Smrad z leve strany motoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
povrlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 08, 2011 10:11 am
Jméno a příjmení: Jan Povrle
Bydliště: Bechyně

Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od povrlik »

Mám dotaz z trochu jiného soudku :-) kdyz naseho Forestra trosku vice tahame po Ceskem raji tim myslim po serpentinach a vubec spoustou zatacek tak obcas citim takovej divnej smrad z leve strany motoru jak kdyby se palila spojka coz u automatu asi nehrozi. Mate nekdo nejaky typ a hlavne co s tim a jak moc je to problém.

Quickly: rozděleno do samostatného vlákna, aby se to neztratilo
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od RallyCAD »

A není to náhodou takový nasládlý pach? Jestli jo, tak takhle jsou cítit
po dlouhé cestě, nebo po nějakém offroudění všechny Forestery. Dělá
to špína a vlhkost pod oplechováním výfuku...
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od Kutiltim »

..kontroloval jsi, jestli ti něco nekape, nebo není třeba prasklá manžeta poloosy???? A co brzdy, nemáš třeba nové obložení na předku?
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
povrlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 08, 2011 10:11 am
Jméno a příjmení: Jan Povrle
Bydliště: Bechyně

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od povrlik »

Díky za typy prověřím vše uvedene, já měl strach jestli to neni nějakou tou mezinápravovou spojkou což jsem kdesi vyčetl je docela sranda oprava. :zachod:
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od telatko »

a nedriftujes do tech zatacek? pak by to mohla byt opravdu viskozka :845:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10655
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od Mira »

Myslim, že u automatu by tu viskózu blbě hledal. Ta je navíc zavřená v převodovce, tudíž prej odtud nemůže smrdět.
Uživatelský avatar
povrlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 08, 2011 10:11 am
Jméno a příjmení: Jan Povrle
Bydliště: Bechyně

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od povrlik »

Tak to vidiš já hlava děravá :zachod: no driftování nehrozí tak to znamená že jsem jen trochu paronoidní :supeer: Díky ještě jednou za náměty k hledání původce smradu.
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od cross »

Já se s dovolením přidám (vždycky se šikovně vetřu někomu do tématu :-]) - zrovna dneska tu hrozně leje, a připomnělo mi to v garáži, že po jízdě dešti cítím od motoru puch spálené gumy. Dneska jsem to i otevřel a koukal tam s baterkou (ale já toho v motoru moc nevykoukám, jsem rád, že ho najdu na správné straně auta). Jako neni to cítit nijak silně, a všímám si toho výhradně za deště. Pod kapotou jsem nic neidentifikoval, z ničeho se nekouřilo a podle intenzity jsem taky nic nevyčenichal. Nějaké tipy, na co bych se měl podívat? Je to Forester '07, bez turba.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22002
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

cross: Podle mě to je to, co už někdo popisoval. Za deště se namočí bláto nachytané na spodku auta a zejména na vejfuku a v okolí motoru se pak voda začne odpařovat a bere sebou puch z bláta...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od madmaxx »

to cross: měl jsem stejný problém se smradem jakoby spálené gumy, vždy po jízdě v dešti/sněhu. Šlo to neurčitě někde od motoru,kolikrát to bylo cítit i v kabině z ventilace při stání na křižovatce.Byl jsem s tím i v servisu,ale také nic nenašli, doporučili jen zkusit umýt motor protože jsem ho neměl zrovna nejčistší. Pořádně jsem ho vydrhnul, hlavně kolem potrubí sáni byly nánosy.Navíc jsem zatěsnil přední hranu kapoty nad chladičem,kde se mi i přes původní těsnění dotávala při jízdě voda z venku do prostoru motoru.A od té doby musím říct,že smrad v tom rozsahu jaký byl zmizel a pokud otevřu kapotu tak je jen slabě cítit.
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od cross »

Dík za reakci. V mém případě šlo o dvě věci: první věc, pronikání záhadného "smradu" do kabiny ventilací. To se děje při zahřátém motoru, nikdo nikdy nic nenašel, ale mechanik, co mi přezouvá kola, říká, že to je vosk z motoru (cituju volně, vysvětloval mi to, ale přiznám se, že co je v motoru a kolem navoskováno moc netuším a doslova si to nepamatuju). Když zastavím a otevřu kapotu, nic tam cítit není.

Druhá věc byl ten puch spálené gumy za deště. To jsem nakonec identifikoval (shodou okolností nedávno, když se ochladilo). Mělo to na svědomí topení, tzn. když se pustilo topení, ten zahřátý vzduch z něj byl zpočátku trochu cítit. Jak jsem začal při ranních startech topit pravidelně, zmizelo to. Za deště se to projevovalo nejspíš proto, že za deště se zpravidla ochladilo a seplo topení.

Já mám jinak v motoru dost čisto, jednak nejezdím v terénu, jednak ho čas od času v servisu umyjí (no a jestli tam něco voskují... :-]). Krom toho, po cestě v dešti v Čechách mám auto vždycky špinavější, po cestě v dešti ve Švajcu ho mám vždycky čistší. Tady jezdim za deště vysloveně rád. :-]
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Smrad z leve strany motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Ten vosk je konzervační nástřik u aut, který se vozí po moři.
U japonců jsem to viděl skoro všude. Je to ochrana proti slanýmu mořskýmu vzduchu.
Na hliníkových dílech to je dobře vidět - taková ta zelená vrstvička barvy hlenu... :845:
Odpovědět

Zpět na „Forester“