Věda a technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od HonzaCZ »

Sorry jako, ale kdekoliv vidím nějaký časy v nástrojích na schůzky, tak tam je vždy čas protistrany, včetně zóny a je tam rovnou i přepočet. A na porovnání logů nebo čehokoliv snad stačí si ty logy vypsat všechny ve stejný timezoně... 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Věda a technika

Příspěvek od spm »

Akorát když ti přijde takovýhle obecný invite, který nemá ten ical soubor, tak v tom vidíš úplně kulový. Schválně jsem si prošel inbox a takhle blbě je to u všeho, jedinej rozdíl je, že u ostatních firem je tam většinou (i) čas v CE(S)T, takže mě to tolik nesere :-D

Jo, ano, takže hodinu psát script na parsování a přepisování logů, supr :-) A pak přesně narazíš na to, že v banánistánu támhle loni změnili DST, ale tvoje knihovna to updatnutý ještě nemá, takže z toho lezou píčoviny :-) Všechny systémy, které ty značky ukládají, to musí stejně přepočítávat do něčeho, aby to bylo jednotný, takže zase práce navíc... a prostě přijde mi to fakt jako hroznej ojeb jenom kvůli tomu, abys věděl, že ve 12:00 svítí sluníčko, protože nic víc to neříká :-D
Přílohy
Snímek obrazovky z 2024-03-01 12-19-23.png
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Věda a technika

Příspěvek od Tapan »

@spm Na druhou stranu když je někdo na dovolený / služebce / whatever někde v prdeli, ty mu odpoledne voláš a on ti řekne, že "Tady je 5 hodin ráno", tak máš hned představu, v jaký situaci se nachází a že od něj nemůžeš čekat kdovíjaký výkony. Když ti řekne, že slunce ještě nevykouklo přes obzor, tak máš jakous takous představu taky, ale někde blíž pólům takový stav může trvat i několik měsíců :-) Kromě toho když budeš chtít zavést jednotnej čas worldwide a argumentovat, že se ti bude líp pracovat s logy, 98 % lidí si bude myslet, že seš pošahanej :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od HonzaCZ »

@spm Proč bys psal nástroj na parsování logů? Snad logy procházíš pomocí nějakých příčetných nástrojů, ne? Třeba https://grafana.com/oss/loki/ Ale to už jsme dost offtopic. Tak kdyžtak můžeme pokračovat v topicu kompjůtherů. 🙂
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Věda a technika

Příspěvek od puschpull »

HonzaCZ píše: pát bře 01, 2024 12:34 pm @spm Proč bys psal nástroj na parsování logů? Snad logy procházíš pomocí nějakých příčetných nástrojů, ne? Třeba https://grafana.com/oss/loki/ Ale to už jsme dost offtopic. Tak kdyžtak můžeme pokračovat v topicu kompjůtherů. 🙂
Taky bych řekl. :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od JRJ »

spm píše: pát bře 01, 2024 10:24 am Jako že bych si kvůli tomu, abych zjistil, kdy probíhá něco, co mi přišlo mailem, přenastavil ještě systémový čas na počítači? Jo, to zní logicky :-D
Myslel jsem toto:
Screenshot from 2024-03-01 12-54-03.png
Když zadávám do kalendáře ručně a je to v jiným časovým pásmu, tak kliknu na "Time zone" a vyberu pásmo. Pokud přijde ical, je včetně časového pásma. Pokud vyplním dostatečně přesně "Location" vybere se pásmo automaticky. DST se nastavuje taky automaticky podle data a místa, taže třeba v létě bude mít Salt Lake City o hodinu víc než Phoenix byť obě města jsou v Mountine time zone.

BTW, ty časový pásma je důležitý mít vyplněný. Když cestuji jinam, tak se mi v kalendáři přepočítají dle aktuálního časového pásma. To mě takhle Gmail sám vyplnil do kalendáře odlet z Tokya, ale nechal tam středoevropský čas. Koukám na mobil, že mi ukazuje že letím už ráno, když mám letět až večer. [FUCK PC]
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Věda a technika

Příspěvek od spm »

No jo, jenže to už jseš v kalendáři... takže v mym případě právě někde o krok dál, než bych chtěl. Protože třeba když zjistim, že je to v 5 ráno, tak se na to vykašlu a do kalendáře to ani cpát nebudu :-D

