Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Vzhledem k tomu, jaké všechny možné kraviny se řeší u novejch aut tady na fóru, si úplně nemyslím, že na tom LR bude o moc hůř.
Nemluvě o tom, že Petr s tím autem skoro nic nenajezdí, tak mu to určitě vydrží.

Jinak teda musím říct, že vůbec nechápu, co člověka vede k tomu, prodat auto, který mu vyhovuje a pak hledat jednorožce, který by byl adekvátním nástupcem. To je zvláštní koníček.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Jozifek píše:Je velký rozdíl těch deset cm na šířku?
Jozífku, teď asi myslíš, oproti XT, jest tak? Protože mezi těmi generacemi určitě 10 cm není. No, to by člověk asi musel přesednout bezprostředně z jednoho do druhého, aby to mohl nějak adekvátně posoudit. Každopádně na to, jak je to auto velké, tak je velmi prostorné, v tom určitě vyniká.
bushman1 píše: Nejaka statistika..
https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/j ... podezreli/

A uz asi dost znamy web s konkretnimi zkusenostmi:
http://www.landroverhell.com

Jinak mam znameho, ktery pred 14 dny na RR zrovna zadrel motor.
Jak už jsem psal, taky jsem o spolehlivosti LR leccos slyšel a je to jedna z věcí, která člověka hlodá....Nicméně zjišťoval jsem info přímo o daném modelu a nic zásadně negativního jsem nezjistil, ale těch info je velmi omezené množstí. Kolega z práce má strejdu, který má Discovery Sport od novoty, jak to přišlo jako novinka v roce 2015. No, diesel, má to nějakých čtyři a půl roku, docela už něco najezdil a je max spokojený. V rámci záruky řešil jedinou věc, odešla mu zadní kamera. Na záruku vyměněna, jiný problém prý nebyl. Co to byl za motor v tom RR, jak starý model, auto?
VDC píše:Vzhledem k tomu, jaké všechny možné kraviny se řeší u novejch aut tady na fóru, si úplně nemyslím, že na tom LR bude o moc hůř.
Nemluvě o tom, že Petr s tím autem skoro nic nenajezdí, tak mu to určitě vydrží.

Jinak teda musím říct, že vůbec nechápu, co člověka vede k tomu, prodat auto, který mu vyhovuje a pak hledat jednorožce, který by byl adekvátním nástupcem. To je zvláštní koníček.
Tome, no z pohledu ne úplně zasvěceného člověka se to tak určitě musí jevit, to přiznávám. A je fakt, že jsem to postavil na tom, že buď mi to někdo zaplatí a nebo to zůstane doma. S tím jsem to už prakticky kupoval, jakožto jediné auto, co jsem měl. Ale je pravda, že jaksi jsem asi nebyl tak úplně připraven na to, že mi to někdo bude ochoten fakt zaplatit. Ale když to řeknu velmi zjednodušeně, to auto mi svými mixem vlastnosti sport/komfort/univerzalita maximálně vyhovovalo, leč se mi vůbec nelíbilo. A tohle je pro mě docela zásadní. Já si svůj vozový park rád hýčkám, mazlím, prostě potřebuju, ať mi to dělá radost už jen tím, že to je v garáži. Pro mě to prostě není jen dopravní prostředek, věc co má jen sloužit, musí to dělat radost. A tohle mi tu radost přinášelo prakticky jen tím, že to je Subaru. Samozřejmě mimo to, že jízdně jsem si vždy chrochtal. Prostě schizofrenní situace. Ale absolutně chápu, že to zvenčí vypadá nepochopitelně.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

