Severka 2023

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Severka 2023

Příspěvek od Jackylle »

Severka jako vždy super dokonalá akce. ,,,,| (*_^) |,,,,

My to na zpáteční cestě vzali částečně po stopách plackové vyjížďky, ať ty obzory a panoramata vidíme i jinak, než rozmazané ;-D
Semo tam jsme to vzali i mimo asfal, ať si to Festr taky užije a má zas nějaké nové fotky.
Stavili jsme se znovu v dědince Branná (jedna z fotografických zastávek s plackama), nakoukli i a na nádvoří rekonstruovaného zámku - překvapivě krásné místo. Pak udělali zastávku v Losinách, prošli lázeňský park (na termální bazén jsme neměli plavky a čas) a pak už domů.

No a vyhlídkovou kochací cestou nás napadlo udělat příště i vyjížďku pro po pomalá auta, na pohodu, se zastávkami na zajímavých místech, když to půjde, tak si vyjet polňačkama na fotogenické rozhledy. Takže my s Jirkou něco vymyslíme, částečně vyzkůšáme, zkonzultujeme s místním znalcem Zhorem a třeba se za rok někdo přidá. Bo je tam tak krásně, že je škoda tu krajinu neprojet. [DRIVE]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Severka 2023

Příspěvek od podvlada »

Jo, to my taky nejeli hned domů, tentokrát jsme se prošli po Sky Bridge v Dolní Moravě. Hezkej zážitek :-) Ono je těžký něco vměstnat do neděle ještě vrámci cesty domů, když to máme až do Plzně :-) Ale letos jsme aspoň nezapadli na posledním metru sněhu jak minule :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2023

Příspěvek od Doro »

Opět skvělá akce (opatrně se slovem sraz, bo..... nekeří víme své :-D ;-D ). Bylo nás meňěj než loni a především bez sněhu už to nebylo ono. Trocha sněhu bylo edem u vjezdu na sjezdovka, pak už víceméne sucho, až nižej byla zákeřná bažina, kerá je tam ale dycky. Su rád, že sme zas trocha pokecali, idyž s prcky sa teho mos stihnúť nedalo.
Letos sa nám cestovalo trocha lepčí než loni a dali zme to za cca 5 hod. tam a cca 5 hod. z5 (najeli zme na jednu cestu cca 200 km po okreskách a nemoseli zme zastatovať tak často). Co sa týče výkonu, tak forestřík mile překvapil a náklad nebyl nijak výrazně znatelný. Ideální rychlost byla do cca 80km/hod, pak už byl odpor věc znatelný a přívěs meněj stabilní - jak sa větr opíral do čelního skla suna, tak to nadvihovalo oje a bylo to už poznať. Na tých pásoch je to prostě hodně vysoké.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Severka 2023

Příspěvek od barts »

Taky děkujem za parádní sraz 8-? . Snad někdy budu někdy moct i celej víkend. Poklona všem co dojely z velkých dálek! A velká poklona předsedovy za super sraz. Startostí a domlouvání to musí dát určitě každej rok hafo (*_^) |,,,, . Díky moc.
Příště dáme určitě plnou kapacitu :-)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2023

Příspěvek od VDC »


Jackylle píše: No a vyhlídkovou kochací cestou nás napadlo udělat příště i vyjížďku pro po pomalá auta, na pohodu, se zastávkami na zajímavých místech, když to půjde, tak si vyjet polňačkama na fotogenické rozhledy. Takže my s Jirkou něco vymyslíme, částečně vyzkůšáme, zkonzultujeme s místním znalcem Zhorem a třeba se za rok někdo přidá. Bo je tam tak krásně, že je škoda tu krajinu neprojet. [DRIVE]
Lucko beru tě za slovo. Tohle já nejsem schopnej vymyslet a určitě by to uvítalo spousta lidí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Severka 2023

Příspěvek od Dušan »

Za nás s Marcelou taky parádní a příjemný sraz. Škoda, že se mi cestou na Severku nalomil výfuk. Neměl jsem pak vůbec odvahu s tím někde jezdit. Zachránil mě Doro, který našel v autě kus plechu a domů jsem tím pádem v pohodě dojel.
Asijská sekce si na srazu navíc užívala i videí, … Ruda odněkud vyhrabal filmy ze starých společných expedic, takže jsme nostalgicky sledovali a vzpomínali na krásné zážitky a dojetím občas i slzu v oku zamáčkli.
Prostě srazu ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Severka 2023

Příspěvek od lazard »

Take opozdene dekuji organizatorum za akci, ikdyz jsem prijel jen na projizdku placek. Zhorovi diky za navrh trasy placek, byla pekna, i kdyz jsem nekdy mel problem vsechny stihat, protoze jsem jel na zimnich gumach a v zatackach mi to v te rychlosti "trochu" klouzalo.
Naposledy upravil(a) lazard dne pon bře 27, 2023 1:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radek99
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 281
Registrován: úte lis 08, 2022 10:59 am
Jméno a příjmení: Radek
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2023

