Dobré svezení v České Republice mimo okruhy

Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučeníhodné trasy

Příspěvek od Dušan »

RunningRunner píše:knížka Nejkrásnější alpské silnice ... vydáno letos, takže novinka a moc se mi to líbilo. Máte někdo?
Knížku sice nemám, ale díval jsem se - je tam uvedeno 17 tras. Všechno asfaltky přes nádherná horská sedla. Vypadá, že 12 z nich jsem projížděl. Jenže už je to dávno, většinou v 90-tých létech. Nejlíp znám Dolomity, ty se mi líbí nejvíc, proto jsem tam jezdil nejčastěji.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučeníhodné trasy

Příspěvek od DRUMMER »

Jo, jo Dolomity.
Jednou jsme je projížděli s obytným Ducatem, tak jsem si zákruty neužil a pak jsme se jeli podívat do Zerrmatu a od tama přes Furkapass, Oberalpass, kde to byl teda s tím obytňákem adrenalin.
Do těch Dolomit jezdíme banda každý konec srpna na feraty, ale autobusem a letos jak se vrátíme sbalím rodinu a 10.9. tam jedem zpátky autem :subaru: :3gears: :drive: k Molvenu pod Brentu, kde jsem našel ubytování v apartmánech za 300 euro za týden pro 4 osoby. Za ty prachy se neubytuju v tatrách ani náhodou, nemluvě horách kde nesmíš mimo turistické trasy.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Doporučeníhodné trasy

Příspěvek od j3rry »

Moje oblíbená trasa při cestě do MS kraje:

http://goo.gl/maps/a9gcL

Funguje skvěle zejména v pátek odpoledne, kdy to časově vychází (tedy alespoň ode mě z Řečkovic) do Olomouce stejně, jako po dálnici. U Olomouce pak najedu na dálnici a pak už je to pohoda - výjezdní špička z Brna bypassed :811:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
SuubaruforEster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: pon dub 21, 2014 10:14 pm
Jméno a příjmení: David Otta
Bydliště: Doubrava
Kontaktovat uživatele:

Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od SuubaruforEster »

Nikde jsem nenašel nic podobného,což mě vedlo k založení tohoto tématu... Dobré svezení v České Republice

V naší krásné vlasti je mnoho parádně rozbitých silnic ,vhodných zejména pro naše vozy Subaru s plnohodnotným pohonem 4x4...Proto zde k tomuto tématu všechny postřehy z ježdění po našich silnicích a že jich je opravdu hromada neprojetých...aspoň u mě i když mám republiku dost načtenou...někdy jede člověk kolem a nemá tuchy co je za rohem....Až někam pojedete, klasicky po hlavních tazích,můžete odbočit a zpestřit si jízdu nějakou exkluzivkou. Každý má určitě své oblíbené a mnohokrát projeté trasy,mimo frekventované místa, s kterými nás, dobrého a zábavného svezení chtivými, rád seznámí.V mapách toho člověk moc nevyčte a ani nevykouká ,i když Google Mapy a jejich Street View se podstatně zlepšily, nikdy není nad reálnou zkušenost že?...vynechal bych okruhy,offroady,zahraničí na to tu témata jsou,tak hlavně k věci: kraj,popis cesty,odkud kam,vesnice,města,různé záludnosti a i zajímavosti ,které se dají cestou očekávat,přes záznam trasy,mapy s popisem,souřadnice, GPS,videa,on-board kamerky,atd...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
no a začínám jednou super silnicí, nedělním výletem objevenou ,nacházející se na západě Čech z vesničky Zlatá do Lázní Kynžvart...
Snímek obrazovky (13).jpg
hned na začátek dobré znamení nalevo stojící modrá Impreza GF Combi :657: .....rozjezd zlehounka,za vesnicí stoupání ,do zatáček kostky - libovka,minout v zákrutokostkách několik domků ,chvíli lesík nahoru a poté ,jak jinak dolu a zase nahoru do kopečku, výjezd z lesa přes horizont a zpět do lesíka,králík přes cestu a naštěstí za odbočkou kde jsem ubral,no a pak se to pěkně rozfrčííííí..při výjezdu na hřeben a na parádním novém povrchu, stošede tam je hned,až jsem z toho zapomněl řadit :845: ,následuje přechod do lesní pasáže,pozor jedna přednost, v lese se dá jet hodně rychle,ale pro změnu na docela dost rozbitém povrchu a poté klesání a parádní serpentýnky, jak na horské dráze,zde se nachází pár zrádných zákrut ,tak bacha a pak už jen průjezd Kynžvartem a zastavovačka u zámku....na palubě můj poklad,takže opatrnost nadevše,pokud bezpečně a rychle, tak to chce vysílačky a auto vpředu...ale užívačka největší a příště prý řídí drahá polovička...

