servis

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Majkl01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 08, 2022 8:38 pm
Jméno a příjmení: Michael Smékal

servis

Příspěvek od Majkl01 »

Ahoj, zdravím všechny 🙂
Mám dotaz ohledně servisu, vím,ze tohle téma se tu řešilo,nicméně je to pár let zpět a sktuace se mohla změnit. Koupil jsem Otb 2015 u Freye v Praze a pár věcí jsem si u nich už nechal udělat. O kvalitě jejich práce pochyby nemám, spíš ai říkám jestli se v Praze a okolí nedá najít servis, kde by to nemohlo vycházet levněji,při zachování kvality práce. Vím že kdo chce opičku,musí mít na banány,nicméně když se dá ušetřit, je to vždy plus. Slyšel jsem o AWD a tam jsou s cenama určitě níž než u Freye,pro srovnání u Freye 5hodin práce = cca 9,500,-s Dph. A to šlo pouze o instalaci přední a zadni dashcam. KdBy tu měl nejaky konstruktivní tip, budu velice rád 🙂
Díky předem.
Boxeru zdar!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: servis

Příspěvek od Traveller »

Za mě AWD mohu jen doporučit. Dělali mi na Forejsovi i STIhačce mraky věcí, včetně výměny a ladění motoru či opravy převodovky a úplně v pohodě. Jezdím jenom tam, i když to mám přes půl republiky.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Majkl01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 08, 2022 8:38 pm
Jméno a příjmení: Michael Smékal

Re: servis

Příspěvek od Majkl01 »

Traveller píše: stř úno 01, 2023 2:42 pm Za mě AWD mohu jen doporučit. Dělali mi na Forejsovi i STIhačce mraky věcí, včetně výměny a ladění motoru či opravy převodovky a úplně v pohodě. Jezdím jenom tam, i když to mám přes půl republiky.
,,,,| (*_^) |,,,, diky 🙂
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: servis

Příspěvek od vrtasp »

Joo AWD je dobrá volba 👍
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: servis

Příspěvek od pufko »

V tvojom prípade bude bohužial platiť obecná poznámka, servis je tak drahý ako si ty zručný...
Ak musíš kvôli montáži dash kamier navštíviť servis, tak tej zručnosti vela mať nebudeš.
Dnes lacný autoservis ani nie je a nemusíš mať zrovna ani Subaru a je to preto, lebo dopyt je väčší ako ponuka a k tomu servisy najčastejšie kupujú predražené diely, lebo využívajú pre nich komfortný spôsob objednávania a velmi rýchleho dodania ND.

Ked si budeš robiť sám, tak budeš hladať najlepšiu cenu, ale počkáš si na dodanie 24/48hod. Servis nemá čas čakať a preto využíva služby dodávatelov, ktorý mu diely dodajú kludne 2x za den (ano majú rozvoz 2x za den), ale za tú službu si nechajú zaplatiť a preto majú šialené ceny a to kludne +70-90% voči tým, kde trvá dodanie 48hod. Servisu to je jedno, platíš to ty!!!

V tvojom prípade s tými kamerami by som ani nešiel do autorizovaného servisu, ale navštívil skôr firmu čo sa tým zaoberá = montáž autoradií, reproduktorov, odhlučnenia, cúvacích kamier a samozrejme aj dash kamier...
Mohol si aspon popredu žiadať o predbežnú cenovú ponuku...

Trebárs kamoš si kúpil RAV4 2006 (chcel benzín, kde je ešte hydromeničový AT) a aj ked tam bola NAVI, tak chcel značkový Pioneer (nie Android čínu) a bezdôtové Apple Car Play, cúvaciu kameru...
Predajca mu hovorí že to bude ale drahé a on mu tak lahkovážne odpovedal, že nevadí, on s tým počíta. Do večera mu prišla predbežná cenová kalkulácia 940€ (tuším Pioneer SPH-DA360DAB + DAB antena, cúvacia kamera, 2DIN montážny rámik k autu, kabeláž k volantu, práca), kde len samotné rádio nacenili o 80€ drahšie ako sa bežne predáva..
Oslovil teda mailom inú firmu, napísal aké auto, aké radio by chcel a tá firma to isté vedela za 650€, teda takmer o 300€ menej a to keby ešte skúsil vyžobrať nejakú zlavu, tak by určite ešte dali niečo dole...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Majkl01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 08, 2022 8:38 pm
Jméno a příjmení: Michael Smékal

