Koupě Outbacku

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od HonzaCZ »

I v Legacy byla 3.6, akorát se tu tahle varianta neprodávala.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od Tomiq »

Zdenos píše: stř črc 19, 2023 12:04 pm Tomiq že jsem ho nesdělil je nepodstatné, když prostě vím že slušný 3.0 je přes čáru :-D a Legacy hledám v rozmezí 80-90t. Taky nejde jen o pořizovací cenu, ale i to, že 121kw má vyšší spotrebu než moje 1.4 xsarička a ještě k tomu 3.0, do toho než mě přestane Subaru bavit (což se asi nestane), takže svižnější a zábavnější jízda.... :-|
Taky jsem psal jen o motorizaci H6, jestli je tohle označení jen pro outback, netuším.

Edit podvlada: jo tolik toho momentálně nevím :-D
Zdenosi podle mě není - když dokážeš sehnat za stejný (nebo ještě nižší) peníze 3.0R jako 2.5 - viz můj příspěvek výše s inzeráty :-D *_*=*_*
Jestli jsi ale někde pod kilo, tak to asi na H6 nebude (teda BP), no :-DDD
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od spm »

mnov píše:Při nájezdu 15 Mm za rok dáš za benzín cca 50 000 kč a na plyn to bude cca 25 000 kč. :-)
Co se na tom nevyplatí?
50.000 me stoji 15Mm u H6ky, 2.5ka by na tom mela byt lepe. Pridej tam to serizeni ventilu, revize pred STK, naklady na servis na vic a usetri tak 10. Takze 3 roky, nez se zaplati prestavba a ve meste nezaparkuje v garazi :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od podvlada »

Já si třeba s Foresterem v plynu užívam, že to jezdí levnějš, tak s tim jezdim jak kokot a neštve mě ta vyšší spotřeba :-D (no... necelých 12 plynu kombinovaně, počítáno)
Plyn už tam byl od Radka, když jsem to kupoval, potíže s tim nejsou, počítám že ventily se zkontroluju i případně seřídím sám před domem, ... za mě jen samý pozitiva a sociální jistoty nakonec :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od pufko »

Zdenos píše: úte črc 18, 2023 10:34 pm pufko: auto je pro mě zábava, proto si stojím za nejsilnějším motorem v atmosféře a jsem kvůli tomu ochoten podstoupit náročnější seřízení ventilů

HonzaCZ: máš pravdu, v rychlosti jsem měl v hlavě seřízení ventilů po 50tkm a jsem rád, že se debata více rozjíždí. Ohledně 2.5 mám načteno, ze jsou náchylnější na těsnění pod hlavou a spotřebu oleje a ty tvrdíš oproti DOHC opak, tak mám zase dilema 😀
Zdenos bez srandy, ak si mám vybrať 2.0R 121kW vs 2.5i 121kW tak si vyberiem 2.5i už len preto že je pooooodstatne jednoduchší a tiež preto lebo má vyšší krútiaci moment 226Nm voči 2.0R ktorý má len 187Nm. Takže jednoznačne je tá 2.5i pružnejšia

Čo sa týka náchylnosti na tesnenia pod hlavami, tak s tým mala problém hlavne predošlá generácia do 2002, objaví sa to aj u BL/BP, ale kto je zručný tak to zmastí za 1 den (za 8hod by som to asi dal) a to bez nutnosti vybrať motor. Už som to robil a nie jeden krát...

Čo sa spotreby oleja týka, tak ano, tam je na tom lepšie 2.0R, ale ked už ti nejde o náročnejší servis teda o finančne náročnejšie nastavenie ventilov, tak originál nové piesty s krúžkami na 2.5i SOHC +0,25mm stoja nejakých 500€, k tomu výbrus valcov a máš motor po repase za o niečo málo vyššiu cenu čo stojí nastavenie ventilových vôli u 2.0R, kde bude mať motor natočené 200tkm+
Ventily si na tej 2.5i zabrúsiš sám a tiež si nastavíš ventilové vôle, keby si sa s tým sral aj dva dni, tak máš v podstate motor po repase

2.0R nie je zlý motor pokial sa nič nedoserie a nemusíš riešiť ani údržbu ventilov a predáš ho skôr ako k tomu dôjde...
Naposledy upravil(a) pufko dne stř črc 19, 2023 3:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od VDC »

