OUTBACK 2023

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od sima »

vita1kulisek píše: pát pro 29, 2023 5:19 pm Nono, a ty máš je? Nebo jsi potkal někoho s rozhašenými světly. Na mne taky nikdy nikdo ani neblikl, je to velká pomoc pro řidiče v noci. Zvykl jsem si na ně, stejně jako třeba na automat, brojil jsem proti němu a dnes bych fofrklacek nechtěl!!!
Inu časy se mění a lidé v nich (lat)
Víťa Kulíšek
Milan74ma to nastínil za mě.
Jo bohužel, bohužel potkávám tyto oslňovače moc často a bohužel čím dál tím víc, logicky víc. Je to vážně o držku, v některých úsecích to jistě funguje dobře, ale právě v kopcích, na horizontech, ostré zatáčky je to peklo, oslní tě to v té nejhorší chvíli, ve vteřině kdy se potkáváte a oko si zvyká na tyhlety světelné šoky, podmínky, pak- ihned světla pohasnou a je to už dobré a to je sakra a do prdele pozdě. Není to špatnými žárovkami, nebo neseřízenými světly to se prostě pozná, ty svítí furt na .iču i na rovince- třeba.
Jedním slovem, vteřinku, dvě, přesně samozřejmě nevím, je to jen mžik, vidím velké hovno, teda půl, kdybych viděl hovno, tak je to zlé :-)
A ten mžik je ale fest kritický, nedobrý to mě věř, nevěř. Kleju a i moje žena už to sama poznala, sama řekla, ten teda svítil, já skoro nic neviděla, není to tedy jen můj dojem a je o tom i hodně postřehů kdekoliv jinde, možná i tady, určitě jo.
Nevím jak dobře tohle funguje u plejády, nebo přímo u tvé, je zcela možné že je zase vývoj dál, ale zatím tomu nemám důvod moc věřit, zkusím se zaměřit na plejádu teda, na novou, ale takovéto setkání není tak časté, v těchto jen vyloženě podmínkách teda.
Že to ulehčuje řízení, život tobě, to věřím, tj jasné, ale co těm ostatním, jak řidičům v noci, jak to můžeš vědět, co ti protijedoucí, že neblikli, taky nic neznamená a taky nevím, kolik toho najezdíš v noci, za tmy a kde, kolik potkáš aut, někdo si oslnění ani nespojí s tímto, to hraje roli, stejně jako další věci.
Automat neřeším, neberu ti jej, já bych jej pořád nechtěl, pokud bych si měl tedy vybrat a mít jen jedno auto, ale taky si řeknu stejně jako ty, nech mě právo na výběr :-D je to moje auto, moje rozhodnutí :-)
Jinak mít dvě auta, teda vyloženě svoje, ne třeba auto mé ženy, tak to jedno s automatem i docela chci, ale mě to jedno auto bohatě stačí, takže mám karty rozdané a jasno. Tím určitě srozumitelně říkám, že automat bych snesl a je to taky fajn věc.
Já se v tomto neměním, ledaže bych změnil podmínky využívání auta, to snad, ale tj řeč ode mě o ničem, tak je to se vším =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2304
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od vita1kulisek »

