sporťák pro mladého do 300 tisíc

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od bushman1 »

strider píše: stř bře 13, 2024 3:19 pm Dobry kamarad si koupil NA miatu. Stal se tim veteranistou. Pry v dobrym stavu, pred koupi zkontrolovane v guru racing ve vysocanech (podle vypraveni to bude asi neco jako prazske AWD na subaru. Ve vsech vyznamech toho tvrzeni)

Takze to skoncilo generalkou motoru, novym aftermarket chlazenim, celolakem kastle po dvou letech, komplet novou strechou.
Preji dobry kup..
On to chce mít jako projekt. Jak jsem psal - supercharger, bodykit, křídlo, dokonce výhledově i swan dveře :-)
Může tam klidně zahučet i jednou tolik, kolik to auto bude stát.
Takže s kompletní přestavbou a celolakem se tak nějak počítá.
pufko píše: stř bře 13, 2024 3:33 pm Za mna úplne zlé uvažovanie. Velmi zlé

Aby ho to driftovanie po chvíli neprešlo ked zistí čo to všetko obnáša...

Ked chce driftovať tak nech si na to kúpi extra auto, kde vyhádže zbytočnosti navyšujúce hmotnosť, kde porobí úpravy aby sa s tým lepšie driftovalo.
Viem že si upravujú prednú nápravu tak aby bolo možné viac vytočiť kolesá, upravujú vodný okruh, navyšujú výkon, vyztužujú karoseriu, menia sedačky za nejaké športové, dávajú 4 bodové pásy...
Treba si uvedomiť že to auto sa bude humplovať, trpí motor, spojka, prevodovka, kardan, diferák, pneumatiky...

To sú veci čo sa nejak nedajú sklbiť súčasne do drifťáka aj daily car, ktorý má navyše splnať podmienky potrebné na STK...

Na driftovanie stačí niečo čo nepotrebuje poistenie, STK a ani špz a človeka potom nebude srať ked sa to rozfláka, ale bude treba prepravník aby to človek vedel dostať na miesto činu.
Naprosto souhlasím.
Je jedna věc, kterou jsem tu nezmínil a to je ta, že tohle auto má být mazlík na daily s možností si pohodit zadkem a k tomu uvažuje do dvou let koupit driftovací pekáč ala e36, kde vytrhá interiér a např. zavaří diferák. Nechtěl jsem vás už zatěžovat detaily.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od Augi »

strider píše: stř bře 13, 2024 3:19 pm Dobry kamarad si koupil NA miatu. Stal se tim veteranistou. Pry v dobrym stavu, pred koupi zkontrolovane v guru racing ve vysocanech (podle vypraveni to bude asi neco jako prazske AWD na subaru. Ve vsech vyznamech toho tvrzeni)

Takze to skoncilo generalkou motoru, novym aftermarket chlazenim, celolakem kastle po dvou letech, komplet novou strechou.
Preji dobry kup..
Akorát jsem chtěl psát něco podobného, není ten kamarád DW, nebo je takových nešťastníků víc? :-)

Jinak bych se podepsal pod to, co píše pufko. Má syn např. vymyšlené, kde bude driftovat? Těch ploch není v Česku zas tolik, a jezdit třeba na kropenou trať do Rakouska se docela prodraží (navíc se skutečnou drift károu do Rakouska jedině na podvalu). Polsko bude zřejmě příliš daleko.

A k čemu ten kompresor? Podle všech to zkazí charakter auta, lidi se spíš pak posunují k jiným autům než zvyšovat výkon. Mám něco odjeto a nemám pocit, že při řízení Miaty by byl výkon ten omezující faktor.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od pufko »

bushman1 píše: stř bře 13, 2024 4:55 pm Je jedna věc, kterou jsem tu nezmínil a to je ta, že tohle auto má být mazlík na daily s možností si pohodit zadkem a k tomu uvažuje do dvou let koupit driftovací pekáč ala e36, kde vytrhá interiér a např. zavaří diferák. Nechtěl jsem vás už zatěžovat detaily.
Teraz nedávno som čítal ako v CZ idú sprísniť STK, pár dní starý článok... https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... oprava_cfr
Ja hovorím že bude veeeeeelký problém niečo také časom prevádzkovať legálne, teraz to u vás stále ide bez problému za úplatok, ale za 2-3 roky to budú kludne vyhadzovať ako na SK a nepomôže ani úplatok.
Ak tam pár ludom klepnú po prstoch, stanice dostanú vysoké pokuty, či dokoncia odoberú licenciu a bude známe že chodí inšpekcia, tak málokto si zoberie na triko aby pustil niečo kde je úplne jasne vidieť že to malo vyletieť.

