Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Tapan »

No svíčky mě taky napadly jako první, ale to hned hlásí misfire. Je divný, že na takhle zjevný problém se spalováním směsi negeneruje žádnou chybu. Jestli je to teda spalování směsi (když to na volnoběh, a tedy při vozidle v klidu, nedělá). Ale co jiného, když ne rozdílně velká (nahuštěná) kola?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Litterka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 14, 2018 2:32 pm
Jméno a příjmení: Blanka Litterova

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Litterka »

VDC píše: sob pro 09, 2023 7:51 pm Blanko hlásí auto nějaké chyby ?
No právě, že nehlásí, to je první, co bych řešila, je to divné!
Litterka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 14, 2018 2:32 pm
Jméno a příjmení: Blanka Litterova

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Litterka »

outback píše: sob pro 09, 2023 8:29 pm Mně začalo auto před měsícem taky po natankování Vervy 100 lehce škubat a taky jsem měl problémy vrátit se domů...

(sorry, blbej vtip Blanko, ignoruj to... [OFFTOPIC] [IRONIE] )
Jasný, chápu, Subaru nechce domů, obzvláště v tomto počasí😂
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od VDC »

A škube opravdu motor ? Není to škubání třeba od převodovky ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od spm »

Tapan píše:No svíčky mě taky napadly jako první, ale to hned hlásí misfire. Je divný, že na takhle zjevný problém se spalováním směsi negeneruje žádnou chybu. Jestli je to teda spalování směsi (když to na volnoběh, a tedy při vozidle v klidu, nedělá). Ale co jiného, když ne rozdílně velká (nahuštěná) kola?
Hned ne, u me to taky muselo nepalit vickrat po sobe, nez se kure rozsvitilo. Ale delalo to i na volnobeh, takze tady to bude asi neco jineho...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Tapan »

@spm tak nemyslel jsem při prvním vynechaném zápalu, ale jestli to škubalo, že se báli, jestli dojedou, tak to by chybu hodilo "hned".
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, olej v cvt byl meneny? on to ne kazdy servis automaticky dela a temer zadny nedela proplach. me taky obcas skubne levorg, taky najeto 100k. stane se to pri nizkych otackach a zmene zatizeni, napr ve vsi odbocim do prudkeho kopce. na sport se to nedeje nikdy (motor drzi vyssi otacky). pricinu jsem nenasel, vysvetluju si to jsko kombinaci motoru hledajiciho optimalni provozni rezim pri skokove zmene zaziteni, proste zpetnovazebni regulaci trva par iteraci nez se upravi parametry. plus to muze byt kombinace s vybehanou drahou na kuzelu cvt, pokud auto casto jezdi na jeden prevodovy pomer, typicky dalnice.

pokud jste olej nedelali, nebo delali v 60 tis, dal bych to do
https://www.automatickeprevodovkypraha.cz/kontakt.html

pokud to znovu zaskube, podradte nebo pridejte plyn st vyleti otacky s sledujte jestli to prestane
sam tam planuju kolem 120 tis jet.
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
Litterka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 14, 2018 2:32 pm
Jméno a příjmení: Blanka Litterova

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Litterka »

vratnikp píše: ned pro 10, 2023 9:52 am ahoj, olej v cvt byl meneny? on to ne kazdy servis automaticky dela a temer zadny nedela proplach. me taky obcas skubne levorg, taky najeto 100k. stane se to pri nizkych otackach a zmene zatizeni, napr ve vsi odbocim do prudkeho kopce. na sport se to nedeje nikdy (motor drzi vyssi otacky). pricinu jsem nenasel, vysvetluju si to jsko kombinaci motoru hledajiciho optimalni provozni rezim pri skokove zmene zaziteni, proste zpetnovazebni regulaci trva par iteraci nez se upravi parametry. plus to muze byt kombinace s vybehanou drahou na kuzelu cvt, pokud auto casto jezdi na jeden prevodovy pomer, typicky dalnice.

pokud jste olej nedelali, nebo delali v 60 tis, dal bych to do
https://www.automatickeprevodovkypraha.cz/kontakt.html

pokud to znovu zaskube, podradte nebo pridejte plyn st vyleti otacky s sledujte jestli to prestane
sam tam planuju kolem 120 tis jet.
Díky, vše prověřím, rozhodně sem i později napíšu co jsme našli !
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od námořník »