.....a zde je ke zhlédnutí on-board VIDEO..... https://www.youtube.com/watch?v=xzzJMXWYsRA
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od Subaru4ever »

Přesunuto do ježdění, řízení. Ale ještě promyslím sdružení s tématem "doporučeníhodné trasy". :4690:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od Levap »

Bečov nad Teplou - Prameny - Kladska - Lázně Kynzvart. To jsem jezdil několik víkendu po sobe tam a zpet na podzim 09. To jsem mel čerstvého Outbacka a paradne jsem si to užíval.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od Mira »

Nemůžu si pomoct, ale takovýhle vlákno jinak se jmenující někde na tuty bylo. Akorát nevim jestli na tomdle webu.
Uživatelský avatar
SuubaruforEster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: pon dub 21, 2014 10:14 pm
Jméno a příjmení: David Otta
Bydliště: Doubrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od SuubaruforEster »

tady jsem to prohledal komplet,ale nic jsem nenašel....bych jinak zbytečně nic nezakládal, ani požár,z toho jsem už vyrost.... ::-DDD:
Levap píše:Bečov nad Teplou - Prameny - Kladska - Lázně Kynzvart. To jsem jezdil několik víkendu po sobe tam a zpet na podzim 09. To jsem mel čerstvého Outbacka a paradne jsem si to užíval.
jo tady ta erzetka je taky fajn....jsem tudy jel předminulou sobotu, jak se jeli Legendy no a celou cestu jsem v protisměru potkával závodní speciály....moc je nešetřily....takže jsem se moc nesvez....ale pohled na ty krásný veteráni to vynahradil...musely jsme se zajet kouknout na letište Krásno...mimochodem taky dobrá plocha na blbnutí....
Přílohy
20150411_123336.jpg
20150411_122604.jpg
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od quickly »

SuubaruforEster píše:tady jsem to prohledal komplet,ale nic jsem nenašel
a co tady :655: ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
SuubaruforEster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: pon dub 21, 2014 10:14 pm
Jméno a příjmení: David Otta
Bydliště: Doubrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od SuubaruforEster »

Jooo... :670: tak to jsem trochu přehlédl... trochu zavádějící název ,ale budiž....tak bych poprosil někoho kdo má tu moc...trochu to přeorganizovat ,ať v tom není zmatek...dík
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od quickly »

Koukám, že to zjistil už Subaru4ever :670: :690: , případné spojení nechám na něm :850:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od Traveller »

V sobotu jsem absolvoval velkou část krušnohorského autookruhu a bylo to moc příjemné projetí po celkem slušných silnicích. A také je tam k vidění spousta zajímavých věcí. Mohu jen doporučit. :supeer: :supeer: :supeer:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Dobré svezení v České Republice...

Příspěvek od OZP »

Traveller píše:velkou část krušnohorského autookruhu
Vic detailu o trase prosim, diky.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Dobré svezení v České Republice mimo okruhy

Příspěvek od Subaru4ever »

Sloučeno s Hetzerovýma "Doporučeníhodnýma trasama" a přejmenováno na snad výstižné "Dobré svezení v České Republice mimo okruhy"
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dobré svezení v České Republice mimo okruhy

Příspěvek od Traveller »

OZP: Nečekej od toho závodnický okruh..., i když ten název zní vznešeně. ::-DD: Když si vygůglíš krušnohorský okruh, tak ti to ukáže mapu okruhu o délce cca 90-100km a třeba na Wiki i spoustu míst po trase, kde je možno zastavit a na něco se podívat jako rozhledny, zámky či přehrady. :850:
Jel jsem z Jirkova od zámku Červený hrádek celou severozápadní částí a bylo to příjemné svezení po hřebenu krušných hor. Řekl bych, že značené to bylo na české poměry exkluzivně. Kvalita silnic dobrá, místy celkem nový asfalt, někde starší, ale celkově vzato nebyl povrch rozmlácený, takže si myslím, že pro placky to musí být super. Někde je šířka dobrá, pár míst je tak pro jedno a půl auta a muselo se opatrně při vyhýbání s protijedoucími. Část vede po lesích a s hodně zatáčkami, tak je místy potřeba jet opatrněji. Jiná část je zase úzká, ale vidíš kilometr před sebe na krásnou zatáčkovitou silnici s kvalitním asfaltem, kde bys to asi mohl pálit hodně rychle. :850:
Kupodivu jsme měli kliku, že se tam nevyskytovala téměř žádná jednostopá havěť. To by mohla být potíž. Takže moje doporučení je vyrazit za hezkého ale chladného počasí a tím budou značně eliminováni. ::-DD: V sobotu, když jsme tam byli, bylo sice vymetený, ale teploty jen okolo 10°C, takže ideální počasí.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“