Medvede ...

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Medvede ...

Příspěvek od VDC »

Tak ono je to podobný, jako hasící přístroj. U toho taky musíte věřit tomu, že bude fungovat, kdyby náhodou byl potřeba. A ze stejných důvodů si ho člověk nekupuje na tržišti. A stejně tak si člověk přeje, aby nikdy nemusel zjistit, jestli opravdu funguje. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Medvede ...

Příspěvek od divudi »

zatial som nemal moznost stretnut medveda ale urcite by som to nepodcenoval a radsej zobral co najdrahsi/najkvalitnejsi sprej.
pred tyzdnom/dvoma v taliansku (Trentino) zabil medved trail bezca hned nad nejakou dedinou. mlady chalan plny sil a nevedel/nemohol utiect alebo sa ubranit:(
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

Chtěl jsem doporučit Sabre Red, ale koukam, že je docela "malej". Účinnosti bych se ale nebál, jsou dobrý.
https://www.armed.eu/cs/obranny-sprej-p ... sabre-red/

Jak to je s tou velikostí netušim, ta flaška taky bude něco vážit, tak jestli jinde uváděj hmotnost celkovou, a objem nižší, netuším, třeba těch 270 ml stačí...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

Jo a abych doplnil, ano, souhlas s tím, že sprej > zbraň. Sprej je kužel mlhy, zvládne s tim operovat i děcko, jediný co je potřeba je bet dostatečně při smyslech, aby to člověk použil. U zbraně k tomu všemu je potřeba připočíst stres při kterym je těžký zaměřit (přece jenom kužel mlhy je zaměřit jednodušší), nevystřílet celej zásobník dřív, než jsem schopnej trefit, a když už trefim tak doufat, že jsem zasáhl vitální zónu - vhodnou ráží. Kvér se sice nosí pohodlnějš, než ten sprej, ale ne v případě, že to musí bejt nějaká větší ráže, s tou se pak hůř střílí, málokdo chce trénovat s velkou ráží (zpětný ráz, cena), ... jak už bylo řečeno, i divočáka je problém vypnout, natož medvěda. Stejně jak člověk na drogách, bez vnímání bolesti, jediná šance je kritickej zásah a vypnutí. Mozek, srdce, mícha. Princip střel je, že buď přeruší nervový spojení nebo vytvoří dutinu, do který ten živočich vykrvácí. A to prostě u takhle houževnatýho zvířete neni jednoduchý.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19168
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »

to je zas tema . to je celkem masakr ...

podvlada: je "malej", ale asi funguje ...


škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

Viděl jsem už i spreje cca velikosti hasičáku do auta, proto "malej" :-)
Účinnost bude jednak daná sílou složky, ale i tím, jak dlouho dokáže fungovat. O síle nemam pochyb, to už jsem si vyzkoušel :-) Mam osobní, s gelovou náplní, když jsem to zkusil cáknout na karton a očuchat, "ochutnat", tak jsem cítil papričky, ale nic čeho bych se bál, tak mě to "zklamalo". Pak jsem ale na něj jednou sáhl (dlouho po tom, jindy) a přišel mi takovej "špinavej", olepenej. Tak mi došlo, že jak to sem tam zkusím, jestli furt ještě funguje, mi holt drobná kapka zůstala na trysce a roztekla se po obalu. Tak jsem si důkladně umyl ruce a zapomněl na to. A asi po hodině jsem si sáhl do oka. Bylo to jak kdybych si do něj nasypal žiletky, nešlo otevřít, snažil jsem se to vypláchnout mlíkem, měl jsem to všude, no vtipná historka :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19168
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »

to je radost cist ... jeste, ze sedim doma a muzu se chechtat ... :-DDD
Naposledy upravil(a) hamoun dne úte dub 18, 2023 5:17 pm, celkem upraveno 1 x.
škoda superb
ex WRX 2008
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1234
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Medvede ...

Příspěvek od Cheza »

Bych to udělal "na Vinetoua", tzn. povalit medvěda a pak bodnout nožem. Ale bude to chtít asi trochu tréninku a síly :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Medvede ...

Příspěvek od divudi »

:-DDD
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Medvede ...