Litterka píše: ned pro 10, 2023 12:17 am Jasný, chápu, Subaru nechce domů, obzvláště v tomto počasí😂
On tu vervu 100 natankoval do nafty.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Litterka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 14, 2018 2:32 pm
Jméno a příjmení: Blanka Litterova

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Litterka »

námořník píše: ned pro 10, 2023 11:09 am On tu vervu 100 natankoval do nafty.
Já vím, stane se, smůla…, já dala Vervu abych zlepšila obsah nádrže, kdyby to bylo špatným palivem🔆
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od vratnikp »

jeste k te verve 100-osobne ji netankuju tam, kde nemam jistotu ze to palivo rotuje. obavam se ze natankuju dva roky stary benzin se zdegenerovanymi aditivy, rzi a rozezranym tesnenim z nepouzivaneho stojanu :-)
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od mirekst »

Nejsem ani mechanik, ani jasnovidec, motoru zevnitř jsem se nikdy nedotknul, ale podle toho co jsem zažil bych tipoval natankování znečištěného paliva - nejspíš si někdo na pumpě šetřil na ježíška nebo maskoval nějaké tankování do vlastního auta tak do nádrží nalil pár kýblů bůhví čeho. Mě osobně se toto stalo před víc jak dvaceti lety (jezdil jsem Feldou - ale symptomy byly naprosto stejné jak popisuješ - cukání při jízdě, hlavně při změnách otáček, na volnoběh nebo po městě ne). Tankoval jsem u značkové pumpy - Aral.

Mechanik mi poradil vyjet nádrž co nejvíc dosucha a natankovat jinde plnou, opravdu pomohlo. Druhá možnost by byla ne voda ale nějaké hrubé nečistoty, jak psal kolega @vratnikp, pumpa kde se verva 100 tankuje jednou za měsíc ... pak je potřeba vyměnit palivový filtr.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od spm »

No, zrovna ta Verva 100 se objevuje spíš na těch větších/frekventovanějších pumpách a neměla by se tak rychle kazit, takže ta i po těch 2 letech by fungovala nejspíš v pohodě. Ale jinak ano, na benzince se to ne vždy nemusí povést, občas se jim povede zaměnit benzin s naftou při přelévání z cistery do těch podzemních nádrží :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Litterka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 14, 2018 2:32 pm
Jméno a příjmení: Blanka Litterova

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Litterka »

mirekst píše: úte pro 12, 2023 8:42 am Nejsem ani mechanik, ani jasnovidec, motoru zevnitř jsem se nikdy nedotknul, ale podle toho co jsem zažil bych tipoval natankování znečištěného paliva - nejspíš si někdo na pumpě šetřil na ježíška nebo maskoval nějaké tankování do vlastního auta tak do nádrží nalil pár kýblů bůhví čeho. Mě osobně se toto stalo před víc jak dvaceti lety (jezdil jsem Feldou - ale symptomy byly naprosto stejné jak popisuješ - cukání při jízdě, hlavně při změnách otáček, na volnoběh nebo po městě ne). Tankoval jsem u značkové pumpy - Aral.

Mechanik mi poradil vyjet nádrž co nejvíc dosucha a natankovat jinde plnou, opravdu pomohlo. Druhá možnost by byla ne voda ale nějaké hrubé nečistoty, jak psal kolega @vratnikp, pumpa kde se verva 100 tankuje jednou za měsíc ... pak je potřeba vyměnit palivový filtr.
Moc díky za odpověď. Přemýšlím nad tím stejným, Vervu jsem natankovala u dálnice u Roudnice nad Labem, je to na tahu, předpokládám, že tam mají větší prodej. Tankuju jí jen když jedu jeden den takto dál, jinak jezdím na normální benzín. Podobná situace se nám stala u Ford Ranger, došlo to až tak daleko, že jsme nechali vyčistit písty, aby byl klid, je to už asi dva roky a od té doby pohoda. Prostě nikdy nevíme, co tankujeme…
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Outback - začal při jízdě škubat, poradíte ??

Příspěvek od Traveller »

Možná bych se mrknul na nějaké poslední faktury z prohlídek v servisu, jestli měnili ten palivový filtr. Ono ne všechny servisy zrovna tuto věc s výměnou palivového filtru dodržují, protože to, dle typu auta, není úplně levná věc. Okolo 100.000km by měl být vhodný čas. Už si nepamatuji, při které prohlídce mi ho měnili, ale mám pocit, že to bylo ve 105.000km. Ale to určitě v servisu vědí, jaký je správný termín.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“