Autoškola - zkušenosti, tipy

Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od Vladimir_xh »

Když jsem dělal B+E, a má to tak myslím většina, už ti v autoškole nemají k tomu moc co předat. Akorát si to chce osahat, jak se to spolu chová při couvání.
Ale co mi kamarád instruktor, co jsme spolu jezdili, hned na začátku povídá. Stejně se budeme muset projet, jinak tě komisař vyhodí... A těch zlozvyků, co máme zažité, je i přes snahu dost. Různé blikání, rozhlížení se na přejezdu, včasné dobržďování, objíždění cyklistů. To prostě moc nerešíš a na tom tě vyhodí :-)
Aby to bylo k tématu, kouknout na recenze, aby to nebyl nějaký cholerik, aby to nebylo daleko a zjistit, kdo jim dělá komisaře, aby to nebyl kokot...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22678
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od spm »

Jo a hlavně obě ruce na volantu, to bylo největší peklo :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od outback »

V D jsem při připojování a odpojování nesměl z bezpečnostních důvodů překročit oj a musel to obcházet. Komisař sleduje, jestli na kruháčích, při odbočování a v těsných zatáčkách koukáš do zrcátek. Na druhou stranu smíš na maximálně tři vteřiny překročit rychlost o ne více než 10 km/h.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od Doro »

To máš stejnako, jak sem to řešil. Též sem to potřeboval legalizovať, bo jéť třebas už s dvomi tunami za forestrem, kerý má tedy edem 1,5t, bych si netrouf....na to su fakt měkota :-D ;-D . S úředním dokladem onoho E, je to už jiné a pravděpodobnosť, že to bude nekdo nekde vážit, je fakt hodně malá..... dla mňa by stačilo, jako dysik, prohlášení a hotovo....bo je to blbosť.
Já to dělal přes známost, takže, v pátek s instruktorem kúšček projéť, bo sa jezdí s cizím autem, tak ať není trapas a on vidí, že fakt nejsu lama, jak mu bylo sděleno ;-D , po víkendu test a hnedkaj jízdy a hotovo. A za osobně dohodnutů cenu. Takto to beru, že je to ideální řešení.
Na vozíku mám odvezného šecko možné, všetně soustruhu na kov v zimě na sněhu až dom (ani nevím, kolik to přesně vážilo). A idyž vím, že vozík je edem na 750 kg komplet, tak tých 1,42 t nákladu uveze a forest to utáhne aj ubrzdí :-D :-DDD .....jasně, že totok už edem tuna po okolí ;-D .

Ovšem neumím si představiť, jak to dělá nekdo, kdo s vozíkem nikdy nejel 8() :-/ . Můj instruktor by byl asi v pohodě a vysvětliť by to myslím uměl dobře, ale u mňa pochopil hneď, že netřeba řešit B ani E (standardně dodržuju aj to, na co ostatní serů).

No včilej ten pocit ....zapřáhnu si za kulu co chcu a jedu. Jak říká Petr, poky to auto utáhne, tak s tým može jéť :-D :-D :-DDD ....což tedy plně potvrzuju, viz traktor na vozíku.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od outback »

Copak utáhne... hlavně to musí udržet ve zvoleném směru a ubrzdit!
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od CoZmo »

no tak zrovna bržděnej vlek se chová bandu líp jak ty malý blbosti a i se s ním mnohem líp zastavuje. Akorát si musíš hlavně na okreskách furt hlídat vzdálenost od krajnice, bejvaj mrchy široký...při couvání se to taky chová mnohem líp jak mikrovleky.

Nestačilo by ti to B96 nebo jaxe menuje to rozšíření na 4200kg?