Re: servis

Příspěvek od Majkl01 »

pufko píše: stř úno 01, 2023 9:15 pm V tvojom prípade bude bohužial platiť obecná poznámka, servis je tak drahý ako si ty zručný...
Ak musíš kvôli montáži dash kamier navštíviť servis, tak tej zručnosti vela mať nebudeš.
Dnes lacný autoservis ani nie je a nemusíš mať zrovna ani Subaru a je to preto, lebo dopyt je väčší ako ponuka a k tomu servisy najčastejšie kupujú predražené diely, lebo využívajú pre nich komfortný spôsob objednávania a velmi rýchleho dodania ND.

Ked si budeš robiť sám, tak budeš hladať najlepšiu cenu, ale počkáš si na dodanie 24/48hod. Servis nemá čas čakať a preto využíva služby dodávatelov, ktorý mu diely dodajú kludne 2x za den (ano majú rozvoz 2x za den), ale za tú službu si nechajú zaplatiť a preto majú šialené ceny a to kludne +70-90% voči tým, kde trvá dodanie 48hod. Servisu to je jedno, platíš to ty!!!

V tvojom prípade s tými kamerami by som ani nešiel do autorizovaného servisu, ale navštívil skôr firmu čo sa tým zaoberá = montáž autoradií, reproduktorov, odhlučnenia, cúvacích kamier a samozrejme aj dash kamier...
Mohol si aspon popredu žiadať o predbežnú cenovú ponuku...

Trebárs kamoš si kúpil RAV4 2006 (chcel benzín, kde je ešte hydromeničový AT) a aj ked tam bola NAVI, tak chcel značkový Pioneer (nie Android čínu) a bezdôtové Apple Car Play, cúvaciu kameru...
Predajca mu hovorí že to bude ale drahé a on mu tak lahkovážne odpovedal, že nevadí, on s tým počíta. Do večera mu prišla predbežná cenová kalkulácia 940€ (tuším Pioneer SPH-DA360DAB + DAB antena, cúvacia kamera, 2DIN montážny rámik k autu, kabeláž k volantu, práca), kde len samotné rádio nacenili o 80€ drahšie ako sa bežne predáva..
Oslovil teda mailom inú firmu, napísal aké auto, aké radio by chcel a tá firma to isté vedela za 650€, teda takmer o 300€ menej a to keby ešte skúsil vyžobrať nejakú zlavu, tak by určite ešte dali niečo dole...
Nebudu tu nijak hodnotit svoji zrucnost u instalace dashcamer, uprime se mi nechtelo se s tim srat kvuli eyeside kameram a chtel sem mit komplet schovanou veskerou kabelaz zepredu dozadu,plus instalaci boxu na napajeni kamer pri vypnutym aute.. ale uznavam, ze jit s tim do autorizovanýho servisu nebylo asi uplne potřeba.. trosku me mozna omlouva,ze predbezny naceneni bylo 4 az 5 tisic, nakonec zminenych 9,5... a nechtelo se mi tam hadat,nicmene to je popud toho,najit neco cenove rozumenjsiho.. a co se sikovnosti tyka.. nejsem mechanik, i kdyz by me to bavilo, nemam kde se v aute hrabat.. nicmene na dily si klidně počkám. takze pokud v servisu budou akceptovat, ze si tam budu vozit svoje dily a jim zaplatim jej práci, bude spokojenost na obou stranach...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14889
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: servis

Příspěvek od Tapan »

Dej vědět, jak jsi pochodil v AWD s nápadem nosit si svoje díly :⁠-⁠) I na těch mají samozřejmě svoji marži.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: servis

Příspěvek od pufko »

Vlastné diely sú velký problém, jednak marža a druhý ešte väčší problém je že niekto si prinesie diely, ktoré nie sú kompatibilné a teraz si predstav že mechanik začne opravovať, babre sa s tým 1,5 hodiny a potom zistí že to čo si priniesol nepasuje a teraz má roztrepané auto na zdviháku a nemôže pokračovať...
Ty môžeš objednať znovu správny diel, ale ten nepríde skôr ako za 24/48hod
Ako som vyššie spomenul, dopyt na servisné práce je vyšší ako ponuka a potom to funguje tak, že bud berieš alebo nechaj tak...

