Medvede ...

milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

Ahojte,

strasne sa nam tu rozmohli medvede. Uz su na totalku premnozene. Clovek ide do lesa a nema problem stretnut. Zatial este utekaju, ale uz sa parkrat aj zastavili a cumeli na mna. Zvazujem ci kupit / nekupit spray na medvede a ak ano aky ? Mate niekto nejake skusenosti alebo viac informacii o tom ? Lebo v shopoch Vam nakecaju cokolvek. A magnum nemam - nema zbrojny pas a ani zatial nechcem ale mozno k tomu pride ...

Teraz som bol v sobotu na bicykli a vyplasil som jeden kusok, nastastie bezal do kopca, hore zastal pozrel na mna zamrucal ale isiel prec a ja zrychlenym tempom tiez. Ale bol to maco. Nie ako ti mackovia pu v Bojniciach. Riadny kus to bol.

Ma zmysel ten sprej ?

chcel by som to pobrat ako diskusiu stylom pre kupu / proti kupe / skusenosti atd.

dikes
Subaru Outback 2019 (Comfort)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Medvede ...

Příspěvek od petr »

co jsem se informoval je kvalitní spray lepší než pistol , je to prý odzkoušeno , osobně jsem neměl tu čest otestovat :-D ale co vím tak pistol pokud to není opravdu něco hodně silného se speciální municí , víc ranivou , tak ho s ní nejspíš jen poraníš a nasereš , nefunguje to ani na divočáky , pokud není zasah do hlavy tak trvá hodně dlouho než zemře a mezitím je s člověkem konec , stop efekt jako u člověka vůbec nefunguje, mají uplně jiný práh bolesti a odolnost, obyčejné střelivo nefunguje dostatečně rychle , ani několik dobrých zásahu třeba srdce nebo plic jej hned nezastaví, pár minut vydrží a to je problém, o horších zásazích ani nemluvím
spray má větší rozptyl , není potřeba přesný zásah v tom stresu, medvěda to spíš odradí , pokud je postřelen tak to bere víc jako souboj a jde do toho hlava nehlava , ale je taky asi otázka proč by zaůtočil , pokud by hodně chtěl tak bude asi problém , každopádně spray se líp nosí a medvídkovi tolik neublíží , ono pokud to člověk osobně nezažije tak to vypadá srandovně , ale jak to člověk zažije tak to fakt sranda být vůbec nemusí , osobně mám zkušenosti jen s divočáky , medvěd mě zatím sežrat nechtěl ;-D
Naposledy upravil(a) petr dne pon dub 17, 2023 8:16 pm, celkem upraveno 1 x.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

No to o tej zbrani mi hovoril aj predajca v polovnickych potrebach. Ze to uz by chcelo nieco ako fakt magnum a nejake speci naboje.
Tych sprejov je ale mrte znaciek a nie su zrovna lacne. Plus asi by mi nedovolili v zoo experimentovat ktory zaberie :-DDD.
Ale to len pre srandu, urcite by som to nerobil aj keby som mohol.

Mate niekto takyto sprej ? Ak ano aku znacku / typ ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2217
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Medvede ...

Příspěvek od martinant »

Nechci to zlehčovat ale…
“Víte co máte dělat když potkáte medvěda? Nic. Medvěd udělá všechno sám.”
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Medvede ...

Příspěvek od petr »

nešetřil bych na tom :-D nějaký větší , co nejdelší dostřik a co největší koncentrace učinné látky , nebo možná i víc menších pro opakovaný útok, nevím no , neznám nikoho kdo by s tím použitím měl osobní zkušenost , viděl jsem ale jen nepoužité
turisti mi říkali , že po něm začli házet svačiny a mezi tím utekli , taky možnost :-D jenže to nebyl utok jen zvědavost :-D
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

No ja ked som bol mlady som dosiel o vsetky ingrediencie na gulas. Nechal som tam ruksak s masom, krumplami, atd. a bral nohy na ramena ...
To bolo pred 25-timi rokmi. Od vtedy bol pokoj. Ale pred cca 5-timi rokmi sa zacali objavovat znova. Najskor len sem tam. Ale teraz je to uz vazne.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

ja som pozeral toto:
https://www.sprejprotimedvedom.sk/

ale to je ciste iba predajna stranka, ziadne informacie o zlozeni, porovnani atd.

a potom este toto:
https://www.ibo.sk/polovnicke-potreby/o ... y-cr-300ml

a potom este citas ze to nefunguje :(
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Medvede ...

Příspěvek od Dušan »

Já měl 2 medvědí spreje. Ten první už nezjistím, co to bylo za značku, ten druhý zjistím, ale ne hned, protože ho mám na Kysucach, kde je poslední roky taky přemedvědováno. Chytrosti o těch sprejích jsem vyhledával už před pár léty, před první výpravou do Rumunska, takže ne všechno si úplně přesně pamatuji. Takže aspoň přibližně, co mi z toho tenkrát vyšlo: nekupovat žádný levný neznačkový sprej, správný sprej má mít zaručený dostřik cca 10 m, čím dále tím lépe, měl by vydržet naplno stříkat 8-10 vteřin a měl by mít schválení nějaké americké nebo kanadské organizace. Já jsem tehdy hledal, jaké spreje používají rangeři v Kanadě a na Aljašce. Ten druhý sprej , co mám je myslím právě značkový kanadský. Z parametrů taky vyplývá, že to nemůže být maloobjemový obranný sprej o 150 nebo 170 g, ale musí mít asi tak +/- od 300 do 400 g. ( Existují i větší 700g.)
Koncem týdne jedu na Kysuce, takže zjistím značku a dám vědět. V každém případě bych doporučoval značkový sprej. Jsou sice drahé, ten můj stál už dříve asi 1.600 Kč, dneska to bude jistě víc, ale s neznačkovým bych neriskoval.
A ještě poznámka: ani jeden ze svých sprejů jsem v praxi nikdy zatím nepotřeboval použít, možná zbytečně vyhozené peníze, jenže nikdy nevíš.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Medvede ...

Příspěvek od Goba »

Hledej v Kanadě nebo USA myslím že i v rybářských potřebách mají spreje asi větší možná litrové, dostrik musí být vetší 5 a více metrů, nosej to na opasku
Když jdeš na lososi, jsi v medvědím revíru jako škodná :-D
Nebo odhazovat voňavé psí pamlsky, to zpomalí pronásledování :-DDD
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »

blbe je, ze u techto veci na eschopech se negativni recenze neobjevi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Medvede ...

Příspěvek od Goba »

Fungovat musí všechno, čich je pro ně nejdůležitější, to jsou všechno jen větší pepřáky, ale když ho nestihneš použít, těžko dáš recenzi :-DDD
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Medvede ...

Příspěvek od františek1 »

V Japonsku chodila moje holka běhat se zvonečkem...jako samozřejmě proti medvědům...zjistím více.
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Medvede ...

Příspěvek od Metuzalem »

Nesmíš potkat medvěda - sběratele zvonečků :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Medvede ...

Příspěvek od Tapan »

Jak se účinně bránit medvědům?
Člověk by měl nosit s sebou pepřový sprej a na oděv si upevnit zvoneček, jehož zvuk včas medvěda upozorní a ten se kontaktu většinou vyhne.
A jak od sebe poznáte medvěda hnědého a medvěda grizzlyho?
Nejsnáze podle trusu. Trus medvěda hnědého je cítit pronikavě a obsahuje zbytky různých bobulí a rybí kosti.
Trus medvěda grizzlyho je cítit po pepři a obsahuje zvonečky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Medvede ...

Příspěvek od františek1 »

:-)
Forester STurbo 01
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“