Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od tango »

nerejpej :baseball: :baseball: :baseball: já jsem prozřel při prvním usednutí do Aurise, začal jsem si nalhávat jak je super. Pak napad tady první sníh a už jsem zase co no v :zachod: SUBARU, já chci SUBARU :686: :686: :686: :686:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Gallda »

jarkantor píše:Když se tak nad tím zamýšlím,
.....
Za mě osobně zatím jiná volba není - ať už si přesypu v hlavě skoro cokoliv, co mě z hlediska možné konkurence napadne. Ale třeba mě někdo přivede na myšlenku, že právě značka ABC, model XAZ, to je síla dnes... :diky: předem.
Nechci se tady moc rozepisovat, protoze mam prvni Subaru, ale uz jsem byl parkrat v servisu a ted me ceka dalsi...

Mel jsem 3x octavia v nafte, bez problemu s motory, jen jeden vadny xenon, ale PD hlucne a zrave....

Pak 2x Honda CR-V v nafte a tam za 250000km jen motorek ostrikovace.....a velka spokojenost. A abych zkusil neco jineho tak jsem si rikal ze zkusim vychvalovanou trvalou ctyrkolku....

Kdyz byla nova tak nadseni ze spoteby a ticheho motoru. Ted jsem tak nejak na vazkach. Jizdni vlastnosti lepsi nez CR-V, ale spolehlivosti uz moc neverim.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Naposledy upravil(a) Gallda dne úte pro 04, 2012 10:08 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od jaromir »

Ondro, zajdi do ILOSu, tam se tě rádi ujmou a určitě najdete společnou řeč. :850:
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od romull »

catana píše:Co se týká zmiňovaného BMW, tak jejich produkty se mi v současnosti líbí jen ve variantě "Alpina" - ty z toho vykoušou většinu továrních debilit (např. runflat) a naopak u drtivé většiny svých modelů autu dají charakter, který tovární BMW ztratilo. Průšvih je servis, pač autorizovaný je naprostá katastrofa a jediná šance je jezdit nikoliv ke konkrétnímu servisu, ale za konkrétním technikem.
:850: Moc hezky řečeno a Alpina by byla prima :supeer: , ale jako dvorní úpravce BMW je ještě o kousek jinde a to taky z finančního pohledu. Cenu servisu si raději ani nechci představovat a stejně tak pálku za pojistku All Risk :670: , třeba už na zmiňované X6 je to nechutnost :713: . Taky víc přitahuje pozornost okolí a různých škodičů, i když na to bohatě stačí i novější model BMW.
Fakt je, že za chvíli se v tom srabu co vymýšlí EK povezou asi všichni ( snad jen u některých modelů a v určitých počtech ) a tak jako Subaru se i BMW v zájmu zvyšování prodejů už pomalu začíná taky měnit, což skalní příznivci značky nelibě nesou, každý nový model je o kousek větší, bachratější.....a neohrabanější. Taky už jsou tam náznaky "malorážek" a dokonce tříválec s turbem pro některé modely :713: . Nejnovější 3er taky trochu vyměkla a je stavěná více na komfort než na radost za volantem ( i když to jde spravit M paketem, ale za hrozný prachy :839: ). Teď už chybí jen vychytávky typu CVT a jdu pro poníka :845: :bp:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od catana »

romull píše:Cenu servisu si raději ani nechci představovat a stejně tak pálku za pojistku All Risk :670: ,
Alpinu můžeš právě servisovat i v klasické servisní síti BMW, to je na tom plus. Aspoň tedy pokud se něco nezměnilo, ale donedávna to tak platilo. Co se týká nových modelů, tak poslední pravověrné BMW je E46. Aspoň dle skalních fanoušků. Pak není marné Z4M, ale to je trochu jiná filosofie. Nová M3 je spíš GT a i tak nic moc, všichni co ji měli z lidí co znám ji po necelém roce znechuceně prodali (a koupili si Porsche).
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od hamoun »

ono se to "prave" bmw porad posouva ..
v dobe e46 to byla e30 a e34 :wink: (kurna, to uz jsem tak stary ??? :655: )

ja jsem se vsema subaru, co jsem mel (mam druhe :-) takze prd zkusenosti ) moc spokojeny ...

zas tak moc aut jsem nepoznal, ale vim, ze jak bmw ,tak subaru se dobre ridi .. zbytek se podridi tomu prvnimu :-)

zadne alternativy neznam ... (rad se priucim :783: )
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od romull »