To by mělo být mnohem snazší absolvovat...o E přemýšlím dlouho, a tím se to akorát komplikuje a už se mi nějak nechce pokoušet osud na testech...nevím, jak dneska, ale vlastně si tak moh na krátkou dobu blbě přijít o papíry v důsledku nesplnění...a já dělal autoškolu ještě v třetihorách...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od Doro »

outback píše: pát bře 10, 2023 8:08 pm Copak utáhne... hlavně to musí udržet ve zvoleném směru a ubrzdit!
Udržení směru je edem otázka těžíště a rozložení nákladu no a brzdění je věc brzd na vozíku. Dyž to nemá brzdy, tož jasně že rozhoduje, co neubrzdíš, neokecáš ;-D .
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od Doro »

U B96 sa dělajú edem jízdy, při E aj test. Já su jednoznačně pro E, bo sem to též zvažoval a včilej vidím, že sem udělal dobře. Při B96 mosíš furt počítať, estli sa vlezeš do limitu, s E je ti to buřt. No a dyž si potřebuješ pučiť vlek a celkově to bude přes 4250kg, což zpravidla a jak na potvoru je, vzpomeneš si, že to B96 ti moc nepomohlo. Co na tem, že vlek jede prázdný. Já mám teď na 2,7 t a s B96 bysi s ním prostě jeť nemoh.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22678
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od spm »

CoZmo píše: pát bře 10, 2023 10:26 pm no tak zrovna bržděnej vlek se chová bandu líp jak ty malý blbosti a i se s ním mnohem líp zastavuje. Akorát si musíš hlavně na okreskách furt hlídat vzdálenost od krajnice, bejvaj mrchy široký...při couvání se to taky chová mnohem líp jak mikrovleky.

Nestačilo by ti to B96 nebo jaxe menuje to rozšíření na 4200kg?

To by mělo být mnohem snazší absolvovat...o E přemýšlím dlouho, a tím se to akorát komplikuje a už se mi nějak nechce pokoušet osud na testech...nevím, jak dneska, ale vlastně si tak moh na krátkou dobu blbě přijít o papíry v důsledku nesplnění...a já dělal autoškolu ještě v třetihorách...
Na testy máš přímo webovou aplikaci od ministerstva, kde si je můžeš zkoušet a máš tam ty samé otázky, co při ostrém testu. Takže to v zásadě za dva večery nacvičíš a na ostrých testech nebude problém.

Naopak horší mi přijde ta praktická zkouška, kterou ovšem děláš i u B96. Co jsem tak pokaždé viděl, tak komisaře dělají zásadně psychopati se sadistickými sklony a ty věci, za které vyhazují, jsou hodně, hodně na hraně. Ne že by si většina těch uchazečů vyhodit nezasloužila, ale stejně to přehánějí.

Faktem je, že u B+E, narozdíl od B96, může být při zvorání zkoušky zahájeno řízení o odebrání řidičského oprávnění, které aktuálně máš. Nicméně když jsem se na to tenkrát ptal toho učitele, tak říkal, že to za celou kariéru zažil jenom jednou. S maníkem, co se vlastní vinou vysekal na motorce (na kterou dělal zkoušky) a zrakvil při tom toho komisaře za sebou.

Co se týče polemiky bržděný/nebržděný, tak naložený 750kg vozík H6 ani neví, že za sebou vůbec táhne. Naproti tomu s 2 tunovym plaťákem to už cítit je a to brždění bylo takové dost vlažné, asi bych úplně nechtěl zkoušet, co to bude dělat při krizovém brždění. Nicméně ty brzdy na tom plaťáku jsem teď už podruhý opravoval, tak možná jenom nefungovaly a uvidím, co to udělá při příští jízdě s nákladem :-DDD

(Jinak to zase taková raketová věda není. Já jsem před výcvikem na B+E nejel s vozíkem nikdy v životě a ty zkoušky jsem udělal taky na poprvé :-D )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2717
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od zhor »

Já teď v lednu dělal C+E (což je to samý jako B+E akorát s většíma autama). Máš tam 8 jízd, což je fakt hodně málo aby ses něco naučil pořádně. Nějaký ten základ ti to dá a pak už musíš sám (ideálně pod dohledem někoho zkušeného). Doporučuju jít někam na menší město, bývá tam pár křižovatek, který se naučíš a díky menšímu provozu víc najezdíš. Když budeš někde ve větším městě, tak půlku výuky prostojíš někde na semaforech.