To je zase znytečná diskuse, jestli se plyn vyplatí nebo ne. A vedou ji většinou neplynaři.
Tuhle mi Zdeňka říkala, že Toyota na benzín hrozně žere. Tak jí říkám, miláčku nežere, jen toho za stejný peníze natankuješ třetinu.
Tu investici do přestavby si člověk naplánuje, nastřádá na ni a neřeší to.
Pak pokaždý, když tankuje, zaplatí třetinu nebo maximálně polovinu toho, co by vylepil za benzín. A to se třeba před vejplatou kurva hodí.
A ty servisní úkony s tím spojený, se zase naplánujou a v klidu se na ně našetří.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od pufko »

Ked LPG tak ideálne SOHC motor aby si tie ventily vedel človek nastaviť sám a nie platiť servisákom sumy z ktorých sa točí hlava
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od Zdenos »

Už jsi mě docela ukecal na 2.5 :), tak jsem proletěl CZ, SK, PL a DE inzerci a u nás 2 kousky na díly + jeden pojízdný skorovrak a 1 kus u němců 😀. Takže to bude asi stejné hledaní, jako jsem doposud hledal slušné 2.0. Outbacku je podstatně více, ale to nechci.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od HonzaCZ »

To jsem už někde psal - Legacy 2.5 zase tolik nebylo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24350
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od sima »

Kolega z práce má Legacy, prý vyjímečný ročník 2010, možná i okolo tohoto roku, já nevím, nevyznám se v tom, má 195 kW, mazec ultra. Zrovna dnes jsme o něm opět mluvili. On si do něj kdysi sedl, myslím, že v Dancarsu si za něj sedl, do voňavky a přes všechny možné překážky jen řekl, to já chci, to musím mít :-) Teď ho zrovna na léto vyndal z garáže a přistavil ho na trávník před chaloupku, je na něj věru krásný pohled :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pepe555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 17, 2023 9:59 pm
Jméno a příjmení: Josef Sedlák

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od pepe555 »

Chlapi díky za odpovědi, v tak hojném počtu jsem to opravdu nečekal :)

O ideálním motoru pro provoz na lpg jsem si představu už udělal, to samé i o modelu. Když mi padne do oka pěkné Lego, půjdu do něj ( Wuntiho leštěnku jsem na inzerci videl, krásná :) ), ale i nadále budu preferovat spíš Outback, i když je to jak píšeš, 99% bude jezdit po silnici, ale to 1% si pak užiju :)

Na co se zaměřit při koupi zhruba vím, obecné věci jako u všech aut...je subaru něčím zvláštní? Rozhodně půjdu po korozi, vím, že zadní lemy u Imprez a Forestrů jsou slabina, je to tak i u OTB? Popř, kam jinam kouknout?

A další dotaz, který jsem zatím nikde nedohledal. Vzinkne při sklopení zadních sedadel rovná plocha? A má aspoň 2m na délku? (zajímají mě BL/BP i BM/BR)

Díky ;-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24350
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od sima »

petr píše: úte črc 18, 2023 9:59 pm lpg je kolem 15kč, benál kolem 37kč, takže měnší půlka, ale zas tam kde to bere 10 benzínu tak cca 12LPG a maličko benzínu cca 0,7l
No právě, vyšší spotřeba na lpg, benzín je třeba taky započítat, tu hodně záleží jak dlouhé- krátké trasy kdo jezdí, to udělá tak nemálo. Jinak u nás je lpg za 17 kč. Jestli to před pár dny kleslo, tj možné, že je to pak menší půlka.
Mnove- Marku opravdu nevím, zda jsi nezapomněl vše započítat, benzín i na lpg a i třeba možné rozdílné trasy obou aut. No ono je to ve výsledku stejně jedno, jakmile jednou máš lpg, tak na něj jezdíš :-)
Naposledy upravil(a) sima dne stř črc 19, 2023 8:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od podvlada »

pepe555 píše: stř črc 19, 2023 8:20 pm Chlapi díky za odpovědi, v tak hojném počtu jsem to opravdu nečekal :)

O ideálním motoru pro provoz na lpg jsem si představu už udělal, to samé i o modelu. Když mi padne do oka pěkné Lego, půjdu do něj ( Wuntiho leštěnku jsem na inzerci videl, krásná :) ), ale i nadále budu preferovat spíš Outback, i když je to jak píšeš, 99% bude jezdit po silnici, ale to 1% si pak užiju :)

Na co se zaměřit při koupi zhruba vím, obecné věci jako u všech aut...je subaru něčím zvláštní? Rozhodně půjdu po korozi, vím, že zadní lemy u Imprez a Forestrů jsou slabina, je to tak i u OTB? Popř, kam jinam kouknout?

