Měšťáci vs vesničani

Odpovědět
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od CoZmo »

kdepak! Barevný punkový veverky...ty sou zdaleka nejhorší, sou dokonce horší jak samotnej santa claus. Sou to zákeřný potvory se všema myslitelnejma zlomyslnostma a je potřeba jich vyhubit!
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od quickly »

jaromir píše:Jak tak čtu tuto debatu, tak to s tím vysvětlováním tak jednoduché není... Co si o tom myslíš Ty Dane?
Jaromír
Díky tomu, že 1/4 příbuzenstva (cca 30 lidí :845: ) mám z Valašska a sám jsem tam žil a pracoval 10 let, tak přesně vím, co Doro chtěl tím textem vyjádřit. Díky tomu, že jsem žil i mimo Valašsko, tak vím, proč ostatní "měšťáci a vesničané" reagovali jak reagovali. Problém je ale napsat to tak, aby to bylo pochopitelné :850: . Tady jsou mé dojmy :

* kdo se narodil a žije na Valašsku, tak je patriot jak poleno a moc si váží toho, co má (chalupu, les,..), protože nic nebylo zadarmo a vše bylo vykoupeno potem a vlastní prací
* jediný, kdo opravdu pomůže sčímkoliv (a může se na něho spolehnout) je soused (starousedlík), a když je soused naplavenina, tak nikdy nemá vztah k majetku jako ten, který to má po dědovi
* "pražák" (nebo čecháček,..) je potom pojmenování pro někoho, kdo není místní, ničemu nerozumí, neváží si majetku a dělá strašně moc důležitého (já jsem byl přijat do příbuzenstva až po půl roce, kdy jsem jako čecháček pomáhal 13 hodin na zabijačce, dělal jsem všechny práce, vypil jsem stejné množství jako domácí a stále jsem byl schopen mluvit a stát na vlastních nohách)
* valaši jsou od přírody nedůvěřiví, proto mluví "jen o sobě" a nejsou ochotni přijmout cizí názory, protože tyto názory jim v zimě, když je metrová zima, vůbec nepomůžou
* valaši mají kus svého lesa, svoji louku, proto nechápou, když "pražák" rozhazuje odpadky, šlape po nově zasazených sazenicích stromků, prostě se chová v přírodě jako vandal
* "pražák" je veřejný nepřítel (něco jako Maďar pro Slováka) - ale už se vůbec neřeší, zda je z Prahy nebo ze Zlína nebo od Pardubic
* na Valašsku se nepoužívá pojem "měšťák", protože Rožnov je už město, ale žijou tam "normální" lidi - buď je Valach (domácí) nebo ne
* valaši nejsou zvyklí něco obšírně vysvětlovat - buď to druhá strana pochopí ihned nebo ne, potom je to ztráta (drahocenného) času

"Roztržka", která tady vznikla je umělá a existuje díky nepochopení. Kdyby Doro místo slova "pražák" použíl český výraz "cizák", tak roztržka nevznikne a vše se přejde. Ozvali se lidi, kteří žijí v Praze, ale vůbec nespadají do kategorie "pražák". Ozvali se správně, protože tam nepatří a ani se tak nechovají. Pravdu mají obě dvě strany. Pražáci (jak je znám osobně) se nad tím pozvnesou a mávnou rukou. U Dora je problém ten, že je Valach. Ostatní ho buď budou brát jako "toho z hory" nebo ne. Doro to nebude řešit, protože jeho problémy (,které se musí řešit) jsou úplně někde jinde.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od bobhash »

doro kam jezdíš za prací ? seš konstruktér tak asi do nějakýho města né ,neni to divný ty kterej nesnášíš měštáky ? no a k tomu co napsal quickli o valaších tomu se musím upřímně zasmát :) to je jak z jiný planety taková obhajoba :)))))) je to kravina takový pohádky ,já mám tohle rozdělování uplně na háku i když sem městská krysa a dle kategorie 1 ka / sem na ni hrdej :)) / tak lidi si dělim na normální a kreteny a ty sou všude / samozdřejmě z mého hlediska takže u někoho jiného můžu bejt v jeho pohledu kreten já ! no neni ten svět pestrej ?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Mira »

Jo jo Bobe, svatá pravda. Lidi jsou buď normální, nebo nenormální. A je mi buřt odkud. Jenom mě ráno rozesmála jedna paní, co parkovala. Už byla vystoupená z auta a koukala, zda stojí dobře. Tak jsem ji prozradil, že parkuje tak blbě, že je přes 3 místa a ještě na invalidech. Tak vyvalený oči jsem ještě neviděl a odjížděla s vědomím, že dnes v Brně nic nevyřídí, protože nezaparkuje. Tak má zůstat doma vidlačka, když neumí parkovat. Nebo nechat auto u hyper super, kde je místa teď po ránu dost a jet do centra autobusem. A zadarmo. Tydle lidi mě fakt berou.