Minule bol článok že sa začne v CZ merať hlučnosť na STK a hned boli komentáre že to nebude také jednoduché bla bla...
Metodika vypracovaná je, v techničáku je uvedená hlučnosť a technik nie je hluchý a ked niečo reve, tak bude mať smolu a môže sa dotyčný ohánať certifikátmi a neviem čím...

Velmi by som zvážil investície do takého projektu aj napriek tomu že takým projektom fandím...
Vlastniť auto, kde pred STK musím pomeniť 10 vecí aby ma nevyhodili, tak to ho radšej nechcem.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od Mira »

@pufko To okamžitý odeslání na STK už u nás funguje od dubna loňskýho roku https://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktua ... 29282.html
Pár tunerů už o techničák přišlo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od bushman1 »

O tom zpřísnění STK vím.
Týká se mě to i u STI, kde mám pár věcí navíc a něco mi na autě chybí, aby to prošlo normálně. 😀
Zatím to s STK nějak jde a do budoucna budeme hledat řešení.

Kompresor je čistě kvůli výkonu.
Co jsem měl možnost jet s atmosférickou 1.8 NB se samosvorem, tak na rovinkách mě osobně ten výkon fakt chyběl. Ale je to dané tím, že jsem ze všech aut navyklý na turbo.

Jak to vidím, tak to stejně skončí tak, že kvůli financím bude muset jít do atmosférické 1.8 s vyřešenou korozí a přestavbu dělat až za rok, až naspoří dalších 100 tisíc na kompresor kit, výfuk a ladění.
A třeba mezitím zjistí, že ta atmosféra stačí.

A s tím driftovánim to bylo míněno spíš na nějaké začátečnické úrovni. Bude mu stačit pár ploch v okolí.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od pufko »

Asi by som nevymýšlal a kúpil napríklad CLK 200 Kompresor, vieš to kúpiť aj ako cabrio aj ako kupé, jasné nie je to motorkára typu MX-5, ale je to normálne auto na bežný den, kde sa necítiš ako sardinka v konzerve a hlavne je tam aj trošku vyššia bezpečnosť.
Nie je to trhač, má to 120kW/240Nm (facelift 135kW/250Nm), ale uspokojí a na to občasné blbnutie (ak ho to ešte bude baviť) si kúpi po roku napríklad tú MX-5 či E36

Ja som tu mal takého mladého "oplašeného" suseda čo riešil svoje prvé auto. Bolo mu ponúkané Fiat Punto 1 generácie, že na učenie za 600€ dobré.
Vtedy som ho odhovoril aby nekupoval staré haraburdy, lebo prvý dôvod na výmenu bude že to je staré, nemá to klímu, nemá to el. okná a splašil mu zozadu havarovanú Toyotu Corollu 2007, ktorá ho po oprave vyšla na 1300€ a má aj digi klímu, aj všetky elektrické okná, elektrické zrkadlá...
Potom ako už nejaký ten mesiac jazdil Corollou a konečne zarábal, tak mu v hlave hrmelo dookola ako by chcel niečo čím sa dá driftovať, pozeral "lacné" Nissany 350Z, CLK kupé, Brambory...
No a ako utekal čas a trošku dospel a zistil čo stojí prevádzka auta z vlastného vrecka, tak nejak z toho vytriezvel. Prešli už 4 roky a stále jazdí na Corolle 1.4i 71kW :-D :-D :-D
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od bushman1 »

Brácha mi zrovna nabízel pro mladýho méně než 10 let starého C-čkového Mercedesa.
Ale to by se radši synáček střelil do nohy, než něco takového.
Sleduje na netu lidi, co si po světě přestavují staré JDM káry, tak chce jít tímhle směrem.
Nějaká praktičnost, spotřeba a velikost kufru ho vůbec nezajímá - prostě mlaďoch bez závazků.
Zrovna dnes mu tu Mazdu můj servisák rozmlouval, ať neblbne a koupí třeba BMW Z4, ale to prý je moc dědkovský.

