Motoristicke zpravy

Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od outback »

Když v lese v přírodní rezervaci několik kilometrů od nejbližší silnice pravidelně slyšíš hlasité dunění motorek, tak je to taky hnus. Nemluvě o řevu, který se celé dny rozlehléhá na kilometry daleko od tras oblíbených mezi motorkáři dementy na motorkách, co si natvrdo otevřou klapku nebo vytáčejí jedničku a dvojku do mrtva... zkuste si zajet na Kochelsee, je to na blití. Se svobodou to nemá co dělat, moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých.

Edit: a bohužel technické to nevyřeší, přepínač na klapku schováš nebo dočasně odmontuješ snadno a i s motorkou odpovídají předpisům můžou bezohlední dementi dělat neuvěřitelný kravál.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od zhor »

Byl jsem párkrát na chatě těsně pod Červonohorským sedlem, a i když mám rád cokoliv co smrdí benzínem, tak toho hluku tam bylo fakt moc, a hlavně celý den. Podobné je to i na letišti, kdy u nás je celkem dost letadel, co nemají tlumiče výfuku, a když letí nad horama, tak se to nepříjmně rozléhá po širokém okolí.

Bude to zajímavé, na autě mám Remus s E homologací, ale v techničáku ho nemám zapsaný, zvuk má poměrně decentní, ale decibely budou asi malinko vyšší než originál. Tak uvidíme na další technické, ho musím nechat změřit abych orientačně vědel jak na tom jsem.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dracekvo »

outback píše: pát lis 04, 2022 10:11 am moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých.
Přesně tak. Taky jsem svobodomyslný člověk a taky ať si každej dělá co chce. Ovšem za předpokladu, že nezasahuje do prostoru někoho jiného.

A nevím jestli klapka pomůže. Policista prostě zastaví hlasité vozidlo a pošle ho na STK. To že auto najednou bude znatelně tiché bude podezřelé. A na STK nedělají blbci. Tuhle úpravu snadno odhalí. Stejně tak jako dobastlené xenony v autě, kde nemají co dělat.

A kdyby nebyli blbci typu toho člověka z článku co schválně jezdil v noci ulicema a tůroval, to. Tak by to nenapadlo vůbec nikoho řešit, protože by si nikdo nestěžoval.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

zhor píše: pát lis 04, 2022 10:26 am Bude to zajímavé, na autě mám Remus s E homologací, ale v techničáku ho nemám zapsaný, zvuk má poměrně decentní, ale decibely budou asi malinko vyšší než originál. Tak uvidíme na další technické, ho musím nechat změřit abych orientačně vědel jak na tom jsem.
Jak to bude s výfuky s E homologací by mě taky zajímalo. Předpokládám, že před homolgací taky testovali hluk, aby splňoval normy EU. No, přinejhorším originál výfuk mám, tak když budou problémy, tak se jednou za dva roky vymění :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Cheza píše:Já myslím, že skoro každej laďák bude problém, protože překročí hladinu hluku uvedenou v TP. Na druhou stranu všichni víme, jak to na STK chodí :-)

A zákaz kouření v hospodách teda kvituji. Řvoucí auto nebo motorka, která je do minuty pryč, mi je jedno, ale nevím proč bych se měl nechat obtěžovat 6 hodin smradem v hospodě.
Ono ze je do minuty pryc ti moc nepomuze, kdyz tam projede ve 3 rano...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od outback »

Nech mě přemýšlet....deset, dvacet motorek v koloně, pět takových kolon za hodinu, mezitím pár sólistů, každá pátá nebo desátá motorka veze debila...ehm.

Jediné "řešení" co je u nás legislativně možné a taky se používá je dát na tu oblíbenou trasu zákaz vjezdu motocyklů, takže se kvůli pár jedincům nesveze nikdo.

Souseda s "laděným" výfukem na polorozpadlém Camaru, co každý den vyjížděl v půl šesté z garáže, jsem měl taky moc rád, pak to ale rozflákal na totálku... karma někdy funguje.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2614
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

tobě vadí to, tomu támleto, mě zas todle, tak zakážeme pro jistotu všechno...
přesně k tomu to tady vede... proto se stěhuju brzo na balkán, tady se nedá dejchat už...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Cheza: hele a ty do tý hospody z nějakýho důvodu musíš? A to je nějaký základní lidský právo - na nekuřáckou hospodu? (smrad z cigaret mi vadí velmi a co se v hospodách nekouří, chodím tam mnohem častěji, to jen aby bylo jasno)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

uz to tu zaznelo a stoprocentne se pod to podepisuji: "moje svoboda kocni tam, kde ovlivnuji zivot druhych"

znamy uz rady let rika: "mne kuraci nevadi, at si kouri kde chteji, kolik chteji ... ale at to svinstvo nevydechuji"

a presne tak to je. nejake pomale utahovani sroubu sice chapu, ale zaklad je vyse uvedene
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

ad hospoda - to samozrejme zadne zakladni pravo neni a teoreticky, at si kazdy hospodsky dela co chce ... spis premyslim nad tema servirkama, jak k tomu chudaci prijdou? v kazde kancelari musi kuraci jit klepat kosu pred hlavni chod a ony to maji cely den dychat?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Outback: určité procento lidí jsou vymaštění dementi, bohužel. Myslet si, že to zákonodárci nějak vyřeší je naivní, výsledek bude vždy jen zbytečná buzerace slušných lidí, nebo se přinejlepším nezmění vůbec nic.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Newli: můžou si najít práci v nekuřácké restauraci nebo úplně jinou práci. Hlavně ať se nikdo nesnaží mi namluvit, že se to zakázalo kvůli chudinkám servírkám. Asi nevěděly, že se v hospodách hulí (hulilo)? To je jak kdyby si lakýrník stěžoval, že musí celej den čichat smrad z barev. Zaměstnání, při kterých si člověk kurví zdraví, je plno. Sezením 8 hodin denně na kancelářský židli a čuměním do monitoru klidně počínaje.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

Tapan píše: pát lis 04, 2022 4:17 pm Cheza: hele a ty do tý hospody z nějakýho důvodu musíš? A to je nějaký základní lidský právo - na nekuřáckou hospodu? (smrad z cigaret mi vadí velmi a co se v hospodách nekouří, chodím tam mnohem častěji, to jen aby bylo jasno)
Nemusím, ale stejně tak se můžu zeptat. Kuřák z nějakého důvodu musí kouřit přímo v restauraci?

A k tomu ničení zdraví. Ten kdo sedí 8 hodin u monitoru si může ničení zdraví "vykompenzovat" třeba pravidelným cvičením. Servírka 8mi hodinový pobyt v zahulený restauraci si už nijak nevykompenzuje.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Cheza: pokud provozovatel restaurace chce provozovat kuřáckou restauraci, proč by si ten kuřák zapálit nemohl? To je jak jít na nudapláž a pak trvat na tom, aby se tam všichni oblíkli.
Jak už jsem psal, servírka může dělat jakoukoliv jinou práci. Že tam nejsou dýška? No jo, její rozhodnutí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

To je špatný přirovnání, nudisti na nudapláži svoji nahotou nikoho neomezují nebo neohrožují, tak není důvod je oblékat, narozdíl kuřáka :-) Naštěstí tady není neomezená svoboda a kdo se cítí omezen, tak se může přestěhovat s Chorchem třeba na ten Balkán nebo Somálska (to už vyjde nastejno), když se mu tam bude dýchat líp :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“