Encyklopedie po druhé (wiki)

Který vhled se Vám více líbí?

Starý
0
Žádná hlasování
Nový
6
67%
Je mi to jedno
3
33%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

Na adrese http://wiki.subarufanclub.cz/ jsem rozjel wiki, samozřejmě je tam zatím minimum obsahu, ale to právě čeká na vás. Takže pokud máte nějaké postupy, návody, specifikace, definice, můžete se tam zaregistrovat a přidat cokoliv, co souvisí. Pokud se necítíte na editaci wiki, tak se na mě klidně obracejte a pomůžu vám, nebo si to můžete zkusit někde stranou, na "hracím hřišti" - http://wiki.subarufanclub.cz/playground/playground - to je přímo určené ke zkoušení a laborování. Nemusíte se bát ani změn na "ostrých stránkách", wiki umožňuje (je to její vlastnost) vracet se ke starším verzím jakéhokoliv dokumentu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16158
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od quickly »

HonzoCZ vypadá to velice pěkně :supeer: . Když jsi psal na začátku našeho webu o wiki, tak jsem byl skeptický, ale teď smekám :690: . Čím dál tím víc se mi zdá náš web jako výsledek profesionálů a ne SUBARU nadšenců :diky:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

quickly: Dík, ale není nad čím moc smekat :-) Jen jsem to tam nahrál a poladil nastavení, promyslel nějaký koncept. Ale teď je budoucnost závislá na přístupu lidí, jestli tam něco budou psát. Já mám samozřejmě připraveno spousta zajímavostí, a čeká mě pár servisních zákroků na mym autě, takže budu fotit a psát, ale zatím nemám moc času. Ale začínaj mi přednášky, takže se nějaký čas najde ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49264
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od VDC »

Honzo díky, informace tam samozřejmě nalejeme, Saburafu už má připraveny materiály, o které jsem ho požádal hned za začátku.
Samozřejmě se s Dráčkem domluvím na přímém tlačítku nahoru na lištu, jak na portálu tak na fóru. O dalších úpravách a vylepšeních budeme diskutovat, tak jako to děláme v případě dalších částí webu... :supeer:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

:!: Prosím o diskusi na následující témata: :!:

Nový vzhled wiki
Je lepší nebo horší než původní - přikládám screenshoty pro porovnání. Mně osobně se líbí více, ale je to můj subjektivní názor. Při hodnocení, prosím, berte v potaz, že některé popisky nejsou přeložené - to bych samozřejmě dodělal, pokud se bude líbit, jinak je to ztráta času. Také nepřihlížejte na obsah levého sloupce (menu), ale jeho využitelnost, dájí se tam dát odkazy na různé funkce nebo stránky, na což v originálním vzhledu nebylo nic podobného vyčleněno.

Diskuse ke stránkách
Je možnost přidat ke každé stránce diskusi (zcela automaticky, nahoře by prostě přibyla k záložkám "upravit", "starší verze" ještě záložka diskuse, kde je možné diskutovat na dáné téma (odpovídající té stránce). Ale zase aby se to příliš neprolnulo se zdejší diskusí na fóru. Sám nemám na toto názor. Na něco se to hodit může, je možnost tam diskutovat o úpravách a doplnění dané stránky, když si třeba "úpravce" není něčím jistý, nebo naopak někdo suvereně změní stránku hloupostma nebo nepřesnostma, tak aby se dalo reagovat. Přinejhorším se to dá zase vždycky vypnout.

No a vim, že jsem chtěl 3 věci, ale očividně jsem jednu zapomněl. Tak až si vzpomenu, tak to napíšu :655:
Přílohy
NOVÝ
NOVÝ
STARÝ
STARÝ
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16158
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od quickly »

Ahoj HonzoCZ, mně osobně se líbí nový vzhled. Diskusi ve Wiki bych zakázal. V naší diskusi bych založil novou sekci Wiki a tam bych všechny diskuse směřoval. Je to lepší kvůli jednotnému ksichtu v diskusích. Už takto máme portál a diskusi. Navíc se dá (naše) diskuse dobře moderovat.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

quickly píše:Diskusi ve Wiki bych zakázal. V naší diskusi bych založil novou sekci Wiki a tam bych všechny diskuse směřoval. Je to lepší kvůli jednotnému ksichtu v diskusích. Už takto máme portál a diskusi. Navíc se dá (naše) diskuse dobře moderovat.
Souhlas :850:

