Outback 3.0 h6 86tkm

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10664
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od podvlada »

Shora jo. Ona ta cena bude mít důvod, kdyby bylo vše v pohodě, mohlo by stát dvojnásobek. Bude možná zrezlý (a přestříklý gumoasfaltem, aby to nebylo vidět), bude umytý a naleštěný, aby nebyly vidět úniky provozních kapalin, možná bude už rovnou fouklý, ... mimochodem, áčka prodávaj auta jako auta, nebo "soubory náhradních dílů"? ;-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22003
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od HonzaCZ »

Já, aby nedošlo k mýlce, tak neříkám koupit šrot a všechno opravit. Ale nesnažit se najít perfektní kus. Perfektní kus prostě bude jednorožec a ne něco, co najdeš za 3 tejdny.

Ono taky šrot není jenom o tom udělat všechny ty zásadní opravy, ale na tom autě je spousta drobností, co začne zlobit a musí se řešit...

Chtělo by to taky si v hlavě srovnat nadšení s realitou. I poFL je prostě 15 let starý auto. 15 let. Je úplně jedno, že to je subaru, že to je H6 nebo cokoliv jinýho. Je to hlavně 15 let starý auto. Takže představa, že se do toho vysypu 1/4 mega za pořízení a pak budu jezdit 5 let jenom s běžným servisem je dost zcestná.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22791
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od spm »

No, já byl v áčkách i v autoesa a auto bych si tam upřímně nekoupil :-D Nevylučuju, že se tam může najít něco, co nebude špatný. Ale úplně evidentně oni tam prodají úplně cokoliv a pokud člověk není nadšený právník, tak jít proti ním pak moc smysl nemá. Navíc člověka natáhnou ještě na hromadě dalších věcech (jiná cena při placení hotově, poplatky za přistavení auta, atd.)

Za sebe jinak mohu říct, že celkem ok jednání při prodeji ojetin mi historicky přišlo u prodejců, která ty auta prodávají nová. A to ať už u nás nebo třeba v Německu. Obecně bych řekl, že prodejci nových aut úplně netouží prodávat šroty a soudit se se zákazníky, takže mi přišlo, že to co ví, většinou i přeznávají (což pořád neznamená, že se na 15+ let starym autě něco nevysype). A naproti tomu to typicky prodávají výrazně dráže...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22003
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od HonzaCZ »

Taky mám dobrou zkušenost s nákupem ojetého auta od dealera nových.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1681
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od CoZmo »

musim přiznat, že sem kupoval nějakej jetej koncern u šmuclera v plzni (asi největší dealer těhle aut tam) a bylo to víc než fair...jediná hrůza byla nutnost zaplatit cash. Ale jinak jednání, přístup a všechno dávám dodnes palec nahoru. Nic se netajilo, vybalili prostě co věděli, tady máš zdviž, prohlídni si to jak chceš s kým chceš atd. atd. Má to samozřejmě limity, když točíš denně x aut, tak toho o nich uplně moc nevíš, zase si dávali zjevně bacha, aby neprodávali šmuky...asi nechtěli po prodeji řešit hovna...takže tohohle se třeba nebojím.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 790
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Outback 3.0 h6 86tkm

Příspěvek od mirekst »

Taky bych si přisadil - při koupi bych si

1/vzal s sebou někoho kdo má chladnou hlavu a něco o autech ví (ideálně zkušený subarista, ale nutné to není - plně postačí někdo kdo se umí podívat pod auto a do chladiče :-) )
2/ auto si nechal prověřit v Subaru servisu, za drobný poplatek (cca 1000.- Kč, trvá to asi hodinu, tj. na počkání) to provádí třeba EmilFrey nebo AWD, určitě i jiní

Pokud prodejce odmítne cokoliv z toho, tak ruce pryč.

A hlavně buď trpělivý, to co psal HonzaCZ platí naprosto přesně - kupuješ letité auto, které ve špičkovém bezproblémovém stavu je v ČR v pár kusech u fanoušků značky, kteří ho neprodávají, takže to bude vždy o kompromisu. Já svoji H6 před cca 6 lety hledal víc jak půl roku a nakonec jsem uspěl u prodejce Škody (jak již kolegové výše psali - prodejce nových vozů, kde to někdo nechal jako protiúčet). Na rovinu mi přiznali že jediné co prověřili byly právní věci a z techniky únik provozních kapalin, brzdy a podobné banality na úrovni STK, páč sami přiznali že technici koncernu na to nemají znalosti a vybavení - zbytek mi prověřil EmilFrey, kam jsem ho zavezl v rámci testovací jízdy. Takže jsem věděl, co a jak a kolik mě bude první servis stát. Stál hodně - ale pak to stálo ještě mnohem víc. Ale to už je takový můj koníček ...
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“