Medvede ...

Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1234
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Medvede ...

Příspěvek od Cheza »

Někdy stačí utéct, zvlášť když je člověk dostatečně povbuzován :-)


Anebo mít odvážného psa. Jako dítě jsem jezdil s rodiči ke známým, kterého napadl medvěd. Záchránil ho ČS vlčák, který se mu postavil do cesty a zahnal (odlákal) ho pryč. Tu historku jem vždy hltal :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

quickly píše: úte dub 18, 2023 6:03 pm Tak např. u lovecké ráže kulovnice .30-06 Springfield se celoplášť používá na menší zvěř velikosti srnčí, kdy střela prolet zvěří a pokud je dobře trefená, tak zhasne na místě. Na černou a větší zvěř se používá poloplášť, kdy ve zvěři zastaví malá lokomotiva.
Jenže u pušek to je trochu jiná písnička - jiný rychlosti, jiná energie, jinej hydrodynamickej šok, jiná deformace střely...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »


milan74ma píše:
Jedine coho sa trosku obavam ako je to keby medved siel po vetre a ja by som bol proti vetru. Nejako ho donutit sa stocit, ale ci je to vobec mozne ...
Tam někde píšou, že se to používá i proti větru ...



Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Medvede ...

Příspěvek od petr »

nejpoužívanější lovecké kulovnice u nás mají dopadovou energii něco kolem 3000J , pistol 9mm cca 500J to jen pro představu a ani kulovnice nezabíjí větší zvěř okamžitě , zase záleží na zásahu.... kdysi jsem taky uvažoval o pistoli na dohledávání divočáků , zkoušel jsem střílet i z hodně silných pistolí a nakonec jsem se na to vykašlal, šlo by to , ale jednak je to nákladné , střelba je hodně nepříjemná a nakonec jsem zůstal u dlouhých zbraní je to na delší povídání, ale to už je jiné téma , ale vyzkoušet ty americké kanony je fajn ale raději do terče :-D
jo jinak pes je fajn , jenže mi se taky nejednou stalo , že pes začal rýpat do prasat no a když je nasral tak začal utíkat za mnou , že já ho mám jako zachránit a on je přece jen rychlejší no a já to malem slíznul za něj tak bacha :-D
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Medvede ...

Příspěvek od StandaB »

Kolem Norinberka je taky plno medvedu,......ale jsou to myvalove. :-DDD
No, s velkym medvedem to urcite sranda neni. Slysel jsem, ze stari zalesaci v Kanade radi novackum, jak poznat co je to za medveda: " Vysplhat na strom, a kdyz si pro tebe vyleze, je to cerny Bariball, kdyz ale ten strom vyvrati i s tebou,....je to Grizzly."
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Medvede ...

Příspěvek od podvlada »

Stando :-D To je asi stejně dobrý jako ten popis jak ho poznat podle trusu :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

no ono takto za pocitacom je to sranda, ale v reale to uz take ruzove nie je :-DDD

Co by asi maco povedal na elektrosoky. Sice v SR sa to kupit neda, ale v Polsku alebo DE vraj to normalne kupis v obchode. Paralyzer strielajuci elektricke naboje - taser ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »

ja bych se drzel toho spreje :)
škoda superb
ex WRX 2008
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od Makovica »

hamoun píše: úte dub 18, 2023 6:25 pm Tam někde píšou, že se to používá i proti větru ...



Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
Musi to byt ale gelova verzia, nie ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

hmm a to sabre je gelove alebo nie ? Uz som bol rozhodnuty a teraz zase studovat ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Medvede ...

Příspěvek od hamoun »

si myslim, ze pokud to dostrikne 10m, ze je to takovy mazec, ze je tomu vitr asi temer jedno ...
škoda superb
ex WRX 2008
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od Makovica »

hamoun píše: úte dub 18, 2023 9:33 pm si myslim, ze pokud to dostrikne 10m, ze je to takovy mazec, ze je tomu vitr asi temer jedno ...
Ide o to, aby si to nechytil spatne ty. A je to vraj presnejsie.
Tie drahsie budu isto gelove.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Medvede ...

Příspěvek od milan74ma »

hmm asi dotaz na shop potom, lebo ten saber je zatial najdrahsi co som videl
Subaru Outback 2019 (Comfort)
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Medvede ...

Příspěvek od MirekK »

Kdysi jsem četl román někde ze severu, možná z Finska. Chlap, co trávil celé dny i noci v hlubokých lesích, nosil na obranu proti medvědům a vlkům sekyru. Tu považoval za nejúčinnější. Tak třeba sprej + sekyra, když by nebylo vyhnutí?
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Medvede ...

Příspěvek od Dušan »

milane > Kdyby taser na medvědy fungoval, tak by se už dávno používal.

Fakt se raději orientuj na sprej. Na kvalitní a osvědčený velký „ medvědí „ sprej. Jistota je jistota. S tím sprejem to je, jak píše Tomáš VDC, naprosto stejně jako s hasičákem v autě. Tahám ho na Slovensko a na Balkán všude sebou a doufám, že ho nikdy nebudu potřebovat. A ač se pohybujeme a noclehujeme na všemožných odlehlých medvědištích, zatím je nepoužitý. V pondělí ti tady napíšu tu značku spreje, mám dojem, že byl ještě o fous lepší než Sabre. A kupoval jsem ho na Slovensku, myslím to bylo od ochranářů nebo horské služby, nebo někdo takový. Objednali si je tehdy právě na základě zkušeností kanadských rangerů z národních parků a měli jich pár navíc, tak to rozprodávali.

Díky tomuto vláknu jsem si vzpomněl na jednu hodně dávnou vlastní zkušenost s medvědem. Byli jsme tenkrát v Tatrách, přesněji na Podbánském a každou noc tam do kempu a k chatkám chodili takoví ti zparchantělí medvědi vyžírat popeláky. Tak jsme si na ně jednou počíhali a pomocí oplatek Vaflí a mlíka v igelitovém sáčku (jak se tenkrát prodávalo), jsme medvěda nalákali od popeláku až úplně blízko k nám. Byl jsem tehdy hodně mladý a hodně blbý. Medvěda jsem fotil nejdřív u popeláku asi z 10 m, pak z 5 a nakonec ze 3 m. Měl jsem foťák s bleskem, tuším ruský Zenit to byl a fotil na černobílý film. Nafotil jsem pár fotek, blesk blýskal a medvěd zůstával naštěstí pořád v klidu a nevšímal si ani blesku ani nás. Sežral vafle, došel k poslednímu pamlsku, což byl pytlík s mlíkem, ten vzal do zubů, poodešel zpět k popelákům, lehl na břicho na zem přední tlapy před sebe, v nich to mlíko, ukousl rožek toho igelitu a mlíko vycucal. Medvěd je sakramentsky chytré zvíře. Kdyby mi někdo vykládal, jak umně si míša otevřel mlíko, tak mu nevěřím. Jako když odstřihneš rožek na tetrapaku. Ale viděl jsem to na vlastní oči a mám to na fotkách. Jenže právě ty s mlíkem jsou rozmazané a ani fotoshop z nich nic nevykouzlil. Tak jsem oskenoval aspoň ty s vaflemi.
SCAN0007 - kopie.JPG
SCAN0008 - kopie.JPG
SCAN0009 - kopie.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“