A ještě doplnění - barvičky písma a odkazů a styl písma, tučnost, kurzívu, velikost. To je minimální problém změnit. (u obou vzhledů)

Mně se třeba například líbilo u toho starého vzhledu jednoznačné a na první pohled viditelné odlišení odkazů na existující a neexistující stránku - čárkované podtržení a červená barva.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49264
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od VDC »

Diskusi Honzo určitě tady, na wiki se není nutný přihlašovat, pokud chce někdo jen prohlížet obsah. Mě se novej vzhled líbí taky, barvy odpovídají webu. Předpokládám, že vlevo nahoře je místo pro logo, nebo ne ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od PavelG »

vzhled okouknu až doma.

K diskusi - já bych ji tam docela uvítal. Musela by se ale týkat jen editace stránky. Byla by to zpětná vazba od návštěvníků stránky (co tam chybí, co je špatně nebo nešikovně..) anebo místo, kde by autoři žádali o pomoc, info a tak.. . Žádná kecárna pochopitelně.

Např. někdo vytvoří stránku a rád by ji nějak inteligentně provázal s jinou, jen neví jak - napíše o tom do diskuse na stránce a někdo jiný, kdo se vyzná víc, to provede.
Nebo někeo udělá základní kostru a do diskuse připíše co ještě plánuje a má rozpracované, eventuelně s čím by potřeboval píchnout, k čemu nemá dost dat.
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od Rudolfo »

Já bych byl pro novější vzhled stránky. Info, kde neexistuje odkaz je dobrá věc, to bych tam nechal.

:supeer:
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16158
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od quickly »

PavelG píše:...K diskusi - já bych ji tam docela uvítal. Musela by se ale týkat jen editace stránky. ...
Potom by tam nemusela být diskuse, ale jen "komentáře". Něco, jako máme u fotografií. Ale potom tam může být docela nepořádek - bude tam dost stránek a kdo by to mazal (moderoval) ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od PavelG »

Jo, komentáře. Striktně se týkající dané stránky.
Spoléhám na kázeň lidí, že tam nebudou blafat o tom, co měli k obědu. Do wiki taky může psát každý releativně bez omezení.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC: Jo, to je přesně místo na logo, takže klidně nějaký dodej, asi by to ale chtělo zachovat rozměry původního.


Jinak k tý diskusi/komentářům - samozřejmě jsem myslel, že by se využívaly jenom k diskusi o editaci stránek. Je to udělané tak, že by nahoře byl odkaz diskuse a vždycky se týká jen tý stránky, z který tam přejdete.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od saburafu »

Tak já dávám hlas pro nový vzhled, je o hodně vypracovanější. Jinak bych tam ty diskuze nezaváděl, maximálně nějakou poznámku k danému článku ale ne aby se tam diskutovalo, to by asi tu wiki dost znepřehlednilo a zbytečně by to ukrádalo funkci fóra.

EDIT:
Dovolil jsem si tedy doplnit nějaké obecné informace k jednotlivým modelům Subaru. Informace jsem čerpal převážně právě z Wikipedie. Pokud by jste našli nějaké nesrovnalosti ba přímo bláboly, upozorněte na to prosím. Překládal jsem to, tak je možné, že jsem se někde sekl. Překlad jsem nechal zkontrolovat ale i tak. Jelikož jsem ten text psal a věčně do něj civím, tak už v něm žádné chyby nevidím a ani nemůžu, už to prostě vnímám pořád stejně :655: Takže, pokud tam najdete nějaké chyby, se omlouvám :845:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Encyklopedie po druhé (wiki)

Příspěvek od HonzaCZ »

subarafu: Ta diskuse by bylo jinde, to by obsah nijak nenarušovalo, jen kdyby člověk chtěl něco napsat k tématu - komentář, poradit se, tak by měl možnost. Nemyslím si, že by se to stalo nepřehledné a samozřejmě jakékoliv diskuse mimo téma by byly nepřípustné.

Jinak, pro zachování nějaký koncepce bych doporučil dělat vždycky ten úvodní nadpis největším nadpisem, takže H1 (===== Text =====). A pak samozřejmě každý další podnadpis vždycky jakoby hierarchicky o jednu menším.

Zkusím tam tu diskusi schválně zapnout a pak se domluvíme, zda jo nebo ne. Jsem blbej, ptát se na něco, co není vidět je hloupost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“