Koupím, vybírám Forester SJ XT

vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

Ahojte, mám na vás prosbu. Poslední dobou nutné potřebují již obnovit vozový park. Velmi se mi zamlouvá standardně OTB... Ale vul jsem zkusil Forejska SJ XT. :-()()-: Projel jsem si jich několik čti 2 🫣😁 No a potřeboval bych zjistit ještě jeden, který je ale v Praze a prodává ho Emil Frey... Posílám na něho odkaz.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... /200424820

Vím, že je to oficiální dealer... Ale taky jsem si vyzkoušel XTčko, které právě bylo servisováno v AWD i u Freye... A byli tam bohužel nějaké věci které bych čekal od ofiko servisu na mnohem lepší úrovni. XTčko jsem nechal kontrolovat u kluků ve Fryčovicích.

Otázka teda zní, viděl jste někdo přímo výše uvedené XTčko, nebo případně znáte majitele který ho prodal? Případně neprodává někdo slušné XTčko?

Děkuji moc [THNX]
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od gerda »

Vyzkoušej ještě Outback o objemu 3.63, ať se neunáhlíš s výběrem 😉 Akorát evropská verze se dá sehnat jen do roku 2012.. A ne všichni BRku odpustí jeho vzhled 😊
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

gerda píše: pát pro 29, 2023 6:21 pm Vyzkoušej ještě Outback o objemu 3.63, ať se neunáhlíš s výběrem 😉 Akorát evropská verze se dá sehnat jen do roku 2012.. A ne všichni BRku odpustí jeho vzhled 😊
To jsem i zvažoval ale po dlouhých konzultacích jsem od toho upustil 🫣 Aspoň tedy co jsem měl vyhlédnuté... 🫣 A i za mě je ta vizuální stránka BRka jak exteriér tak interiér nepovedený 🫣😁
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od strider »

Kupoval jsem sj xt facelift na jare, z ruznych duvodu sem si nakonec nevybral auto z ceska... nenasel sem tu zadne, u ktereho by nebyl nejaky prusvih nebo nebyla prestrelena cena. Ale predtim sem mel jednu 2013ku jako tuhle, s podobnym najezdem, a pokud do toho pujdete doporucuju si nechat treba aspon 50 bokem na servis... kdyz nic jineho tak na svody a vyfuk davat pozor. A ja osobne pokud to nema overitelnou historii vymeny oleje v CVT kazdych tech aspon 60k km tak bych o tom neuvazoval vubec.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

strider píše: pát pro 29, 2023 9:05 pm Kupoval jsem sj xt facelift na jare, z ruznych duvodu sem si nakonec nevybral auto z ceska... nenasel sem tu zadne, u ktereho by nebyl nejaky prusvih nebo nebyla prestrelena cena. Ale predtim sem mel jednu 2013ku jako tuhle, s podobnym najezdem, a pokud do toho pujdete doporucuju si nechat treba aspon 50 bokem na servis... kdyz nic jineho tak na svody a vyfuk davat pozor. A ja osobne pokud to nema overitelnou historii vymeny oleje v CVT kazdych tech aspon 60k km tak bych o tom neuvazoval vubec.
Díky za postřehy a svody bych zapomněl :-()()-: ta historie CVT je pro mě alfa omega, nechtěl bych pak dávat novou za 300.000,-kč. Že tu jsou ceny přestřelené souhlasím, zkoušek jsem i z TrendCaru Olomouc XT za 375.000,- kč. Musím říct, úplně super přístup prodejce. Ale celkový stav prostě dané ceně neodpovídal... I když museli udělat rozvodový řetěz, tak to mělo dost much.... Zase se mi ale nechce hledat v zahraničí, kde je i ta jazyková bariéra a ověřitelnost servisních úkonů se dle mýho nedá úplně doložit 🫣 Ale rád bych se pletl 🙂
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od pufko »

S cenou jazdeniek nevymyslíš asi nič - tie od covidu vyleteli ked bol nedostatok komponentov a pozastavená výroba nových...
V zahraničí máš širší výber a asi aj trochu lepšie ceny, ale rozumiem že je to od baráku napríklad 300-400km a človeku sa 2x nechce chodiť na obhliadku.
Ale hladáš vo svojich končinách exotiku a je možné že cesta za hranice ťa neminie
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od gerda »

Třeba já si dal tuto cestu cca 300 km z Ásie do Plzně a sídelního města 4x během 1 týdne kvůli 1 totožnému autu (Outback 3.63R) a rozhodně nelituji. Sice měl nějaké mušky a někteří by ho asi vrátili, ale jsem s ním maximálně spokojený 😊
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

pufko píše: pát pro 29, 2023 10:10 pm S cenou jazdeniek nevymyslíš asi nič - tie od covidu vyleteli ked bol nedostatok komponentov a pozastavená výroba nových...
V zahraničí máš širší výber a asi aj trochu lepšie ceny, ale rozumiem že je to od baráku napríklad 300-400km a človeku sa 2x nechce chodiť na obhliadku.
Ale hladáš vo svojich končinách exotiku a je možné že cesta za hranice ťa neminie
S tím bych možné i ten problém neměl. Ale rád bych s sebou měl někoho, kdo by se byl schopný na auťák podívat a zhodnotit ho jako nezávislý... Nejlepší by to bylo, kdyby se na to kouknul někdo, kdo by ho pak i servisoval 😁 Myslím, že to nadšení z hledání XTčka časem opadne a budu hledat asi dobře vybavené obyč SJ, přinejlepším OTB BR 🫣🙂
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od pufko »