Na menších městěch se ti učitelé a komisaři znají, tak už vědí na co tě mají připravit. Většinou je to úspěšném napsání testu, protože ten se kontroluje nezávisle. Jízdy a technika, jsou už na rozhodnutí komisaře, a pokud tam nevymyslíš nějakou fakt velkou botu, tak by to rozšíření nemělo být problém. Já třeba při zkoušce nacouval na zamrzlou kaluž, a nefungovala uzávěrka, tak jsem třetinu zkoušky strávil tím, že jsem se snažil vyprostit auto z té kaluže.

Ještě k těm hmotnostem, v nějakém článku o elektroautech jsem četl, že by se měl v dohledné době zvýšit limit 3500kg pro osobáky na 4250kg, protože ty elektrokrámy jsou čím dál těžší a snad by se na to už měla připravovat aji legislativa. Tak uvidíme.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22678
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od spm »

Zase v tom vetsim meste se s tim alespon nejak musis naucit manipulovat, kdyz jezdis uzkyma ulickama a podobne. Treba parkovani s privesem do rady na prazskym panelakovym sidlisti byla uplna lahudka :-D naproti tomu projezdit to nekde v prazdnym meste s jednim semaforem mi prijde dost nuda :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1278
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od strider »

Loni sem delal to B+E na malomeste/vesnici. Couvani jsme pilovali mezi traktory pred mistnim JZD asi 30 minut, pro cloveka s 'najezdem' 300h ve Snowrunneru mi to nedelalo velky problem, jen se naucit moc netocit volantem jak kolotocem, ale jemne male pohyby. A ve meste sme pak jen dokrouzili pozadovany pocet hodin, no. Oni z toho velkou vedu nedelaji... a komisar ani couvat nechtel, jen sme chvili jezdili..
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19033
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od hamoun »

strider píše: pon bře 13, 2023 8:05 am pro cloveka s 'najezdem' 300h ve Snowrunneru mi to nedelalo velky problem,
tak to je luxus ,,,,| (*_^) |,,,, :-D
škoda superb
ex WRX 2008
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2717
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od zhor »

spm píše: pon bře 13, 2023 12:32 am Zase v tom vetsim meste se s tim alespon nejak musis naucit manipulovat, kdyz jezdis uzkyma ulickama a podobne. Treba parkovani s privesem do rady na prazskym panelakovym sidlisti byla uplna lahudka :-D naproti tomu projezdit to nekde v prazdnym meste s jednim semaforem mi prijde dost nuda :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
No nevím, kde bereš, že v malých městech nejsou úzké silnice, já si jich ted užil dost, a v některých místech smotat tu 20m dlouhou soupravu bylo fakt peklo. C jsem dělal naopak v Ostravě a to bylo peklo, pořád se někde stálo na semaforu, nebo při najetí k odbočení ti to tam foukl nějaký nedočkavec, a když jsi zastavil, abys ho tam nerozmačkal, tak to další tydýt za ním pochopil, že je asi pouštím, a vjel mi tam taky. Takže místo toho, aby ses soutředil na sebe a svoji jízdu, tak se primarně soustředíš, ať někoho nepřejedeš, protože dělá něco co se nemá.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22678
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autoškola - zkušenosti, tipy

Příspěvek od spm »

Což jsou právě ale ty situace, co pak řešíš v reálnym provozu :-) Já si při těch zkouškách takhle párkrát naběhl, když jsem třeba odbočoval na světlech vlevo a dával jsem přednost. Akorát že manévr, kterej v osobáku úplně s přehledem vyšel, s tou soupravou, kterou navíc člověk musí objet ten obrubník, tak dobře nevyšel :-) A tohle mi prostě přijde, že jezdit to někde při minimálním provozu, kdy jenom jedeš, se toho člověk až tolik nenaučí.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“