Motoristicke zpravy

Odpovědět
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2588
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

Makovica píše: pon úno 06, 2023 9:44 pm Bol som tam pred 3 rokmi vo februari, ciapku som nosil stale a nic. Ale to mozno bola este zimna verzia bez siltu.
A nemam pocit, ze by pri kupe ich "MHDckovej" Oyster card (este ich mam doma) chceli nejake doklady alebo co.
já tam byl před 20 lety a na kamery si nepamatuju... jen na to že už tehdy tam bylo fšude černo. Ale ten známej tam byl loni na podzim. A nemam důvod mu nevěřit.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

petr píše: pon úno 06, 2023 9:07 pm za chvíli to bude jako v nějakém tom přiblblém scifi filmu , řekneš sposté slovo dostaneš pokutu , nevím jak se to jmenovalo , hrála tam šikovná Sandra Bullock jinak by se na to dívat nedalo :-D
Tam tomu říkali morální kredit a byl to Demolition Man :-)
quickly píše: pon úno 06, 2023 9:40 pm Nejdřív musíš v Androidu zakázat ukládat Tvoji polohu a vymazat doposud nasbíranou historii. Ta poloha se sbíra standardně na pozadí a až když jsi na WiFi, tak data odešle.

Nastavení Androidu u mne včetně historie polohy
A teď ještě taková konspirační teorie: otázka, jestli ty data nesbírají i tak dál jenom s tím rozdílem, že to uživatel nikde nevidí, ale pro účely reklam to funguje dál :-) Já vím, kdyby se na to přišlo, tak by za to byl celkem flastr... na druhou stranu WhatsApp pořád avizuje end-to-end šifrování, které kdyby tam doopravdy bylo, tak dešifrované zprávy mají k dispozici jen odesílatel/příjemce zprávy. Přesto se ale nemůžu zbavit pocitu, že cokoliv ženě pošlu do whatsappu, tak se jí začne zobrazovat v kontextových reklamách na internetu (mně ne, já je mám poměrně dost všude blokované :-) )
Makovica píše: pon úno 06, 2023 9:44 pm Bol som tam pred 3 rokmi vo februari, ciapku som nosil stale a nic. Ale to mozno bola este zimna verzia bez siltu.
A nemam pocit, ze by pri kupe ich "MHDckovej" Oyster card (este ich mam doma) chceli nejake doklady alebo co.
Tenkrát ta Oystercard šla koupit tuším normálně v automatu na jízdenky, naházels tam prachy a vypadla nabitá karta :-) A narozdíl od tehdejší slavné pražské opencard šla dobít i přes internet, bez navštěvování nějakých validátorů.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od strider »

spm píše: pon úno 06, 2023 10:15 pm Tenkrát ta Oystercard šla koupit tuším normálně v automatu na jízdenky, naházels tam prachy a vypadla nabitá karta :-) A narozdíl od tehdejší slavné pražské opencard šla dobít i přes internet, bez navštěvování nějakých validátorů.
No, a ja byl v londyne ten o vikendu poprvy v zivote.. a uz jen klikas google payem normalni kartou pri vstupu a vystupu odkudkoliv kamkoliv, spocita ti to kolik zaplatis (ma to denni a tydeni cap, tzn. ze ti to nepreleze nejakou unosnou mez), a jednou tydne ti to strhne prachy rovnou z uctu. To uz je dobry :) bez registrace, bez niceho... jen to proste zna cislo tvy karty.. coz jde ochcat tema jednorazovyma.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od petr »

když se například něco stane na určitém místě v určitém čase dá se třeba zjistit kde se kdo nacházel v tu danou dobu právě na základě polohy telefonů v dané oblasti a je jedno jestli je v telefonu zaplá gps nebo né , když se hledá ztracená osoba a má u sebe mobil není problém ji najít většinou celkem dost přesně , taky nemusí být zaplá gps, s ní je to přesnější to je fakt, to jen tak ze zkušenosti :-D
předseda taky bude vědět něco o tom jak se zpětně vyšetřuje třeba vznik požáru , kdo se v tu dobu třeba vyskytoval na daném místě a tak podobně, na některé věci je to super, na některé věci už to tak super není ;-D
automatické nahrávání hovorů a monitoring obsahu zpráv je taky zajímavá věc :-D
Naposledy upravil(a) petr dne pon úno 06, 2023 10:36 pm, celkem upraveno 2 x.
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2588
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

strider, číslo karty, tvuj telefon a tvuj xicht... xicht propojenej s databázema imigračního takže věděj gdo přesně si, jakou kartu a jakej telefon si použil.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