Minule jsme byli s přáteli v Práglu jen tak na turisty a auto nechali na velkým parkáči hned na Chodově a dál jeli krtkem. Za 1. - to v Brně nemáme, tak si to užíváme a hlavně, nemusím se rozčilovat popojížděním po městě a hledáním místa na parkování. Stejně tam maj jen modrý zóny.

A propó, v Brně jsem taky naplavenenina. Už dlouholetá, ale jsem z Vysočiny, tzn. na sněhu jezdit umím a v okolí Brna si to náležitě užívám a baví mě pohledy ostatních, jak si můžu dovolit předjíždět, když je na silnici sníh. Někteří si klepou na čelo a odmítají uhnout. Takže to není jen výsada hor, ale začíná to už v Obřanech. Prostě jak napadne, jezdí lidi jako 3 skupiny. Posranci, šílenci a subaristi.
Naposledy upravil(a) Mira dne stř dub 06, 2011 8:50 am, celkem upraveno 1 x.
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od marek.sm »

Já i přítelkyně pocházíme z vesnice, přes týden jsme pracovně v praze o víkendech jezdíme zpátky, protože máme statek plus les, takže práce až nad hlavu. Tolik závisti a pokrytectví jako je na vesnici se jen tak nevidí. Spoléhat se na pomoc od osuseda starousedlíka, ideálně sedláka co má vztah k půdě? ::-DDD: To se dřív domluvím s "naplaveninou". Zajimavý je, že se tohle řeší jen na vesnici, (a většinou ti největší kokoti, od kterých se pomoci nedočkáš) kdo je měšťák a kdo domácí. Poslední poznámka k chování v lese. Přes les nám chodí mraky turistů, protože je to kousek od vyhlášenéného místa Lucský vrch, ale žádný škody nepůsobí. Nejvíc škod námdělají místní starousedlící se vztahem k půdě, kterou mají po předcích když tahají bezohledně dřevo na řetězech po naší cestě, místo aby zaplatili vyvážečku. Omlouvám se za dlouhý příspěvek.
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Ivooos »

Tak ja bych to shrnul, driv nez se poperou. ::-DD:

Mame tedy jen dve kategorir:

1 - NEKRETENI
Vyborny ridic ve snehu, v zaveji, v blate, pri prujezdu Prahou i Brnem, ohleduplny, tolerantni, rychly ale zaroven bezpecny a vsemi milovany.

2 - KRETENI
Ti ostatni.

A kazdej si muze vybrat kam patri.

Ja osobne jsem tedy suverenni 1ka a jesli ma nekdo nejake namitky tak je pro mne jasna 2ka.

(i kdyz teda bydlim v domku bez sklepa a po dedovi jsem nezdedil nic na Valachach ::-DDD: )
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od JRJ »

Ono je to taky otázka míry. Když je něčeho přes plíliš, tak už jen těžko se to dá brát jako hec. Opakovanej ftip přestává být ftipem a neustálé nadávání lze jen těžko brát s nadhledem. :1774: (BTW, na vyjádření ironie či nadsázky tu máme smajlíky. U některých názorů jaksi chybí.)

Ono to ani pokaždý ftip nebo hec být nemusí. Mé brněnské příbuzenstvo neustále šije do Pražáků a pragocentrismu. Řeknou jim to přímo do očí, bez úsměvu či sebemenšího náznaku, že jde o nadsázku. Třeba i mé ženě. :666: Přestože jsem jim řekl, že se mi to nelíbí, dělají to klidně dál i přede mnou. Takže jsem v této otázce trochu "přecitlivělej".
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od JRJ »

Ivooos píše: Mame tedy jen dve kategorir:

1 - NEKRETENI
Vyborny ridic ve snehu, v zaveji, v blate, pri prujezdu Prahou i Brnem, ohleduplny, tolerantni, rychly ale zaroven bezpecny a vsemi milovany.

2 - KRETENI
Ti ostatni.
Hm, tak to já jsem jasná dvojka. Pokud budeme hodnotit řidiče jako ve škole 1 až 5 a hodnocení podléhá gausovýmu rozložení, tak jistě nepatřím k 10% výborných (nejlepších) řidičů. Nejrychlejší taky nejsem. A všemi milovaný? Vím o lidech, který vysloveně se*u.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Ivooos »

Panove a damy, nechci nikoho urazit, ale kazdy kdo bere diskuzi ohledne mestaku, vesnicanu, prazaku, bnaky, vydlaku atd. vazne, tak at se ji radeji nezucastnuje.

Vsechny tyhle reci mi prijdou hrozne smesne a beru je s urcitym nadhledem a nikdy ne osobne, ani kdyz chybi smajlik. Prekvapuje mne ze nekdo spojuje bydliste nebo puvod s cimkoliv a ted nemyslim jen ridicske schopnost, to je proste kravina.

Ja jsem jednoduse naplavenina s domkem bez sklepa, ktery nic nezdedil po dedovi na Valachach a jsem na to nalezite hrdy.
A naopak pohrdam vsemi, co vyrostly na levem nebo pravem brehu Vltavy, maj domky se sklepem, nebo kus lesa na Valachach.