sima píše: pát pro 29, 2023 9:56 pm Milan74ma to nastínil za mě.
Jo bohužel, bohužel potkávám tyto oslňovače moc často a bohužel čím dál tím víc, logicky víc. Je to vážně o držku, v některých úsecích to jistě funguje dobře, ale právě v kopcích, na horizontech, ostré zatáčky je to peklo, oslní tě to v té nejhorší chvíli, ve vteřině kdy se potkáváte a oko si zvyká na tyhlety světelné šoky, podmínky, pak- ihned světla pohasnou a je to už dobré a to je sakra a do prdele pozdě. Není to špatnými žárovkami, nebo neseřízenými světly to se prostě pozná, ty svítí furt na .iču i na rovince- třeba.
Jedním slovem, vteřinku, dvě, přesně samozřejmě nevím, je to jen mžik, vidím velké hovno, teda půl, kdybych viděl hovno, tak je to zlé :-)
A ten mžik je ale fest kritický, nedobrý to mě věř, nevěř. Kleju a i moje žena už to sama poznala, sama řekla, ten teda svítil, já skoro nic neviděla, není to tedy jen můj dojem a je o tom i hodně postřehů kdekoliv jinde, možná i tady, určitě jo.
Nevím jak dobře tohle funguje u plejády, nebo přímo u tvé, je zcela možné že je zase vývoj dál, ale zatím tomu nemám důvod moc věřit, zkusím se zaměřit na plejádu teda, na novou, ale takovéto setkání není tak časté, v těchto jen vyloženě podmínkách teda.
Že to ulehčuje řízení, život tobě, to věřím, tj jasné, ale co těm ostatním, jak řidičům v noci, jak to můžeš vědět, co ti protijedoucí, že neblikli, taky nic neznamená a taky nevím, kolik toho najezdíš v noci, za tmy a kde, kolik potkáš aut, někdo si oslnění ani nespojí s tímto, to hraje roli, stejně jako další věci.
Automat neřeším, neberu ti jej, já bych jej pořád nechtěl, pokud bych si měl tedy vybrat a mít jen jedno auto, ale taky si řeknu stejně jako ty, nech mě právo na výběr :-D je to moje auto, moje rozhodnutí :-)
Jinak mít dvě auta, teda vyloženě svoje, ne třeba auto mé ženy, tak to jedno s automatem i docela chci, ale mě to jedno auto bohatě stačí, takže mám karty rozdané a jasno. Tím určitě srozumitelně říkám, že automat bych snesl a je to taky fajn věc.
Já se v tomto neměním, ledaže bych změnil podmínky využívání auta, to snad, ale tj řeč ode mě o ničem, tak je to se vším =)
No mám už něco řidičsky za sebou a dobře si pamatuji nástup halogenů s výrobou Š-120, tam když nějaký hejhula pozdě přepnul na tlumené někde v lese bez veřejného osvětlení, tak jsi jel kus poslepu. Ono stačilo i s tlumenýma když se proti tobě přehoupl přes horizont a měl jsi na sítnici vymalováno. A v tom vynikaly Žigulíci, kteří měli pro Rusko vysoké pérování a pokud měl v kufru naloženo, tak svìtil do korun stromů i tlumenýma, žádné seřízení dle zátěže tehdy technicky neexistovalo. To se ti u adaptivního svícení nestane.
Co se manuálu týká, jezdil jsem s ním celý život, nechtěl jsem automat za živého boha, no vidìš, teď mám CVT a zpětně bych neměnil! Chtěl jsem Outbacka, tak ber CVT, nebo jdi do slepic mi bylo řečeno. Tak howgh 👺
P.S. By sis na hrozinky taky zvykl a jak by ti nakonec chutnaly! :-o
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od sima »

Tj vše ale opět o člověku, o řidiči, o ničem jiném a těd je to pro mě ještě daleko horší, už to není o člověku, ale o automatice, která funguje neúprosně stejně blbě a nebezpečně, když teda funguje blbě, tak proto je to za mě jen horší, to co potkávám tak určitě jo. No nic, nenadělám s tím nic víc, než jen že ještě opět oživím žárovky, dám opět lepší, světla mám OK...a když tak si "pomůžu" v nejhorším taky na mžik dálkovýma, jináč to nejde, buď anebo, sorry a taky trochu té zpětné odezvy je třeba dát :-| fakt mě to prostě sere a je to silně nebezpečné, jsem ve velké nevýhodě...nevím jak to lépe popsat.
Je jasné, že jiná volba u plejády už není a časem nebude možná obecně široko daleko jiná, než automat a proto jsi šel do plejády a já bych to zkusil v tvém případě určitě taky. A že jsi spokojen to je dobře a věřím ti, není o čem.
Hrozinky mám na černém seznamu a budou tam už navždy, stejně jako píva neležáckého typu ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od VDC »

