Pazvuky ? Lozisko

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Takyto komplet:
https://subarak.pl/en/drivetrain-hubs-a ... fl040.html
Sa naseriem, to vymenim na kolene :)

Edit: samozrejme si robim prdel, ze by som to robil sam. Ani som nemusel citat tie strasidelne pribehy pod tym videom o 20t ci 50t lise. Bola tam aj zmienka, ze po 60k milach a ze s tym byvaju pri niektorych rocnikoch a modeloch problemy. Ci fakt nebude lepsia kvalitna nahrada.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Omega23 »

Makovica píše: To je dobra sprava :)
Vraveli dnes, ze je bezpecne s tym zatial jazdit, ak nevadi hukot. Vraj je to tak navrhnuté. Som sa obaval pripadneho zahrievania.
Ale nepaci sa mi cena cca 220€/ks za original, ked najdrahsie oem stoja tak polovicu. A dokonca u Poliakov som podľa mna našiel original za 135€. Tusim vo 4Turbo. Ale to som len tak nahodne pozeral.
Je 70k normalny vek na odidenie loziska ? Sa mi to zda byt zavcasu.
Lebo servis by chcel menit obe, ze nech je pokoj. Ale nechcem do toho tlacit zbytocne peniaze naraz, ak netreba a ide ozaj len o kusovy problem. To nie su tlmice, ci brzdy, kde sa veci menis naraz. Tento rok ma este caka "velky servis".
Já mám s dehtem najeto 230000 a ložiska původní,vlastně mne zlobilo jen turbo a DPF a nějaké silenbloky.

Howgh


__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Ja idem meniť zadné ložisko teraz.
Časť toho náboja ako je nasadený do tehlice pretrča a tam sa vytvorí korozia a to je aj dôvod prečo to nechce ísť von.
Tehlica ak je zavesená na aute = je na silentblokoch zavesená a človek búcha po náboji, tak to celé pruží a preto sa tomu nechce.
Asi ako ked je dlhá skrutka a zhrdzavie časť závitu, ktorá pretrča a potom to sa to ťažko točí cez hrdzu.

Takže pri výmene ten nový náboj je vhodné natrieť farbou aby trošku viac odolával korozii a problém by sa nemal zopakovať, malo by to ísť podstatne lahšie.
Ja som pri repase zadnej nápravy obe natrel, ale boli to tie čo aj boli na aute celé roky, teda ojazdené a lavé zadné teraz po asi 3 rokoch od repasu odišlo. Pravé zadné som menil niekedy 6-7 rokov dozadu.
Takže uvidím ako to pôjde u mňa von, ked bolo natreté
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od HonzaCZ »

Makovica píše: pát úno 16, 2024 11:02 pm To je dobra sprava :)
Vraveli dnes, ze je bezpecne s tym zatial jazdit, ak nevadi hukot. Vraj je to tak navrhnuté. Som sa obaval pripadneho zahrievania.
Ale nepaci sa mi cena cca 220€/ks za original, ked najdrahsie oem stoja tak polovicu. A dokonca u Poliakov som podľa mna našiel original za 135€. Tusim vo 4Turbo. Ale to som len tak nahodne pozeral.
Je 70k normalny vek na odidenie loziska ? Sa mi to zda byt zavcasu.
Lebo servis by chcel menit obe, ze nech je pokoj. Ale nechcem do toho tlacit zbytocne peniaze naraz, ak netreba a ide ozaj len o kusovy problem. To nie su tlmice, ci brzdy, kde sa veci menis naraz. Tento rok ma este caka "velky servis".
70 je celkem dost brzo. Na Legu bylo slyšet první, když jsem ho kupoval, cca 145 Mm. Měnil jsem při 170, takže 25 v pohodě najezdilo. Co vím, tak do té doby se žádné jiné neměnilo. Následně se měnilo další ve 175 a pak zbývající 2 ve 200. Ale nebyly to páry přední/zadní, ale jako poslední se měnilo PZ a LP, takže křížem. Takže měnit např. obě přední naráz, mi přijde zbytečné. Kór, když to přišlo tak brzy, to mi zní spíš jako vada kusu než reálná životnost. 3 jsem dával SNR a jedno originál - stálo kolem bůra, takže +/- jak píšeš. SNR stály asi 1500.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

SNR je ozaj preverene ? Som tu znacku zatial nepostrehol, ked som hladal rozne komponenty.
Dobry nazov shopu https://www.poloos.sk/ :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, jinak bych si to na auto nedal. 🤣 Nějak se spojili s NTN, nebo jeden druhýho koupil, nevím, ale jsou prověřený.

