Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Skoro všechny ty věci, co tam zmiňují, o lidech už stejně bonzuje třetím stranám chytrý telefon, takže to zas taková změna nebude :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

v telefonu si gpsku a data můžu vypnout, v tom autě asi ne... případně telefon můžu nechat doma...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

No jo, ale kolik lidí to asi dělá, když telefon doma, potažmo dneska s vypnutýma datama, je dost k ničemu? :-) To je asi stejné jako že stejně tak můžeš jet vlakem...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2912
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od .dundee. »

Asi jsem divnej, ale data při delších (služebních) jízdách dost často vypínám. Na Waze jezdím jen po městě, mapy mám offline, playlist taky stažený a nerozptylujou mě zbytečný notifikace. Ono taky udržet fabii v pruhu ve 170 chce trochu koncentrace :-D
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

no kolik to dělá lidí je mi šumák, já to beru obecně. Nevim, proč by mě mělo auto šmírovat a získaný data následně využít proti mě (parkoval si kde neměl, jel si rychlejc neš je dovoleno, jel si po dálnici bez známky, jel si do města kde byla protivládní demonstrace, atd. ) Sám data zapínám tak 3x do měsíce a gpsku jen když potřebuju navigovat, navíc s offline mapama... A k tomu vlaku - před měsícem sem si kupoval lístek z prahy do zábřeha a musel sem vyplnit jak méno tak mailovku, takže už ani to moc anonymní neni. Nedávno mi řikal známej, že byl na návštěvě v Londýně, kde je kamera s rozpoznáváním xichtu na každym rohu. V MHD to funguje tak, že na vstupu přiložíš telefon s nfc, přečte tě kamera jestli se xicht schoduje s tim telefonem a na výstupu zase přiložíš (ten samej) telefon a zase tě přečte kamera. Nedej bože že bys na vstupu a na výstupu použil jinej telefon... Todle věděl, tak vlez do metra a čekal na vlak a z rozhlasu tam někdo furt něco plkal. Jelikož neumí moc anglicky, tak tomu nerozuměl, ale po chvíli mu jeho mladej kterej ze školy už něco umí řek táto, to asi volaj tebe, že máš nasazenou kšiltovku... Nejdřív nechápal a pak mu svitlo, sundal čepici a z rozhlasu se ozvalo "thank you"... Todle fakt neni nic pro mě, 1984 sem čet už dávno a je mi z toho zle.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

.dundee. píše: pon úno 06, 2023 3:57 pm Ono taky udržet fabii v pruhu ve 170 chce trochu koncentrace :-D
Tak já když jel s i20 180, tak jsem vydržel se na ten telefon nekoukat a bylo mi celkem jedno, co na něm svítí :-DDD

Obecně ano: je to na hovno. Ale furt si myslim, že je to daleko víc na hovno u těch telefonů, který většina lidí (včetně mě) tahá na daleko víc míst, než to auto. Navíc ve chvíli, kdy do toho začneš tahat strach z navštěvování protivládních demonstrací, tak tě spolehlivě lokalizuje i operátor i bez dat a GPS; takže bys ten telefon musel doopravdy úplně vypnout nebo nechat doma.

Lístek na vlak jinak snad pořád jde koupit ještě u kasy nebo přímo ve vlaku v keši, jestli se toho bojíš. Ale jo, tohle se mi na té ochraně osobních údajů líbí nejvíc - každej se hrozně bojí někam napsat mail, píšeme o tom sáhodlouhý džýdýpýár směrnice a podobně... a pak přijde stát a jebne moje rodný číslo s adresou trvalýho bydliště na internet :-DDD

Ohledně Londýna, trochu se mi nezdá, že by si dávali tu práci na ověřování xichtu s profilem na turniketu, protože to přece jenom chvíli trvá a při tom množství lidí by se to nejspíš někde zaštosovalo. Ale co já vim, já tam byl naposled před 12 lety a to stačilo normálně pípat kartou o turniket :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

jo, přectav si, že občas nechávam telefon doma... a to i když na žádný demonstrace nechodím. A v autě jezdim zásadně se sklopenou clonou i když nejsem pirát silnic. Jinak já se nebojim napsat "někam" mejl. Bojim se ho napsat jen tam kde mi apriori hrozí jeho zneužití proti mě. Koupit lístek na ten vlak, kterym sem jel (regiojet) asi v keši, respektive anonymně nejde, jelikoš si musíš dělat rezervaci na konkrétní místo dopředu. Já normálně vlakama nejezdím, tak nevim jak to chodí jinde, ale tady to prostě jen tak přijít do vlaku a spolehnout se na to, že si někam sednu a pak mě někdo příde skasírovat nejde. To pomíjim i fakt, že si tam bez aplikace v telefonu nekoupíš ani kafe...
K tomu londýnu - ověřování xichtu opravdu chvíli trvá. Ta chvíle je asi tak pikosekunda... A ty systémy zvládaj rozlišování spousta xichtů najednou.
Mimochodem tendle člověk o kerym sem mluvil dělá starostu v jednom pidiměstečku a bavili sme o tom proto, že si postěžoval jak ho občani tlačej do instalace kamerovýho systému, protože se jim po městečku potulujou fetky a "nepřispůsobivý". Von šmírování nemá rád a vzpouzí se tomu, ale bude asi muset podlehnout. A tak mi řek jaký má možnosti. Buď může jako obec instalovat vlastní systém, kterej bude data ukládat na obecní stroj, kterej bude přístupnej jen obci. Ale bude si to muset celý zaplatit a hlavně, bude muset splnit fšechny gdpr sračky co s tim souvisej a kerý sou prakticky nesplnitelný = tudíš riskovat v případě že někdo bude mít na tom zájem, že ho nějakou žalobou roznesou na hadry. A nebo má velkorysou nabídku vot systému, že mu všechno zaříděj ONI. Zaplatěj z dotací, nebude ho to stát nic, ukládat se bude do jejich cloudu, nemusí řešit gdpr atd. ALE do cloudu bude mít online přístup i systém (vnitro, finančák, atd.) plus kamery budou muset umět rozlišování xichtů a spztek.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Levap »