kwt2000 píše:V kufru jsem našel tyhle zátky, máte je na autě nebo mají zůstat ty otvory v prazích otevřené kvůli odtoku vody?
IMG_7866.jpg
Já bych to určitě zavřel. Takovouhle dírou už se dovnitř dostane i šutr o blátu a soli nemluvě a to je špatně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od divudi »

ja automaticke prepinanie svetiel vypinam iba na dialnici kde to proste nevie cez tie ztredove zvodildla...
mimo dialnic na mna nikto nikdy neblika, tak to asi bude v poriadku aj pre ostatnych.
oproti staremu SH tieto svetla na BT svietia sakra dobre

a co sa tyka manualu, tak som si vsimol v poslednych recenziach yuotube, ze v US na novych WRX prvykrat skombinovali eyesight a vsetky tie bezpecnostne vychytavky aj s MT. tak dufam, ze tymto je ovela vacsia sanca, ze MT nebude uplne nahradena automatikou a teoreticky by sa MT mohla objavit aj u inych modelov od subaru
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od Ivooos »

milan74ma píše: pát pro 29, 2023 8:18 pm to je vazne take dobre s tymi svetlami BS oproti BT ? Lebo napr. mna na BS toto vytaca ... Ako ked su rovne cesty alebo mierne zakruty - parada. Ale ked som v kopcovitom terene, ale prudsie zakruty - ak nechcem byt za chuja, musim automatiku vypinat. A dalsia vec (mozno to ma BT uz vychytane) je ze napr. za sera, kedy by clovek normalne daval dialkove tak automatika na to sere ...
Na BS s porovnáním s BT automatika prostě nefunguje. Na BS jsem měl automatiku trvale vypnutou, protože blikání protijedoucích bylo v poměru 1:10, takže téměř nepoužitelné. Chápu tedy negativní reakce mnohých na dnešní led světla a zejména těch, kterým ve předu svítí dvě bludičky a o to mají větší šok.
Na BT ne jen že světla svítí lépe, ale ta automatika funguje naprosto skvěle a nepamatuju si, kdy na mne někdo bliknul. Když už bliknul, tak to byl kamionak na dálnici protože ho nevidí přes svodidla a svítí mu to nahoru do kabiny, takže to na dálnici přepínám na normal a popravdě ony ty potkávačky se na dálnici stejně protáhnou a dálkový ani není potřeba. Za mne jsou ty světla jedno z nejlepšího co na BT posunuli dopředu.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od milan74ma »

tak to je len dobre
Inak co je na tom pravdy ze v 2024 ma prist do EU na trh facelift BT ? Vie niekto nieco ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od suubaru »

Automatika dálkových světel slouží k jedinému účelu: aby protijedoucí auto s automatikou co nejdříve poznalo, že naproti něco jede. Homologace moderních lamp je velký průser, a bude hůř, až to bude mít závady. Svítí to skvěle, a je to takový karneval egoismu. Dálková světla se mají vypínat předem, dříve, než dojde ke světelnému kontaktu. To žádná automatika nedokáže, a je jedno jestli němec nebo japonec.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od sima »

suubaru píše: sob pro 30, 2023 5:23 pm Automatika dálkových světel slouží k jedinému účelu: aby protijedoucí auto s automatikou co nejdříve poznalo, že naproti něco jede. Svítí to skvěle, a je to takový karneval egoismu. Dálková světla se mají vypínat předem, dříve, než dojde ke světelnému kontaktu. To žádná automatika nedokáže, a je jedno jestli němec nebo japonec.
No já si to právě taky myslím, jednoznačně v tom smyslu, že automatika tohle nedokáže, nikdy ne spolehlivě, ale nechtěl jsem mluvit za všechny značky, za ostatní majitele, já s těmi auty nejezdím, tak to nemůžu vědět stopercetně, já je jen bohužel potkávám, některé teda jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od Ivooos »

