Outback BL/BP repas xenonu

dzavel
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: sob zář 05, 2020 2:18 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Ostrava

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od dzavel »

pufko píše: stř zář 20, 2023 5:27 pm Problém všetkých xenonových svetiel je že sa rokmi vypália paraboly a kde nie je odrazná plocha tam sa nešíri svetlo.
Tá odrazová plocha býva taká matná, alebo až úplne vypálená do plastu, príklad https://i.ibb.co/dr7xdCK/5.jpg
Najhoršie ak tam človek začne pchať ešte nejaké silnejšie čínske výbojky, tak tie paraboly doslova upečie.
Ak máš ešte navyše matné kryt svetiel, tak to potom svieti ako svieti.
Sklo je samozrejme lepšie, ale to už dnes na modernom aute neuvidíš
Přesně jak píšeš.


Prodejce kde jsem nakupoval má na youtube i videa kde ukazuje rozdíly a u některých popisuje, že už ani prvovýroba není vždy to nejlepší
Prý jeho pokovení vydrží to samé co původní, někdy i více. Takže dalších 15let světla neřeším :-D
Subaru Outback 2,5i AT 2007
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od Maxcz »

dzavel píše: stř zář 20, 2023 7:26 pm Zásadní je...že ne, protože se mi jedno světlo začlo rosit, tak jsem si dal repete 8()
Jinak svítit lépe to bude určitě. Ty staré paraboly byly mléčné, kryt světel jak v mlze a staré výbojky sice osram, ale už byly přivařené k patici, takže kdoví jak svítily.
Asi začnu krytem, přeleštím ho aspoň na autě. Patice mám vypálené a chci dát keramické. Ale chtěl bych nové kabely natáhnout až do origo konektoru, co tam je a nastříhat je v půlce jak mi řekli v servise, že by to udělali.... Jen ne a ne najít čas... a chuť... :-DDD
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od HonzaCZ »

Jenom k tý terminologii. Pseudoxenon je dobrý výrazivo. 😁

Ale pokud se budeme držet nějaké korektní terminologie, tak se jedná o projektor. Je tam sice parabola, ale ta je jenom pro co největší soustředění světelných paprsků do čočky. Čočka a stínítka tvoří samotný tvar světelného toku - projekci.

U klasického reflektoru se tvaru světelného toku dosahuje tvarem reflektoru, případně různými optickými prvky ve skle/průhledném krytu světla.

Xenon může být úplně stejně jako žárovka jak projektor, tak reflektor. Jenom se to liší v použité výbojce, kdy pro projektory jsou výbojky s příponou "S" a pro reflektory s příponou "R". (Např. u BL/BP D2S)

Např. Legacy BE/BH mohlo mít u japonských modelů taky xenonová světla a přitom to byly reflektory dost podobné těm žárovkovým, co známe z Evropy.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od Maxcz »

HonzaCZ píše: stř zář 20, 2023 8:06 pm Jenom k tý terminologii. Pseudoxenon je dobrý výrazivo. 😁

Ale pokud se budeme držet nějaké korektní terminologie, tak se jedná o projektor. Je tam sice parabola, ale ta je jenom pro co největší soustředění světelných paprsků do čočky. Čočka a stínítka tvoří samotný tvar světelného toku - projekci.

U klasického reflektoru se tvaru světelného toku dosahuje tvarem reflektoru, případně různými optickými prvky ve skle/průhledném krytu světla.

Xenon může být úplně stejně jako žárovka jak projektor, tak reflektor. Jenom se to liší v použité výbojce, kdy pro projektory jsou výbojky s příponou "S" a pro reflektory s příponou "R". (Např. u BL/BP D2S)

Např. Legacy BE/BH mohlo mít u japonských modelů taky xenonová světla a přitom to byly reflektory dost podobné těm žárovkovým, co známe z Evropy.
Díky za detailní objasnění :)

Já vycházel z toho, že nemám ostřik, mám H7 = nemám xenon :) A v úvodním příspěvku pod zašedlým krytem přiloženým pod novým, jsem taky nezahlédl ostřik, tak mě ten xenon v názvu vlákna dosti zarazil :)

Proto tohle výrazivo a jsem zase o něco chytřejší, že mám projektor [THNX]
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od pufko »

Ono je to v podstate jedno či xenon či H7 problém je tam rovnaký, vždy je na tých parabolách matný povlak, prípadne aj čočke. Predné krycie plastové sklo tiež rovnaký problém, dobité od kamienkov, zažltnuté.