A další dotaz, který jsem zatím nikde nedohledal. Vzinkne při sklopení zadních sedadel rovná plocha? A má aspoň 2m na délku? (zajímají mě BL/BP i BM/BR)

Díky ;-)
Reznou hlavně prahy, konce prahů, u OTB je ideální sundat zespodu všechny plasty a ideálně i ty prahy, sice to neni složitý, ale majitel ti to před prodejem asi nedovolí... nicméně ty konce prahů pod podběhy poznat půjdou. Pak hlavně (zadní) nápravnice a všechny tyhle tenký plechy zespodu auta. Lemy jsou pod plasty, takže taky prd vidět, ale dá se. Vepředu pak příčka pod chladičem, třeba.

K těm sklopeným sedačkám u BP - bohužel ne, zůstanou trochu dokopce. To zas takový problém není, problém je spíš to, že hořejšek sedačky, tedy po sklopení ten "konec", má takovou debilní hranu nahoru. Co dělám já, se svými 183 cm je, že sklopím přední sedačky (ze zadních i předních je nutný vyndat hlavový opěrky) tak akorát aby dotvořily těch pár cm k těm sklopeným zadním. To pak překryju polštářem a dá se to. Co chci udělat je že z tenký překližky vyříznu něco, co položím na hlavový opěrky těch zadních sedaček a zavěsím za přední sedačky v normální poloze tak, aby to dotvořilo kus roviny. A s trochou přesahu na tu sklopenou zadní sedačku tak, aby to srovnalo ten hrbol... nevim jestli slovní popis dává smysl, ale ... ve zkratce ... rovina to není, 2 m na dýlku taky ne :(

A ještě doplním - BL je sedan, BP je combi (stejně tak BM a BR) - nejde tedy o rozdíl mezi Legacy a Outbackem, ale o typu karoserie. Legacy sedan BL, Lego wagon BP, Outback BP. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od podvlada »

Tady foto tý hrany...
Přílohy
B11DC839-4232-4B40-8A76-B9A8EDD9BF0E.jpeg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
pepe555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 17, 2023 9:59 pm
Jméno a příjmení: Josef Sedlák

Re: Koupě Outbacku

Příspěvek od pepe555 »

podvlada píše: stř črc 19, 2023 8:31 pm Reznou hlavně prahy, konce prahů, u OTB je ideální sundat zespodu všechny plasty a ideálně i ty prahy, sice to neni složitý, ale majitel ti to před prodejem asi nedovolí... nicméně ty konce prahů pod podběhy poznat půjdou. Pak hlavně (zadní) nápravnice a všechny tyhle tenký plechy zespodu auta. Lemy jsou pod plasty, takže taky prd vidět, ale dá se. Vepředu pak příčka pod chladičem, třeba.

K těm sklopeným sedačkám u BP - bohužel ne, zůstanou trochu dokopce. To zas takový problém není, problém je spíš to, že hořejšek sedačky, tedy po sklopení ten "konec", má takovou debilní hranu nahoru. Co dělám já, se svými 183 cm je, že sklopím přední sedačky (ze zadních i předních je nutný vyndat hlavový opěrky) tak akorát aby dotvořily těch pár cm k těm sklopeným zadním. To pak překryju polštářem a dá se to. Co chci udělat je že z tenký překližky vyříznu něco, co položím na hlavový opěrky těch zadních sedaček a zavěsím za přední sedačky v normální poloze tak, aby to dotvořilo kus roviny. A s trochou přesahu na tu sklopenou zadní sedačku tak, aby to srovnalo ten hrbol... nevim jestli slovní popis dává smysl, ale ... ve zkratce ... rovina to není, 2 m na dýlku taky ne :(

A ještě doplním - BL je sedan, BP je combi (stejně tak BM a BR) - nejde tedy o rozdíl mezi Legacy a Outbackem, ale o typu karoserie. Legacy sedan BL, Lego wagon BP, Outback BP. :-)
Díky, na pár fotkách jsem u Outbacků viděl orezlé právě ty tenké plechy v motoru, zespodu...ale to se dá řešit, horší mi příjdou ty prahy a podběhy. Jakmile tam bude náznak koroze tak od toho pryč, nebo je to řešitelné?

V těch zkratkách trochu plavu, díky za vysvětlení ;-D

Aha, tak ta hrana je fakt debilní :-D správně jsi odhadl, že to chci na občasné přespání, ale budhužel pro mě mám 2metry. Ale když jsem to zvládl v Golfu, tak tady to půjde také nějak vyřešit ;-)
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“