PeteBiggy: predpokladam, ze myslis tahle auta:

https://www.cartecgroup.com/bmw-340i-xd ... g/p-40194/
https://www.cartecgroup.com/bmw-340i-xd ... g/p-40173/

priznam se, ze moc tomu prodejci nerozumim. Vzhledem k tomu, ze ta auta ma v prodeji za tuhle cenu uz asi 9 mesicu a venku je novy model, cekal bych, ze cena pujde dolu. Mimochodem, moc si to nepamatuji (mel jsem to nastudovane) ale vadilo mi na nich par veci. Asi nejvic, ze to tmave nema profesionalni navigaci a to svetle zase M-kove brzdy. Za tu cenu bych si to ted uz nekoupil. To uz bych spis uvazoval o tomhle:

https://www.bmwprosek.cz/karta-vozu-oje ... --288.html

ale chtel bych to taky za jinou cenu. Mimochodem, tohle za mesic inzerce aspon uz jednou zlevnili asi o 50.000 :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Newli: Jo to jsou ona. Ale tohle me netrapi,ty ceny jdou mimo me. A dat takovou raketu jeste za ojetinu,pchee....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Petře už jsi to psal, že ti XT sice vyhovovalo vlastnostmi, ale nelíbilo se ti. A taky jsi dlouho psal, že když ti někdo bude ochotnej dát peníze, co za to chceš, že to pošle do světa. Tohle všechno vím a chápu. Nicméně chápu to jen na půl, když je takovej problém najít adekvátní náhradu. A podle toho vybírání Mazda, BMW, LR to evidentně vůbec není jednoduchý. Ale rozumím ti, že chceš, aby se ti auto líbilo.
Kdybych si měl vybírat auto, tak to líbení bude jeden ze zásadních výběrových parametrů, kvůli kterým bych valnou většinu autosalónů obešel obloukem, i kdyby mi kdokoliv tvrdil, že to co tam prodávají je super. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Cenu chapu, ale nechapu, proc ma prodejce problem s projizdkou v te stribrne variante. Uz to evidentne neco najelo. Kdyz jsem si s nima v lete telefonoval, tak povidali, ajk to bylo. Uz si to nepamatuji. Ale jako nove to prodavat nemuzou a ani neprodavaji. Na druhou srtanu chapu, ze s tim nechtej vozit lidi na pozadani, pokud to neni vazny zajemce. Ty jsi vlastne odkud?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

