Netěsnost na výstupu převodovky

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Netěsnost na výstupu převodovky

Příspěvek od wenzel »

Na mojem Forester SG 116kW, automat, mi prolínalo gufero na výstupu převodovky, teklo na kardan.Ne velmi,ale prolínalo. Tak jsem jej včera vyměnil a opět to teče, řekl bych i víc. Vzhledem k tomu, že mi tam chybí tepelný štít,tak to kape na výfuk... Na té hřídeli v převodovce je malinká vůle, řekl bych že v pořádku.Auto jinak neboucha,nevibruje atd.. Dotaz zní: Co zvolit za značku gufera, popř existují nějaké např vitonove varianty? Já osazoval Corteco a nic jiného najít nedokážu. Nebo je tam snad nějaká záludnost při instalaci? Starý jsem háčkem vytáhl, nový jsem tam namackal prstama, jak jen to šlo. No drobné poklepání přes ořech proběhlo,ale nic destruktivního snad... Na kardanu žádné poškození také není. Dopředu díky za radu.
Přílohy
IMG_20230420_153413.jpg
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Netěsnost na výstupu převodovky

Příspěvek od wenzel »

Sice zatím bez reakce, přesto zkusím navázat. Zkusil jsem jezdit dál a zdá se že únik přestal.V převodovce je oleje dost, možná až víc než nad horní ryskou (ale neměřené na rovině) Myslíte, že pokud by "teoreticky"došlo k přelití převodovky, mohl by přebytečnej olej utéct guferem? Nebo by to šlo odvětráním? Jinak gufero vyměním tak i tak,koupil jsem originál Subaru
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Netěsnost na výstupu převodovky

Příspěvek od podvlada »

Aby to šlo odvětráním, to by muselo bejt asi hodně přelitý. Je možný, že při běžný hladině, resp. max / kousek nad max to může vytejkat dírama na poloosy nebo kardan, ale to vyzkoušený nemam. Tak jestli tam bylo víc tak to tamtudy utíkalo, a jak už hladina trochu klesla, se to zastavilo? Jen domněnka.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Netěsnost na výstupu převodovky

Příspěvek od wenzel »

Jestli jsem něco podělal tak už je to opravený.Vypadá to, že už neteče. To origo tam dám a budu to sledovat
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“