A jinak jsem si tu roletku teď teda otevřel. Je to seřazený podle toho časového posunu a nedá se v tom vyhledávat a těch časových zón v tom seznamu je asi 500. Takže když se koukneš na ten můj screenshot výše, kde se píše jenom Pacific, upřímně nevim ani přibližně o kolik hodin to je, tak to v té roletce teda nenajdu ani za 10 minut. Myslím že když teď začnu, tak možná večer se doklikám do té správné zóny :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to, že řešíš mezinárodní záležitosti a nevyznáš se v časových zónách nebo aspoň zeměpisu ale není problém časových zón. 😁 Pacific bych tipoval něco jako -8 h od GMT?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Věda a technika

Příspěvek od puschpull »

Taky mazec!
Krok za krokem se Starshipem na rampu jdem (aneb tip na příjemnou odpolední procházku)
https://kosmonautix.cz/2024/03/krok-za- ... prochazku/
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od JRJ »

Že by snad bylo možné vyrobit akumulátor s rozumnou energetickou hustotou?
A room temperature rechargeable Li2O-based lithium-air battery enabled by a solid electrolyte
https://www.science.org/doi/10.1126/science.abq1347
A lithium-air battery based on lithium oxide (Li2O) formation can theoretically deliver an energy density that is comparable to that of gasoline. Lithium oxide formation involves a four-electron reaction that is more difficult to achieve than the one- and two-electron reaction processes that result in lithium superoxide (LiO2) and lithium peroxide (Li2O2), respectively. By using a composite polymer electrolyte based on Li10GeP2S12 nanoparticles embedded in a modified polyethylene oxide polymer matrix, we found that Li2O is the main product in a room temperature solid-state lithium-air battery. The battery is rechargeable for 1000 cycles with a low polarization gap and can operate at high rates. The four-electron reaction is enabled by a mixed ion–electron-conducting discharge product and its interface with air.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Věda a technika

Příspěvek od puschpull »

Mravenci Matabele umí podle vědců léčit své kamarády. Mohlo by to pomoct při vývoji léku pro lidi
https://www.irozhlas.cz/veda-technologi ... 030010_ako

Targeted treatment of injured nestmates with antimicrobial compounds in an ant society
https://www.nature.com/articles/s41467- ... dgn-uNSv84
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od HonzaCZ »

Know-how, které v něm česká firma má, je však obrovské - od házivosti, přes vzájemné působení metalgrafitových uhlíků se sběracím kroužkem, až po velmi složitou problematiku chlazení. V každém případě z malého valašského městečka dnes do BMW odchází přes 18.000 skladných součástí s velmi vysokou přidanou hodnotou týdně. Firma CEBES původně dodavatelem automobilového průmyslu nebyla, díky schopnosti vyvinout vynikající sběrací zařízení pro BMW se jím však stala, postavila dvě nové haly a zaměstnala dalších 135 lidí. Věřme, že tyto příběhy nakonec převáží nad těmi, kde se naskočit na vlnu elektromobility nepodaří.
https://www.auto.cz/na-valassku-vznika- ... oho-151702
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Věda a technika

Příspěvek od mirekst »

Velký úspěch týmu s výrazným českým podílem: https://sciencemag.cz/prvni-lide-prisli ... ionem-let/ (originál v Nature, pro mě nedostupný: https://www.nature.com/articles/s41586-024-07151-3)

Opravdu je zajímavá taky ta část popisující způsob datace. To fakt asi nebyla žádná sranda toto.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Věda a technika

Příspěvek od JRJ »

Tady je ten článek Garba a spol. v Nature
https://drive.google.com/file/d/15W_cc6 ... drive_link
Dřív byl Nature dostupný registrovaným uživatelům. Teď se musí přes instituci, která má předplatné. Šupáci. Poplatek za Open Access je 10 tisíc Eur. :-OO Se nedivím, že ho autoři nezaplatili.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Věda a technika

Příspěvek od puschpull »

JRJ píše: čtv bře 07, 2024 3:44 pm Tady je ten článek Garba a spol. v Nature
https://drive.google.com/file/d/15W_cc6 ... drive_link
Dřív byl Nature dostupný registrovaným uživatelům. Teď se musí přes instituci, která má předplatné. Šupáci. Poplatek za Open Access je 10 tisíc Eur. :-OO Se nedivím, že ho autoři nezaplatili.
Potřebujete přístup
Požádejte o přístup nebo přepněte na účet s přístupem. Další informace
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“