VDC píše:Petře už jsi to psal, že ti XT sice vyhovovalo vlastnostmi, ale nelíbilo se ti. A taky jsi dlouho psal, že když ti někdo bude ochotnej dát peníze, co za to chceš, že to pošle do světa. Tohle všechno vím a chápu. Nicméně chápu to jen na půl, když je takovej problém najít adekvátní náhradu. A podle toho vybírání Mazda, BMW, LR to evidentně vůbec není jednoduchý. Ale rozumím ti, že chceš, aby se ti auto líbilo.
Kdybych si měl vybírat auto, tak to líbení bude jeden ze zásadních výběrových parametrů, kvůli kterým bych valnou většinu autosalónů obešel obloukem, i …
Dobře. Takže vlastně Tome nechápeš proč jsem si to auto kupoval, jest tak? No asi takhle:
Moje vysněné auto bylo vždy XVčko, to jsem měl, auto dle mých představ, v manuálu, s výbavou...takhle se to od toho důležitého faceliftu prodávalo ani ne rok, pak už s MT jen nejnižší výbava. CVT v téhle verzi bez virtuálních stupňů, fakt děkuji nee. Takže max spokojenost. Jenomže do toho přišlo ne úplně plánovaně druhé dítě, proto jsem jej s těžkým srdcem prodal. Nyní když se ohlédnu, rozhodně nelituju, život ve spojení se čtyřčlennou rodinou jakožto hlavní rodinný vůz, to by fakt bylo zlé....Jelikož se mně Subaru vrylo neskutečně pod kůži, chtěl jsem u něj zůstat >B-) Outback mi přišel už jako fakt zbytečně velká loď, o tom jsem tehdy prostě neuvažoval. Takže co, Levorg nebo Forester. Vybíral jsem, hledal nej ceny, přešlapoval mezi těmito dvěma dost zásadně rozdílnými modely. Jak sám víš, uživatelsky jsem tak někde mezi, Levorg je placka, která v horách prostě chtě nechtě omezuje, terénní vlastnosti Fozzyho však rozhodně naplno nevyužiju. Srdce mě táhlo k Levorgovi, rozum k Lesníkovi. Levorg se mi moc líbil, Fozzy nee. Až se nakonec objevila možnost koupit XTčko se slevou skoro třista tisíc, tak jsem prostě neváhal. Cena hrála zásadní roli a zároveň mě lákaly ty jízdní předpoklady, ten X-faktor, aura, kterou kolem sebe verze XT má =) Takže takhle jsem si koupil auto, které se mi moc nelíbilo, navíc jsem si nemohl vybrat už svou barvu, však víš. Ale auto, u kterého jsem si byl jistý, že minimálně rok, rok a půl na něm neztratím, pokud se s ním nesžiju. To, že jsem ho měl dva roky a ještě na něm utržil takový bakšiš, tak to mě tehdy ani nenapadlo. No a za ty dva roky jsem si s tím autem neskutečně sedl, ale jen tehdy, když jsem do něj vždycky fakt fyzicky sedl. Prostě jízdně, neskutečná paráda, ale jinak tam ta jiskra nebyla, to auto se mi prostě stále nelíbilo. Asi jako nejlepší možná šukačka s holkou, která se ti ale vlastně moc nelíbí :-D Chápeš? No a já to postavil na tom, že buď budu mít neskutečně dobrou holku v posteli, ehm, vlastně v garáži a nebo ji pošlu jinde, protože se mi vlastně nelíbí. Ale jedině za předpokladu, že mi ji někdo, za to, jak je dobrá, dokáže náležitě zaplatit. No a on to někdo zaplatil, vlastně ještě víc, než jsem původně chtěl :-D Ale zároveň není jasná náhrada, kór, když ten výkon, je tak návyková věc.... >:-&
Takže asi takhle, je to pochopitelné nebo nee? Já doufám, že ano, ale asi dokážu pochopit, když řekneš, proč jsem si tohle kolečko po salónech neudělal předtím, než jsem prodal. No, já začal už dřív, ale nebyl jsem ještě všude :-D …a navíc prostě ta zajímavá nabídka přišla v jistou chvíli a já se prostě musel rozhodnout, buď a nebo. Každopádně, pralo se to ve mně neskutečně....no nebudu to dále rozvádět, srdce krvácí doteď a až čas ukáže.... Minimálně, proč jsem takové auto koupil, jsem snad srozumitelně vysvětlil....
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne stř pro 18, 2019 7:23 pm, celkem upraveno 2 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20665
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Tohle chápu. S Levorgem mám přesně to co popisuješ :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:Cenu chapu, ale nechapu, proc ma prodejce problem s projizdkou v te stribrne variante. Uz to evidentne neco najelo. Kdyz jsem si s nima v lete telefonoval, tak povidali, ajk to bylo. Uz si to nepamatuji. Ale jako nove to prodavat nemuzou a ani neprodavaji. Na druhou srtanu chapu, ze s tim nechtej vozit lidi na pozadani, pokud to neni vazny zajemce. Ty jsi vlastne odkud?
Začali s tím jezdit, že to bude předváděčka. Pak jim ale velitel řekl, že to je škoda mít tak hezky nakonfigurovaný vůz jako předváděčku, jestli se nezbláznili. Takže to z předváděcího statusu stáhli.
Jinak já jsem z Frýdku-Místku.
námořník píše:Tohle chápu. S Levorgem mám přesně to co popisuješ
Teď Jirko nevím, to bylo na mě? Jak to máš s Levorgem?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20665
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Tak, jak ty bys to chtěl s autem mit :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 590
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Jozifek »