Příspěvek od petr »

to by v tom kožichu musel být Menšík jako v pohádce jinak bych to nezkoušel :-D
dám do placu zkušenosti co vydrží divočák , nechtělo se mi, ale teda ve zkratce, aby byla nějaká představa, nejde sem taky napsat vše , kamarád co loví a dohledává postřelené divočáky si pro jistotu pořídil samopal na dohledávky, včetně bodáku na menší prasata aby taky zbytečně neohrozil psa , při asi prvním použití na odrostlé sele to dopadlo tak , že chtěl to poraněné selátko dorazit tím bodákem , ono ale skočilo proti němu, on skončil na zemi a sele uteklo se zlomeným bodákem pryč a ani ho nedohledali :-D další případ byl , že měl pro lepší obratnost v houští na dostřelení pistol 9mm celoplášť, prase kolem něj pobíhalo , on vystřílel celý zásobník a prase lehlo až po trefě do hlavy , mělo v sobě skoro všechny rány , i průstřely srdce nějaké, tak asi tak :-D ono by zemřelo i po jedné ráně do břišní dutiny třeba ale prostě to není hned a to je ta smůla a nevýhoda oproti spreji a dobře se trefit v tom stresu .... kdo zkusil ví
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

Přesně tak... trefit stojící terč, kterej se nehejbe, v klidu bez stresu, když se já nehejbu, vystřelim kdy chci, to jde. Vem jednu proměnnou pryč, a je to v hajzlu. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Medvede ...

Příspěvek od Mira »

Ohledně svačiny v baťohu bude dobrá ochrana štangle salámu. Hodit ji po něm a mít víc času rychle zdrhnout. Já bych se asi pos... a doufám, že bych mu tak zasmrděl, že by šel raději na fialky. :-D
Do lesa sprej už raději nosím, už jsem potkal pár volnejch psů a věřím, že na ně by fungoval, ale na medvěda je hodně malej.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

dikes za podnetnu debatu, v podstate sa mi potvrdzuje co som uz pocul a com si myslel. Zbran je fajn, ale dumdum strely asi clovek so sebou nebude len tak lahko normalne nosit. Sprej mi pride ako fajn alternativa. O tom sabre som nevedel ale asi to bude favorit. Este skusim popatrat nieco sa da kupit v nasich koncinach.

Ono ta tema vyzera fakt divne, ale ked byvas v takej oblasti ze vecer ked ides na kavu a sadnes si na balkom a cumis ako stara medvedica vedie zo sebou mlade poza plot. Ale ides do lesa a sem tam vidis maca. Je to na povazenie. Ako som spominal to nie su "mackovia Pu" ako v Bojniciach. Este vacsie kusy ako v Kosiciach a tam uz mali pred 2 mi rokmi fajn velkeho maca.

Ono radsej mat a nemusiet to pouzit ako nemat a banovat

Jedine coho sa trosku obavam ako je to keby medved siel po vetre a ja by som bol proti vetru. Nejako ho donutit sa stocit, ale ci je to vobec mozne ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

milan74ma píše: úte dub 18, 2023 5:46 pm ... Zbran je fajn, ale dumdum strely asi clovek so sebou nebude len tak lahko normalne nosit. ...
Já jenom doplnim, že se u nás konečně změnila legislativa a střely se "zvýšeným ranivým účinkem" jsou u nás konečně legální, resp. stačí si vyřídit výjimku. Takže kdo chce, nosit může, a IMHO to smysl má, protože mají lepší zastavovací účinek, menší riziko průstřelu (a zranění nezúčastněný osoby), menší odrazivost od překážek. Ale zrovna na divočáka nebo medvěda bych tipoval že budou k prdu, protože možná ani neproniknou k vitálním zónám, nebo skrz lebku. Skoro bych řekl, že tam bude mít výhodu celoplášť, ale zas nepředá tolik energie a nevytvoří takovej kanál. Buď opravdu výkonnou pistolovou ráži (ale kdo by to tahal a trénoval s tím), nebo puška / brokovnice+slug (ale tady ještě víc "kdo by to tahal")
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Medvede ...

Příspěvek od quickly »

podvlada píše: úte dub 18, 2023 5:57 pm Skoro bych řekl, že tam bude mít výhodu celoplášť, ale zas nepředá tolik energie a nevytvoří takovej kanál.
Tak např. u lovecké ráže kulovnice .30-06 Springfield se celoplášť používá na menší zvěř velikosti srnčí, kdy střela prolet zvěří a pokud je dobře trefená, tak zhasne na místě. Na černou a větší zvěř se používá poloplášť, kdy ve zvěři zastaví malá lokomotiva.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“