Update směrnice "blokova výjimka", která by mela platit po skončení te staré v 05/2023 mj.pocita s tim, ze automobilky musi zpřístupnit data, která sbírají auta i neautorizovaným servisům. Protože pro diagnostiku je to potřeba. A automobilky tohle moc nechtějí. Protože do toho ted investuji hafo peněz

To jen tak z jiného soudku na téma sběr dat automobily.

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk



Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Já ty Chorcheho antipatie ke sráčům, připojenejm k internetu naprosto chápu. Je to něco jinýho, než telefon, kterej mám furt u sebe, respektive mám furt u sebe 2 připojený telefony a většinou ještě 2 tablety. Ty data z nich sosají operátoři, případně provozovatelé aplikací, které jsem si tam dobrovolně nainstaloval. Google i Fb ať si klidně odtuší, kdy jsem se byl vysrat. Ale není pro mě akceptovatelná představa, že mi časem auto nedovolí někam vjet, jet pomaleji na základě nějaký vyšší moci, kasírovat mě, že jsem jel rychlejc, aniž jsem projel radar a podobně.
Nesnesu ani to, aby to na mě pípalo, že jsem si nezapnul pás. Natož, aby to o mě hlásilo, že jsem nastartoval.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Tak ono u toho telefonu se toho právě taky dost blbě zbavuje. Facebooku se ještě zbavíš tím, že ho tam nenainstaluješ, ale zbavit se toho google sledování u androidu, co vybalíš z krabice, je dost těžký, ikdyž víš co děláš :-) Což mě navíc přivádí na zpikleneckou myšlenku, že si ani nejsem jistej, jestli vypnutí GPS a dat nějak pomůže. Pač bych se moc nedivil tomu, kdyby reálně ten systém ty data stejně sbíral (jenom tím vypnutím si člověk zabrání v přístupu těm aplikacím, co si tam sám dal) a data souhrně poslal ve chvíli, kdy se to zas připojí.

Jinak ano, jak se to pak použije a zneužije je hned další věc. Ale to zase nemusí ani dělat v autě. Už teď waze nebetyčně buzeruje, když na něj člověk hrabe a to auto se hýbe (nebo si to alespoň myslí), takže ke kroku, aby to sám bonzoval na bonzárnu, že držíš v ruce telefon za jízdy, to moc daleko taky nemá...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od petr »

technika nás zabije nebo z toho minimálně zblbnem , to už jsem říkal dávno :-D jestli máte nějaké dobré kamarády u kriminálky zkuste si s něma o tomto popovídat , člověk se potom nestačí divit a bude hůř, monitoruje se neskutečně mnoho věcí , naštěstí dost věcí se nechává zatím být , pokud nejde o něco vážnějšího a různé drobné prohřešky se zatím neřeší
za chvíli to bude jako v nějakém tom přiblblém scifi filmu , řekneš sposté slovo dostaneš pokutu , nevím jak se to jmenovalo , hrála tam šikovná Sandra Bullock jinak by se na to dívat nedalo :-D
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2912
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od .dundee. »

Tzv. sociální kredit. Čínská realita všedního dne.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od quickly »

spm píše: pon úno 06, 2023 8:34 pm Což mě navíc přivádí na zpikleneckou myšlenku, že si ani nejsem jistej, jestli vypnutí GPS a dat nějak pomůže.
Nejdřív musíš v Androidu zakázat ukládat Tvoji polohu a vymazat doposud nasbíranou historii. Ta poloha se sbíra standardně na pozadí a až když jsi na WiFi, tak data odešle.

Nastavení Androidu u mne včetně historie polohy
Přílohy
google01.jpg
google02.jpg
google03.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Makovica »

spm píše: pon úno 06, 2023 4:19 pm Ohledně Londýna, trochu se mi nezdá, že by si dávali tu práci na ověřování xichtu s profilem na turniketu, protože to přece jenom chvíli trvá a při tom množství lidí by se to nejspíš někde zaštosovalo. Ale co já vim, já tam byl naposled před 12 lety a to stačilo normálně pípat kartou o turniket :-DDD
Bol som tam pred 3 rokmi vo februari, ciapku som nosil stale a nic. Ale to mozno bola este zimna verzia bez siltu.
A nemam pocit, ze by pri kupe ich "MHDckovej" Oyster card (este ich mam doma) chceli nejake doklady alebo co.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2595
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

petr píše: pon úno 06, 2023 9:07 pm za chvíli to bude jako v nějakém tom přiblblém scifi filmu , řekneš sposté slovo dostaneš pokutu , nevím jak se to jmenovalo , hrála tam šikovná Sandra Bullock jinak by se na to dívat nedalo :-D
naopak je to velice poučnej a prediktivní film ;) předpověděl spoustu z dnešní reality... https://www.csfd.cz/film/13018-demolition-man/prehled/
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“