2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

námořník píše:Teď jsem to ještě skouknul na velký televizi Obrázek. Moc pěkné udělaný ObrázekObrázekObrázekObrázek
Díky. Obrázek A to počkej až to pujde do kin...Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od VDC »

Radime skromnost stranou. To je tak hezký, že by to velký plátno zasloužilo !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Maxcz »

Video je hodně luxusní, krásný záběry. Otevřel jsem si i čtení, to je hodně zajímavý, jen škoda nějakého toho PDF na webu či co to je... Být to normální text s galerií, kde by se dalo zvětšit fotky, za mě by bylo lepší :)
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

Maxcz píše: pát zář 29, 2023 10:55 pm Video je hodně luxusní, krásný záběry. Otevřel jsem si i čtení, to je hodně zajímavý, jen škoda nějakého toho PDF na webu či co to je... Být to normální text s galerií, kde by se dalo zvětšit fotky, za mě by bylo lepší :)
Díky! A co se týče toho textu tak to mělo být jen tak informativní. Ono těch fotek je hodně a v originále jsou dost velké a já nemám na svém vebu tak velký prostor...ale napadlo mě že bych to mohl nějak zkusit...dám pak vědět jestli se to povedlo.
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Maxcz »

USbiker píše: sob zář 30, 2023 8:50 am Díky! A co se týče toho textu tak to mělo být jen tak informativní. Ono těch fotek je hodně a v originále jsou dost velké a já nemám na svém vebu tak velký prostor...ale napadlo mě že bych to mohl nějak zkusit...dám pak vědět jestli se to povedlo.
Text je super, jen já to četl na mobilu a ono se to v tom PDF prohlížeči ještě zmenšilo do stran, tak se to hloupě četlo, ale zápisky z cest super :)

Na fotky můžeš zkusit třeba www.zonerama.com má neomezený prostor
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Omega23 »

Super video,zkouknul jsem na 4k telce a člověče s tím můžeš směle do televize i na nějakou soutěž. Klobouk dolů!
Text mne ještě čeká, a těším se.

Odesláno z patlacího zařízení Galaxy

__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od sima »

Radime, přečtu a shlednu vše až se vrátíme domů! Slyším jen samé superlativy, těším se a jsem rád a už vím, proč bylo třeba outbecka zachránit 😉👍ostatně jeden zdařilý report jsi tu už dával.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

Maxcz píše: sob zář 30, 2023 8:56 am Text je super, jen já to četl na mobilu a ono se to v tom PDF prohlížeči ještě zmenšilo do stran, tak se to hloupě četlo, ale zápisky z cest super :)

Na fotky můžeš zkusit třeba www.zonerama.com má neomezený prostor
Tak já nakonec to PDF nechal, nechtělo se mi to celé přepisovat... :-/ Ale koukal jsem na to na telefon a jak ho otočím na šířku tak je to PDF celkem čitelné, ne? Ale každopádně jsem tam dolů přihodil galerii z fotek z článku, tak aspoň něco...Fotky jsou Srdeční záležitost Marcely, ona mi jen rychle udělala pár fotek pro ten článek. Jinak jich má z naší cesty snad tisíce, tak až je probere a upraví a dá si je na Zoonerama tak pokud je zájem tak sem hodím odkaz...
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Maxcz »

USbiker píše: sob zář 30, 2023 10:17 pm Tak já nakonec to PDF nechal, nechtělo se mi to celé přepisovat... :-/ Ale koukal jsem na to na telefon a jak ho otočím na šířku tak je to PDF celkem čitelné, ne? Ale každopádně jsem tam dolů přihodil galerii z fotek z článku, tak aspoň něco...Fotky jsou Srdeční záležitost Marcely, ona mi jen rychle udělala pár fotek pro ten článek. Jinak jich má z naší cesty snad tisíce, tak až je probere a upraví a dá si je na Zoonerama tak pokud je zájem tak sem hodím odkaz...

Je pravda, že na šířku jsem nečetl :)

Odkaz na zoneramu hoď, určitě nebudu jediný, kdo chce vidět ;)
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od PeteBiggy »

Shlédl jsem jen video a fakt parádní (*_^) |,,,, Klobouk dolů. Je to zase jiný level reportu, já vždy jen fotil a tak psal jen cestopisy.... PDFko přečtu někdy posléze.