suubaru píše: sob pro 30, 2023 5:23 pm Automatika dálkových světel slouží k jedinému účelu: aby protijedoucí auto s automatikou co nejdříve poznalo, že naproti něco jede. Homologace moderních lamp je velký průser, a bude hůř, až to bude mít závady. Svítí to skvěle, a je to takový karneval egoismu. Dálková světla se mají vypínat předem, dříve, než dojde ke světelnému kontaktu. To žádná automatika nedokáže, a je jedno jestli němec nebo japonec.
Automatické přepínání dálkových a potkávacích a adaptivní světla jsou dvě zcela rozdílné věci a nepochopení zbytečně budí vášně. To automatické přepínání, mimochodem, které má dnes téměř každé nové auto o velikosti Fabie, je opravdu zlo. Tady ty dálkové světla jedou naplno do doby než něco uvidí a pak vypínají. A čím levnější auto, tím fungují na menší vzdálenost a hlavně pomaleji. Naštěstí většinou ty lavinná dálková nejsou nijak extrémně výkonná, takže se to dá celkem v pohodě přežít. Ještě jsem nejel téměř ničím, kde by to opravdu fungovalo a neprudilo protijedoucí včetně starších Subaru.
Adaptivní světla typu Matrix, které má i BT, koncern atd. tak ty pustí naplno dálkové jen výjimečně, když před vámi není žádný zdroj světla a je jedno jestli bílé nebo červené. Občas mám dokonce pocit, že ty plně dálkové svítí minimálně, věčně něco vykreslují a směr kde je v dáli nějaký zdroj bílého nebo červeného světla vypne v takovém předstihu, že nejde mluvit o nějakém oslnění.Reaguje i na pouliční osvětlení, domy prostě cokoliv co svítí. Funguje to i na hrozintech a zatáčkách, jakmile je někde nějaký náznak světla nad hozintem tak to hned vykresluje. Vážně to není o žádném egoismu ani neohleduplnosti. Musíte to vyzkoušet a sami si udělát názor. Kdyby moderní laser světla v premiovkach vypínaly až když někoho oslní, tak to by byl vážně prusvih. Takhle to nastavené opravdu neni.
Mimochodem já na silnici potkáváme naprosto stejné auta jako vy všichni ostatní co tyhle světla nemáte a fakt nemám pocit, že mne chtějí všichni svými dálkovými ledky zabít. Teda jedno auto nikdy nepotkavam a to je to moje když ho řídím. 😉
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od RudaK »

https://www.subaru.cz/outback-geyser.html
Asi víte ale tohle se mi hodně líbí … není to sice Wildtrack z Ameriky ale >B-)
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od sima »

Ten jsme právě nedávno viděli tady na pumpě ve valmezu a moc se nám líbil, fešák je to =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od RudaK »

Už jsi ho viděl ? Já myslel že teprve dorazí do ČR … na fotkách vypadá dobře až na ren plat na zadním víru jsem zvědav naživo
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od sima »

Jo, přesně tenhle, právěže jsem na něj taky čuměl. Je to nějaký měsíc zpět, dva, tři. SPZ byla myslím česká, teda zcela určitě, ale to taky o ničem nevypovídá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
tomous
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 15, 2024 3:31 pm
Jméno a příjmení: Tom
Bydliště: ZR

Re: OUTBACK 2023

Příspěvek od tomous »

Zdravím všechny. Jen dotaz na majitele nového Oťase. Má nějakou schránku před spolujezdcem? Případně jestli vejde velikost A4?
Byl jsem se svést,ale toto jsem zapomněl zkouknout. Děkuji za odpověď. Tom
Odpovědět

Zpět na „VII. gen. BW/BT (19-)“