Škola smyku pro pokročilé

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od zhor »

Jak jsem psal, nechci to dělat jako nějakou masovou akci, jednak bysme si tam navzájem překáželi a druhak, se pak nestihnu věnovat těm lidem a něco je naučit. Takže jak budeš mít auto připravené, budeš mít cestu kolem, tak dej vědět a třeba nám vyjde shoda v termínu. Přes týden není problém, po práci je už tma, takže ideální podmínky. Jenom aby vydržel sníh.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od sima »

Rozumím, kvituji, uvidím jak to vyjde, rád bych se něco přiučil, o to hlavně jde. Cestu kolem mít nebudu, ale zajel bych k tobě i záměrně. Jooo 6.2. to budu v Šumperku, ale to je blbý čas, někdy kolem poledne a taky tam zase vyzvedávám ženu, zhruba za hoďku, dvě spíš teda, tak to asi nic.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od wenzel »

Děkuji @zhor za mentoring a svatou trpělivost 😉 Jsem ve věku, kdy rozhodně netoužím po tom lítat bokem, ale mám rád když vím co a jak funguje. Ač moje druhé Subaru, stále nejsem naplno szitej s tím pohonem a některý situace pro mě byli velkou neznámou. Měli jsme štěstí na defacto prázdnou silnici, s malinko povoleným, místy drobně projetym povrchem. Díky Standovi jsem si dovolil hodit auto tak jak bych se sám neodvážil ( z pro mě nesmyslných stop, pozic a rychlostí) , a světě div se, když jsem to všechno správně načasoval a nadávkoval, tak to fungovalo! Samozřejmě je to o praxi a pilování . Zážitkem pro mě bylo i svezení vedle Standy v jeho kočáru. Výkon a um za volantem umí vykouzlit úsměv na tváři 😉Pro mě velká a skvělá zkušenost,kterou můžu jen doporučit 👍
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od zhor »

Super že se ti to líbilo, já si jsem rád, že jsem si zkusil automat v těchto podmínkách. No musel bych se s ním trošku víc sžít, abych věděl přesně kdy pošle výkon na kola, přecejenom manuál funguje jinak, ale taky se to dalo. To největší kouzlo se děje stejně na volantu, a to mají všechny auta stejný. Vašek ze začátku dělal chyby, ale jak pochopil, že ty zdánlivě nelogické věci fungují, a dá se díky nim vybrat téměř jakýkoliv smyk a postupně tomu začal věřit, tak poslední průjezdy už byl celkem povedené. Teď už musí pilovat sám, ale základ získal.

Silnice je už v horším stavu, je tam spousta míst, vyjetých až na asfalt a posypaných prachovým sněhem, takže je to takové těžší na ježdění, kdy se střídá grip mezi ledem a asfaltem, ale pořád je to celkem sranda.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od hamoun »

to zni naprosto naprosto naprosto luxusne ... ,,,,| (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od MirekK »

To opravdu naprosto luxusní je. Včera jsem to taky absolvoval. Přiznám se, že počáteční nadšení vystřídaly těsně před cestou obavy, co když nabourám :-/ . Měl jsem loni s Bizonkem veliké výdaje, abych ho dal dohromady, a další bych si momentálně nemohl dovolit. Několik hodin před cestou (je to od nás necelých 90 kilometrů) jsem šel Bizonka zkontrolovat, jestli je na tu cestu fit. Napřed jsem se do něj nedostal, protože byl zamrzlý, tak jsem si pomohl teplou vodou. No, a pak jsem ho nenastartoval. Mechanik u Lišky mě sice upozornil, že baterka není už nic moc, ale startovala napoprvé, tak jsem to zatím nechával být. Naštěstí jsem si díky zkušenostem lidí tady ve fóru koupil loni power banku a na třetí pokus motor naskočil. Vybila se přitom čtvrtina její kapacity. No, a když motor naskočil, tak jsem se jel projet, aby se baterka dobila. A cestou jsem se rozhodl, že nebudu riskovat a koupím novou. Máme tu pár kilometrů odsud rodinný servis, kde prodávají i autodíly, tak jsem tam zajel. Paní v servisu mi řekla, že jsem dnes už asi patnáctý, co nenastartoval.

Takže uklidněný, že nezůstanu někde viset kvůli baterce, jsem pak vyrazil na cestu. Původně se mnou měla jet žena, ale ta nakonec odjela hlídat vnoučata. O školení ale zájem neměla, že se bojí. Tak jsem to nabídnul nejstarší dcerce a jejímu příteli. Dcera napřed souhlasila, že školení absolvuje ve své Corolle, ale pak mi v úterý volala, že má být ledovka, a že se taky bojí. Nakonec si ale dala říct, že Standa určitě ví, co dělá.

Zastavili jsme na benzince v Králíkách a volal jsem Standovi, že podle navigace bychom měli dorazit kolem čtvrt na šest. No, a když jsme se cca v 17:10 již blížili k cíli po té silnici, na níž jsme měli trénovat, přiřítila se k nám zezadu Impreza. Chvilku jela za námi, a pak na rovince obě naše auta s ohromujícím burácením ve vysoké rychlosti předjela. A na konci rovinky nám předvedla parádní průjezd zatáčky smykem! 8() To už jsem viděl, že se máme opravdu na co těšit :-DDD .

Standa měl s námi úžasnou trpělivost a vůbec jsem se s ním nebál. Před první jízdou jsem se šel teda pro jistotu vyčůrat, aby se pak nepočůral strachy v autě, když jsem viděl, co předvádí, ale člověk s ním má naprostý pocit bezpečí, i když jede jak drak. Ačkoli dceři musel vysvětlit, že „ten smyk byl plánovaný“ :-DDD . To když přijala nabídku, že ji sveze v Impreze. Přijala ji až napodruhé, když získala trochu důvěru.

Hrozně moc mi to dalo, i dcera s přítelem byli hodně spokojení. Standovi tady proto znovu moc děkuju *_*=*_* . Cítím se teď za volantem Bizonka daleko jistější :-) .
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od hamoun »

no tak to je paradni report :) ... to zni luxusne :) je fajn, ze jste si to uzili :)
škoda superb
ex WRX 2008
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od MirekK »

Jo, i Bizonek si pak spokojeně vrněl, když jsme dorazili domů :-) .
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od sima »

Muselo to být fajn, už jen ten začátek, jak vás efektně foukla "jakási" ta impreza :-D :-D (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od MirekK »

Jo, to bylo super efektní :-D . To se Standovi povedlo.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od VDC »

No tak to je paráda, že se to takhle povedlo !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od zhor »

Mirek trošku přehaní, zas tak rychlé to nebylo. Ale jsem rád, že se mu a jeho dceři líbilo. Mám radost z toho, když vidím ten progres, když tam přijedou a jedem spolu poprvé, a pak když odjíždí, tak jezdí úplně jinak, a jízdu na sněhu si více užívají a jsou ji jistější.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od Dušan »

Stando záslužná a podle nadšených účastníků zároveň parádní akce. Dávám oba palce nahoru ,,,,| (*_^) |,,,,
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od námořník »

Standa určitě ví co dělá 😁👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Škola smyku pro pokročilé

Příspěvek od Fleggy »

Já jsem pokročilý pouze věkem - jsem i tak vhodný adept? :D
V roce 2017 jsem absolvoval "školu smyku" ve Vysokém Mýtě, ale jen na mokru. Mám pocit, že na sněhu by se nám to s Levorgem líbilo víc. Stando, co akceptuješ na revanš, kdyby to vyšlo a domluvili bychom se na někdy?
Odpovědět

Zpět na „Srazy“