Já znám dané země především ze sedla motorky, takže hodně míst znám. Ale zároveň jiná ne, jelikož jezdím spíš jen silnice a lehčí šotoliny, tak se na spoustu míst bohužel nedostanu. No, bohužel skrz rodinu, už i to je spíš víc minulost než přítomnost.... Co mě ale překvapuje, že jste tam byli poprvé, když tak docela cestujete. Jako Balkán je skoro celý super, ale Montenegro a Albánie je za mě rozhodně nej. Já byl v Černé hoře už 4x a pořád je to málo. Vůči Albánii mám resty ještě mnohem větší....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

PeteBiggy píše:Co mě ale překvapuje, že jste tam byli poprvé, když tak docela cestujete. Jako Balkán je skoro celý super, ale Montenegro a Albánie je za mě rozhodně nej. Já byl v Černé hoře už 4x a pořád je to málo. Vůči Albánii mám resty ještě mnohem větší....
No jo no...poprvé. Obrázek My Cestujeme jak nám to dovolí finance. Byli jsme Rumunsko, Albánie, Bulharsko, Slovinsko... Většinou nám vyjde nějaká větší dovolená tak co druhý rok... Mezitím máme spoustu krátkých. Hodně Polsko. Kdyby to tak šlo nepracovat a jen si tak jezdit po světě...Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od PeteBiggy »

USbiker píše: ned říj 01, 2023 11:06 am No jo no...poprvé. Obrázek My Cestujeme jak nám to dovolí finance. Byli jsme Rumunsko, Albánie, Bulharsko, Slovinsko... Většinou nám vyjde nějaká větší dovolená tak co druhý rok... Mezitím máme spoustu krátkých. Hodně Polsko. Kdyby to tak šlo nepracovat a jen si tak jezdit po světě...Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Takže v Albošce už jste byli..... Rozumím, ono ale takový styl cestování přece není až tak moc finančně náročný, ne? Jídlo člověk potřebuje i doma, nocleh se platí jen zřídka, naopak se doma nespotřebovává energie... V podstatě hlavně benzín, dálniční poplatky a nějaký ten vstup u masově přístupné atrakce. Nejvíc finančně náročné bude spíš asi to vybavení, střešní stan, dron s kamerou atp. Ne-li tak? Já teda závidím, že jste schopni s ženou dostat v jednu dobu 3 týdny dovolené a především fakt, že jsou holky ochotny takhle s tebou cestovat. Já když nejednou nadhodil, že bych pořídil vhodnější auto, které by mi nebylo tak líto tahat do terénu, a minikaravan se střešním stanem, tak mi bylo sděleno, že už je na to dost stará. Resp. teda asi řekla pohodlná :-D Že si takového "dobrodružství" už se mnou užila dříve před dětma až až na motorce.... :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od USbiker »

PeteBiggy píše:

Takže v Albošce už jste byli..... Rozumím, ono ale takový styl cestování přece není až tak moc finančně náročný, ne? Jídlo člověk potřebuje i doma, nocleh se platí jen zřídka, naopak se doma nespotřebovává energie... V podstatě hlavně benzín, dálniční poplatky a nějaký ten vstup u masově přístupné atrakce. Nejvíc finančně náročné bude spíš asi to vybavení, střešní stan, dron s kamerou atp. Ne-li tak? /
To je pravda. Takhle to je většinou fakt jen otázka benzínu... Ale prostě někdy není ani na to. Stačí jak doma se něco posere a musíš něco kupovat...
Jinak žena si taky občas stěžuje že tenhle způsob cestování je pro ni náročný. Že se pořád jen klepe a třepe ho těch kotárech. Obrázek Proto to musím kompenzovat tím že s nimi vydržím týden někde u moře, nebo něco co má zase ráda ona. ObrázekMalá Ellen už taky není tak malá a začíná ji vadit třeba přírodní toaleta.Obrázek Takže už častěji stojíme v nějakém kempu... Většinou aspoň tak co třetí noc... Ale zase jak najdeme nějaké fakt super místo v horách, třeba jako bylo u Rikavačko jezero tak jsou všichni nadšení. Potom jak jsme jeli dolů k moři a strávili tam dva dny tak obě dvě litoval že jsme raději nezůstali u toho Rikavačko. Jak byla ta pláž u moře přeplněná.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od spm »

To video je naprosto boží. Nechával jsem si tohle vlákno, až se budu trochu víc nudit a stálo to za to :-) A ta práce s tím stříháním, to taky obdivuju. Já už akorát cvakám jenom fotky zrcadlovkou, k tomu se většinou do roka dokopu to zpracovat, video bych nesestříhal asi nikdy :-D

Co se týče výdajů, u nás teď po návratu vyšlo, že 2/3 všech výdajů byly PHM. Takže jo, jen benzin, ale celkem jsem koukal, kolik se toho dá za těch pár dní projet :-DDD

Co se týče toalety, tak my jsme táhli malý chemický záchod. Nese to sebou navíc ne úplně příjemné zážitky při jeho vyprazdňování, nicméně na druhou stranu ten komfort používání je oproti přírodní toaletě přeci jen vyšší (asi bych bez toho taky radši jezdil víc po kempech... na mě když to přijde, tak než někde vykopu jámu... tak už je na její použití pozdě :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: 2023 - Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Příspěvek od Tapan »

Spm: jestli jsi do toho lil benzín, tak jsi ještě větší střelec, než jsem myslel :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Cestování“