Nový majitel Subaru outback 2,5i

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Klecanak77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 25, 2023 6:44 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Klecany

Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Klecanak77 »

Dobrý den všem,

od středy jsem majitelem subaru outback 2.5i r.v.2019 a hned se mi v servisu stala věc, která mě trochu vyděsila.
Jel jsem na přezutí kol na zimní pneu a při vjetí do servisu jsem dal málo plynu a nepodařilo se mi napoprvé přejet spojovací středový rám stojanového zvedáku a zůstal jsem předními koly opřený o něj. Při dalším pokusu o přejetí při puštění brzdy a přidávání plynu nemělo auto sílu ho přejet a rozsvítila se mi celá přístrojovka červeně. Musel jsem kousek couvnout a trochu více se rozjet, abych to zdolal. Stalo se to už někomu z Vás?

Děkuji za odpověp

Petr
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od námořník »

Vítej mezi námi, musíš napsat ještě dva příspěvky aby jsi nemusel čekat na schválení.
Osobně myslím že to je normální.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14885
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Tapan »

Jeden čas to bylo myslím i populární na Youtubu, řešilo se, že když se kolem opřeš o obrubník, tak pak máš problém na něj najet. Tohle bude to samý v bledě modrým. Ono to až tak šokující není, to auto je těžký a ty o něm chceš, aby z nulový rychlosti vyvinulo dost velkou sílu. Úplně z nuly to holt někdy nejde.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od spm »

No nevim, ty zlaby maj vetsinou sikminu, ze to nejde tak ztezka... s H6 jsem ten zlab vcera prejel i se zarvanou ruckou, kdyz jsem zkousel, jestli jsem ji vylepsil (zjevne moc ne :-D)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od milan74ma »

Tak ja teda neviem ale na mojom BS sa mi toto nestalo (ja som mal ine patalie - uz vsak vsetko vyriesene).
Ci dopredu, ci dozadu oproti klasickemu obrubniku uplne v pohode. Ci uz na kolko alebo na sikmo. Byt Tebou popytal by som sa v servise ze co a ako ... Pripadne skusil aj 2 servisy.

Ja napr. som riesil sedacku a v jednom servise mi povedali nereklamovatelne, v druhom servise to islo uplne v pohode na garancku ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Klecanak77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 25, 2023 6:44 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Klecany

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Klecanak77 »

Děkuji za odpovědi a za Vaše rady. Zkusím se poptat v servisech co a jak by to mohlo být. Třeba je to normální a jenom jsem z toho zbytečně vyplašený. Je to můj první automat a tak ještě nevím co přesně očekávat.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Makovica »

Najazd v servise nie je zdaleka ako obrubnik a hlavne sa nema co rozsvietit pristrojovka (ak to nebol len protipreklz). Inak tie obrubnikove videa som videl s nejakym Foresterom a nezda sa mi, ze by to mal byt nejaky spolocny problem. Ci to nebolo o konkretnom modeli / aute. Podla mna to mne neurobi, na zaklade praktickych skusenosti.
Edit: https://www.subaruoutback.org/threads/r ... sue.50631/ ale to je tiez len stary model a specificky len pri cuvani (cvt sw problem ?).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14885
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Tapan »

Tak jedinej z nás, kdo ten přejezd rámu viděl, je tazatel. Šikmej nájezd tam bývá, ale byl tam? No a "rozsvítila celá přístrojovka červeně" je taky popis problému jak noha. Jako že to chcíplo, nebo motor běžel a rozsvítily se nějaké nestandardní kontrolky? Otázky, samé otázky...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od námořník »

Podle mne to nemá nic společného se sílou, ale jak auto stojí opřený a ty prodáváš plyn, tak si může elektronika vyhodnotit, že neco není v pořádku, protože se auto nehýbe A prostě hydroměnič nesepne. Otazka samozřejmě je, co tam vsechno blikalo, jestli bylo odbržděno atd atd
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Makovica »

Samozrejme, ze toto je o elektronike.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od námořník »

Mě se to podobný stalo s Levorgem, chtěl jsem vycouvat z parkoviště do kopce a byl nový sníh, a prostě auto stálo a ani se nehlo. Cuknul jsem 5cm dopředu a pak už to bez problémů šlo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
berka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2023 3:52 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Rakovnicko

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od berka »

Celá přístrojovka se rozsvítí červeně pokud auto detekuje překážku. Některé modely a model 2019 to už možná má, se nerozjede proti překážce- je to v návodu. Takže pokud před tím zvedákem byla zeď nebo někdo stál, apod. je možné že auto jen nechtělo nabourat. Udělalo to co mělo. Sice ne uplně dobře, ale podle něj to tak vyhodnotilo. Občas se mi to stane i za jízdy, že zachytí nějaký objekt a začne na mne řvát a blikat červeně, že jedu do překážky, přitom to je třeba jen plot v prudké zatáčce před kterým zatočím.
Naposledy upravil(a) berka dne sob lis 25, 2023 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i LPG Executive, MY2018
moje první Subaru
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od námořník »

V každým případě si myslím, že to není žádná porucha, ale běžné chování a majitel je samozřejmě vyjukanej, protože se s autem ještě nesžil.
Pro tvůj klid si můžeš udělat pár testů a uvidíš, jestli to byla jenom souhra náhod nebo problém.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Klecanak77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 25, 2023 6:44 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Klecany

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Klecanak77 »

moc vám všem děkuji. S tou překážkou by to mohlo souviset. Před autem stál mechanik a ukazoval mi že můžu jet. Přidával jsem plyn a auto se ani nehnulo a rozsvítili se mi všechny budíky červeně. Vyzkouším to ještě jinde s nějakou překážkou a dám vědět.
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Nový majitel Subaru outback 2,5i

Příspěvek od Stekem »

Jak píší ostatní. Pokud se nerozsvítila červeně konkrétní kontrolka, tak prostě to systémy vyhodnotily, že chceš najet do zdi a proto ti to rozblikalo displeje.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“