To co píše o "pravých BMW" catana je mezi skaláky od BMW bráno jako fakt :850: . Na druhou stranu má pravdu i hamoun, nové modely jim nevoní, ale nakonec si zvyknou a mnozí posunou to jízdně "nej" zase o kousek dál ( ty starší už taky nejsou většinou v dobrém stavu a jsou za pár peněz, snad vyjma té M3 ). Taky už panmatuji celkem dost :845: , ale ani E 90 mi nevadí a určitě bych si zvykl i na novou řadu, která už začala trošku "passatovatět". S M3 jsem nikdy neměl tu čest a určitě to bude hodně dobré auto pro radost, jen má málo dveří a přece jen už vyčuhuje z davu, mám raději určitou nenápadnost a to, že auto je použitelné od blbnutí až po rodinu a práci. Toto u mě skoro úplně splňuje ( samozřejmě je i tam několik kompromisů ) třeba E91 335ix v kombíku, taková malá rodinná M3, která svůj potenciál na úrovni Imprezy STi nedává nijak okatě najevo, má 4 dveře, pohon všech kol, průměrnou přepravní kapacitu a kufr, skvělé jízdní vlastnosti, jezdí v klidu do 10 ( ale umí při čumendě i za 8 ) a když to rozbalí, tak drtivé většině okolních chvátačů padne brada ::-DD: ...... Jenže tahá břicho po zemi :6066: !!!

Jak píše hamoun, tak jak BMW tak i Subaru se strašně dobře řídí, nebo řídilo??? Se zvětšováním modelů a tím i vnitřního prostoru se už ten pocit z "obejmutí" autem po usednutí na sedačku řidiče trochu vytrácí, snad jen s vyjímkou opravdu sportovních modelů. U BMW už alespoň zase natočili palubovku k řidiči, co kdyby Subaru vrátilo třeba bezrámové dveře?? :655:

Teď to opravdu nijak jinak nevidím, než že se budu držet svého OTB H6.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kolben »

Giorgio77 píše:to Kolben: no já bych byl nejšťastnější kdyby servisní interval byl 100 tis. protože by mě v tom servise nikdy neviděli... ::-DD: těch 15. tis to je hrozný... s nadsázkou... (pumpa,pumpa, pumpa, servis, pumpa, přezutí kol, pumpa, servis..... ) ::-DDD:
Jo to taky souhlasim. V servisu na garancku je clovek vic nez casto. Stoji to docela raketu a jeste k tomu to stoji dalsi penize bokem, protoze se tam musi jet v pracovni den. :-) Kazdopadne jsem ochotny tohle vsechno tolerovat vymenou za bezproblemovy provoz. Doufam, ze bude bezproblemovy....
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od hamoun »

romull píše:To co píše o "pravých BMW" catana je mezi skaláky od BMW bráno jako fakt :850: . Na druhou stranu má pravdu i hamoun, nové modely jim nevoní, ale nakonec si zvyknou a mnozí posunou to jízdně "nej" zase o kousek dál..
presne tak, ono se to posledni dobre bmw (i subaru) bude porad posouvat :-)

nove bmw neznam, skoncil jsem u e30, e34(ix), e53 (tu jeste mam) ...
tchan ma e60(xi), e87 ... (jsem slusny agitator :) )

porad plati, ze cim mensi (s rozumnym motorem), ridi se to dobre. akorat se to presouva na mensi modely.
dnesni 3er bude podle me vetsi nez byla e34 ... (vnejskem) ...

impreza mi uplne vyhovuje, uzasny kompromis na normlani jezdeni. vypada civilne. kdyz clovek neresi uplne spotrebu, naklady na provoz jsou jinak jako u jineho normalniho auta (servis taky) ... jizdni vlastnosti a motor tak akorat na okresky .....
momentalne jsem poprve ve stavu, kdy nekoukam po inzertnich serverech po jinych autech :) jsem uplne spokojeny ... :love:
škoda superb
ex WRX 2008
Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Giorgio77 »

to Kolben: servis subaru je drahý to je pravda, BMW má sice hrozný pálky (ty sazby 140kč za 5 min.) ale zase mají normováno za jak dlouho co musejí udělat... tady je důkaz z časopisu, že Subaru má nejdražší servis ze střední třídy... https://www.fordoriginalnidily.cz/data/ ... I_DILY.pdf a to bych řekl, že tam jsou ještě dost optimističtí tou celkovou částkou za 100 tis. km... plus tady stejné porovnání Forester http://www.mytyfakta.cz/files/press/aut ... ervisu.pdf
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kolben »

