rozvodova retaz - vymena

Odpovědět
meloking
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 21, 2011 4:51 pm

rozvodova retaz - vymena

Příspěvek od meloking »

dobry den,
pri dlhsej dialnicnej jazde mi forester (2i AT,rv.2011, 187t km) zozral olej.
trochu sa zaspini len uplny spodok na odmerke. svieti kontrolka motora (svieti vcd a blika cruise).

najblizsi mechanik s obd mi po napojeni na diagnostiku povedal, ze soft tvrdi, ze nesedi casovanie a ze bude teda pravdepodobne vytahana rozvodova retaz.

nestalo sa niekomu nieco podobne?
povazujete predpoklad automechanika za vysoko pravdepodobny, alebo to skor vidite inak?
stalo sa to aj niekomu z vas, ze retaz zomrela relativne takto skoro?
mate nejaku overenu sadu na vymenu, ktoru by ste mi odporucili?
ako to vidite financne?

len pre istotu, asi to s tym nesuvisi, ale
uz dlhsie mi trochu kvapka olej niekde z motora a pali sa pri lambda sonde. dvakrat sa to pokusali opravit, ale nepomohlo. ale nie je to tak vela, aby ta strata oleja bola sposobena tym. jedine ze ten unik oleja suvisi s tou retazou. asi sa nenatiahla akurat pri poslednej jazde.
zaroven uz dlhsie, ovela dlhsie, pocuvam pri volnobeznych otackach taky "člopotavý" zvuk. ospravedlnujem sa za to divne slovo, ale podla mna najlepsie vystihuje ten zvuk. mozno este "čvach, čvach, čvach..." :) predtym mi menili kvoli tomu (automechanic skusal zistit povod zvuku stetoskopom) napinacie klatky (myslim, ze dve), ale nepomohlo. teraz sa mi ten zvuk zda trochu intenzivnejsi, ale moze to byt uz len moja paranoja.

dakujem za pomoc.
Subaru Forester 2.0i Comfort AT MY11
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: rozvodova retaz - vymena

Příspěvek od pufko »

Ten divný zvuk pri volnobežných otáčkach by som pripísal remenici na kluke. Väčšinou je vonkajšok so stredom zaliaty cez gumu a už sa to niekde utrhlo a preto to vydáva divné zvuky.
Kedysi sa mi to stalo na inom aute a následne sa stávalo to že preskakoval drážkový remen. Najskôr som myslel že som ho nasadil zle a preto je o drážku mimo, tak som ho napravil a ked som to skontroloval najbližšie tak zasa mimo...

Rozvodová reťaz - 187tkm nie je vôbec málo, teraz rieši kolega na Citrone reťazové rozvody a sú kaput pri 140tkm, to isté mali koncernovky v dobe prvých TSI kde kapali aj pri 60tkm, to isté aj Brambory...
A ak to správne ukazuje na posun časovania tak to s kludom zodpovedá vyťahanej rozvodovej reťazi.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
meloking
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 21, 2011 4:51 pm

Re: rozvodova retaz - vymena

Příspěvek od meloking »

to pufko:
dakujem za koment. trochu si ma ukludnil. takze cakam na nacenenie od automechanika, aby sa mi opat zdvihol tlak :)
Subaru Forester 2.0i Comfort AT MY11
Odpovědět

Zpět na „III. gen. SH (09-12)“