EDIT: "Koncern NTN-SNR vznikl fúzí největšího japonského výrobce ložisek NTN s největším francouzským výrobcem ložisek SNR. V současné době je 3. největším výrobcem valivých ložisek na světě."
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od VDC »

Jasně, že SNR je ověřené. Je to přesně tak jak píše Honza. Taky je mám na autě. Levý přední musím vyměnit, má vůli jako kráva. Trefil jsem před dvěma lety levým kolem ostrůvek, tak to je evidentně následek.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Aha, NTN uz mi nieco hovori. Aj som videl niekde NTN-SNR v part numberoch.
Vdaka za info.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od sima »

Psal jsem to už taky, SNR je kvalita, spojení s NTN jsem postřehl při nakupování jejich náhr. dílů. Mám od nich i rozvodovou sadu- NTN a to jak na forejsovi, tak na citroen saxíkovi, obojí měněné minulý rok.
Jo a taky v práci když chceme nějakou lepší kvalitu, tak klidně pořizujem tyto, opravdu se dnes leckdy vyrábějí strašné šunty, másla a nejde řešit věci zbytečně furt dokola, to by jsme brzy skončili.
Edit: na jednom měněném ložisku SNR mám najeto 50 000km a je zatím samozřejmě v kondici.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Dnes som menil sebe zadné ložisko.
Neviem kedy som začal, ale prvú fotku kde som mal dole koleso, brzdu, kotúč aj pakne ručnej brzdy som urobil 10:30, takže som začal cca 9:30.
Hotové 11:30. Teda robota na 2 hodiny pred bytovkou, len tak bez zdviháku ...

Ja som to pred 3 rokmi pri repase zadnej nápravy opatlal farbou a teraz ten náboj vypadol na prvé klepnutie. Absolútne bez námahy!!!
Nový náboj čo som mal doma kúpený (značka GSP) som ale nepripravil, tak som ho len tak narychlo opatlal farbou a nasadil.
Ak sa to nenatrie, tak je potom velké umenie to dostať z tehlice a hlavne z nosného plechu pre brzdu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od petr »

To jsem ještě si myslím neslyšel , že by někomu odešly ložiska tak brzy u žádného auta spíš bych to viděl na něco jiného, má vliv na ten zvuk jízda do zatáček? Já ložiska vždy celkem s jistotou poznal, ten zvuk se v zatáčkách měnil, dal bych tomu čas ještě a taky bych asi zkusil oslovit jiný servis ...
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Môže odisť ložisko aj celkom rýchlo, stačí že to dostalo ranu, alebo jednoducho výrobná vada.
Ložiská u Subaru nepočuješ tak ako je človek zvyknutý z iných áut, že podla toho do akej zákruty ide bud stíchne, alebo viac hučí.
Vdaka poloosiam sa ten hluk prenáša a velmi zle sa identifikuje... >:(

Mali sme Imprezu GD, hučalo - to musí byť diferák, lebo to nemení hluk podla zákrut. Urobili sa ložiská diferáku a hukot ostal. :-/ :-/
Takže sa urobili potom aj náboje a bol klud.

Zrovna dnes som menil ložisko sám sebe na Legacy a nie prvý krát a ten hluk sa nemení podla zákruty. Ked som menil pred "X" rokmi PZ, tak som si dlho nebol istý z ktorej strany to ide, aj ked sme sedeli viacerí, ale ked to začalo viac priklánal som sa na PZ.
Teraz ked som robil LZ, tak to bola taká rýchlovka že začalo hučať silno za velmi krátky čas a kedže to bolo na strane vodiča tak sa mi to lahšie identifikovalo.
Zatial čo si spomínam som riešil iba zadné (už si nespomínam či aj predné) a zatial iba dve za vyše 200tkm a vyše 300tkm celkove
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od petr »

Aha, naštěstí u mě to bylo slyšet krásně a mělo to celkem klasické projevy.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

petr píše: ned úno 18, 2024 3:27 pm To jsem ještě si myslím neslyšel , že by někomu odešly ložiska tak brzy u žádného auta spíš bych to viděl na něco jiného, má vliv na ten zvuk jízda do zatáček? Já ložiska vždy celkem s jistotou poznal, ten zvuk se v zatáčkách měnil, dal bych tomu čas ještě a taky bych asi zkusil oslovit jiný servis ...
Zatacky som si nejako nevsimol zatial. V meste problem ist 80 do zatacky :) A odkedy som to zacal vnimat, mimo som nebol.
Mal som v aute technika, sedel vzadu, aby lepsie pocul. Subaru pozna, sam ma doma tusim starsiu Imprezu, tak mu verim, lebo nezapochyboval.
Zadny diferencial som nespominal, ked sa tvaril tak jednoznacne.
Akurat sa budeme musiet este 100% presvedcit, ci je to naozaj to jedno za vodicom, co sa nam zatial zdalo obom. Ci sa ten zvuk nejako neprenasa.
Iny servis skusim tak o mesiac, ked budem prezuvat na letne. Ked bude auto zdvihnute, skusime popocuvat.
Ze by som nieco trafil, to si nepamatam, ze by sa mohlo poskodit lozisko, ci pneu. Je to skor mechanicky zvuk - iny, ako ked huci pneu.
O 2 tyzdne idem na 2x150km trasu, tam vyskusam lepsie.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Mesiac je celkom dlhá doba, mne toto ložisko začalo ozývať celkom rýchlo a hlavne aj hlučne.
Ložisko čo som menil na opačnej strane pred "x" rokmi, tak tam to začalo veľmi pozvoľne a jazdil som snáď 3 mesiace až sa to zvýraznilo tak že som si bol istý ktoré je.
Na zdviháku to tiež nevieš otestovať, lebo kolesá sú prepojené poloosami cez diferák.

Keď sa ti zdá že to je za vodičom tak to asi tak bude, v bežnom aute kde nie sú v zadu poloosi je to počuť ďaleko lepšie a je tam aj výrazne počuť zmena hluku prejazdom cez zákruty.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“