Krasny tabulky Ti povim. Ceny z roku 2010 a z tehda to byla docela palka. Na Lego tam pisou neco malo pres 40tisic za garancky do 100.000km. No ja mam za sebou dve garancky cca za 18tisic kacek. Takze kdyz to vezmu teoreticky a do 100tisic km mi chybej jeste 4 prohlidky, tak to bude bratru priblizne a hodne optimisticky kolem 50ti tisic za servis do 100tisic kilometru ..... Jak rikam, mazec.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od romull »

Celkem slušně se k tomu postavil už před časem MB, kde je do 120 kkm cena 0,- :850: . Tohle srovnání se však týká majitelů nových modelů a těch je mezi námi výrazná menšina. Já už si taky nový auto asi nikdy nekoupím a budu zase hledat něco 2 - 3 roky starého a 80 - 130 kkm. Dost věcí si udělám sám, stejně jako většina z nás, ale občas je servis holt potřeba :655: a Subaru naštěstí zase nemá až tak drahou hodinu práce. Díly jsou však někdy mazec. U toho zmiňovaného BMW mě to zpočátku posadilo na zadek, ale ty jejich normohodiny jak psal Giorgio 77 jsou sakramentsky utažený a zvládnou mnohdy za 2 hoďky to, s čím se běžný neautorizák bez zkušeností a speciálních přípravků nezřídka potýká 2 dny. Ceny některých origo dílů jsou však občas jako z jiné planety :670:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Ivooos »

Ty ceny za ten servis v tech prehledech, mi prijde neco na zpusob presneho scitani nepresnych cisel. Rozdil 10tis Kc mezi Forestrem a Legacy, kdyz oba maji stejne motory, nevim nevim, nebo naklady u Yetiho 14tis Kč a Tiguan se stejnym motorem 27tis. Asi se nekdo hodne nadrel, nez to vsechno spocital, ale vypovydajici hodnota nula, teda pokud to nebyl zamer udelat mirnou reklamu.

Ja mel od nova postupne Golfa IV benzin, Golfa V nafta, Hondu Civic nafta a se vsema jsem dal 100tis km, no a naklady byly o vsech aut velice podobne a srovnatelne. U jednoho jsem sice jezdil kazdych 30tis km, ale pak mi v 90tis vymenily rozvody a bylo vydelano, u Hondy jsem sice nemusel kupovat longlife olej, ale zase jsem do 100tis km vymenil 2x vsechny brzdove desticky bratru 2500kc sada atd. Otik zatim 4x servis a prumerna cena 6tis Kč za jeden.

Proste vsechna auta se mi pohybovala mezi 30-40tis kc do 100tis km. Takze 14tis uvedenych u Yetiho, mi prijde fakt divny. Ono asi zalezelo co u ktereho auto zamerne nebo omylem pocitali a co ne,no a pak z toho vznikl, takhle krasny prehled k nicemu.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kolben »

Ivooos píše: Otik zatim 4x servis a prumerna cena 6tis Kč za jeden.
.
No vidis, mame taky stejnej motor a me prvni garancka vysla na necelejch sedm tisic a druha vysla hnedle na jedenact tisic. A s dalsima garanckama nepocitam, ze bych se na prumer 6tisic dostal. Proto je moznej rozdil mezi yetim a tiguanem apod. Asi zalezelo kam si pan redaktor zavolal.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Ivooos »

Jinak co se tyka spolehlivosti, tak tohle je moje zkusenost do 100tis km s novymi auty:

Golf IV 1,6i - 4x odtah pokazde odesla zapalovaci civka (cca 2000kc i spraci + odtah), v 80tis km prasklý vlnovec na vyfuku oprava 3tis. Jinak jen servis plus predni kosti stabilizatoru. Na auto byla tenkrat zaruka jen 6 mesicu)
Golf V 1.9tdi - 2x odtah pokazde problem se spojkou, tedy presneji odesel nejdriv hlavni valec a pak pomocny, oba bohuzel az po zaruce (2roky) cena 10tis, jinak jen servis. Auto zralo olej 1L/10tkm
Honda Civic 2,2iCTDi - odtah nebyl zadny, ale v ramci zaruky (5let) jsem resil, cidlo venkovni teploty, autoradio, sedla tlumicu, ovladaci valec spojky, no a nakonec celou spojku. Nastesti bylo vse v zaruce.
Outback 2.0D - najeto 65tis km a zatim nic jen servis. Zere olej 1L/8tkm
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“