Ked sa postavíš po tme s autom pred nejakú stenu na 2-3m, tak by si mal pekne vidieť také orezanie osvetlenej plochy, ak ho nevidíš tak treba repasovať minimálne to vonkajšie sklo.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od HonzaCZ »

Výhoda xenonu je v tom, že výbojka D2S topí jenom 35 W, žárovka H7 55 W. Takže to tepelný zatížení je u xenonu menší.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od HonzaCZ »

Maxcz píše: stř zář 20, 2023 8:17 pm Proto tohle výrazivo a jsem zase o něco chytřejší, že mám projektor [THNX]
Však v pohodě, jenom mě ten "pseudoxenon" pobavil. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od Cliffer »

dzavel píše: úte zář 05, 2023 8:37 pm 109€ /ks
https://eshopbn.sk/kategorie/5828-kryt- ... 9-1ks.html

Na Ali/ebay jsem je nasel cca kolem 100€ v akci i za 90€, ale nechtělo se mi riskovat neznámou kvalitu.
Jelikož jsem taky začal vážně uvažovat o repasi, tak pro info, kolik tě to stálo? Počítám nějakých 350€ v materiálu + tvoje práce?
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od samvaculik »

dzavel píše: stř zář 20, 2023 7:34 pm 5.jpg6.jpgA abych vysvětlil proč se mi jedno světlo orosilo.
Když budete dávat nové těsnění, tak ho nenatahujte >:( , ale cpěte ho tam ikdyž se mu vůbec nebude chtít. >>:-@@

Já ho bohužel natáhnul a místně ho tam bylo málo. Na obrázku jsem to natažené místo zviditelnil červenýma "uvozovkama" :-)
K tomu těsnění/lepidlu, to jsi také koupil vcelku? Připomíná mi to spíš pastu, která se tam dává. Díky!
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od suubaru »

projektory s H7 na předfacelift BL/BP svítily jako nové naprosto skvěle, příjemné analogové světlo, přesné ořezání, jak bych krájel ploty. To auto vypadalo dobře i při pohledu z venku nebo ve zpětném zrcátku. Sice je to vzpomínka stará 18 let, ale chci tím říct, kolik stojí nové origo halogenové lampy? Dal jsem za repasi xenonů na BP dvacku a pokud by se cena nových lamp blížila této sumě, asi bych koupil nové.

Dobré lampy jsou dneska naprosto zásadní pro pohyb v autě. Protijedoucímu koncernu musíte ostře svítit do ksichtu, aby automatika povypínala dálkovky a polevila z oslňování. Samotný řidič koncernu ani neví, jak se dálkovky vypínají.
A světelná houkačka musí prorentgenovat hlavu kokota. Lampy jsou základ.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od HonzaCZ »

Na moje VIN stojí komplet celý nový originál světlo, včetně výbojky, žárovek, ostřikovače, balastu... 11k
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od Maxcz »

suubaru píše: čtv zář 21, 2023 8:25 am projektory s H7 na předfacelift BL/BP svítily jako nové naprosto skvěle, příjemné analogové světlo, přesné ořezání, jak bych krájel ploty. To auto vypadalo dobře i při pohledu z venku nebo ve zpětném zrcátku. Sice je to vzpomínka stará 18 let, ale chci tím říct, kolik stojí nové origo halogenové lampy? Dal jsem za repasi xenonů na BP dvacku a pokud by se cena nových lamp blížila této sumě, asi bych koupil nové.

Dobré lampy jsou dneska naprosto zásadní pro pohyb v autě. Protijedoucímu koncernu musíte ostře svítit do ksichtu, aby automatika povypínala dálkovky a polevila z oslňování. Samotný řidič koncernu ani neví, jak se dálkovky vypínají.
A světelná houkačka musí prorentgenovat hlavu kokota. Lampy jsou základ.
Tak jsem postavil auto před zeď na 2-3m jak se zde psalo a světlo řezané, jak píšeš, takže je to asi jen můj pocit, že to svítí málo :-D
Přílohy
Staré žárovky před výměnou Philips, které vydržely dva měsíce....
Staré žárovky před výměnou Philips, které vydržely dva měsíce....
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
dzavel
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: sob zář 05, 2020 2:18 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Ostrava

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od dzavel »

Cliffer píše: čtv zář 21, 2023 8:01 am Jelikož jsem taky začal vážně uvažovat o repasi, tak pro info, kolik tě to stálo? Počítám nějakých 350€ v materiálu + tvoje práce?
430€ (plexi, paraboly, výbojky, těsnění). Po vrácení původních parabol je cashback 50€. Takže celkem 380€, mínus cena za poštovné zpět a ještě jsem dokupoval patice pro výbojky. Vlastní práce je k nezaplacení :-D
Subaru Outback 2,5i AT 2007
dzavel
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: sob zář 05, 2020 2:18 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Ostrava

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od dzavel »

samvaculik píše: čtv zář 21, 2023 8:21 am K tomu těsnění/lepidlu, to jsi také koupil vcelku? Připomíná mi to spíš pastu, která se tam dává. Díky!
jj těsnení je taková ta šnura
https://eshopbn.sk/kategorie/5596-spick ... m-top.html
Subaru Outback 2,5i AT 2007
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Outback BL/BP repas xenonu

Příspěvek od pufko »

Ja som to lepidlo kúpil z Ali https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... .1000002.0
Vtedy ma to stálo presne 5,73€
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“