:subaru:
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od tango »

koukám to je fakt gut debata :845: jsem v autí 2, jak říká Mráča, jezdím jak posranej ::-DDD: , domek nemám, chalupu taky ne, les už vůbec ne, jsem prostě paneláková krysa z Vratislavic ::-DDD:
No jak já můžu žít to teda nechápu ::-DDD: ::-DDD:
Kuci klíd, každý má svůj názor na danou věc atd.
Prostě sahněme si do duše, když jsme přesedlali do :subaru: , tak všici co jedou pomalu, jsou blbouni, protože neuměj jezdit :845: čím to asi bude :subaru: :subaru:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od roura74 »

Jsem měšťák žijící momentálně v dědině o velikosti 46ti obyvatel. Pro místní jsem ta kurva co krade, protože si opravil barák, má za posledních pár let asi pátý auto, zatím co oni ze sociálních dávek mají tak akorát na chlast a cigára. Za moje bohaté pracovní období jsem mimo jiné nějaký čas pobýval a pracoval v Praze jezdil s autem s Mkovou značkou, nikdy jsem neměl žádný problém. Bydlel jsem a parkoval ve starých strašnicích a nikdy mi nikdo s autem nic neudělal.

Poslední dvě auta jsem měl na operák takže registrováno v Praze a jezdil po celé republice s Ačkovou značkou. Opět nikde žádný problém ani v Brně. Na nálepky nejsu z prahy a tak bych se mohl akorát tak vysrat. Když je někdo kretén a soudí řidiče podle písmenka na značce ať si soudí, já řidiče posuzuju podle toho jak řídí.

Co se týče předjíždění, tak si myslím že na dlouhé trase to určitě pomůže. Občas jezdím trasu Olomouc-Wrzesnia (PL) a zpět. Je to cca 6 hodin. V pátek jsem měl v ČR domluvenou jednu schůzku a musel jsem ji stihnout. Jel jsem jak hovado (na Polsko průměrně), ale ušetřil jsem skoro hodinu. Takže předjíždění má význam, a ještě si člověk užije trošku adrenalinu.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od tango »

no jo Ondro, jenže tobě to narozdíl od někoho :655: aspoň jede, to se u toho mého autí říct nedá, jinak souhlas ve všem. Jsou důvody, kdy chci mít přehled o situaci kolem autí, tedy stále, ale někdy se prostě kochám, když člověk jede, tak jede.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Ivooos »

Na predjizdeni mam podobny nazor jako predesle dva.

Puvodne diskutovany clanek vubec o nicem nevypovida a rozhodne se nemuze brat jako nejaky prumer. Je to jen nejaky priblbly vyzkum, pravdepodobne dobre zaplaceny na objednavku nejake skupiny, ktera z toho bude jakkoliv profitovat, asi jako vetsino podobnych pruzkukmu.

Zalezi proste na dnu, hodine, delce a profilu trasy. Nekdy se predjizdet da a vyplati se to jinde ne. Sam obcas take jedu co to da, ale vzdy tak abych nikoho nijak neomezova a neohrozoval. Je jasne, ze na vzdalenostech do 100km i kdyz pojedes jako hovado, tak neusetris vic jak 20min a to pak stoji za premysleni, jestli se to vyplati. Proste zalezi na co mas naladu. Ja myslim, ze je lepsi predjet kamion pres plnou (kdyz to samo jde), nez se za nim tahnout, vytvaret kolonu a byt nervozni ze te brzdi. Hlavni je udrzet klid a pohodu a dojet do cile.

Mne osobne hovada na silnicich nevadi, vzdycky si rikam: ,,se divim ze si jeste nekde nerozbil hubu,,.

Ale pokud hovado jakkoliv privede na ceste do uzkych mne, tak to je blby, to se mi zatmi pred ocima a uz jsem musel parkrat i vystupovat z auta. :baseball:

Snazim se vsak drzet hesla, ze pokud blbec tvrdi ze snih je cerny a krychle je kulata, je nejlepsi mu rict ze ma pravdu nez se poustet do nejakych vetsich akci. Ono prece jen, snih zustane bily a koule kulata a ten blbec to stejne nezmeni. Bohuzel nekdy jsem ten blbec i ja. ::-DD:
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Levap »

pro DORA:

Chystám se na velikonoce do okolí V. Karlovic na prodloužený víkend s rodinou. Bydlím kousek za Prahou (bez sklepa), pocházím z Ostravy, jezdím SUBARU se značkou "A" a asi už budu mít i přezuto ne letní.

S ohledem na předlouhou diskusi, je něco, na co si mám dávat pozor? Tam u Vás? Například nechat vyměnit SPZ, přezout zpět na zimáky apod.? :-)

:3gears:
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od bobhash »

rozhodně nechodit do lesa na houby :)))))))) , nebo jo ale maskován " sombrérem " typ valašský klobůůk , pak by to mohlo bejt na kotárech v pohodě ,pěknej vejlet :)))))))))))))))
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“