Jediná možnosť je nájsť si nejaký lokálny menší servis, ale tu zasa nemusia byť skúsenosti a ochota vôbec opravovať nejaké Subaru, ktoré ešte v živote nevidel. Takže sa im ani nechce zobrať auto, ktoré nepozná, nevie ako sú tam riešené veci, nevie kde býva problém a ako ho riešiť...
On radšej zoberie na servis 10 koncernov ako jedno Subaru...
A ťažko povedať ako by to bolo s tým odkial kupuje diely, pretože predajcovia ND majú obehané všetky dielne a každého tlačia aby mohli byť výhradným dodávatelom. Takže skôr by si musel hladať vyslovene nejakého lokálneho servismana, čo to má ako bokovku na čierno a ten možno viac pozerá na to kolko stoja diely

Ja osobne poznám velmi dobre 5 servisákov a všetci kupujú diely spôsobom ako som napísal vyššie. Ja mám ale výhodu že som zručný a v servise som bol len, ked som potreboval naplnať klimu, meniť čelné sklo a robiť geometriu.
Mimochodom za tie nákupy ND navyše zbierajú aj body ktoré potom používajú na nákup vybavenia. Trebárs si kúpi nový zdvihák, či plničku na klimatizácie, na ktorú minie XY bodov a zaplatí len 50% a ešte si to dá do nákladov.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: servis

Příspěvek od Traveller »

Tapan píše: stř úno 01, 2023 10:33 pm Dej vědět, jak jsi pochodil v AWD s nápadem nosit si svoje díly :⁠-⁠) I na těch mají samozřejmě svoji marži.
Tak s tímhle s nimi žádnou zkušenost nemám. V mém případě, vzhledem k tomu kolik jsem jim tam už nechal za ty roky prachů :-DDD :-DDD , by to asi šlo, ale když se tam objeví někdo nový a chtěl by něco řešit touto cestou...?!?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Majkl01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 08, 2022 8:38 pm
Jméno a příjmení: Michael Smékal

Re: servis

Příspěvek od Majkl01 »

Nechtěl jsem tu hodnotit to jestli jsem nebo nejsem zručný, jestli jsem nebo nejsem automekánik, v tomhle ohledu vím kde mám svoje hranice a vím,že kdybych měl kde a od koho se učit, tak by mě to jednak bavilo a jednak bych se to naučil, ale momentálně tuhle zručnost nemám a přiznávám to, proto jsem se ptal na možnost servisů, kdybych si to uměl udělat sám, tak bych se neptal. Můj dotaz spíš byl, jestli je potřeba dávat někde cca 1850,- za hodinu práce,nebo se to pri zachování kvality dá někde udělat levněji,třeba v tom AWD. 🙂
Za druhé s těma vlastníma dílama to byl spíš vtip. Vím že servisy na tom něco mají, minimálně jak píšeš ty výhody při pořizování vybavení dílny. Ale schválně,až budu dělat třeba brzdy,tak se v AWD zeptám, jestli tam můžu přijet s vlastníma 😂😂 a pak dám vědět.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: servis

Příspěvek od Traveller »

Sazbu za hodinu tam mají určitě nižší než píšeš. A také třeba za olej tam dávám zhruba polovinu oproti jiným autorizákům Subaru. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Majkl01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 08, 2022 8:38 pm
Jméno a příjmení: Michael Smékal

Re: servis

Příspěvek od Majkl01 »

Traveller píše: čtv úno 02, 2023 7:28 am Sazbu za hodinu tam mají určitě nižší než píšeš. A také třeba za olej tam dávám zhruba polovinu oproti jiným autorizákům Subaru. ;-D
okej, příště už budu řešit s nimi.. díky 👍🏽
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“