2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od spm »

No, já si myslim, že to dřív nebo pozdějš jednou udělám. Konec konců je to jediná černá ovce mezi asi čtyřma dalšíma autama na normální palivo, takže to přehmátnutí jednou přijde... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

spm píše: úte říj 10, 2023 4:30 pm Co se týče výdajů, u nás teď po návratu vyšlo, že 2/3 všech výdajů byly PHM. Takže jo, jen benzin, ale celkem jsem koukal, kolik se toho dá za těch pár dní projet :-DDD

Co se týče toalety, tak my jsme táhli malý chemický záchod. Nese to sebou navíc ne úplně příjemné zážitky při jeho vyprazdňování, nicméně na druhou stranu ten komfort používání je oproti přírodní toaletě přeci jen vyšší (asi bych bez toho taky radši jezdil víc po kempech... na mě když to přijde, tak než někde vykopu jámu... tak už je na její použití pozdě :-DDD)
Díky. Jsem rád že se líbí. :-)

No stihli jsme toho fakt dost a to jsme se zase nijak extra nehnali. Pravidelně jsme ráno vyjížděli tak mezi 9 až 10. To víš, než vstanem, posnídáme, zabalíme... A večer jsme už stavěli většinou kolem 18ti, abychom si ještě za světla uvařili a dali v klidu kávu nebo pivko...:-)

Nad chemickým záchodem jsme taky uvažovali, máme ho doma ještě z dob co jsme měli v pronájmu zahradu... Ale nemám ho už v autě kam dát jak jsme vždy nabaleni. :-) Ale viděl jsem ve Francii takový skládací mobilní. Něco jako prkýnko na skládací židličce tak se na to kouknu jak to vypadá a možná že to bude jakýs takýs kompromis... :-) :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od spm »

My jsme to s tím časem měli úplně stejně :-) Občas se povedlo vstát tak, že jsem viděl i východ slunce, ale než já jsem se odhodlal vylézt do té zimy ven, než se uvařilo kafe, zabalily zbytky, tak bylo půl desáté :-D A večer to samé, po sedmé se začalo stmívat, takže jsme se pokoušeli najít místo do té doby. Což se až na jeden případ, kdy nás google mapy odnavigovaly někam, kde už jsem fakt neměl odvahu po té cestě dál pokračovat, povedlo :-D

Jo, ta velikost je problém... my jsme dva a to cestovní auto se nám tak trochu zvětšilo, takže se mi podobné rady dávají dobře :-D ale vezl jsem to i v H6ce se stanem a zadní pasažéři se už nevešly :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od VDC »

Radime ta srací stolička je běžná věc a má spoustu variací. Od štokrdle s regulerním záchodovým prkýnkem, přes štokrdli s dírou ala suchý záchod, kdy se pod prkýnko může podvléci pytel a pak to nadělení vyhodit někde cestou. Až po rybářskou rozkládací židličku, takovou tu úplně nejjednodušší do X, kdy místo textilního sedáku jsou tam pouze 2 popruhy po stranách. To si vozí kamarád. Vyhrabe díru, postaví to nad ní, vykoná potřebu a díru zahrabe. Podstatný je, že nemusí konat v podřepu. To je i pro mě ten nejzásadnější důvod, proč si vozím záchod.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Stekem »

Krásný fotky! Už jsem to sledoval, jak si psal reporty na fb a moc se mi to líbilo. (*_^) |,,,,
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Dušan »

Já jsem asi před rokem koupil toto - nebo něco hodně podobného, stejný systém skládaní nohou a sedáku. Zatím jsem to ale nepoužil, na žádný výlet jsem to prozatím nebral.
Kempingová přenosná toaleta.png
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

Dušan píše:Já jsem asi před rokem koupil toto - nebo něco hodně podobného, stejný systém skládaní nohou a sedáku. Zatím jsem to ale nepoužil, na žádný výlet jsem to prozatím nebral.
Kempingová přenosná toaleta.png
Jo, něco takového budu muset pro ty své holky pořídit. ObrázekObrázek Je to skladné a splní to účel.Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od hamoun »

Dušane .. to je úplně paráda .. :)

já vám závidím, že nemáte starosti s tím, že když si na to sednete.. tak se buď
- zaboří nožky do země
- nožky se ohnou
- nožky se zlomí
nebo kombinace výše uvedeného
plus variace s různými pády a zraněními ...

no nic ... zase budu dřepět :-D
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od sima »

Já teda Radime hluboce smekám!!! Tj tak krásné dílo až se mě sem tam nekecám ježily chlupy! Opravdu nádhera. Krásně natočeno, přirozeně slepeno dohromady, skvělá muzika, tj něco tohleto ,,,,| (*_^) |,,,,
A fotky potom taky fajn, ještě sjedu deníček, to se musí :-)
Já byl při zveřejnění na dovolené, měl jsem to ale v hlavě, že tohle musím vidět a tak jsem to dnes konečně dohnal, stejně jako jiné "resty" třeba Dolomity- subaru road mafia zde... K tvému videu jsem si dal chlebíček a čaj a teď v zimě opravdu vychutnal, zase jinak než když jsou ty letní dny.
Dokonce i moje žena shlédla -úplná nádhera, že ani nevěděla, že je to tam až tak krásné, že něco takového ještě neviděla.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

sima píše:Já teda Radime hluboce smekám!!!
Dokonce i moje žena shlédla -úplná nádhera, že ani nevěděla, že je to tam až tak krásné, že něco takového ještě neviděla.
Diky moc za chválu chlape! ObrázekPotěší to u srdíčka když po tom co se s tím piplám tak slyším chválu. Pro mě to pak znamená že se mi povedlo do toho videa vložit to co jsem já sám cítil právě na těch místech... Děkuji! ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Cestování“