Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2918
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od .dundee. »

A nebude to jen tím střídáním paliva? N95 i Verva 100 mají jiné charakteristiky, musí s tím pracovat řidící jednotka, oktanové číslo se mění podle poměru benzínů v nádrži.

Zkusil bych současnou nádrž vyjet a pak si vybrat jednu benzínku a dát tři nádrže jen z ní. Makro je v pohodě, tam bude výročí velká.
Pokud nechcete tankovat Vervu100 výhradně, pak bych ji jen občas nedával.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od strider »

Litterka píše: úte pro 12, 2023 6:13 pm ..Vervu jsem natankovala u dálnice u Roudnice nad Labem..
Zkusim poradit - udelejte si priste zajizdku 2km do Roudnice ke kauflandu, je tam ONO a za ni je schovana Benzina, ktera ma cenu stejnou jako to ONO (a navic minus padesatnik na Easy kartu). To je nejlevnejsi Benzina sirokodaleko, tam tankujou vsichni, beru tam N95 do XTcka kdykoliv sem pobliz, bez problemu. :) Vervu100 nema do tehle motoru zadny smysl tankovat, pokud to auto pak nestoji mesic dva na miste bez hnuti.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mišus »

Jakube to je teda moudro dne:D Naopak je lepší vervu tankovat i do obycejnyho auta. Mohl bych ti předvést, když sundám sání u motoru který jezdí na obyčejný natural 95 a ten co jezdí na vervu. U N95 je to zasrany jak jetel a u vervy jsou ventily a sací kanály v hlave dokonale čistý....pleteš se, má to smysl.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od seatik »

Já bych se držel pravidla,že pokud jezdím aspoň trochu, tak u motoru co je schválen 95 jezdil na 95, jen pokud bych na měsíc a déle nebo na zimu měl vyjet jen 1 nádrž, dal bych Vervu 100.

Paradoxně skutr PCX125 jezdí lépe na 95 než na Vervu 100, kdy nemá takovou pružnost a bere si o něco víc. Ale teď na zimu , kdy mi stojí v garáži má v sobě 100.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mišus »

seatik píše: pát pro 15, 2023 3:14 pm Já bych se držel pravidla,že pokud jezdím aspoň trochu, tak u motoru co je schválen 95 jezdil na 95, jen pokud bych na měsíc a déle nebo na zimu měl vyjet jen 1 nádrž, dal bych Vervu 100.

Paradoxně skutr PCX125 jezdí lépe na 95 než na Vervu 100, kdy nemá takovou pružnost a bere si o něco víc. Ale teď na zimu , kdy mi stojí v garáži má v sobě 100.

Jenže ty motory byly konstruovány na benzín, co v sobě neměl bioslozky. Na to nezapominej. Stačí tu 95 aditivovat, ale na to každej stejně sere. Nicméně každýho věc. Stačí to nechat v garáži dva roky bez aditivace a je to jak když se prisype do nádrže cukr
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mnov »

mišus píše: pát pro 15, 2023 8:40 pm Jenže ty motory byly konstruovány na benzín, co v sobě neměl bioslozky.
A v zimě se do toho lil líh (Velfobin), aby to absorbovalo vodu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mišus »

Marku.....Mluvíš o olovnatým benzínu?
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24347
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od sima »

spm píše: úte pro 12, 2023 2:26 pm No, zrovna ta Verva 100 se objevuje spíš na těch větších/frekventovanějších pumpách a neměla by se tak rychle kazit, takže ta i po těch 2 letech by fungovala nejspíš v pohodě. Ale jinak ano, na benzince se to ne vždy nemusí povést, občas se jim povede zaměnit benzin s naftou při přelévání z cistery do těch podzemních nádrží :-D
Jo, Verva mě byla doporučena i na zimu do odstavených strojů, dokonce prvně mechanik řekl, že není třeba už dle něj řešit aspen, či nějaké stabilizátory paliva. Tak si myslím, že pokud byla opravdu natankována Verva 100 tak v ní by problém nebude.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24347
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od sima »

mišus píše: stř pro 13, 2023 9:00 am Jakube to je teda moudro dne:D Naopak je lepší vervu tankovat i do obycejnyho auta. Mohl bych ti předvést, když sundám sání u motoru který jezdí na obyčejný natural 95 a ten co jezdí na vervu. U N95 je to zasrany jak jetel a u vervy jsou ventily a sací kanály v hlave dokonale čistý....pleteš se, má to smysl.
Díky, jen mě to usvědčilo v tom, proč jsem chtěl poblíž vždy Vervu, možnost jí tankovat a ta tu konečně už je a od té doby jí dávám do všeho, krom teda saxa, ale tj zcela jiná kapitola...má to auto teď vícero majitelů...a chudáček teda zažívá své :-/ ::-((( skoro si myslím, že by to jiné auto jen tak nedalo a začíná se to silně projevovat, je mě toho autíčka moc líto, tak skvěle jezdilo, no snad ho po opětovném snad už konečném převzetí zpět ještě spasím, ale nevidím to teda moc růžově, chjo...
Taky to co říkáš koresponduje ale naprosto se zkušenostmi mechanika, technika v jedné osobě co tu servisuje značku Stihl, traktory Starjet, stigu a kde co, když má teda čas, takže vlastně už nic jiného. Dělá tohle už dobrých deset let, jen co já jsem ho poznal. Zkušenosti má, střeva všemožné kuchal milionkrát a říkal, jo Verva, ta opravdu funguje, zatím jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mnov »

mišus píše: pát pro 15, 2023 9:19 pm Marku.....Mluvíš o olovnatým benzínu?
No jo, jiný asi tenkrát nebyl. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mnov »

Nyní to neřeším, protože LPG má oktanové číslo minimálně 100 a aditiva tam žádná nejdou. Tedy mám tam přímaz, ale už tam nic nedolévám. :-)
Nicméně po tom plynu je všechno krásně čisté. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mišus »

mnov píše: pát pro 15, 2023 9:39 pm No jo, jiný asi tenkrát nebyl. :-)
Zkrátka si chtěl říct, že se přilejvalo aditivum "starý generace" :D
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mnov »

Chtěl jse říct, že když se kdysi podařilo natankovat benzín s vodou, tak se do nádrže přidal líh, nebo Velfobin. :-)
To nebyla žádná aditiva. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24347
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od sima »

Jasné, po plynu jsem taky neřešil zasrané sání, klapku a nic dalšího :-) sice pak nejspíš skrz lpg klekl dalšímu majiteli motor :-) nevyplatila se oprava, nicméně měl už své odjeto a taky zástavba lpg nebyla už v ideálním stavu. Ale jak tedy řešíš či neřešíš vůbec? benál, jaký tankuješ, když s ním jen startuješ, chvilku popojedeš, jaký stav udržuješ tak v nádrži? Já se snažil brát i tehdy lepší, kde byla aspoň výtoč a to navíc ještě bylo méně biosraček v benzínu. Udržoval jsem v nádrži minimum tak ke spodní rysce, spíš čtvrt nádrže a víc.
Jo velfobin staré generace jsem taky tehdy dávno přiléval, v zimě jo, obzvláště poté co jsem takhle jednou natankoval do kanystru a viděl co to z benálem při mrazech udělalo, normálně jinovatka uvnitř :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24347
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od sima »

mnov píše: pát pro 15, 2023 10:00 pm Chtěl jse říct, že když se kdysi podařilo natankovat benzín s vodou, tak se do nádrže přidal líh, nebo Velfobin. :-)
To nebyla žádná aditiva. :-)
Jo to bylo zcela běžné =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“