PeteBiggy píše:
Jozífku, teď asi myslíš, oproti XT, jest tak? Protože mezi těmi generacemi určitě 10 cm není. No, to by člověk asi musel přesednout bezprostředně z jednoho do druhého, aby to mohl nějak adekvátně posoudit. Každopádně na to, jak je to auto velké, tak je velmi prostorné, v tom určitě vyniká.
Já myslel oproti XT.
Díval jsem se pro zajímavost a mezi Fábií a Superbem je rozdíl asi 13 cm.
Tak mě zajímalo, jak je to prostorné. Jednou jsem seděl v Citroen C5 a ten měl tak silné dveře, že tam bylo místa asi jako ve Fabii.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

PeteBiggy píše:Začali s tím jezdit, že to bude předváděčka. Pak jim ale velitel řekl, že to je škoda mít tak hezky nakonfigurovaný vůz jako předváděčku, jestli se nezbláznili. Takže to z předváděcího statusu stáhli.
To bych rekl uplne nezvladli. Pominu-li, ze konfigurace ma v mych ocich chybku, tak to neni nove auto. Proste neni. A kdyz jsem auto vybiral, tak jsem na to auto tak koukal. A mam dojem, ze ho tak take nabizeli (jako jete). Kdyz uz s nim jeli jako s predvadeckou, tak ho tak meli nechat. Nove auto z toho proste neudelaji. A treba by to casem nekdo koupil, nebo by to pomohlo prodat to druhe, skutecne nejete. Takto maji dve auta neprodana a uz je jen tak neprodaji ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Jo Petře takhle vysvětleno to samozřejmě chápu úplně. Tak snad se ti podaří najít nějakou krásnou babu, která bude ještě k tomu skvěle šukat. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od bushman1 »

Já to s tím dizajnem mám jinak.
Kdybych vybíral hlavně podle toho, tak u mě jednoznačně ital (Alfa Romeo, Ferrari, Lamborghini) nebo možná nějaký francouz.
Pro mě je ale důležitější koncepce vozu, fun factor, spolehlivost a asi i jistá neobyklost. Design je až to poslední v řadě.
No a výsledkem toho mého uvažování byl například nákup WRX STI předchozí generace, které z mého pohledu určitě není hezké auto. Víc se mi líbí třeba Focus RS.
Dokonce i extravagantní UFO v podobě Civicu Type R bych dokázal ustát, pokud bych nabyl přesvědčení, že to auto mi jinak dává dokonalý smysl.
Navíc dizajn se stejně časem okouká a časem už člověka nebude brát tolik za srdce.
Ale na druhou stranu to chápu, protože když jsem se po letech podíval na umyté Legacy IV, tak byla vždy radost se na to auto podívat, protože to byl u Subaru dizajnově mimořádně povedený model.
Jen ten dizajn nemám prostě jako prioritu.
Ten nový Forester XT mi osobně také přijde jako nehezká hranatá krabice, ale dokázal bych se přes to přenést.
Navíc Subaru je tím prapodivným dizajnem už proslulé a je to v podstatě součástí jeho image.
LR je z mého pohledu moc hezký, ale fakt bych měl obavy z té spolehlivosti.
Tak jen pár mých duševních vejžblebtů :-)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od parabolD »

S tou spolehlivostí u zeleného oválu to není takové dramatické. Je to jako s každou specifickou značkou, auta chtějí specifický servis od někoho, kdo se jim věnuje a ví, co dělá. Stejně jako u subaru, alfy... Není to prostě okta, kdo k tomu tak přistupuje, získá odpovídající výsledek. I situace s autorizáky do jisté míry kopíruje situaci u Subaru. Cca 2 super, pár průměr, zbytek hrůza. Převedeno do šukacích přímerů - zašukáš si skvěle, ale nebude to zadarmo. Já už šukám 3. LR - nyní 4.2 V8 SC . Jo, další analogie se Subaru - naftu nebrat. (6 válec, motor s konstrukční chybou).
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“