ABS

tomas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 14, 2010 8:02 am
Jméno a příjmení: Tomáš Sladkowski
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od tomas »

Tak já jen doplním zkušenost. Mám na wrx 2002 závadu na ABS. Tak mám vytažený konektor z čerpadla ABS a dal jsem to na válce a výsledek je že předek tlačí naplno a zadek jen šolichají desky ale nebrzdí vůbec. Prostě visím na pedálu a jen to šustí po kotouči ale nezabrzdí to nic. I ručka mám při měření větší účinek.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ABS

Příspěvek od Mira »

Prosím o info zda netušíte kde v Impreze 96-98 hledat řídící jednotku od ABS. Poslední dobou mi začalo tarokovat ABS, protože začlo fungovat prakticky neustále. Bylo fuk zda brzdím jemně či silně, furt pedál kopal a auto při brudění plavalo. Prostě se to hádalo. Poslední týden se ABS odporoučelo úplně, rozsvítila se kontrolka a auto brzdilo skvěle. Včera však začalo samo od sebe znovu fungovat a auto brzdí na figu. Ovšem ozvaly se navíc podivné zvuky zpod palubní desky. Takový elektrický rachtání. Při brzdění měli zvuky stejnou frekvenci jak kopání do pedálu, evidentně to spolu souvisí. Dneska se naštěstí opět rozsvítila kontrolka, ABS neobtěžuje a auto brzdí jak má. Takže předpokládám, že odchází či už odešla asi řídící jednotka. A podle zvuků bude asi někde pod palubkou. Protože jinak netuším čím by to mohlo bejt a v autě mi jenom prachobyčejně straší. Díky za postřehy.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: ABS

Příspěvek od Juras »

Kdyz to takhle blbne je nejlepsi vytahnout pojistku, je to nektera v te pojistkovce pod volantem uz nevim presne ktera ale je to napsany na tom vicku. Nekde sem cetl ze ridici jednotka ABS je pod sedackou spolujezdce, overeny to nemam ale mrknul bych se tam. Jinak to chovani co popisujes mi delal jeden vadnej snimac v kole takze to nemusi byt vada ridici jednotky.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ABS

Příspěvek od Mira »

Dik za radu. Ted ABS nefacha, auto brzdi perfektne. Mě hlavne překvapily ty zvuky, který se linuly z pod palubní desky. Ted je vsechno v poho, já to ABS nepotřebuju. Asi se strašidlo s zvukama odstěhovalo. Jo a kotrolku smáznu asi jen vyndáním žárovky v palubce? Otravuje mě to svícení.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: ABS

Příspěvek od Juras »

V palubce cvaka nejspis nejaky relatko. Z kontrolky vyndat zarovku bude asi nejjednodussi.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ABS

Příspěvek od Mira »

Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od saburafu »

Začala se mi ztrácet brzdová kapalina a dle servisu uniká přímo z bloku - rozvaděče ABS viz přiložené fotky.
Dá se to nějak opravit nebo je vždy nutná výměna za jiné?
Musí se při výměně nějak řešit odladění s řídící jednotkou i když se vymění stejný typ ABS?
U některých značek aut se prý občas stane, že si stejný typ ABS i přes to nějak nerozumí s řídící jednotkou a musí se to nějak řešit hlouběji. Mám na mysli, jestli je třeba nějaký reset řídící jednotky nebo tak.

EDIT:
Tak už se mi dokonce rozsvítila červená kontrola ABS na přístrojovce. Začíná to být kaputt :655:
ABS vyměněno a problém vyřešen. Komplet výměna za jiné použité ABS.
Přílohy
ABS 1.jpg
ABS 2.jpg
ABS 3.jpg
LastV8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát úno 21, 2014 6:57 pm

Re: ABS

Příspěvek od LastV8 »

Mira píše:Prosím o info zda netušíte kde v Impreze 96-98 hledat řídící jednotku od ABS..
rad by som tiez poznal odpoved na danu otazku...moj problem je zasa taky, ze spojim zapojim dve svorky do diagnostickeho konektora a nevyblika mi kody....iba v kuse svieti ABS LIGHT na palubovke. ABS pumpa je ok, senzory tiez, tak este skusim vizualne pozriet ABS jednotku, ci ju vobec mam...voz som kupil s nefunkcnym ABS a este aj ziarovku chlapik vybral...ja som ju dal naspat, ze vyblikam, ale mi len svieti....
dikes

PS: ano bola v jednom threade odpoved:
tak je umístěna pod palubní deskou přímo u levého kolena řidiče.

ale ja to tam nevidim...aku ma formu? nejake foto?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ABS

Příspěvek od Mira »

Fotku nemám, ale je to velká plechová krabice s označením ABS. Vede do ní docela velkej kabelovej svazek. Jiná krabička v tom místě není. Kousek vlevo dole pod volantem. Sundáš ten plastovej dekl a musíš to uvidět. Ale nevim tedy jaké máš auto, já mluvim o impreze 97. ABS mi taky nejelo (blbla ta ŘJ), žárovku jsem taky vyndal, bez ABS se mi brzdilo lépe jak s ním.
LastV8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát úno 21, 2014 6:57 pm

Re: ABS

Příspěvek od LastV8 »

dik, skusim pozriet, ale praveze som nevidel, pod volant som pozeral, lebo zase na pravej strane od stlpiky riadenia je diagnosticky ABS konektor....ale okrem kablov som v tom okoli nic nevidel, ziadny modul....Impreza 1996 GT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: ABS

Příspěvek od mnov »

Fotka modulu je třeba tady:
Obrázek
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ABS

Příspěvek od Mira »

Tam kde jsou konektory to není. Na druhý straně to hledej - vlwvo od volantu. Tam kde jsou pojistky zhruba.
LastV8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát úno 21, 2014 6:57 pm

Re: ABS

Příspěvek od LastV8 »

chalani, ja neviem, ja to proste tam nevidim, fotka od charitativneho dobrovolnika by potesila....ja sa tam kukam, ale tam hlinikovu krabicku by som neprehliadol...ani pri pojistkach, ani okolo stlpiku riadenia....na US fore som cital, ze 1992-1996 mali pod passenger seat, takze pod sedadlom spolujazdca...trocha som tam svietil svetlom, ale ziadnu dieru v koberceku som nevidel....tak ja neviem...moze byt tam?
aljoša
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte bře 06, 2018 10:46 am
Bydliště: Boskovice

Re: ABS

Příspěvek od aljoša »

Ahoj, u imprezy kombi 2001 nefunguje ABS. Mrknul jsem do pojistkovky pod volantem, samozrejme chybela 20A pojistka - dal jsem ji tam, auto brzdi podle me podstatne ostreji ale ABS stale nic. Pri nastartovani se nerozne kontrolka, na tu jsem se jeste nedival (na diagnostiku to budeme napichovat o vikendu). Co me ale nejvic zarazilo, ze v hlavni pojistkovce v motoraku neni 50A pojistka ABS (ani na schematu co je zespod krytu pojistkovky viz foto)? Pritom i podle origo nemeckyho navodu co mam k autu tam ma bejt... :-OO
Přílohy
DSC00562 – kopie.JPG
IMG_20180306_095536 – kopie.jpg
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“