SG nebo SH

Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

Ahoj, poslal jsem do světa své Pajero (zrezlo:-) a po dlouhých úvahách a čtení tisíců článků jsem se rozhodl pro své účely (běžné ježdění + myslivost) pro forestra.
Měl bych prosbu od vás zkušených. Jistě bych ty odpovědi tady někde našel, ale zkusím je položit v jednom dotazu. Nejsem ještě úplně kovaný ve forestrech, ale vím, že chci benzín bez turba a bez LPG. Takže 2.0i. Koukám na foresty r.v. 2010+.

- někde jsem ale četl, že model SH (3. generace) není tak povedený jako SG (2. generace)? Nebo je to jen o tom, co se komu líbí?
- v jiném článku zase psali, že novější generace mají "inteligentnější" systém pohonu, že by měl lépe fungovat v terénu?
- pochopil jsem správně, že automatická převodovka nemá redukci, manuální ano? (automat to prý nepotřebuje) (i když vím, že to není automat, ale nějaký jiný systém, který jsem ještě nenastudoval:-)
- existují nějaké rozdíly ve výbavě, co se týče "off road režimu" (třeba u Pajera bylo Easy select, Super Select). Nebo mají forestry všechno stejně?

děkuji za reakce
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SG nebo SH

Příspěvek od quickly »

Pokoc78 : vítej u nás na SFC, musíš ještě napsat 2 příspěvky a potom budeš psát bez odsouhlasování od adminů a posílat interku
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SG nebo SH

Příspěvek od quickly »

Pokoc78 : SH mělo nejhorší kvalitu. SG má světlou výšku 180 mm, SH 215 mm, SJ 220 mm. U SG je limitující teď koroze. Měl jsem CVT u SJ a v terénu opravdu špička. Doporučil bych Ti spíše SJ, které má velkou světlou výšku a spotřeba je mnohem nižší než SG. SG s MT a redukcí taky dokáže dost projet. za mne seřazeno od nejvyšší bonity SJ s CVT, SG MT, SH MT. SG a SH v automatu měly ještě 4AT, který nestíhal na dálnicích.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

super, díky za objasnění. Ale mám obavy, že SJ je cenově asi výrazně výš, než jsem ochoten dát. Je to 3. auto do rodiny a hlavně jen na tu myslivost. 4AT mi taky nesedí, i když jsem s tím nejel, ale přijde mi to málo:-)
Ta nejhorší kvalita byla jako ve zpracování nebo i motoricky?
A ty rozdíly ve výbavě nějaké existují? Nemyslím teď mezigeneračně, ale třeba aby jedna výbava měla třeba uzávěrku mezinápravovou a jiná ne.

Už jsem tu pročítal, že světlá výška se dá nějak zvýšit:-) Stejně tak asi budu řešit "zadeklování" spodku protože občas jsem v tom lese rval spodek i u toho Pajera
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SG nebo SH

Příspěvek od quickly »

Tak zadeklování Subaru je skoro povinnost :-D , zvedat se dá bez problému cca 3 cm. Já mám/měl jsem jen automaty 5AT/CVT, takže 4AT nedokážu porovnat. Motoricky jsou výbavy totožné, rozdíl jen v interiéru, oplastování, zadním křidélku, šíbru. Pokud je SJ mimo rozpočet, tak osobně doporučuji SG.
Ze kterého regionu jsi ? Tady v hradubicích máme třeba Míru veterináře, který má SG MT a používá ho hlavně jako svoje posunovadlo do ordinace a k myslivosti . V terénu bylo AT u SG hlavně lepší ve verzi XT - v turbu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14858
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Tapan »

Žádnej Forester neměl mezinápravovou uzávěrku. Některý měly vzadu samosvor a tím to hasne. Redukce byla u MT bez turba, protože to nemá krouťák. AT redukci nepotřebuje, z podstaty věci. Měl jsem 4AT v SG s turbem a do terénu pecka. Jestli to chceš do lesa a ne na dlouhý přesuny, tak bych tu 4AT nezatracoval. SH je větší a těžší než SG. No a výbavu neřeš, lišily se, ale jen stran komfortních prvků. Jediný, co bych si ohlídal, některý byly bez klimatizace, ale těch bylo málo. Jinak má Forester už v základu všechno, co já osobně potřebuju :⁠-⁠) Na Impreze mi teda chybí vyhřívání prdele a tempomat, ale bez tempomatu se v lese asi taky obejdeš :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

jsem z Prahy, ale pokud by se někde ukázala nějaká super koupě, nemám problém si dojet. Nevím, co je region hradubice (Hradec a Pardubice?)
Teď jsem cvičně našel tohle https://www.sbazar.cz/topauta/detail/14 ... nzin-116kw
ale nevím, teď začínám koukat a hledat...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SG nebo SH

Příspěvek od quickly »

Hradubice je okolí měst HK a Pardubice 8-? . Na ten region jsem se ptal, aby jsi se mohl zeptat přímo řidiče, který danou motorizací zná. Pokud by jsi šel do 4AT, tak doporučuji se svézt, aby jsi po nákupu nebyl překvapen "živostí"
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

nene, jsem pro manuál. Párkrát mi při zapadnutí "rozhoupání" auta přes spojku dost pomohlo:-) Ale to bylo i tím Pajerem se všemi závěrkami:-)
Ono to asi jde i přes A, ale nemám s tím zkušenost...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Mira »

Ta cena za to odkazovaný SG je úplně mimo realitu. Jinak SG je lepší auto než SH, to je jen větší. Jediný a bohužel častý závady SG je koroze, Spodek, lemy a zadní lemy i hrnce.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

jj, už jsem na tipcarsu našel další 2. Jedno z H a jedno z CH:-)
170tis obě. Jak říkám, chce to čas. Ale alespoň už vím, co mám hledat.
Díky moc
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

BTW nemáte někdo tip, kde sehnat ty plechy na zadeklování spodku?
Někde jsem tu našel, že někdo z místních to dělá, ale už jsem to vlákno zavřel e nemůžu ho najít. Někdo, kdo má zkušenosti se zvedáním...?!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14858
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Tapan »

Kofilka dělá duralový plechy pod motor.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1035
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: SG nebo SH

Příspěvek od milosv »

Měl jsem/mám SG/SH manuál.
SG výrazně lepší jízdní vlastnosti, příjemně tužší. Redukce kratší, hmotnostně lehčí, uvnitř o něco menší. Takže víc projede ale umírá na korozi.
SH houpavá loď, v terénu občas problém s výkonem, větší a pohodlnější. Auto je větší, těžší a má bohužel delší redukci.
Jinak pozor, původně je redukce u SG i SH počítaná na zvýšení krouťáku - tahání přívěsu, ne do terénu. Želvu to neumí....
Ale i s SH jsem projel Ukrajinské Poloniny, hory v Albánii.....
Asi stojí za to si to projet a vyzkoušet.
Šťastnou ruku při výběru.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Pokoc78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 19, 2023 9:19 pm

Re: SG nebo SH

Příspěvek od Pokoc78 »

díky, jak to tak pozoruju, bude problém u toho SG s korozí. Na to mi umřelo i to Pajero:-)
Ale raději bych sáhl po tom SG. Přívěs ani karavan tahat nebudu a v terénu jsem za 6 let s Pajerem redukci nepoužil. Ale jasně, 2,8 diesel měl jinej krouťák, než bude mít Forester 2.0i:-)
Odpovědět

Zpět na „Forester“