Keby u nás montovali 2.5i ako v USA tak by to bola trošku lepšia vozba.
Bežný 2.0i je za mna taký že uspokojí ak v nom sedí iba vodič, ale ak ho človek trohu naloží, tak pár koní naviac by nebolo na škodu
Je to také odveci mať na výber 2.0i atmosféru 150PS a 198Nm, alebo potom 2.0T 240PS a 350Nm
Chýba tam niečo medzi, čo by malo výkon niekde okolo 180PS a krútiak 250Nm
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
lukas31
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 02, 2024 9:54 pm

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od lukas31 »

Ahoj,

To XT inzerované u EF v odkaze je moje bývalé auto, koupil jsem nového Forestera a tohle prodal. Koupil jsem ho 2018 v AWD s nájezdem cca 98 tis. km a celou dobu servisoval v AWD. Důležitá informace - v záruce (kupoval jsem to s prodlouženou komerční zárukou) se v autě měnila převodovka, tzn. ta má najeto cca 70 tis. km (přesně teď nevím). Jinak auto celou dobu bez problémů. Cena je asi přestřelená, ale to je prostě EF :)
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od gerda »

vybi22 píše: sob pro 30, 2023 11:56 am Myslím, že to nadšení z hledání XTčka časem opadne a budu hledat asi dobře vybavené obyč SJ, přinejlepším OTB BR 🫣🙂
Ono se to nezdá, ale Forester vs. Outback je celkem velký rozdíl ☝️
- Forester se hodí víc do terénu (má vyšší světlou výšku a kratší rozvor - lepší nájezdové úhly a přejezdový úhel), Outback se hodí spíš na silnice a delší přesuny; terénu se nezalekne, ale má limity oproti Foresterům.
- Forester je ve 2.0 atmosféře nebo přeplňovaný (XT), americká verze ve 2.5. Outback atmosféra 2.5 nebo 3.6 (3.6 do 2012 evropská verze, do 2019 americká).
- Forester se dá sehnat s manuálem, Outback jedině s automatem.
- Forester má menší kufr oproti Outbacku.
- Vnitřní prostory v Outbacku větší kromě méně místa nad hlavou oproti Foresteru.

Za mě bych si ujasnil, jak potřebuji auto používat a od toho bych se odpíchl 😉
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

gerda píše: stř led 03, 2024 2:14 am Ono se to nezdá, ale Forester vs. Outback je celkem velký rozdíl ☝️
- Forester se hodí víc do terénu (má vyšší světlou výšku a kratší rozvor - lepší nájezdové úhly a přejezdový úhel), Outback se hodí spíš na silnice a delší přesuny; terénu se nezalekne, ale má limity oproti Foresterům.
- Forester je ve 2.0 atmosféře nebo přeplňovaný (XT), americká verze ve 2.5. Outback atmosféra 2.5 nebo 3.6 (3.6 do 2012 evropská verze, do 2019 americká).
- Forester se dá sehnat s manuálem, Outback jedině s automatem.
- Forester má menší kufr oproti Outbacku.
- Vnitřní prostory v Outbacku větší kromě méně místa nad hlavou oproti Foresteru.

Za mě bych si ujasnil, jak potřebuji auto používat a od toho bych se odpíchl 😉
U těhle nových typů už bych řekl, že využití je celkem to poslední. Jako standartní čech co bydlí v Beskydech jezdí na lyže má malé dítě.....Cestuje po Evropě už v tom nevidím rozdíl 🫡 Teda pokud bych neuvažoval o Levorgu nebo Impreza což neuvažuji. 👍
Abych se vrátil k příspěvku, uvedené XTčko z Emil Frey nemá jasnou historii k převodovce CVT. 🙂
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od hamoun »

@vybi22 kousek vyse mas bývalého majitele, ktery historii CVT popsal ... dal se muzes doptat ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od strider »

lukas31 píše: úte led 02, 2024 10:00 pm e v autě měnila převodovka, tzn. ta má najeto cca 70 tis. km (přesně teď nevím)
ahoj.. au, to je teda taky pakarna,... delal se v ni proplach a vymena oleje kazdych 60tis. km nebo ne? Tzn. i v te nove ted pred 10tis. km? Jaky k tomu maji v EF pristup? Diky
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
lukas31
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 02, 2024 9:54 pm

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od lukas31 »

ahoj,

já jsem to koupil ojeté a v AWD mi proplach udělali, nicméně to dál házelo chybu převodovky. Auto normálně jezdilo a nic bych nepoznal, ale v AWD říkali, že tam byly špony, takže nějaký problém tam evidentně byl. Tím, že to bylo v záruce, jsem to nechal vyměnit (a čekal cca 2 měsíce, než přišla nová CVT z Japonska :)). Sranda je, že ani v servisu v podstatě nepřišli na to, v čem byl problém. Pokud jde o další proplach, dělal jsem jen standardní pravidelné servisy, pokud to není předepsaný úkon, tak ne, já to speciálně nepožadoval.
Odpovědět

Zpět na „Forester“