strider píše: pon úno 06, 2023 10:26 pm No, a ja byl v londyne ten o vikendu poprvy v zivote.. a uz jen klikas google payem normalni kartou pri vstupu a vystupu odkudkoliv kamkoliv, spocita ti to kolik zaplatis (ma to denni a tydeni cap, tzn. ze ti to nepreleze nejakou unosnou mez), a jednou tydne ti to strhne prachy rovnou z uctu. To uz je dobry :) bez registrace, bez niceho... jen to proste zna cislo tvy karty.. coz jde ochcat tema jednorazovyma.
Zase na tý jednorázový nebude fungovat ten cap :-D Tenkrát to jinak bylo dost podobně myslim, akorát holt NFC v telefonech moc nebylo, jestli vůbec v nějakym, tak holt dávali karty :-)
petr píše: pon úno 06, 2023 10:29 pm když se například něco stane na určitém místě v určitém čase dá se třeba zjistit kde se kdo nacházel v tu danou dobu právě na základě polohy telefonů v dané oblasti a je jedno jestli je v telefonu zaplá gps nebo né , když se hledá ztracená osoba a má u sebe mobil není problém ji najít většinou celkem dost přesně , taky nemusí být zaplá gps, s ní je to přesnější to je fakt, to jen tak ze zkušenosti :-D
předseda taky bude vědět něco o tom jak se zpětně vyšetřuje třeba vznik požáru , kdo se v tu dobu třeba vyskytoval na daném místě a tak podobně, na některé věci je to super, na některé věci už to tak super není ;-D
Jo tak tohle je prostě lokace na bázi triangulace mezi vysílačema, o tom jsem psal taky - jak je ten telefon přihlášenej k síti, tak operátor vidí, kde je (takže když za ním přijde PČR, tak je schopnej to dohledat). Ta přesnost bude záviset na místě - ve městě, kde těch vysílačů je hodně, to bude přesné hodně. Někde v horní/dolní kde skoro nechytáš signál to bude horší.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od mnov »

Pamatujete někdo objekt pro dohled a řízení:
Letna.PNG
Na stejném místě je dnes kamera zaznamenávající průjezd všech vozidel směrem do Korunovační. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4926
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Makovica »

strider píše: pon úno 06, 2023 10:26 pm No, a ja byl v londyne ten o vikendu poprvy v zivote.. a uz jen klikas google payem normalni kartou pri vstupu a vystupu odkudkoliv kamkoliv, spocita ti to kolik zaplatis (ma to denni a tydeni cap, tzn. ze ti to nepreleze nejakou unosnou mez), a jednou tydne ti to strhne prachy rovnou z uctu. To uz je dobry :) bez registrace, bez niceho... jen to proste zna cislo tvy karty.. coz jde ochcat tema jednorazovyma.
To islo aj pred par rokmi, ale cez Oyster to bolo vyrazne lacnejsie. Neviem, ci nie az desiatky percent. Ten denny limit zase nebol taky maly.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od quickly »

spm píše: pon úno 06, 2023 10:15 pm A teď ještě taková konspirační teorie: otázka, jestli ty data nesbírají i tak dál jenom s tím rozdílem, že to uživatel nikde nevidí, ale pro účely reklam to funguje dál :-) Já vím, kdyby se na to přišlo, tak by za to byl celkem flastr... na druhou stranu WhatsApp pořád avizuje end-to-end šifrování, které kdyby tam doopravdy bylo, tak dešifrované zprávy mají k dispozici jen odesílatel/příjemce zprávy. Přesto se ale nemůžu zbavit pocitu, že cokoliv ženě pošlu do whatsappu, tak se jí začne zobrazovat v kontextových reklamách na internetu (mně ne, já je mám poměrně dost všude blokované :-) )
Pokud data sbírají, je to na flastr, ale muselo by se to někde vykotit.

To šifrování platí mezi zařízením, podle mne to znamená, že komunikace po vlnách je zašifrovaná, ale jakmile to dojde do cílového mobilu, tak se to odšifruje a kdo má přístup do databáze textů, tak si v tom může číst. WhatsUp vlastní FB, takže reklama na FB může reagovat na texty z WhatsUpu (před rokem myslím proběhla změna ve Whatsupu, kdy pokud chceš používat WhatsUp, tak musíš souhlasit se sdílením údajů s FB - projdi si https://faq.whatsapp.com/49545890261726 ... s_CZ&eea=1 ). Já mám vypnuté reklamní ID, takže při každé návštěvě kdekoliv mám jiné reklamní ID, takže weby mají horší práci ve spojování mých nákupních tras.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Mira »

petr píše: pon úno 06, 2023 10:29 pm když se například něco stane na určitém místě v určitém čase dá se třeba zjistit kde se kdo nacházel.
Pokud jste na místě s vyšším pokrytím, tak triangulací to určí na metr přesně. Problém je, pokud jste pouze na jedný buňce. I v počátcích navigací byl problém, když vás viděl třeba jen pár satelitů. Teď už je to tak zhusta, že se to nestane.
A letos jsem koukal když mi z banky přišel roční výpis s přesným rozúčtováním kolik, kde, kdy i za co jsem utratil. Takže třeba psát si do nějakých deníčků třeba tankování je anachronismus, banka to ví za vás. Pokud tedy neplatíte keš. Tu já používám jen v hospodách, protože vypadnout z banky i údaj, kolik jsem za rok vypil škopků fakt nechci. Ale třeba google o mě ví ještě víc než já. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od petr »

google jak google , ale horší bude když se to dozví manželka :-D
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

V Kanadě bude povinně každé páté auto elektrické

https://motorguru.cz/nejnovejsi-zpravy/ ... nielsimek/
Subaru Impreza WRX MY 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od petr »

Kanada se mi vždycky líbila , nějak mě to přešlo , nechtěl bych být pátý ve frontě :-DDD
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

Bude se podplácet, aby na tebe nevyšla řada. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2588
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Chorche »

kanaďani sou kovaný komsomolci, těm co přikážou to vyplněj (až na těch pár truckerů, kerejm ale stačilo zamknout účty a bylo po rebelii). Tam se budou naopak předbíhat v tý frontě aby se na ně elektrosračka dostala...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“