Pomoc při volbě trekových botů

Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Subaru4ever »

quickly píše: Když jsem byl v roce 1991 3 měsíce na brigádě v Norsku, tak jsem byl na farmě, kde "minky" pěstovali (jeden farmář měl 2,5 ha jahod a druhý farmář 200 foxů a 100 minků) - v češtině je to norek.
Děkuji za vysvětlení :pr: ... takže jsou to nějaký malinkatý roztomilý zvířátka, který pak kuchnou proto, aby z nich mohly mít ruské matriošy kožichy a horochodci promazané botky :666: :686:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od mack »

Řekl bych že mink možná vypadá jako roztomilé zvířátko,ale jinak jsem rád že u nás nežijí,bohatě mi stačí kuny :gunhim: :gunhim:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Subaru4ever »

mack píše:Řekl bych že mink možná vypadá jako roztomilé zvířátko,ale jinak jsem rád že u nás nežijí,bohatě mi stačí kuny :gunhim: :gunhim:
Pro kunu u nás na půdě a potenciálně v motorovém prostoru mého Otíka mám tento vzkaz: "Pokud ty ne :drive: :arrow: , tak já :baseball: , :815: a :gunhim: , a ty pak :sick: . Pokud ty něco :6066: , tak já :839: , :686: a možná i :sibenice: "
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od DRUMMER »

Subaru4ever - díky a potvrzuješ můj názor a zkušenost, já nanáším vosk starým kartáčkem na zuby a pak nechám pracovat sluníčko.

Meindl nemám, su spokojený se Sportivami, ale šilhám po nich, tak díky za info. :supeer:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Subaru4ever »

DRUMMER píše:Subaru4ever - díky a potvrzuješ můj názor a zkušenost, já nanáším vosk starým kartáčkem na zuby a pak nechám pracovat sluníčko.

Meindl nemám, su spokojený se Sportivami, ale šilhám po nich, tak díky za info. :supeer:
LaSportivy jsou ve své cenové relaci docela slušná volba. Jenže se sem tam někde objeví nějaká moucha, jelikož je Ital nevymyslel 100% dokonale :1774: ... ale špatný nejsou.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od yeti »

Prabos S 90794 Barracuda GTX. Špičková armádní bota. Případně něco "civilnějšího" z jejich produkce (www.prabos.cz)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Šaman »

HADe a Subaru4ever: děkuju za obsáhlé, rozsáhlé, kompexní a ináč podnětné informace a Pavlosovi za otevření vlákna. Nechám sa inspirovat. MaSlo-vi děkuju za koment k batohům. Sice než to zrealizuju,uteče v Bečvě hodně vody,ale je dobré, že si možu pročíst různé názory lidí z různých kůtečků republiky. Díky všeckým
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od yeti »

Šamane, nejsi někde z Hostýnských? Drummer psal, že jsi za kopcem, on je někde od Rusavy, tak se jen ptám, esli nejsme skoro sousedi....:o)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od JRJ »

Můj tip je Meindl. V průměru mi vydrží 10 let. To mi žádná jiná značka nevydržela. Momemtálně mám AirRevolution 7 což jsou celokožené, tvrdost C.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od MMira »

Subaru4ever píše:
- Boty italských výrobců obejít velkým obloukem
s timhle zasadne nesouhlasim. sam uz nekolik let sedlam Scarpy, odchodil jsem v nich mimo jine Island, Novy Zeland, Skaliste hory, vzdy s 20+ kg baglem na zadech. dohromady uz to bude k par tisicum km. je pravda, ze se v ostrem terenu (tim myslim povrchove, hlavne na sopecnem matrosi) dost odiraji podrazky, na funkcnost to zatim vliv nema.

sedly mi na prvni nazuti, od te doby jen voskuju. nic vice. netecou, vetraji, netlaci a na rozdil treba od Hanwagu, ktere byly primymi konkurenty pri vyberu, nevazi "pul tuny"
ex Reza WRX 2,5 combi
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od DRUMMER »

Je pravda že v Hudy mi Hanwagy nesedly, protože byly úzké vepředu a ty La Sportivy nevypadaly tak pohodlně, ale zato furt drží.

Pokud máte někdo tip na obchod s MEINDLAMA na moravě, tak napište.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Pavlos »

DRUMMER píše:Je pravda že v Hudy mi Hanwagy nesedly, protože byly úzké vepředu a ty La Sportivy nevypadaly tak pohodlně, ale zato furt drží.

Pokud máte někdo tip na obchod s MEINDLAMA na moravě, tak napište.
Ahojky přátelé......děkuji všem za odpovědi a názory....teď jsme byli u tatíka v Ostravě a Silva mě tedy donutila projít celou Olympii včetně všech obchodů s trekovými boty......bylo jich asi 12.....vyzkoušel jsem co jsem chtěl, ty Salomony.....o ničem....látku nechci ani vidět, přesně jak píše Subaru4ever.....rovněž dávám za pravdu Hadovi, chci střední tvrdost, stačí mě to na Tatry,Alpy.....chci vyšší a kůži......vyzkoušel jsem tyto

http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1074 ... alaska-gtx

záruka je 3 roky a podrážka se dá servisně opravit ve Zlíně....cena je sice vyšší 5590kč,ale s tím se počítá a musí se došetřit...

a super, byl jsem nadšený a ostatní srovnával jen s tímto....... Meindl, nebyly špatné,cenově kolem 3500-4500.....ale byly užší a nižší......tak si beru nějaký čásek na rozmyšlení, počkám na botičky od PavlaBlz....a uvidím

....jinak Drummere nejvíce ochotni byli v Rock Pointu v Olympii, byli jsme tam 40min, prodavač ochotný,nabídl 10 boty od různých výrobců, sám měl bohaté zkušenosti, jezdí Norsko,polární kruh atd.....tak radil dobře
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od DRUMMER »

Jak se ti ta tvoje diskuse pěkně rozjela, ale na to že borec nechodí po kamení, suti apod. tak je měl podrážené, lepené.
To je ten goretex, viděls je potrhané, jak dělá jen paseku.

Hlavně ať ti sedí, neuspěchej to. :wink:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Doro »

Třeba http://www.hunting-shop.cz/produkty/lov ... WRPBONE41/
mám je rok a spokojenst, pohodlné a odolné (kouknul bych aj na něco lepčího od nich)

Nebo http://www.prosportshop.cz/outdoor/obuv ... erpage=100
už 2 roky a plná spokojenst (už 3. boty od Lowa). Chodím s nimi šude, dyž je třeba aj do hory do těžby.
ještě v rámci záruky sem nechal zalepit gumový lem... někde se začalo odlepovat, tak teď už raději hned pořešit

A ještě http://www.prosportshop.cz/index.php?si ... m=renegade
Asik 3 roky, než se mi rozpáraly švy a pozdě sem to nechal opravit (teď je bota trošku upravená, bo párání švů byl problém) - ovšem, neměl sem nikdy pohodlnější a lepší boty, nestalo se mi, že by proteklo dovnitř a to ani tehdy, když ostatní měli nové gorotexy mokré a sušili, já furt v suchu ať bahno voda, sněhový maras a eště pohodlí

Na boty su hodně náročný a dostávají řádně zabrat.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od roura74 »

DRUMMER píše:Pokud máte někdo tip na obchod s MEINDLAMA na moravě, tak napište.

V Olmiku Maindly vede Hortez, ale určitě se vyplatí zajet do Šumperka do prodejny Tilaku (bývalej Kammsport) kterej má výhradní zastoupení Meindlu pro ČR a mají tam v podstatě vše a ve všech velikostech.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“