Příspěvek od Radek99 »

Škoda, že mi to časově nevyšlo. Chtěl jsem vás poznat.. :)

Jen nevím kam bych zapadl. Do terénu s forákama bych se neodvážil a na cestách bych STIčkům nestačil. Tak bych se hold kochal, no.. :D
INSTAGRAM: @radek_subie
______________________________________________________________
Subaru Impreza WRX 2002 Bugeye | Toyota Auris 2013 Touring Sports
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Severka 2023

Příspěvek od podvlada »

On by tě někdo svezl ;-) ať už v STI nebo na tý motokros trati :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
culda84
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 185
Registrován: pát lis 18, 2022 7:14 am
Jméno a příjmení: Petr Culek
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Severka 2023

Příspěvek od culda84 »

Příští rok bych taky rád dorazil, celý víkend jsem čekal kdy budou nějaké fotky :-) Jen budu mít asi stejný problém, do terénu to nedám a placky mi ujedou za první zatáčkou :-))
Subaru Levorg
Volvo XC60
VW Golf IV
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18908
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Severka 2023

Příspěvek od hamoun »

stlg píše: pon bře 27, 2023 10:54 am Škoda, že mi to časově nevyšlo. Chtěl jsem vás poznat.. :)

Jen nevím kam bych zapadl. Do terénu s forákama bych se neodvážil a na cestách bych STIčkům nestačil. Tak bych se hold kochal, no.. :D
hele .. do placek v pohode zapadnes .. vubec bych se toho nebal :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Radek99
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 281
Registrován: úte lis 08, 2022 10:59 am
Jméno a příjmení: Radek
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2023

Příspěvek od Radek99 »

hamoun píše: pon bře 27, 2023 11:17 am hele .. do placek v pohode zapadnes .. vubec bych se toho nebal :)
Na těch zimních gumách co tam mám tak je každá ostřejší jízda na asfaltu taková adrenalinová zábava.. :-DDD Čeká se na kola po renovaci, těším se těším ale jak koukám na to počasí venku tak jsem za ty zimní ještě rád.. [DRIVE]
INSTAGRAM: @radek_subie
______________________________________________________________
Subaru Impreza WRX 2002 Bugeye | Toyota Auris 2013 Touring Sports
Uživatelský avatar
Radek99
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 281
Registrován: úte lis 08, 2022 10:59 am
Jméno a příjmení: Radek
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2023

Příspěvek od Radek99 »

podvlada píše: pon bře 27, 2023 10:55 am On by tě někdo svezl ;-) ať už v STI nebo na tý motokros trati :-)
To bych se cítil potupen. To já bych to WRX musel tlačit za hranu tak, abych jim stíhal.. :-DDD
INSTAGRAM: @radek_subie
______________________________________________________________
Subaru Impreza WRX 2002 Bugeye | Toyota Auris 2013 Touring Sports
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18908
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Severka 2023

Příspěvek od hamoun »

stlg píše: pon bře 27, 2023 11:53 am To bych se cítil potupen. To já bych to WRX musel tlačit za hranu tak, abych jim stíhal.. :-DDD
hele .. dve STi na zimakach jely ... ja byl rad, ze mam letnaky .. a i tak jsem se potil, abych s tou tezkou kravou (teda slepici) stihal :)
ja ti to minuly tyden rikal, ze prezout musim :)

ta vyjizdka ale stala za to .. !!! :-o
škoda superb
ex WRX 2008
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Severka 2023

Příspěvek od zhor »

Přidávám trasu placek z letoška, ať máte přehled kudy se jelo - https://en.mapy.cz/s/lehomarete

Je to mix různých silnic, a všechny jsou v režimu normálního provozu. V tom prvním autě se nejede moc rychle. Samozřejmě mám tu trasu projetou dopředu, vím kde jsou zrádný místa, ale i tak prostě do zatáček nevidíš, za horizonty nevidíš. Auta vzadu mají výhodu, že vidí co dělají auta před ním, a plus pokuď máš vysílačku, tak se hlasí překážky do vysílačky. Pokud je nějaká změna směru, tak se snažíme před ním snížit tempo, aby se skupina dotáhla, a pokuď se někde roztrháme víc, tak se za tím odbočením ještě čeká.

S nafoukaným WRX budeš stíhat v pohodě. Levorg bude mít do kopců celkem velký handikep, ale i to se dá pořešit (trasa je většinou známá dopředu, takže pojedeš podle své navigace, některé pasáže se dají vynechat a jet na další zastávku kratší trasou nebo svým tempem, tzv pomalejší trasa). Letos jsem nepřipravil pomalejší trasu, protože o ni nebyl zájem. Ale koncepce trasy umožňovala jet zkratkama a v připadě zájmu někoho o pomalejší trasu, bych byl schopen daného zájemce odnavigovat tak, aby si zajel pěknou trasu, a potkal se s náma na zastávkách.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Srazy“