kotníků od šutrů.
Ono s těmi botami je to asi diagóza, stejně jako se Subaru - hodně lidí na mě kouká jako na exota, ale pro mě jsou ty boty No. 1.
Subaru Forester SG5 MY07
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“