Koncem dubna bude se mnou na té akci Berounka 2024, co se řeší vedle ve vlákně, tak ho tam můžou místní štamgasti zpracovat 😀
Ale jestli se nechá...
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od pufko »

To je všetko pekné že sleduje na nete rôzne JDM projekty, ale realita je jednoducho inde...
Ak má človek niečo stavať, navaliť do toho prachy a neprejde to technickou, tak to nemá žiaden zmysel, ked sa v tom nemôžeš voziť.

Takže ked chce stavať, nech stavia, ale tak aby na tom mohol aj na cestu. Teda sa treba riadiť tým čo hovorí metodika STK a to doslova...
Neexistuje že to urobím tak že však dám mu 500Kč a prejdem, lebo ako som napísal - za pár rokov NEPREJDE...
Koho kedy vyhodili za hlučný výfuk? Možno sem tam niekoho, ale príde doba, kedy vyletí každý čo výraznejšie prekračuje výrobcom stanovenú hodnotu.
A teraz si predstavím že niekto za komplet výfukový systém na mieru či kupovaný dal 1500-2000€ a technik ho vyhodí ako špinavú handru.

Už som tu písal vlastnú skúsenosť ako ma povláčili za bočné smerovky a to predtým 10 rokov nebol problém, ale pred tromi rokmi bol a nikoho nezaujímalo že US model MY2005 nikdy bočné smerovky v zrkadlách nemal. Domontuj si a príde na opakovanú...
Pritom to pravidlo že vozidlo musí mať 3 páry smerových svetiel platilo dávno pred tým ako som vôbec Legacy kúpil...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od strider »

Augi píše: stř bře 13, 2024 5:25 pm Akorát jsem chtěl psát něco podobného, není ten kamarád DW, nebo je takových nešťastníků víc? :-)
neni to DW, takze ano, je jich vic .. ;/ veteranizmus je hroznej fetis.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od spm »

DW je ten co zacal svoje autickarstvi Opel erou, z cehoz ten prvni mu vydrzel asi tyden, nez skoncil na strese? ;-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od Augi »

Jo, to je přesně on, můj kolega z práce, svět je vážně malej 😂
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od spm »

Já ho osobně neznám, ale pamatuju si právě ty jeho blogposty, které tenkrát psal na jeden portál, který jsem četl :-D A iniciály mi byly povědomé a pamatuju si, že dělal ve stejné firmě :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od bushman1 »

Malý update, jak na tom jsme:

Auto už intenzivně sháníme, nicméně zjistili jsme, že nejen v ČR, ale ani v Německu se nedá mrkačka Miata s 1,8l motorem a bez koroze prakticky sehnat.

Po delší beznaději jsme to vzdali a aktuálně sháníme báwo E36 328i v sedanu.
Jenže tady je situace jen o něco málo lepší.
Zase spousta aut s korozí nebo s LPG, nebo kabriolet nebo kombík nebo sociál výbava, atd. atd.
A nebo brutální cenovky.

Dnes se nám povedl zamluvit jeden pěkný sedan e36 se swapem třílitru z E46 a samosvorem, tak snad to klapne.
Přílohy
182742498-1.jpg
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od pufko »

To ste skutočne ochotný dať akože 250000Kč za také auto? Aby z toho za nejakú dobu nebol Brambor čo neprejde STK...
Zopakujem, kúpil by som len také auto čo STK prejde bez problémov, teda nenájde nič kvôli čomu by to vyhodil.
Keby tá E36 bola tak za 100tKč, tak si pri problémoch môžeš povedať seriem na to - rozpredám to po dieloch, ale 250tKč z toho veru nedostaneš...
Ten inzerát má 6500 pozrení a verím že budeš prvý čo sa na to príde vôbec pozrieť.

Za 200tKč musíš kúpiť E46 330Ci v TOP stave, bez zásahov, skrátka originál a ten má vždy najvyššiu cenu. A ked už nejaké úpravy / doplnky tak originál M-packet.

EDIT: ja si myslím že si sa príliš uponáhlal. Treba sa vyspať, trošku vychladnúť a reálne zhodnotiť do čoho investujem 250tKč
Alebo teda ked chceš auto viac na blbnutie, tak by som ostal pri tej hranici 100tKč, aby ťa nesralo ked sa na tom niečo vysype
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: sporťák pro mladého do 300 tisíc

Příspěvek od bushman1 »

E46 nechce. To už je moc nové.
Cena se ještě bude řešit.
S pánem intenzivně komunikujeme o všem možném.
O STK už jsme si tu psali 😉
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“