Motor od Subatechu?

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Kid
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 09, 2015 8:18 am
Jméno a příjmení: Dušan Vokurka
Bydliště: Lnáře

Motor od Subatechu?

Příspěvek od Kid »

Ahoj, jaké máte obecně zkušenosti s náhradními díly ze Subatechu? Sháním ke koupi holý motor EJ 205 na Forestera SG XT 130 kW rok 2003 a tam by ho měli mít na prodej. Díky
Forester 03 2.0 XT 130 kW LPG
Kid
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 09, 2015 8:18 am
Jméno a příjmení: Dušan Vokurka
Bydliště: Lnáře

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Kid »

Ještě poddotaz: dá se na vymontovaném motoru poznat jestli není mrtvej, třeba změřit tlaky nebo s ním otočit?
Forester 03 2.0 XT 130 kW LPG
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Vladimir_xh »

Nějaké díly jsem od Subatechu bral. Nic velkého, ale vždy bez problémů. No, motor to sice nebyl, ale když mají v pohodě ty drobné věci, tak o to spíš by měli mít ty zásadní.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od samvaculik »

Taky bych se SubaTechu nebál
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od OZP »

Subatech ma obecne dobrou povest, jsou to i fandove znacky, dokonce se parkrat objevili na nejakych srazech. Sam jsem od nich nakupoval (svetlo, mlhovku) a dil prisel vcas a v poradku.
Ale motor je motor, tam tezko rict, z ceho je, co ma za sebou, a jak dobre bezel, nez ho vyndali z auta.
Zkus tam zavolat a poptat se, verim, ze nebudou nic tajit. A treba pujde dohodnout nejaka rozumna zaruka, zkus to.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Vladimir_xh »

Taky bych šel formou telefonu, nebo osobní návštěvy a pozjištoval co a jak. Jako vysrat se může cokoliv, nový a starý zvlášť. Ale nevěřím, že by záměrně prodávali nějakou mrtvici. Nebudou si kazit jméno, když je to živí...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od pufko »

Keby si to k nim nemal daleko, ta by som ti odporúčil nechať si od nich kúpený motor namontovať s tým že dajú aj nejakú záruku na funkčnosť a stav napríklad 6 mesiacov od montáže...

Lebo ono je to tak že ak niekto predáva nejaký motor, tak väčšinou slubuje že je 100% funkčný a pochádza z auta s malým nájazdom (po dôchodcovi :-D ).
Hovorím to ako všeobecne. Ked sa to potom namontuje a nejde to ako má, tak sa velmi zle reklamuje, lebo sa to reklamuje telefonicky.
Ten čo motor predal ho nevidí bežať na živo a začne nekonečná ťahanica.
Kupujúci ho chce vrátiť, predávajúci nechce vrátiť peniaze a tvrdí že bol vo výbornom stave, servisák chce peniaze za robotu a auto stále nepojazdné

PS: myslím že takému scenáru je najlepšie vyhnúť sa, preto odporúčam motor nechať namontovať tomu, kto mi ho predá. A on si nemôže dôvodliť od teba pýtať peniaze ak to nebude fungovať správne
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Tapan »

Když jsem v Subatechu poptával motor (nebral jsem ho nakonec), nabídli mi 3 s různým nájezdem a různou cenou a psali něco o záruce funkčnosti. Takže když to (správně) namontuješ a ono se to neroztočí nebo to bude klepat, tak se to s nimi snad řešit dá. Jinak na použitou věc je ze zákona snad záruka půl roku, ale u motoru je to těžký (jak jsi jezdil, mělo to olej? jakej olej? atd...).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Radek99
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 289
Registrován: úte lis 08, 2022 10:59 am
Jméno a příjmení: Radek
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Radek99 »

Bral jsem od nich vícero dílů a vždy vše ok. Oni ani nemají moc jak ti říct v jakém stavu motor je, pokud ho nebudou otevírat.. Mohou ti maximálně říct jak běžel než šel ven, ale víc ti toho asi neřeknou i kdyby chtěli. Ale to ani žádný jiný prodejce, pokud vyloženě ten motor nezačnou otevírat, dělat nějaké opravy a tak dále..
INSTAGRAM: @radek_subie
______________________________________________________________
Subaru Impreza WRX 2002 Bugeye | Toyota Auris 2013 Touring Sports
Kid
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 09, 2015 8:18 am
Jméno a příjmení: Dušan Vokurka
Bydliště: Lnáře

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Kid »

Ptal jsem se u Subatechu na záruku na u nich koupenej motor a odepsali mi, že dávají záruku 14 dní.
Forester 03 2.0 XT 130 kW LPG
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 58
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Motor od Subatechu?

Příspěvek od Rediax »

Kid píše: stř pro 06, 2023 2:37 pm Ptal jsem se u Subatechu na záruku na u nich koupenej motor a odepsali mi, že dávají záruku 14 dní.
No tak naplánovat rychlé nastrojení u mechanika a 14 dní v kuse jezdit a testovat. Jen pro zajímavost, kolik si za motor řekli ?
Odpovědět

Zpět na „Motor“